Reklama

středa 25. března 2015

Dolaru zbývá 60 až 80 dnů života

25. 3. 2015,              zdroj: zde
Expert FEDu: dolaru zbývá 60 až 80 dnů života
V noci na čtvrtek 12. března udělal v rozhlasové show Randy Yarbrough z Johnstownu (stát Colorado, USA), známý ekonom Todd Walker, ohromující předpověď: ekonomika USA má kolem "60 - 90 dnů života, protože dolar je na pokraji zhroucení".

Vážná předpověď nebyla řečena jen tak nějakým obyčejným člověkem. Todd pracoval 20 let jako ekonomický poradce Federální rezervní banky v New Yorku a Federální rezervní banky v Clevelandu. Todd je nyní profesorem v Centru pro měnové finanční alternativy v Cato institutu, informují "Vesti Ekonomika" s odkazem na www.thecommonsenseshow.com

Expert Dave Hodges (autor knihy „The Common Sense Show“) uvádí, že "v případě, že předpověď Dr. Todda je přesná, pak to zapadá do toho, co říkají i další zdroje o velmi blízké budoucnosti.
" Prognóza Todda odráží i můj (Hodgese - pozn. red.) názor."

Domnívám se, že (nějaká) "akce pod falešnou vlajkou" může být použita jako záminka pro zavedení stanného práva do Spojených států. Snížení programu kvantitativního uvolňování v USA lze očekávat v nadcházejících měsících, uvedl již dříve šéf amerického FEDu Janet Yellen. Ve skutečnosti to znamená ukončení emise dolaru a zastavení "tiskárny".

Kromě toho, Yellen očekává postupné zvyšování refinanční sazby. Ze zápisu z posledního zasedání (Federální výbor pro volný trh, FOMC), bylo jasné, že FED se obává nadměrného posilování dolaru. Prohlášení FEDu způsobilo prudký nárůst světových cen ropy a zlata, které zatím jen mírně poklesly.
Bývalý předseda FEDu Alan Greenspan v rozhovoru s televizním kanálem CNBC řekl 27. února, že americká ekonomika je ve velmi prekérní situaci. Greenspan řekl, že hospodářský růst v USA, doprovázený zmenšením trhu práce, dříve či později povede k skokové inflaci.

"Jsme konfrontováni s rostoucím tlakem na peněžních trzích a inflací dříve, než většina z nás očekávala" - řekl Greenspan.
Je také znepokojen výrazným snížením dlouhodobých investic. "Téměř všechny problémy jsou kvůli nedostatku dlouhodobých investic. Nikdo nechce investovat v dlouhodobém horizontu, protože nikdo neví, co se stane" - uzavřel bývalý šéf FEDu.
překlad: Ď.

24 komentářů :

 1. Obama je ilegalne nasazeny sasek- nekompetentni. Nasazeny Tri-Laterals a dalsimi nacisticko ideologickymi skupinami....

  Toto je posledni tazeni zapadu proti Rusko a bohuzel ceska politika nevi kde stat.

  1 Car Nikolaj byl iniciatorem ligy narodu (neco jako OSN....) uvolnil na to tisice tun zlata z kterych to melo byt podporovano - zlato bylo premistneno do Londyna a NY

  2 Zapad (Sionista Rothschild a jeho kumpani...) se rozhodl ze zlato ukradnou a svrhnou cara (samo sebou ze FED v 1913 hral vyznamnou roli...)

  3 Vytvorili a sponzorovali 'Bolsheviskou revoluci' a samo sebou taky 1sv. valku. Ukradli zlato - nechali zabit cara.

  4 Lenin se rozhold jit nezavisle - ukazal prostredni prst a vykopl jejich sionistickeho podvrataka Trockeho

  5 Proto taky 2 sv. valka, kde UK - Rotschild a USA sponsorovali Hitlera aby dokoncil to co nebylo dokonceno 'bolshevickou revoluci'

  6 V Jalte - Stalin vedel o tom ze UK a USA sponsorovali Hitlera a jaky byl jejich zajem .... navic zrejmne Stalin chtel zpatky zlato co Nikolaj dal na vytvoreni Ligy Narodu .... nic nedostanes - je studena valka.

  7 Dalsi vyloupeni Ruska bylo agentem Wanta - vylooupeni rublu asi nejak jak Soros udelal Skandinavii a Velke Britanii, ale vice drasticky.

  8 Pak melo nasledovat rozdeleni lupu pro Rothschildy a jeho zionisticko nacisticke pohlavare vcetne USA neo-conu

  9 Putin se tomu vsemu postavil - zvedl Rusko z kolenou - a jasne rekl ze, toto je posledni tazeni zapadu na Rusko

  10 To co Zapad udelal s ruskym zlatem bylo udelano taky s cinskymi fondy ktere USA a Rothschild nacisti vykradli a stale vykradaji - (podle urctiych zprav - cinsti starsi dali dohromady koalici s urcitymi skupinami v Londyne a chteji obnovit puvodni plany - ale ne s Rothschildem v centru..)

  11 Cina s Ruskem vytvorili alianci a dali dohromady BRICS - s BRICS jsou dnes vice nez 130-150 zemi...

  12 Vytvari se nova alternativni obchodni financni platforma - bude kryta zlatem a stribrem

  13 Postupne narodni meny budou kryty zlatem a stribrem....

  ;;;;;;;;
  Kdyby Rusko vyhladilo USA a UK z povrchu zeme - byla by to jenom spravedlivost za to co 130 let NAZI ZAPAD udelal Rusku. Cina - kdyby Cina vyhladila UK byla by to jenom spravedlivost za to co UK udelalo Cine v tzv OPIUM WAR....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už to nehul a radši se nauč česky.

   Smazat
  2. Vlastimil je, jak je vidět v obraze a celkem geniálně to všechno sesumíroval. Můj obdiv. No a k tomu jestli dolaru zbývá 47 až 67 dnů říkám: rád si počkám, třeba i pár dní déle, dávám menševikovi z Wolstrýtu čas tak do švestek, ale až se to kyvadlo začne vracet to bude fofr...a před rozpadem Ameriky se to tam bude všechno mydlit hlava nehlava a až to všechno rozmydlej na šrot tak jim Čína půjčí nějaké juany a spolu s Rusama jim to zase vybudujou a pak zazvoní zvonec a Americe bude konec. A taková to byla svoboda a demokracie. To budou Havloidi s pěnou u huby krásně bulit.

   Smazat
 2. Tak to je smůla, že mám úspory v dolarech. Až FED zvýší sazby, tak dolar klesne ? Hoďte mi sem nějaké moudro, vy Greenspeni

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nedělej ramena, ty tvoje úspory neohrozí vůbec nic, kde nic není, ani Greenspan nebere.

   Smazat
  2. Kde jsi k nim přišel,trollinkem zde,já jsem placen v Kč?

   Smazat
  3. Pán je vtipný. No já si počkám na ten pád.

   Smazat
  4. Nahradit čínskou měnou. V dnešní době mít úspory v dolarech? FED bude dělat vše proto, aby hodnota USD klesla, nevýhodné pro USA vývoz (uvedeno v článku a nejen v tomto, mluví o tom ekonomové už delší dobu). Takže co nejdříve směnit dolary za něco jiného, nejlépe CHF, pokud nevěříte Číně.:-)

   Smazat
  5. A 14:26 No nevím co potom s nimi uděláš. Jako podpal do kamen špatně hoří a na toaletu prý taky nic moc. Prý pouští barvu...

   Smazat
 3. Toto je matematicka jistota ekonomiky. Veci je ze urcite skupiny chteji obnovit US ekonomiku pouzitim Wanta (ukradene penize rusku a celeho vychodniho bloku, vcetne Ceska..) as tak jako chteji ukrast ruske zlato od cara Nikolaje (ktereho nechali popravit bolseviky...)

  Chteji k tomu taky pouzit ruzne Global Settlements fondy a udelat revalvaci urcitych men .... alespon je toto nachystane. Jak a zda to probehne - neni jasno. V kazdem pripade chteji k tomu pouzit ukradene penize a nechteji slyset zadnou kritiku - rikaji ze totalni pad USA by smetlo cely financni soucasny system ....

  OdpovědětSmazat
 4. Buď me přesní, soudruzi. Řekl to 12. března takže k dnešnímu dni dolaru zbývá už jen 47 až 67 dní. Hodiny tikají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen aby těch 47 až 67 dní nezbývalo k vypuknutí světové války. Zaoceánská velmoc, která dosáhla svého vrcholu čeká už jen pád. Jenže dnes, v době jaderných zbraní upadající velmoc se nezhroutí jen tak, ale může vzít sebou do prdele i celý zbytek světa.

   Smazat
  2. Anonym.15:45
   Z toho mám obavu také,že než pád dolaru,tak raději způsobí mezinárodní kolaps.Ono je možné,že Ukrajina,je tím jazýčkem na vahách.Nějaká provokace,tam způsobit nebude problém.

   Smazat
  3. Právě nová válka je východisko pro dolar a USA. Protože po každé válce se dluhy umořují a škody zaplatí poražený nepřítel, tedy ten, koho USA za nepřítele označí.

   Smazat
  4. Zapomínáte, že současní nepřátelé nebudou (pokud k válce dojde) bojovat konvenčními zbraněmi.

   Smazat
  5. Skoro se to trefuje na vzpomínku(oslavy) 70.výročí vítězství nad fašismem, nebo je to blízko termínu těch oslav.

   Smazat
  6. Bylo by to fajn, napřesrok by byl důvod ke dvojím oslavám.

   Smazat
 5. Tak mají největší dluh na světě, je čas platit !!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Tak to si myslím je mimo realitu- pobavíme se v srpnu jo?Pořád vše poběží ve starých kolejích

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pořád? Tak právě tohle tvrzení je úplně mimo realitu:-)

   Smazat
  2. Koleje už vedou jen do slepé uličky.Běžet budou muset s holým zadkem.Pro druhé jámu kopali, nakonec do ní spadnou sami.

   Smazat
 7. Ja si radeji poridim australske dolary. Clovek nikdy nevi, jak se to tady vyvrbi.

  OdpovědětSmazat
 8. Jste všichni dementi padne americká vláda a americký stát nikdy dolar �� dluhy ma totiz Amerika ne Fed vy volove

  OdpovědětSmazat
 9. Сo budet z CR po zpadu USA ?

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.