Reklama

sobota 28. března 2015

Demonstrace zaostalosti USA

© AP Photo/ Mindaugas Kulbis

28. 3. 2015, zdroj: sputnik


Huffington Post: americký konvoj v EU ukázal světu zaostalost USA


USA ve své zahraniční politice používají metody, které měly úspěch v minulosti, ale vůbec se nehodí do 21. století. Myslí si to sloupkař Huffington Post Sarwar Kashmeri, který zároveň působí jako vědecký pracovník Asociace pro zahraniční politiku a profesor Norwichské university.
Ve svém článku Kashmeri porovnává konvoj vojsk USA pojmenovaný Dragounská jízda a založení Asijské banky pro infrastrukturní investice (Asian Infrastructure Investment Bank — AIIB) pod vedením Číny. „Zpráva o tom, že AIIB bude zahrnovat i největší ekonomiky EU se objevila na titulních stránkách po celém světě", píše Kashmeri. „O americké „procházce" média informovala jen tak mimochodem", dodává.

Vojenský konvoj NATO v Evropě měl „demonstrovat Rusku, že USA stojí bok po boku s evropskými spojenci". Přitom, píše Kashmeri, se ho neúčastní žádná jiná země NATO, kromě USA. Pokud by konvoj projel po Evropě pod vlajkami všech 28 členských zemí, tak by mohl „potenciálnímu nepříteli připomenout, že západní vojenská aliance ještě má význam". Tím, že je provedena výhradně americká operace, USA riskují, že posílí dojem roztříštěnosti NATO, domnívá se analytik.
V jiné časti světa ve stejnou dobu Čína přilákala největší vojenské spojence USA k účasti na projektu Asijské banky pro infrastrukturní investice, která by měla konkurovat takovým klíčovým západním prvkům světového pořádku, jako je Světová banka, nebo MMF. USA vyzývaly své spojence, aby AIIB nepodporovali. Ale bez úspěchu.
© Sputnik/ Sergey GuneevMinistr financí ČLR: Čína vítá rozhodnutí Ruska vstoupit do AIIB

Tím, že Čína získala v AIIB nové partnery v podobě evropských zemí, bude pokračovat v posilování svého vlivu v Asii, píše Kashmeri: „Čínská zahraniční politika, tím, že demonstrovala svoji vynalézavost, strategické vidění a politický soulad, značně posílí regionální nadvládu Pekingu a jeho vliv ve světě. Přičemž, současně, zahraniční politika USA ukázala, že nemůže nabídnout nic jiného, kromě vojenské síly".

Demonstrovat místo velkých myšlenek obrněné automobily je strategie včerejšího dne. Zahraniční politika, která se hýbe výhradně s pomocí vojenské síly, jako v USA, je záležitostí minulého století. Čína si to uvědomuje, Amerika, bohužel, ne", shrnuje analytik.

Dragounská jízda — demonstrativní návrat amerického vojenského kontingentu NATO z cvičení v baltských zemích do Německa — začala minulou neděli v Estonsku a má skončit 1. dubna na vojenské základně v Bavorsku. Více než 100 jednotek obrněné techniky a stovky vojáků překonají vzdálenost téměř 1.800 kilometrů po území šesti států, aby ukázaly obyvatelům baltských zemí, Polska a Česka, že jsou „spolehlivě chráněni".

26 komentářů :

 1. Bohužel, USA jsou na tom v současné době tak, že na víc nemají. Po ekonomické stránce kaput a intelektuální nechci ani hodnotit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. I jejich vojenský expert řekl, že nejsou schopni vést konvenční válku! Ještě tak spustit jaderný armagedon, pokud nevybuchne megasopka v Yellowstounu.
   Proč se potvrzuje, že podobné krávoviny jako v Ukrajině mohou dělat ještě tak rok až dva? Pak budou jejich akce skrytější, pokud úplně finančně nekleknou. Protože nejvyspělejší země Západu přistupují k juanu, jako k záchraně, a pak by už podobná dobrodružství nepřipustily - nepřipojily by se, protože by příliš mnoho ztratily.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 2. Tak snad ho nezatknou nebo nevyhodí z práce za antiamerikanismus.

  OdpovědětSmazat
 3. To by měli vysilat..na čt....
  https://www.youtube.com/watch?v=LiMma_Ie_nQ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vystoupení z NATO by měla být politická priorita č. 1, to vezme američanům vítr z plachet na Evropském kontinentu. Udělali si z Evropských členů NATO bezpečná útočiště pro svoje výpady. Jsou jak vši v kožichu, a věřím, že zejména levicové politické strany si to uvědomují. Doufám, že při příštích volbách bude vystoupení z NATO jednou z klíčových otázek volebního programu. Pro mě je to otázka volitelnosti/nevolitelnosti té které strany.

   Smazat
  2. Také nepřijmout TTIP. Kdo podporuje fašismus světového kurvítka, je také fašista.

   SvDO

   Smazat
  3. TTIP by měla být zastavena, je to nepokryté a otevřené vykastrování evropské justice.

   Smazat
  4. Hezkýýýýýýý

   Smazat
 4. Ze bude toto stoleti patrit Cine, to je jasne uz peknych par let. Zapad si na to zadelal tim, ze v 80. letech zacal presouvat svoje vyroby do Ciny, a tim Cine prakticky zadarmo predal vyrobni technologie, ktere Cinani zacali sami uspesne zdokonalovat. No a nez se zapadni kapitaliste nadali, tak jim vychodni kapitaliste vytreli zrak prakticky uplne vsim, rychlosti inovaci, rustem (komunisticke) ekonomiky atd. Aee o tom vsem se tu rozepisovat je noseni lesa do dreva. Jedno je jiste, USA opravdu nemaji co nabidnout krome vyvozu demokracie stylem Syrie, Ukrajina, Irak atd. Ani Izrael uz nechce s Americany tahnout za jeden provaz. Cerny domovnik z Bileho domu sice jen navazoval na prusery zahajene Jirkou Krovim, ale svym hloupym jednanim stejne podelal, co moh.

  OdpovědětSmazat
 5. Ekonomika USA je v háji. Světové mozky si dnes už stahuje Čína a Indie. Oni to amíci vidí, ale nevědí co s tím. Proto se upnuli na zbrojení a válčení. Ale co dál? Tak třeba "rozhádat" EU a "vyrobit" zase nějakou barevnou revoluci, někde. No a co budou dělat, až to na té naší planetě všechno rozbijí?

  OdpovědětSmazat
 6. Takže my putlerovci jsme dostali za úkol dnes večer sledovat na Joj HD na satu ruský film z roku 2013 Stalingrad od Fjodora Bondarčuka...v Hd rozlišení...

  OdpovědětSmazat
 7. Amíci už jsou v pr..li. A dobře to vědí. Po několika ukázkách Ruské voj. síly vědí, že US armáda na Rusa nemá. Proto by rádi, aby šli do boje Němci v čele NATO. Jenže Němci už po tlamě dostali a těžko si budou koledovat znova. Tenhle konvoj USA zastaralé (proti Rusku) techniky se dá brát jen jako nácvik únikových tras, až budou zbytky amíků utíkat před Rusem.
  Po vystoupení černouška v OSN, kde celému světu do očí řekl, že USA jsou páni a kdo je nebude poslouchat, tomu zkroutí ruce a donutí ho. Delegáti byli tak šokovaní poznáním reality, že ani neodešli ze sálu. Výsledek je, že státy začaly utíkat k Čínskoruské bance, kde vidí svou mírovou budoucnost, a odvrací se od USA. Amíci budou v brzku sami, až na pár zarytých pitomců, včetně Čr. Mají předpovězeno, že vydrží ještě tak maximálně 90 dní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podívej se ty blbečku na včerejší Události, komentáře.
   Soudruh Ransdorf tam vysvětluje, že naopak ruská armáda nemá na tu americkou. Čert aby se v těch vašich žvástech vyznal.
   Potom tam moderátor Ransdorfova znemožní, kduž mu jasně odcituje, jakže to bylo s tím "kroucením rukou".
   Příjemnou zábavu.

   Smazat
  2. Jak to bylo s tím kroucením rukou jsem slyšel z přenosu v angličtině na vlastní uši. A v tom druhém, když věříš našemu moderátorovi v ČT, není co dodat.

   Smazat
  3. Hlavně ,že tu českou televizi vede bývalý kovaný komouš a tvrdý bolševik s. Dvořák ha ha

   Smazat
  4. On neříkal, že na ruská na americkou nemá, ale že americká dává násobně větší peníze na zbrojení. To není totéž, brouku. Zapoj mozek, brouku.

   Smazat
  5. Americký expert řekl, že USA nejsou použitelní pro vedení konvenční války (tím jistě nemyslel proti mnohem slabší zemi). Rusko v konvenčních má převahu, a také v tom, že jsou Rusové ochotní i zemřít v boji - zvláště v boji za své území. A vědí za co by bojovali. Jaderné zbraně použít jer blbost. Jedině fanatikem jako byl Hitler: "Když Německo prohraje, nezaslouží si mě a jeho osudem je zahynout."

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 8. Německým,Britskym,Francouzským,Americkým a Izraelským židovským vál. štváčům nezbyde nic jiného, než konečně přiznat že oni jsou a vždy byli,architekti všech revolucí a válek za posledních 350.let ale už vyčerpali všechny jejich židotriky a nyní přichází částečné prozření stáda a nebudou mít tu neviditelnou manipulaci,otročení a kolonizování národů tak jednoduché, avšak musím na druhou stranu podotknout že tento globálně vládnoucí spolek židovských degenerátů raději rozpoutá svět. konflikt ale nikdy neustoupí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdo má jen špetku rozumu, nesvaluje vinu na národ jako celek, nýbrž na jeho představitele, kteří národ k té či oné zlotřilosti svedou a využijí. Kdybych chtěl být sprostý, a vybrat to nejzávažnější, protože převládající, napsal bych jen: TÁHNI DO PRDELE TY ANTISEMITSKÝ BUZERANTE!!!

   Smazat
  2. hrabě Kocharowski28. března 2015 22:13

   A jaký je rozdíl mezi semitským a antisemitským buzerantem? Kdo je z nich mamka a kdo taťka? To víš ty kluku ušatá, že jsi trefil hřebík na hlavičku? Poslal jsi právě buzeranta tam, kam on nejraději.

   Smazat
  3. Žádný, s oběma by sis zařádil přesně podle svých představ, "Kocharowski".

   Smazat
  4. Co to tady porad meles ty debile?????Ses snad druhej Chujmer????Zřejmě ano!!!!!!!

   Smazat
 9. Američani neodejdou ze scény tak rychle a snadno. Nelze zapomínat na jejich ohromný vojensko průmyslový komplex, který je bude hnát stále do nových konfliktů. Problém je, že nemají pozemní vojsko, bez kterého, jak se přesvědčili v Iraku, nelze území poražené letecky, fakticky získat. Nemůžou si politicky dovolit ztrácet americké vojáky v pozemních operacích. Němce asi nezískají, ale co východní Evropa? Když ji trochu vystraší a něco se jim slíbí, tak se dobrovolníci určitě najdou......

  OdpovědětSmazat
 10. Konvoj Americké armády je zbytečná a trapná záležitost určitě nevezmu mávátko mír nám nevezou! zdravím tímto všechny řitolezce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že když proti přejezdu někdo demonstruje, demonstruje hlavně proti teroristické politice USA.

   Smazat
 11. Dneska jsem měl neplánovaně možnost zjistit jak jsou lidičky zvědavi na kolonu.Jaroměř- Hradec Králové, opravdové davy, beru zvědavost, ono tohle člověk nevidí denně, dost jich mělo i vlajky a cedule, to už jsou ne jen zvědavci, ale také sympatizanti.Máme to marné. My kteří tu realitu velké politiky vnímáme tak jak vnímáme jsme v zatracené menšině. Bohužel, realita.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.