Reklama

pondělí 2. března 2015

Jak hnutí Ano ke svému štěstí přišlo

Pavel Letko
2.3.2015  E-republika

Hnutí Ano se vždy, zejména ústy svého předsedy, představovalo jako pravicová strana. Na sněmu to potvrdilo a ujistilo své koaliční partnery, že ve vodách jejich potenciálních voličů lovit nehodlá.


Sněm hnutí ANO skončil a až na drobnosti nic nového nepřinesl. Nejvýraznější zprávou se tak stala kritika koaličních partnerů, především ČSSD. Někoho možná překvapila, nicméně volby jsou za námi a volby jsou také před námi, že? Hnutí Ano se vždy, zejména ústy svého předsedy, představovala jako pravicová strana. Dnes to jedině potvrdilo a ujistilo své koaliční partnery, že ve vodách jejich potenciálních voličů lovit nehodlá.

Možná i proto byla reakce předsedy ČSSD uvážlivá a smířlivá. Bohuslav Sobotka na Babišovu kritiku odpověděl, že občané koaličních hádek mají vzhledem ke zkušenostem z minulosti, zejména s tragickou Nečasovou vládou, už dost. Nevidí prý důvod proč na takovou neblahou tradici navazovat. Z výraznější profilace hnutí Ano jako pravicové strany, která nechce zvyšovat daně, se musí ve sněmovně dělat nevolno především jiným pravicovým stranám. Tedy zejména ODS a TOP09. Sice budou stále něco blekotat o střetu zájmů, ovšem jak v případě ODS se svou vypečenou minulostí, tak v případě TOP09 půjde o značně nedůvěryhodný argument. Proč by ve větším střetu zájmů měl být miliardář Babiš než miliardář Schwarzenberg, to budou zdůvodňovat jen těžko. A jakou výhodu České republice přinesl střet zájmů předsedy vlády jako poskoka jistého kmotra? Toť otázka. Ten předešlý předseda byl zase řízen svým poradcem Dalíkem, který se od té doby nenudí, protože musí být každou chvíli u soudu, pokud zrovna nepočítá své podle něj neexistující provize. Pokud jde o média, tak ta lhala vždycky. Novináři píší dle toho, koho chleba zrovna jí, a nikdy tomu nebylo jinak. Proč se tedy bouřit a pohoršovat, že někdo píše pro Babiše, jiný pro Schwarzenberga a jiný zase edituje ve veřejnoprávní České televizi pro Bakalu? Nač hořekovat nad tím, že pseudopravicová ODS s.r.o. a asociální TOP09 bude ztrácet preference? Vždyť Babišova aktivita včetně vize většinového systému jinam nemíří. Vystřelil zdánlivě na Sobotku a trefil Kalouska. Hodil blátem po ČSSD a schytala to ODS.


- - -

Související články:
Pokleslá kultura, kýč a diskriminace v České televizi
Veřejná trapnost českých pseudo-novinářů
Už zase Zpívá celá mediální rodina
Lže nám Česká televize?
Babiš a ti druzí
Babiše se jen tak nezbavíš
Aktivisté, milujte se (politicky) navzájem, a nebude tu fašismus
Jourová do Bruselu a neotesaná úlisnost ČT
Volby 2014: přechod ke korporativní vládě jednoho vůdce
Otevřený dopis německým majitelům českých deníků a médií
Úsvit a jeho západ
Česká levice: Hledání třetí cesty?
Život ve lži
VV: Obchod s dinosauřím masem

11 komentářů :

 1. Babiš by měl hlavně zveřejnit seznam subjektů, kterým MF za posledních 10 let odpustilo daně. Jestli to neudělá, tak je to jen tlachal.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš chce po vás jen jediné, aby jste mu to za koblihu hodil do urny a víc ho nezajímáte. Vezměte rozum do hrsti a volte úplně nové strany. Horší už to být nemůže.

   Smazat
 2. Českému občanu náležejícímu ke druhu Tydýt obecný stačí slíbit ANO bude líp a již nadšeně běží a hází volební lístek na velkou hromadu. Jednoduché a účinné, slibem nezarmoutíš a ledasčeho docílíš. Nač složité programy, vždyť ty voliče z řad Tydýtů obecných jenom odrazují.

  OdpovědětSmazat
 3. Co ale úplně zapadlo a přitom je to po Kalouskových asociálních vládách důležité, je že :
  "ANO má podle svého předsedy jiné názory než ČSSD: „My nechceme budovat sociální stát,“ řekl Babiš ...."
  Přitom tam, kde Babiš dnes je, je díky hlasům voličů, kteří doufali/jí, že ten sociální stát, jehož bourání začal Kalousek a spol. Babiš nějak udrží.
  Takže Babišovi voliči jsou jen oněmi užitečnými nosiči vody, kterou bude pít někdo úplně někdo jiný než oni. Veronika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Voliči nevidí, neslyší, bohužel. Babiš je produkt Monsanta a jeho úkolem bude prosadit zákony, které by umožnily proniknout této firmě na náš trh.

   Neštěstí pro tuto zemi nebude ani tak fakt, že není levicový, nýbrž skutečnost, že tu budeme konzumovat geneticky modifikované potraviny, kterým se brání celá EU. A Babiš je ve vládě proto, aby zájmy této nenáviděné firmy prosadil a uvedl do naší legislativy.

   Smazat
 4. Jediný koho Babiš sedře na kůži budou drobní živnostníci. Tam hledá ministr financí - miliardář a oligarcha přiživovaný ze státního cecíku a Bruselu daňové zdroje - nikoliv u korporací, lichvářů a oligarchů - to by musel sáhnout do vlastní portmonky. A zaměstnanci, ty je potřeba "zkonkurenceschopnit" = maximálně daňově obtížit a snížit na ně provozní náklady (státem dotovaných) korporací.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš je nebezpečný v tom, že donutí živnostníky platit daně. No a to povede k tomu, že se každý začne zajímat o to, co se s jeho daněmi děje. Ono to možná na škodu vůbec nebude.

   Smazat
  2. Babišovo kouzlo je v tom, že nebude hledat prachy tam kde se doslova válejí na kupě ale tam, kde je o ně nouze. Toto kouzlo mají všichni oligarchové a miliardáři společné.

   Smazat
 5. Babiš realizuje ve velkém to co nedotáhl do konce p. Bárta včele Věcí veřejných . Bárta byl ale břídil. Babiš se rozhodl zprivatizovat pro sebe kompletně celou republiku.V podstatě směřuje k tomu stát se v naší zemi diktátorem . V tomto duchu ( ze strachu o posty chybějící diskuse
  a 100 % hlasů pro Babiše ) také již probíhal sjezd ANO.

  Jsme stále nepolepšitelní. Někdo před volbami slíbí jak bude "makat" pro spoluobčany, jak zatočí s korupcí, rozkrádáním a další výmysly k oblbnutí lidí a jak se dostane k moci ,začne postupně odbourávat ze svého programu vše ,co by mu nevynášelo. Nyní již Babišovi začalo i vadit sociální cítění a sociální stát. To by se před volbami říci neodvážil.
  Politika a cíle ANO ( tedy vůdce Babiše) se stále více přibližuje TOP 09 a ODS. Předpokládám,že příští volby bude chtít ANO vytvořit s nimi vytvořit koalici. Budeme zase tak naivní a necháme se znovu obelhat ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je strachu. Už i mladej netáhlo Dienstbier se přidal. Asi v tom něco bude. Proto ho asi budu volit.

   Smazat
 6. Dobře to napsal na A.cz pan V.Klíma - Babiš bude "přechod od diktatury proletariátu k diktatuře oligarchů. A Petro Porošenko a Východ - náš vzor?"

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.