Reklama

středa 4. března 2015

Giscard d'Estaing: . Návrat Krymu do Ruské federace je "historickou spravedlností".Převzetí moci na Ukrajině nebylo demokratické.

4. 3. 2015   První zprávy 
 Bývalý francouzský prezident Valéry Giscard d'Estaing v rozhovoru pro časopis Mezinárodní politika kromě jiného uvedl, že návrat Krymu do Ruska je historickou spravedlností. Patřil ve Francii mezi středopravé politiky. Byl v opozici jak k pravici, tak k levici.
Projekt "Evropa"
Projekt "Evropa" byl naplánován už před 60 lety, Jean Monnetem a Robert Schumanem a podle Giscarda d'Estaing, neztratil nic ze svých plánů. Je přesvědčen, že projekt "umožňuje zemím, které si to přejí, být i nadále členy evropské integrace a přitom jít svou cestou."

"S příchodem politických vůdců konzumní společnosti se zapomnělo na řešení globálních celoevropských problémů a zajímalo je pouze uspokojování osobních potřeb. Vůdci s mimořádnými vlastnostmi zmizeli. Samozřejmě, vidíme že v místních volbách roste nová generace v Itálii , Polsku, a dokonce i ve Francii a až přijde čas, mohou se stát vůdci v mezinárodním měřítku, " pokračuje Giscard d'Estaing.

Zároveň obviňuje z nečinnosti Francii, protože "všechny hlavní evropské iniciativy nejsou předkládány Francií. V současné době, je Francie tak slabá, že se ani neodváží navrhnout odvážné iniciativy. Francie prochází krizí důvěry. Měla by opět převzít iniciativu do svých rukou, " řekl bývalý šéf páté republiky.

Chyby Francie

Podle Giscarda d'Estaing je hlavní chybou Francie, že neprovedla potřebné reformy. "Další chybou je, že odmítla Pakt o stabilitě a růstu, a žádá pro sebe od svých evropských partnerů řadu výjimek, které nám umožní udržet přebytek deficitu a nadále zvyšovat svůj dluh, který je v dlouhodobém horizontu jako časovaná bomba. A takové chování bylo potvrzeno zvýšením úrokových sazeb v USA v roce 2015. Na rozdíl od Řecka a Itálie, v tomto smyslu, Francie je poslední zemí eurozóny, " řekl bývalý prezident a dodal, že tyto chyby podkopaly důvěryhodnost Francie v očích evropských zemí.

Opustí Británie EU?

Britský premiér do značné míry chce opustit EU, ale "může tak učinit pouze v případě, že politická cena kterou bude muset zaplatit, nebude příliš vysoká. "

"Upřímně přeji Velké Británii aby zůstala v Evropské unii. Ale Británie se bojí budoucí systémové integrace, nesouhlasí s ní a nikdy nebude souhlasit, "řekl politik.

To je studená sprcha! USA nevážou sankce na návrat Krymu Ukrajině!

Návrat Krymu do Ruské federace je "historickou spravedlností"

Když už mluvíme o ukrajinské krizi, Valéry Giscard d'Estaing řekl, že návrat Krymu do Ruské federace je "historickou spravedlností". "Četl jsem knihy o ruské historiii, XVIII století. Krym byl podmaněn Kateřinou II., zejména úsilím knížete Potěmkina, kdy se Rusko rozšířilo na jih do Turecka s úmyslem podmanit si Konstantinopol, " řekl. Podle francouzského exprezidenta se dobytí Krymu nestalo na úkor Ukrajiny, která dříve neexistovala.


"Vzhledem k uvedené historii na Krymu žili jen Rusové. Když Nikita Chruščov chtěl dát větší váhu Sovětskému svazu na půdě OSN, ohlásil, že "objevil" Ukrajinu a Bělorusko a tím přidal další dva hlasy pro SSSR. Ukrajině daroval Krym, což bylo bezprecedentní. Už tehdy jsem si myslel, že to bylo umělé a křehké. A návrat Krymu do Ruska byl široce podporovaný veřejností. Pouze tehdy, když se problém rozšířil na východ Ukrajiny, začal jsem se o to zajímat, " řekl.

Ukrajinské hry oligarchů

Valery Giscard d'Estaing poznamenal, že je nemožné popřít, že ukrajinská vláda byla zkorumpovaná a nesnesitelná, což vysvětluje péči o Janukovyče. "Předání moci na Ukrajině lze ale jen stěží nazvat demokratickým procesem, je to hra oligarchů, " řekl Giscard d'Estaing.

Spojené státy podpořily a inspirovaly povstání

"Co se týče Spojených států, je pravděpodobné, že podporovaly a inspirovaly povstání. A pak zamířily politiku sankcí proti Rusku - politiku, která byla porušením mezinárodního práva. Kdo opravdu může osobovat právo na seznam občanů, na které osobně uvalí sankce, a to aniž s nimi mluví, dokonce i bez šance se ospravedlnit? S ohledem na hospodářské sankce nesměřující proti jednotlivcům, ale proti ruskému státu, jak můžeme ignorovat skutečnost, že jsou škodlivé pro obě strany - Rusko i Západ - poškozují jejich vzájemný obchod? " ptá se francouzský politik.

Ukrajina by se měla stát konfederací a Krym zůstat Rusku

"Ukrajina ve formě, ve které existuje není v současné době schopna fungovat demokratickým způsobem. Z tohoto důvodu je nutné, aby se reorganizovala," domnívá se exprezident Francie.

"Zdá se, že rozhodnutí Ukrajiny stát se nadnárodní konfederací podle vzoru švýcarských kantonnů a to rusky mluvící části, polské části a střední části by bylo to nejlepší. Systém, je také federální a Konfederace by byla financovaná Evropou a podporovaná OSN, " řekl Giscard d'Estaing. A Krym, podle jeho názoru, by měl zůstat ruský.

Kyjev do Evropy, to byl jenom sen


Bývalý francouzský prezident je přesvědčen o tom, že Ukrajina nebude začleněna do evropského systému, protože "nemá žádnou ekonomickou vyspělost, ani potřebnou politickou praxi."

"Ukrajina v NATO - to je rozhodně vyloučeno, a ve Francii není důvod, proč ji podporovat. A má předpověd? Tady je: Ukrajina je na pokraji finančního bankrotu, " řekl Giscard d'Estaing.

Kromě toho, touha Kyjeva jít do Evropy byl sen, a "Ukrajinci musí o něčem snít," a před tím "neviděli žádná východiska," uzavřel francouzský politik.

14 komentářů :

 1. Veľmi múdry politik zo starej školy.Len takto ako to navrhuje môže Európa a Ukrajina a Rusko existovať v mieri.Dúfam, že aspoň vo Francúzsku má svojich nasledovníkov, ktorí sa zakrátko už objavia na politickej scéne.Ukrajina do EÚ a NATO nepatrí. Dúfam, že aspoň NATO bude zrušené a rozpustené ako zločinecká organizácia.Inak nás čaká temná budúcnosť, pretože tí dementi z NATO a z EÚ si chcú vyskúšať vojnu na Ukrajine, ktorá však nevyhnutne preskočí do celej Európy. Evidentne im chýba pud sebazáchovy.

  OdpovědětSmazat
 2. A připadá vám jako demokratická šikana ze strany BIS lidí, kteří zveřejnili informace, že cizí mocnost vyvolává za pomocí peněz cizí vlády hnutí ke svržení demokraticky zvoleného presidenta ČR ?

  http://aeronet.cz/news/na-straz-podle-bis-predstavuje-ae-news-bezpecnostni-riziko-pro-ceskou-republiku-fbi-provedla-domovni-prohlidku-u-byvaleho-majitele-nasi-domeny-jak-se-plasi-demokracie-skandalni-hon-redaktora-respe/

  OdpovědětSmazat
 3. Zveřejněné názory pana Giscarda d'Estaing jsou věcné a moudré. Navíc, nikdo o něm ani náhodou nemůže tvrdit, že je levičák. Nebo rusofil. Je však příznačné, že se takové stanovisko respektovaného politika, třebaže bývalého, neobjeví v televizi, nebo zavedeném tisku. Nehodí se. Přitom je to jedině možné řešení k dosažení důstojného ukončení konfliktu a zachování tváře EU. Jenže dokud bude chtít USA válčit do posedního Ukrajince a Evropa bude mlčet a poslušně konat, nevyřeší se nic. Bohužel. J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pokud bych to velice generalizoval, tak je to proto, že dnes nevládnou politici, natož pak moudří. To, co vládne, možná vyjma pár jedinců, je banda zločinců, kteří jsou jednak zahledění sami do sebe a sledují výhradně svoje vlastní zájmy. Jsou to slouhové finančního kapitálu, který je ovládá. A pro tyto loutkovodiče jsou mladíčci bez zkušeností ve vedoucích úlohách těmi nejvhodnějšími. Pokud uzná Bilderbegský klub, či klub A 300 a jiné na svojí konferenci v Davosu, že ten nebo ten je vhodný,dosedne na stolici pomazanou spolu s odborným pomocníkem, který hlídá jeho činnost pro svého chlebodárce. Smyslem je průběžně zákulisně ovládat svět a jeho bohatství. A toto vše chce - jenom prosím považte - ten proklatý Putin rozmlátit. Nepředstavitelné. To se nesmí dopustit. Jenže Bildenberg ví, že nemůže moc tlačit na pilu. V jaderné válce by byl i on a jeho majetky. Takže změny přijdou a rychle a Putin vyhraje. Ne proto, že je lepší, ale protože jeho nová vize světa je pro budoucnost a i pro další přežití biliónů Bildenbergu příznivější a jediná možná.

   Smazat
  2. Poopravil bych, že dnes vládnou oligarchové bez skrupulí, jedno jestli americký, francouzský ruský či český. Pro ně je člověk jen kanonenfutr. Giscard d'Estaing má v hlavě mozek, ne zelené papírky.

   Smazat
 4. Je to jako perla mezi kozími bobky. Bílá vrána.

  Kdyby frantíci měli rozum, tak poslouchají jeho a ne Hollanda, který je takový utřinos, který neví jestli doleva nebo doprava, jestli čaj s mlíkem nebo citrónem, jestli lodě prodat nebo neprodat, jestli dohody v podepsané v Minsku naplňovat nebo nenaplňovat, atd...

  OdpovědětSmazat
 5. Otázka zní : Proč takoví lidé jako tento bývalý prezident nejsou lídry EU ???

  OdpovědětSmazat
 6. Rozumných politiků "ze staré školy" ubývá úměrně tomu, jak vzrůstá panika "majitelů západu", kteří by rádi dál dojili svět a přitom se jim jejich vlastní zazemí bortí pod zadkem a okolní svět se emancipuje.

  OdpovědětSmazat
 7. hrabě Kocharowski4. března 2015 19:20

  On je každý moudrý teprve, až vystoupí z politiky, tzn. až nemusí nikoho poslouchat a obávat se o ztrátu koryta. Ať si nikdo nedělá iluze, že by pan Giscard d'Estaing, pokud by se vrátil do politiky, nebo měl nějakou šanci se vrátit, byl takto "moudrý". Oni, myslím teď ty vrcholové politiky, do jednoho moc dobře ví, která bije, ale taky moc dobře ví, že pokud šlápnou vedle, končí. Takže luxus "moudrosti" si dopřejí v důchodu, kdy už po nich ani pes neštěkne. Takový je zkrátka život.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak toto je rána pod pás vůči panu d'Estaing (nejsem jeho obdivovatel). Po dobu své prezidenské funkce musel odolávat silnému nátlaku na opětovné přistoupení k NATO a taky odolal. K NATO vrátil Francii až Sarkozy v r.2009. Generál de Gaulle se asi obrací v hrobě. -Ghis

   Smazat
  2. Nevíme, jak by se zachoval Giscard d'Estaing, být ve funkci, ale víme, jak dopadl Dominique Strauss-Kahn, o němž se vědělo, že bude nepříjemně oponovat svým zaatlantickým spojencům. Aby se nemohl stát prezidentem, musel v NewYorku znásilnit pokojskou, a trůní tam povolný Hollande.
   O tom, kdo bude německým kancléřem, rozhodují také oni spojenci – říkají bývalí vysocí úředníci s po za louže, a ti to musí vědět.
   Má-li být Rusko vyčerpáno, nemohou majitelé demokracie a lidských práv dopustit mír na Ukrajině, Evropa si to neprosadí (na to je už příliš mnoho činitelů pod vlivem think tanků), a humanitární katastrofa bude demokraticky pokračovat. Co bude dál, snad ani nechci vědět. Jen doufám, že je Rus nějak zastraší, aby toho nechali.
   Pokud to udělá šikovně, nasadí mu sice psí hlavu, ale nakonec couvnou, a nakreslí tam ty čáry vlivu, a přeživší Ukrajinci budou moci demokraticky chcípat hlady v míru, nebo nedemokraticky přežít s ruskou podporou.
   PB

   Smazat
 8. Stejne jako navrat Sudet do Velkonemecke rise.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 9. Kdy už konečně Frantíci pustí Korsiku a umožní Baskům si vytvořit vlastní stát? Též část jihu Francie by měla podle historické spravedlnosti patřit samostatnému Katalánsku, Provensálsko by se mělo stát samostatným státem a Německu by se určitě mělo vrátit Alsasko a Lotrinsko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takové věci by se měly vyřešit referendem. Ne zbraněmi.
   PB

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.