Reklama

úterý 3. března 2015

Global Research: Obama nenávidí Rusko

3. 3. 2015  ruvr.ru
Když by si měl Barack Obama vybrat mezi porážkou islámského extremismu na Blízkém východě a porážkou Ruska, pak by si zjevně vybral tu druhou možnost. Obětuje všechno kvůli své „válce“ s Ruskem, píše kanadský server.

Americký prezident Barack Obama nenávidí Rusko, jeho politika nejen ve vztahu k Ukrajině, ale i k Sýrii, Íránu a dalším státům, je podřízena hlavnímu cíli – oslabit Rusko, píše kanadský server Global Research.

USA jsou přímo posedlé myšlenkou svržení Bašára Asada a připouštějí, že se do rukou ozbrojenců z Islámského státu bojujících v Sýrii, dostanou moderní zbraně, a není to žádná náhoda, píše Global Research. Bašár Asad je spojencem Ruska a hlavním úkolem Obamovy zahraniční politiky je porazit Rusko, nikoli islámský extremismus, píše Global Research. Dokonce i letecké údery Spojených států zasazované pozicím extremistů z Islámského státu v Iráku mají za následek rozšiřování území kontrolovaných touto organizací v Sýrii, soudí server.

Podle jeho mínění je Sýrie klíčem k nahrazení Ruska jako hlavního dodavatele zemního plynu do Evropy. Tento stát je jedinou překážkou na cestě plynovodu z Kataru přes Saúdskou Arábii, Jordánsko a Turecko do Evropské unie, výstavba takového potrubí by umožnila Kataru konkurovat s Ruskem na největším světovém trhu plynu – v Evropě, píše Global Research.

Dříve Obama podporoval Katarem sponzorované Muslimské bratrstvo, to ale dokázalo svou neefektivnost v Sýrii, a teď se tedy USA přeorientovaly na podporu Islámského státu, nad nímž drží ochrannou ruku Saúdská Arábie, domnívá se Global Research.

Ale i v případě Asadovy porážky se může stát pro USA dalším problémem Turecko, protože to už uzavřelo s Ruskem dohodu o dodávkách ruského plynu do Evropy.

Pokud jde o politiku USA vůči Íránu, pak je možné, že se ministru zahraničí Johnu Kerrymu podaří v průběhu jednání s Teheránem najít cestu, jak získat íránský plyn pro Evropu. „Kdyby se Írán obrátil proti Rusku, pak by se změnila pravidla hry“, připouští Global Research. Ovšem dosáhnout podobného cíle cestou barevné revoluce jako na Ukrajině se nepodaří, proti jakékoli transakci s Íránem se aktivně staví na odpor Izrael, zdůrazňuje Global Research.

31 komentářů :

 1. Jo, asi jako falešný hráč, který jde do all-in s prázdnýma rukama proti Royal Flush.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spatne receno. Obama MUSI nenávidet Rusko, jestli nechce skoncit jako Kennedy. Inu svobodná amerika. Jako za starejch časů kovbojů a kolonizátorů. Ovšem ve fungl novým kabátě.......

   Smazat
  2. Co ty víš o špatném?

   Smazat
 2. Chápu pana Obamu. Když nepřítel nejedná podle přání, to naštve.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. když chce někdo hodně-většinou nemá nic :-)

   Smazat
 3. Ta jeho zuřivost je dobrou známkou pro Putina a důvěru k němu.

  OdpovědětSmazat
 4. Čína by už měla začít konat !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Tichá voda, břehy mele ... "

   Smazat
  2. nazdar
   Čína není čaroděj Dobroděj. Pro Čínu je výhodné, když se Rusko a USA vzájemně oslabí. Pokud přitom půjde do kolen i EU, to je jenom další profit.

   Smazat
  3. Čína to celé pozoruje z perspektivy 10ti tisíc let. No, tak co k tomu dodat?

   Smazat
  4. Už by sa mal zamyslieť celý svet a nie len Čína nad tým, či odsunie Ameriku za veľkú mláku a tým zachráni svet pred katastrofou a zase my, obyvatelia EU si musíme uvážiť, či nechať na čele EU ľudí, ktorí sa snažia o to, o čo aj Ohava z Bieleho domu a to Merkelka, Tusk, Junker, netreba sa rozpisovať, sú nutné nové voľby, alebo rozpustenie EU ako spolku

   Smazat
 5. Počítají s atomovou válkou -
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/229191-betonove-monstrum-u-berounky-skolici-stredisko-nebo-atomovy-kryt/
  Sranda bude, až je rusové budou tahat chazary z děr. Radují se z genocidy každého jiného národa.

  OdpovědětSmazat
 6. Mnoho lidí, kteří kdysi vítali Obamu na Pražském Hradě se v něm zklamalo, jestli byli ovlivněni předčasně udělenou Nobelovou cenou míru, nebo se tak dovedl přetvařovat, nebo jej ovládá uražená ješitnost, nebo někdo jiný to se brzy jistě dovíme.
  Bezdůvodné usilování o svržení zvoleného představitele státu je státním terorizmem a nemůže být civilizovanými státy podporován ani tolerován.
  Sýrie snad odmítla Kataru vést plynovod přes své území. Jak to, že se Rusko dokázalo vždy domluvit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom naivka si může myslet že představitel USA je čaroděj Dobroděj a mírotvorce. Platí si ho vojenskoprůmyslový komplex. A tím je vše dané. Řeči se vedou a peníze nesmrdí.

   Smazat
  2. Personifikovat světové dění je záludné.
   Soustřeďovat se na amerického presidenta a rozebírat jeho údajné či skutečné záliby - to je slepá ulička. NIKDO, kdo není dobře připraven skutečnými vládnoucími kruhy nejenže nebude vpuštěn na hřiště, ale nebude mu dovoleno sedět ani na lavičce náhradníků.
   Jen mimořádná osobnost se případně může po nastoupení do úřadu této železné logice plutokracie vymknout. To se stává jen velmi zřídka.

   Smazat
  3. A bývá to rychlostí střely napraveno, viz JFK. Ne, že bych si ho idealizovala, ale některé indicie napovídají, že se trochu vymykal.

   Smazat
  4. JFK - kdoví?
   Kdo ale vrchnosti opravdu vadil, byl jeho bratr Robert.

   Smazat
 7. Nemohu to častěji vyslovovat,než vyslovuji:
  Rusku a jeho lidu ,jeho presidentu a všem,kteří myslí dobře a mírumilovně držím palce vstávaje lehaje....
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní4. března 2015 3:42
   Je ti líp, cvičená proamerická opičko, když jsi zde opět vyblila svoje propagandistické zvratky? :-)

   Smazat
  2. Ten už spinká a nabírá síly do další těžké šichty v nějakém echtamerickém řetězci, kde vytírá zaprasené podlahy. A rád. Pak přijde domů, shlédne nějaký seriál a hupky si na krajany vylít vztek, protože v práci s ním nemluví ani mop.

   Smazat
 8. Paradoxně USA dělají Rusku a národům Ruska ted medvědí službu:
  1.celé Rusko našlo a obnovilo svoji státní a národní hrdost.
  2. Veškeré sankce a odepření špičkových technologií naopak nastartovaly opak . Dokážeme to sami.
  3.V zemích Střední a Východní Evropy naopak počal velký příklon k Rusku...
  4. V zemích které se odtrhly od tehdejšího Sovětského svazu, Bělorusko, Kazachstán Turmenistán,a další se obyvatelé /nikoliv vládci/ přiklání k návratu do Ruské federace..
  USA a EU včetně NATO během roku vytvořila systém který postupně sjednocuje Slovany ale i jiné země navázané na RF. at hospodářsk v součastnosti tak i politicky v minulosti.....

  OdpovědětSmazat
 9. Starej Rotschild povídal, že černoušek bude pro Američany pro tohle volební období lepší. Na Latinoameričana má přijít řada hned potom.

  OdpovědětSmazat
 10. Strýček KOHN neprivatizuje Rusko. Loutka Obama od něho nedostává cílové prémie. No nezuřili byste, být na Obamově místě???
  No prostě ho ten Vova sere. Chápete??? Moc sere!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď zastřelí Putina. A řeknou, že si vyřizovaly opoziční klany situaci mezi sebou. Bylo by to takové made in júesej.

   Smazat
 11. Dal bych mu cenu Václava Havla, jako dostaly Pussy Riot. Obama je jejich orgánový protějšek.

  OdpovědětSmazat
 12. Obama se z nositele Nobelovy ceny vypracoval na současného největšího teroristu naší planety.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ubohej šašek ,figurka ovládaná pracháči.

   Smazat
 13. Zkrátka - vzájemně se nenávidí! To bylo třeba kvůli tomu počmárat tolik papíru? Čemu to pomůže? Až vypukne válka, každej to rychle pozná. Jak ti,z kterých se stali závisláci na on-line publicistice a na potřebě diskutovat, nadávat, zaujímat stanoviska -zkrátka jalově žvatlat - přežijí život bez počítačů, si nedovedu představit. Bez jídla by možná tolik nestrádali, ale bez věčného diskuzního povyku by sešli na těle i na duchu - byly by z nich trosky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A že Vy o tom jistě víte hodně. Tak nebuďte na sebe takovej zlej.

   Smazat
 14. http://www.literarky.cz/civilizace/89-civilizace/19417-rok-1945-ameriane-udajn-znasilnili-190-tisic-nmeckych-en

  OdpovědětSmazat
 15. Co to? Máte strach že vám někdo uzme vaši denní porci mediálních válečných vášní? Jak poslední ubožáci - opravdu. Co článek, to nějaký blaf o válce. Válečný zpravodaj, to je něco pro český duch - ten se vyblbne. A hned se lepší spí? Toho zdravýho optimizmu co nám tady zase dnes nalili do mozků.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.