Reklama

pondělí 30. března 2015

Jak presstitut obhlíží vinici Páně a co chybí k fašismu


Lubomír Man
30. 3. 2015
Presstitut je to, co kdysi býval novinář. Od novináře se liší tím, že pracuje v mainstreamovém médiu (tzn. že je za svou práci placen), a nepíše pravdu, ale píše to, co od něj majitel či správce mainstramového média požaduje, aby psal. Pro ilustraci nejlépe příklad. Presstitut je redakcí, dejme tomu Novinek.cz vyslán, aby podal zprávu o manifestaci proti americkému konvoji Dragounská jízda, probíhající na Václavském náměstí. 

Presstitut se na místo dostaví, zjistí, že se zde srotilo 3500 až 4 000 manifestantů, kterýžto dav je na několika místech obtěžován malými, ale výbojnými hloučky proamerických provokatérů, kteří se pokojný průběh manifestace snaží proměnit v bitevní vřavu. I jme se presstitut svého mobilu a telefonuje redakci, že na Václavském náměstí se v tuto chvíli nachází asi čtyřicítka lidí, manifestujících proti konvoji, zatímco pro konvoj manifestuje na stejném místě zhruba třicet lidí. Skutečný počet manifestantů proti konvoji tak snižuje stokrát, což se staromódním milovníkům pravdy může zdát přehnané, ale presstitut ví, že morální či jakékoli jiné ohledy v tomto směru už padly, a že pro něj platí, že čím méně manifestantů proti US konvoji nahlásí, tím výše v hierarchii ostatních presstitutů vystoupí a tím více bude brát na prémiích. Jím nahlášená čísla se okamžitě objeví na Novinkách.cz a mají nejen pro ně, ale pro celou mediální žumpu republiky výhodu v tom, že jde o první zprávu o průběhu manifestace, po jejímž přečtení dojde převážná čtenářská obec k závěru, že manifestace proti konvoji, ohlašovaná některými servery jako událost, praskla tedy znovu jako bublina - a přestane se o ní více zajímat.

Presstitut by po dosažení takového úspěchu mohl jít už domů, ale jde mu ještě o třešničku na dortu, kterou by měl být i krátký rozhovor s některým z lidí, kteří se na Václvaském náměstí nacházejí. Jde o ohlášenou manifestaci proti americkému konvoji Dragounská jízda, takže byste očekávali, že si pro své interview vybere někoho z řad těhto manifestantů, ale i tohle ukazuje, jak jste se v nazírání na modení publicistiku ocitli pozadu. Protože presstituta nic takového ani nenapadne a jde za pánem, který s přihlouplým výrazem v obličeji a s americkou vlaječkou v ruce obíhá jednotlivé debatní kroužky a až orgiastickými výkřiky dává najevo, kterému ze dvou názorů, na náměstí přítomných, dává přednost. Otázka presstituta k němu je pak obligátní: Co říkáte na konvoj. „Su moc rád, že tady Američani jsou,“ křičí muž s US vlaječkou a s chomáčkem slin v pravém koutku úst. „Jsme v NATO ne? No a NATO a Američani nás chrání, ne?

Tahle odpověď presstitutovi stačí a takovou ji telefonuje redakci, která ji okamžitě na monitor vystaví. Nu a protože je to jediný hlas z manifestace zveřejněný, dělá to žádoucí dojem, že tento názor toho dne na Václavském náměstí převažoval. A dál. Kdyby šlo presstitutovi i o pravý smysl toho, co mu muž s US vlaječkou odpověděl, logicky by z jeho úst musela následovat otázka, před kým nás to NATO a Američané mají vlastně chránit? Ale kdepak, raději pryč a daleko takvýchto rušivých otázek, jejichž zodpovídání by nakonec mohlo vést až k závěru, že nás to NATO a Američané mohou chránit pouze a jedině před nimi samotnými. Což sice vypadá jako logický nonsens, ale jeví se dost logicky např. v rozhovoru amerického prezidenta Obamy pro stanici VOX z 11. února t.r. V široké debatě o americké zahraniční politice zde totiž nepadlo jediné slovo o americké ochraně jiných států, ale na jejich adresu pronesl Obama větu, kterou by si ty státy měly zapsat dobře za uši:

Musíme mít největší vojenskou sílu na světě a musíme, příležitostně, zkroutit ruce zemí, které by nedělaly to, co my potřebujeme, aby dělaly.

Protože tohle je ten skutečný a platný vzkaz, který Američané a celé NATO s nimi vyřizuje Evropě, takovým zemím, jako jsme my, a vůbec všem lidem. Nejsme zde pro žádnou ochranu nějakých cizích států či zájmů, jsme zde pro dobývání nerostného i jiného bohatství cizích zemí a nebudeme se štítit žádného násilí, abychom se tohoto bohatství zmocnili. Což se stane plným právem, protože my jsme národem výjimečným (exceptional) a nepostradatelným (indispensable).
Řekni, presstitute z Novinek.cz, co tady ještě chybí k fašizmu?

24 komentářů :

 1. V čem mám problém. Delší dobu jsem sledoval dění ve světě na internetu (bralo to hodně času) a srovnával to se zprávami a komentáři na ČRo-Plus.
  Dnes už si jenom poslechnu Plus, otočím smysl, a jsem v obraze. Hodně času ušetřím. (Televizi nemám.)

  Problém mám ale v tom, o čem rozhlas "pomlčí". Uvítal bych, kdyby referoval o všem důležitém. Byť svým způsobem.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "Musíme mít největší vojenskou sílu na světě a musíme, příležitostně, zkroutit ruce zemí, které by nedělaly to, co my potřebujeme, aby dělaly."

   Cože to ten Obama vlastně řekl? Není v tomhle souvětí ten zápor náhodou obráceně? Vždyť se zkroucenýma rukama ty země budou těžko dělat to, co by on rád.

   Převrátit smysl nesmyslu nepomůže. Člověk s ním může točit jako s flašinetem, ale stejně blbostí zůstane.

   Smazat
 2. Demonstrace proti průjezdu konvoje americké armády - Praha - 28.3.2015
  https://www.youtube.com/watch?v=nFwmQjf-BRE

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. podle čt jo, ale silně to připomínalo Slunce, seno, jahody ;-p

   Smazat
  2. To byl trapas, co amíkomilové?

   Smazat
 3. Média mají velmi dobře propracované strategie. Nemusí přímo lhát, stačí, když vytrhnou z kontextu, zamlčí, změní slovosled atd. Všimněte si např. toho, že v poslední době jeho hodně populární slovní spojení "národ je rozdělen". Ano, v pohledu na určité věci tomu tak skutečně je-potud mají sdělovadla pravdu-ovšem tam také pravda končí. Toto sdělení má vyvolat dojem, že rozdělení je 50:50 (a samozřejmě viníkem rozdělování je vždy někdo jiný než média, případně ti kterým slouží). Už tak nějak "zapomenou" dodat, že rozdělení nebývá jen 50:50, ale i 90:10, 99:1 atd. Klasicky je to omíláno v případě Zemana, který údajně "rozděluje národ". Za prvé ho přitom rozeštvávají média a havloidi, nikoliv Zeman a za druhé národ je rozdělen, ale podle mého hrubého odhadu na 70% Zemanových příznivců (byť kritických, jako menší zlo ho vidících atd.), 20% odpůrců a 10% je to jedno. Takže asi tolik k jedné z presstitutských method.

  "Akce konvoj" byla samozřejmě též skvěle zrežírována a podána. Havloidi si už zřejmě nepřipadají tak silní v kramflecích, když se o své pravdě potřebují již 48 hodin bez přestávky přesvědčovat. Vymýšlet si hesla o jakémsi "drtivém vítězství nad Putinovou pátou kolonou". Dokumentovat to několika tisíci lidí, kteří se přišli podívat na vojenskou techniku, stejně tak jako by se přišli podívat kdyby přistávala Mrija, nebo projížděl kamion s dvacetimetrovým lodním hřídelem. 99% z těch, které média vydávají za vítající davy a tím ospravedlňují své úzkostlivě dokola opakované "drtivé přečíslení odpůrců", přihlíželo z normální zvědavosti. Kdybychom chtěli být přesní, tak 99% obyvatelstva ČR zůstalo doma, takže při této logice byl tábor odpůrců i vítačů na hlavu poražen neutrály :) To ovšem nezamezí mnohým ukájet se z falešného pocitu jakéhosi pseudovítězství v bitvě, kterou ani nikdo nevyhlásil. Tetelí se blahem nad chimérou, kterou si sami stvořili a opečovávali, protože dopředu věděli, že ať se stane cokoliv, budou ji moci vydávat za své vítězství. Král však zůstává nadále nahý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprosto přesně popsaný současný stav. Obávám se však, že za chvíli už zda bude jen Nová republika a Zvědavec, kde bude možná psát a číst o všem. Sledujete pomalou proměnu obsahu Parlamentních listů ?

   Smazat
  2. Retardovaný adolescente, hoň si ho, ale nemluv na něj při tom....

   Smazat
  3. Byli tam čumilové, o tom žádná a občas se vyskytl někdo s americkou vlajkou, nebo více amerických vlajek. Docela by mě zajímalo, kde si nějaký čumil z horní dolní koupí americkou vlajku velkou jako plachta. Jakoby se vyprazdňovaly nějaké sklady a vyprazdňovač jel po trase a rozdával a rozdával.

   Smazat
  4. V zobrazujících médiích vidím jen jediný přehledný záběr, z kterého šlo usoudit na množství shromážděných. Stálo tam několi set lidí na mostě nad dálnicí, rozostřený obraz zdálky. Ale přesto šlo poznat protiamerický amatérsky vyrobený transparent uprostřed toho davu. Jinak všechny záběr ukazují zblízka skupinku lidí, kterých může být 60, nebo taky jen 12. Příznačné je značný výskyt dětí v těch vítajících skupinách. A je dobře patrná, že jde o kampaň řízenou z jednoho místa. Tak např. profeisionálně vyrobené vítací rekvizity, také všechna média používají tehdy, když nepopisují konkrétní situaci, stejné fráze, stejné horování, nemění ani slovosled.

   Smazat
 4. je hezký, jak všichni toho trolla ignorujou.
  To nasere co, trollíku:-)
  J

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mně občas ujede ruka, omlouvám se, ale většinou se držím a směju se mu. Přijde mi to, jako když do hospody přijde někdo trošku retardovaný a začne se zapojovat do hovoru.

   Smazat
 5. Já bych to tak nepřeceňoval. Hujerové v autech byli vidět. Protože chtěli být viděni. Většině je to lhostejné, nebo si myslí, že to valného smyslu nemá. I moje žena se přiznala, že na amíky mávala, protože se jí zdálo, že na ně nikdo nemává a chlapců jí bylo líto. Za totality sice všichni remcali, ale byli v podstatě spokojeni, pak jich byla plná Letná. Dneska je to naopak. Nálada obyvatelstva se nedá měřit metrem. Určitě to ale není kategorie 1a. Každý není Josef Vyskočil.
  Většina obyvatelstva je smířena, že je v NATO, ale určitě si nepřeje nějakou angažovanost na Ukrajině, natož konfrontaci s Ruskem.
  Z toho pohledu češi nejsou z konvoje příliš nadšeni. To zase naši zkorumpovaní novináři v ČRo a ČTV vytvářejí nepravdivý obraz. Komár není velbloud a topáci nejsou celé obyvatelstvo.

  OdpovědětSmazat
 6. Dobře, že tady ten konvoj projel. Alespoň jsme si mohli ověřit, do jaké míry jsou naši američtí ochránci připraveni nás bránit. Ale co se to jen zadrhlo? Malinké půldenní zpoždění, poruchy na skvělé vojenské technice a dokonce tikající dozimetry? Tak to byla skvělá demonstrace špičkové US army techniky. Ještě, že to teď víme, už se nemusíme bát

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A polovina vojínů byly ženy, takže to bylo genderově v pořádku. Na snímku tuším v dnes byl v hospodě vidět jeden číňan, jeden černoch, jedna blondýna, jedna černovláska a jedna nebo jeden neurčitého pohlaví. Slovani obsluhovali.

   Smazat
  2. A zapomněl jste ještě na bloudění v polské mlze navzdory GPS navigaci. To dalo ten půlden. Moc se jim ten ústup od ruských hranic nepovedl. A to nad nimi nelétala Su-25 s rušičkou. Chudáci holky a kluci americký. ;-!
   Martin von Brünn

   Smazat
 7. K těm odhadům rozdělení názorů, každý se pohybujeme jinde a proto se subjektivně, bez rozumně udělaného průzkumu, k odhadům dojít nedá.
  Mně to zase připadá, podle lidí kolem mě, mám tu smůlu, že většina je havloidů, schwarzenbergoidů a mccainoidů. A pro tyhle jsem já zmanipulovaný putinofil.

  OdpovědětSmazat
 8. Komunisty nech na pokoji ty troubo. Co jste vybudovali za 25 let, všechno co tady bylo jste rozkradli a předali zahr. firmám, snad jen tunel Blanka, abych neurazil stojí za povšimnutí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, ten stojí za povšimnusí zejména s hlediska nákladů. To je doslova a do písmene "TUNEL" na peníze jak vyšitý. Srvnat s ním pak již jde jen výstavba našich dálnic.

   Smazat
 9. Všimněte si, že nenávistné slinty amerických poskoků jsou pod různé články kopírovány ve stejném znění. Blb se vždy prozradí sám. Možná, že se svou hloupostí chlubí. Čím jiným by také mohl, že.

  OdpovědětSmazat
 10. Já na té demonstraci byl a proameričtí provokatéři nebyli moc hrdinní když jsem se jich zeptal jestli chtějí do držky. Nakonec sundali na povel fangle a šli do prdelky. Na druhou stranu až tak početná ta demonstrace nebyla. Občanům irituje a asi jde k duhu americký protektorát.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hrabě Kocharowski1. dubna 2015 16:22

   Oni jsou hrdinové, když jsou pěkně v suchu, v anonymitě. V podstatě stejní hrdinové, jak američtí vojáci, kteří se bojí jít do terénu nasazovat kejhák, tak radši "hrdinně" shazují humanitárně bomby s ochuzeným uranem na civilisty z výšky 10 km. A takoví sráči by dopadli ještě mnohem hůře, než wehrmacht u Stalingradu. Náčelník Velká černá držka to moc dobře ví.

   Smazat
 11. ,,No, soudruzi, já jsem rád, že tady vojska jsou, alespoň se v noci nebudím hrůzou, že sem vlítnou!"
  Čenda Krchov v podání Miloslava Šimka 1969, divadlo Š+G v době, kdy ještě existoval smysl pro humor...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.