Reklama

neděle 29. března 2015

Dragouni očima Jana Wericha - tip kulturního referenta

Jan Werich

29. 3. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: studentský časopis Hmyt z roku 1986, Jan Werich


Všichni teď píší o "dragounské jízdě", tak nechci zůstat pozadu. Vybavila se mi jedna krásná povídka Jana Wericha (1905-1980), kterou jsme v roce 1986 otiskli ve fakultním časopisu Hmyt. Zalovil jsem ve své životní kronice, časopis našel a naskenoval. Uplynulo téměř 30 let, ale myšlenka - poselství povídky Dragoun, mi z hlavy neuletěla. A tak si přeji, aby teď doletěla i do té vaší a dobře se jí tam dařilo.


Omluvte sníženou kvalitu obrazu, porucha není na vašem přijímači.
 
studentský časopis Hmyt, FTVS UK Praha 1986

redakční rada časopisu Hmyt 1986 (kolegové ahoj!). Už nevím, komu vděčíme za Dragouna, já to nebyl...

10 komentářů :

 1. Ti,co jsou zodpovědni za okupaci nacistickým Německem,stalinistickým Sovětským Svazem a ti co dnes vymývyjí mozky trotlům vítajícím US Army jsou jedni a ti samí.Bohužel imbecilové to nikdy nepochopí.

  OdpovědětSmazat
 2. Američané a dnes i Rusové vědí moc dobře čeho jsou v Čechách schopni a tak si v klidu pošlou do vesmíru SVÉ lidi a Ti si tam v té výšce povídají a povídají........žil,byl,kdysi dávno T.G.Masaryk a zasloužil se o to,že existoval samostatný,svébytný stát.......Československá republika!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale nebylo to šťastné spojení, že ne. Něco slepovat ve dvou kamarádech (Československo) taky nebyl zrovna dobrý nápad - a to už dnes víme. Ta Ukrajina má jen smůlu v tom, že to je velká země a plná netušených možností.

   Smazat
 3. Bojím se, bojím, že toto masové vítání a zdravení usáků bude mít karmický dopad na další existenci našeho zdezorientovaného státu. Vždyť jsme Slované, a stále,stále lezeme do řiti Západu, jemuž jsme pro užitek a taky pro pohrdavý SMÍCH.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když jsem cinkal klíčema, očekával jsem stejně jako Havel úplnou nezávislost a chtěl jsem jít svou cestou. Dodnes nechápu, jak to mohl takhle podělat. Naše umístění na mapě a nemoci si zvolit svou cestu ? Byl asi více překvapený než já.

   Smazat
 4. American nema spojence jen Sluhy nebo teroristy muzete si vybrat Mawaci !!!
  HOWG.

  OdpovědětSmazat
 5. Sakra....mě to tak všechno připomíná -jak už jde debata o Češích- ten shon, tu "vřavu" začátkem 70.let, čili normalizace, jak se všichni hrnuli ke komunistům (těm obrozeným invazí samozřejmě), jak všichni rychle rudli láskou (znovuzískanou) k SSSR a zcela určitě ne z lásky. Dnes jsou samé "Hvězdy a pruhy" a výsledek? Pláč nad duševní úrovní toho kterého ovčana.

  OdpovědětSmazat
 6. Nejsou povinni dodržovat zákony ČR, pouze je respektují, nespadají pod pravomoc mocenských orgánů ČR a nejsou povinni je poslechnout.
  Proto nesouhlasím s jejich ozbrojenou přítomností na našem území, není důvod v době míru toto strpět, nejsou víc než náš občan.
  Vláda za přispění prezidenta ustrašeným a lokajským způsobem toto, se znalostí uvedeného, vědomě odsouhlasila a povolila.
  Žasnu nad rozhodnutím vlády a souhlasnými projevy prezidenta.
  Toť vše k přesunu.

  OdpovědětSmazat
 7. Krásné čtení, nádherná člověčina.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.