Reklama

sobota 28. března 2015

Jízda v protisměru


Lenka Procházková
28.3.2015
(projev pronesený 28. 3. 2015 na demonstraci na Václavském náměstí)

V listopadu 1989 se Václavské náměstí zaplnilo lidmi, kteří už odmítli tolerovat normalizovaný život a chtěli se vrátit k idejím Pražského jara. Pod dohledem patrona české země svatého Václava dali normalizátorům výpověď. Jiný Václav, který je zatím svatořečen jen americkým kongresem, nám tehdy slíbil, že obrodný proces, uložený dvacet let v mrazáku, zase rozmrazíme. Brzy však zjistil, že k tomu nemá požehnání ze Západu. A tak se věnoval „smysluplnějším“ vizím, jejichž naplnění může dnes sledovat alespoň z fasády Národního muzea.

Co vidí? Vidí národ rozdělený na bohaté a zároveň mocné a na chudé a bezmocné. Vidí nepřirozenou a nikdy nebývalou bariéru mezi generacemi. Vidí úpadek školství. Vidí dovoz cizí agresívní kultury, která propaguje násilí a plošně překrývá národní jedinečnost a vymazává archetypy tvořené po celá staletí. Vidí přepisování vzorů a vytěsňování vzpomínek, což směřuje k postupné ztrátě národní identity. Vidí ústup kritického myšlení a výchovu k jednotné, uniformní pravdě. Muž, který dvacet let nesměl veřejně mluvit, dnes vidí, že média opět slouží mocenské zakázce a místo informací šíří dezinformace. Muž, který byl kdysi dehonestován jako zrádce a zaprodanec, dnes vidí, že podobné nálepkování těch, co kritizují současný trend zahraniční politiky, se opět vrátilo. Muž, který kdysi napsal esej o moci bezmocných, v němž volal po občanské odpovědnosti a statečnosti, dnes vidí, že demonstranti jsou nazývání lůzou, nebo pátou kolonou.

Zatím se pro nepohodlné názory ještě nezatýká. Ale režim, jehož politici uvažují o zavedení cenzury, nikdy nemá k zavírání oponentů daleko. Tento způsob demokracie a obrany lidských práv a svobody mají zítra ověřit a upevnit expediční kolony americké armády. Vláda dala nezvaným hostům zelenou. My ale ne!

Někteří z nás možná souhlasili v roce 1998 s rozhodnutím našich tehdejších politických představitelů o vstupu do NATO. Zmátl nás název - obranný pakt. Dnes ale vidíme, že tato vojenská aliance se proměnila a že je momentálně zneužívána pro globální zájmy USA. Podle skutků to poznáváme.

Obyvatelé Plzně a okolí možná vnímají americké konvoje na našem území radostněji, protože svůj obdiv k armádě USA sáli už s mateřským mlékem. Dnes je to ale jiná armáda, než ta, jejíž vojáci osvobodili v roce 1945 Plzeň a 116 jich tam padlo. Prahu a většinu Čech, celou Moravu a Slovensko osvobodila Rudá armáda a padlo při tom víc než 130 tisíc vojáků. Kdyby dnes vstali, zaplnili by celé toto náměstí, od Muzea až na Můstek. Ti mrtví vojáci nemají nic společného se srpnovou invazí roku 1968, která měla zastavit reformní hnutí, na němž se podílel celý národ. Ano, invaze armád Varšavské smlouvy do naší země, mlčky schválená i americkou administrativou , otočila hodinové ručičky do protisměru. Ideály, které jsme tehdy nesměli prosadit, ale nezanikly. Jeden z nich připomenu: vyhlášení neutrality. Muž, který na nás dnes hledí z fasády muzea, chtěl jít ještě dál. Snil o tom, že po zrušení Varšavské smlouvy bude rozpuštěno i NATO. Místo toho se rozšířilo. I o nás. A muž na fasádě to pak přehodnotil jako svůj veliký úspěch a všeobecně dobrou věc. My ale vnímáme dobro v jiné podobě, než je humanitární bombardování. Odmítáme být ve spolku agresorů, který chystá válku s Ruskem pro uhájení amerických zájmů ve světě.

Tři americké kolony, které zítra ráno překročí hranice naší země, to nečiní z technických důvodů. To by ten přejezd vypadal zcela jinak a netrval by čtyři dny. Je to kolíkování terénu v zemi, jejíž obyvatelé odmítli, aby tu byl umístěn americký radar. Se zítřejší provokativní expedicí naše vláda vazalsky souhlasí. Parlament se pro jistotu ani nesešel. Když jsou zbabělí politici, zbývá statečnost na občanech. Můžou nás urážet, nazývat nás lůzou nebo pátou kolonou, ale my víme, kdo jsme. Jsme lidé, kteří nenávidí válku a odsuzují verbování do války.

Nevychovávali jsme děti proto, aby oblékly vojenský mundůr a šly umírat kvůli záchraně dolaru.

V poslední světové válce zemřelo 72 miliónů lidí! A dnes, 70 let po jejím konci, stojí svět znovu před osudovou křižovatkou.

Naše členství v Severoatlantické alianci není zárukou naší ochrany. NATO přece není žádný bezpečnostní pás, který by nás zachránil při čelním střetu.

Nikdo z nás dnes nemůže udělat mnoho. Ale každý z nás může připojit svůj podpis na petici požadující, aby ČR z tohoto agresivního spolku vystoupila. Ať zločinci páchají své zločiny proti míru sami za sebe a pod svou vlajkou. Naše země v srdci ohrožené Evropy je nesmí krýt svým jménem! Ukažme tedy svou vůli jasně a zřetelně a hlavně rychle, protože čas odtikává k nule. Jsem přesvědčena o tom, že i někteří čeští politici mají stejný názor jako my, že ani jim neschází rozum, svědomí a instinkt. Ale chybí jim odvaha! Proto potřebují naši podporu. Potřebují mít za zády hlas lidu, který je podle ústavy zdrojem veškeré státní moci.

Muž, který na nás dnes hledí z průčelí Národního muzea se kdysi v kongresu USA vyjádřil, že naše republika nepotřebuje americkou pomoc a navrhl, ať Spojené státy pomohou Rusku, které tehdy bylo na kolenou. Smysl jeho slov se však ztratil v překladu. A jaký je výsledek? USA pomáhá Rusku vytrvale. Do hrobu. Ale říká se, že kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá. Jde ale o to, aby pak při tom pádu nepohřbili celý svět. Starý nápis, který býval kdysi vylepen na plakátech kolem našich silnic prohlašoval „Se Sovětským svazem na věčné časy!“ Na dnešních bilboardech by mělo být aktuálnější varování: „Se Spojenými státy do věčných lovišť!“


54 komentářů :

 1. Dost dobrej obrázek! :-)

  OdpovědětSmazat
 2. Velice pěkný projev. Rock-solid. Politika s národní identitou potřebuje pronárodní politiku namísto "pro-nadnárodní", která dnes převládá. Odrazem je potom i ztráta identity, a to jak v rámci jednotlivých zemí, tak Evropy, nebo Evropské Unie jako celku. Druhá příčina odklonu od národní identity tkví v celkově globalozivaném světě, regionální odlišnosti spíše živoří a jsou válcovány velkoprodukcí nadnárodních koncernů. Regionální specility, které tvoří kulturní obraz a ten zas pozadím národní identity, jsou ponechány "volné soutěži", tj. trvale nepříznivému stavu, ve kterém bojují proti zázemí obřích korporací s mezinárodním dosahem a plánováním produkce a prodeje. Lapidárně řečeno, Když Česko nebude milovat Česko, a napomáhat sobě, svým tradicím a iniciativám, zanikne v amorfním národně neidentifikovaném a neidentifikovatelném bezhlavém stádu.

  OdpovědětSmazat
 3. Kolik z nás by umělo takový výstižný projev a obětovat čas k jeho přednesení na demonstraci?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A kde najit dostatecny pocet kretenu, kteri by to poslouchali ?

   Smazat
  2. Jste duševně zdráv ? Doporučuji Vám se začít léčit a nenapadat hulvátsky občany, kteří mají jiný názor než Vy !

   Smazat
  3. Já tam byla a bylo jich tam víc než dost, buďte bez obav. Zato placené hrstce provokatérů s americkými vlajkami asi tentokrát dali málo, dlouho jim to nevydrželo...

   Smazat
  4. Stačí si přečíst a jít mávat. http://zpravy.tiscali.cz/spojene-staty-jsou-nejvetsim-svetovym-zlem-tvrdi-veteran-z-bileho-domu-249328

   Smazat
  5. ŠKODA,ŽE PANÍ PROCHÁZKOVÉ NIKDO NEŘEKNE,ŽE DO PROJEVU BY MĚLA DÁT TOTO

   Garnituru politiků,kteři nám občanům voličům kradou hlasy a tedy i naši moc při volbách falešnými sliby,bude muset být jednoho dne odvolána JEN nově získanou mocí POSPOLITOSTI občanů voličů.Co přesně bude obsahovat slovo POSPOLITOST je třeba SAMÝMI VOLIČI DEFINOVAT

   A VYSTOUPENÍ Z NATO BY MĚLO BÝT JAKO JEDEN Z PRVNÍCH POŽADAVKŮ NA NAŠE TZV ZÁSTUPCE,jinak je volit nemusíme

   Smazat
  6. Řekněte kdy a kde se podepisuje tato petice a na kdy je svolána demonstrace v Praze na Letné? Příjdu, podpořím a podepíšu. Chtěl bych i promluvit proč jsem v 89tém roce zvonil klíči a mluvil v Ostravě z balkonu za horníky.

   Smazat
  7. To je P.C.Roberts... teda ne, ze by nemel pravdu, ale nikdo, z Reaganovske ery, uz nema zadny hlas ...a povazuji je spis za pomatene stariky.

   Smazat
 4. Paní Lenko, jako vždy krásný projev. Díííky.
  Marie

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když víme, že USA je jsou fašistické, že také ve vedení EU jsou fašisté, pak každý kdo je podporuje je fašista, minimálně kolaborující. Lituji hlavně ty naše fašisty, ale je to nutná daň politické evoluci či vývoji po spirále.

   Smazat
  2. Jaký fašisti ???Vždyť za tím stojí sionisté a jejich Evropské loutky...

   Smazat
  3. Sionismus je židovský fašismus.

   Smazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano - uleví se vám i jiným podobně smýšlejícím. Lékař řekl, že lidé jsou z politiků nemocní. Když se takovému člověku přihodí ještě že má třeba exekuci, rozvod, nebo je nezaměstnaný, nebo jeho dítě patří mezi těch 10 % které u nás trpí hladem - musí spáchat sebevraždu nebo onemocnět. Alespoň nejezděte mezi fašisty a psychopaty do Prahy. Nechte ji sexuálním turistům a podvodům.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 6. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nikoliv! Tatínek Lenky Procházkové může být na svou dceru hrdý. Vychoval z ní statečného, čestného, morálního a navíc přemýšlejícího člověka!!! Co víc si může rodič přát? VK

   Smazat
  2. Ubozaku! Navlec si mundur a neprustrelku a hybaj do prvni linie se stejne vymastenyma amikama, jako jsi ty sam...! Debile!!!!!!!

   Smazat
  3. Aby takoví jako anonym 23:17 viseli za koule v průvanu.

   Smazat
  4. 23:17 Ty, blbe, slepá závist, co? Ty jsi velká nula, tvůj fotr byl velká nula a tak to zůstane navždy. Jenom smrádek na internetu.

   Smazat
 7. Uran Plutonovič29. března 2015 0:49

  Jen doufám soudruzi amerikoanálofilové, že až to přijde budete stát v první řadě a půjdete zdechnout za vaše ideály. Ne Američané za vás bojovat nebudou, nejsou totiž padlí na hlavu. Já furt nechápu jedno, čím toho člověk ví míň, tím více je přesvědčenej o své pravdě. Tak si zatím pořádejte koncerty a až na to přijde ta zjistíte, že vás mají jen za odpad z východu. Konec konců Mnichov 1938 by vám to mohl dokázat, ale na to jste dost velcí idioti aby jste to pochopili ;)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tohle vytesat do kamene.nebo text pověsit na národní muzeum. Ještě se tam místo najde.

   Smazat
 8. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupáčku, tobě je potřeba pochopit, že nepřítel už není definován tou nebo onou zemí, je definován nenávistí samotnou, a to je - aniž bys to dokázal nahlédnout - přesně to, co tu předvádíš. Takový menší hysterický tanec protiruské nenávisti. Kdyby se věci pohnuly skutečně hodně blbým směrem, a tahle nenávist se nějak utrhla z řetězu, tak asi dopadnete špatně, podobně jako nacisti v Norimberku anebo hůř. Až si na vás budou chtít spravedliví zchladit žáhu.

   Smazat
  2. Je vidět,že IQ není nijak velké.Co říkáš na dodržování lidských práv v USA:
   1)ještě v druhé polovině minulého století nesměli černoši v autobusech sedět vedle bílých.
   2)Původní obyvatele bez omluvy vystěhovali do rezervací,kde jsou doposud
   3)na hranicích s Mexikem postavili zeď a občany,kteří jdou za svobodou a lepším životem Národní garda střílí jako zajíce
   Jestli na to máš,najdi si v Encyklopedii cio je to objektivita,inženýre.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
 9. Včera jsem se po dlouhé době díval na televizi. Zaujalo mne radostné halekání nad návratem dvou unesených dívek a jen se děsím okamžiku, kdy novinářské hyeny vypátrají kde obě momentálně jsou. Začalo mne už nudit soustavné omílání najednou nalezených podrobností o jakémsi pomateném pilotovi. Doslova mne ale šokovala zpráva, kolik rodičů našich českých dětí nemá na zaplacení obyčejného oběda ve školní jídelně. Myslím si, že to je ta nejprůznačnější ukázka zvrácenosti tohoto systému. Nebo je snad něco dojemnějšího a krutějšího než smutný a hladový pohled našich dětí? To je myslím téma dne. Jacísi american boys lelkující po našich tankodromech(pardon silnicích) mne ve srovnání s hladovými dětmi nechává absolutně v poklidu.František (a klidně si o mě myslete, že jsem špatný vlastenec)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsi ubohej potrat Anky radodajky!!!!!!!Tahni za Onanou,tady Te nikdy nikdo postrádat nebude!!!!!!!

   Smazat
  2. Jak mohl někdo porodit takové hovado jako jsi ty to nechápu ?

   Smazat
  3. Takove opakovani o zivote dvou neznamych divek ukazalo jaka to banda ridi ct24.Duvod byl i pro neznalce zrejmy- vycerpat cas jiz nekolikrate opakovanymi pribehy , aby pak pro demonstrace zbylo jiz jen nekolik minut a uzavreno vse vystoupeni toho superredaktora Safra .Pocet demonstrantu pry nebylo mozno zjistit nebot se promichaly obe dve skupiny.
   To promichani zaridil ten cistokrevny, ktery chtel privezt jeho lidi autobusy ale udelal to takticky s tim promichanim -
   nikdo nezjistil kolik % odsuzuje americkou politiku.

   Smazat
  4. A to tam ještě množství lidí postávalo po chodnících, odhadem tak třetina lidí byla na chodníku.

   Smazat
 10. Takové lidi jako je paní Lenka Procházková bychom měli mít v parlamentu .Ptám se proč tam nejsou ??? Čí je to vina ???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:32 Nemyslím,Jestli se ptáš, tak máš malý rozum, navíc mdlého myšlení žáka ZŠ a na takové dnes rádi chodí politruci, kteří jim musí vysvětlit , že Rusko je nejvěší hrozba a Putin že se rovná Stalin potažmo Hitler. Všem Ostatním : Dejte si pozor , co hustí do hlavy našim dětem na školách!!!!!

   Smazat
  2. To je ale pilný přispěvatel. Myslím, že se nás děsně bojí, jinak by se, při jeho vzdělání, jistě nezahazoval tím, aby nakukoval mezi socky a pofňukával. Je to nemilovaný syn, neoblíbený žák, neschopný pracovník, impotentní manžel (popřípadě impotentní puberťák) a nula. A tady se cítí jako macho.

   Smazat
  3. Protože by ji semleli. Muselo by jich být podstatně více, nejlépe seskupeni do nějakého spolku. Ale myslím, že by se už dost našlo osobností, které kdyby se daly dohromady, tak by vytvořili hlasitou sílu.

   Smazat
 11. Viaceré média taktiež uviedli, že sa 26. marca v poľskom Lubline došlo k havárii, keď osobné auto Ford narazilo do amerického obrneného vozidla Hummer, ktoré mu zablokovalo cestu. Kruhovým objazdom okolo Lublinu prechádzala kolóna amerických obrnených vozidiel. V následku incidentu celá kolóna sa musela zastaviť. Samozrejme, obrnenému Hammeru nič sa nestalo, ale Ford bol poškodený a posádka osobného auta sa ľahko zranila. Po krátkej pauze, ako uvádzajú svedkovia incidentu, kolóna amerických obrnených vozidiel sa pohla smerom na Varšavu.
  http://www.nazorobcana.sk/novinka-sprava-aktualita/zahranicie/clanok-1821/nove-spedicne-sluzby-v-eu-hore-dole-vozia-americke-tanky

  OdpovědětSmazat
 12. Paní Lenko, jste vzácná a hlavně statečná žena (po otci?) a velmi si vás vážím! Proti všemu tomu svinstvu, o kterém píšete, je třeba bojovat aspoň stejně vehementně, jako naše generace bojovala za mír a proti válkám už s pionýrskými šátky na krku. Později se nám při zvuku písní Beatles podařilo ukončit válku ve Vietnamu. Dnes nejsou ani Beatles, ani V+W a "naši umělci" stojí na opačné straně barikády, než mnou jmenovaní, kteří ovšem nebudou (na rozdíl od těch dnešních) nikdy zapomenuti. I to o něčem svědčí.

  Naši předkové, obrozenci, snili o tom, že v Čechách bude dobře, až se kozácký kůň napije z Vltavy. Dnes k nám přijíždí napojit k Vltavě svého koně americký dragoun. Opět opačně. Bude tedy právě teď v Čechách nejhůř?

  OdpovědětSmazat
 13. Petr, Jihlava.
  Skvělý projev a výborná Lenka Procházková.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Taky chválím projev Lenky Procházkové a přál bych si jí jako příštího našeho prezidenta,pokud ještě bude Česko existovat.
   Zdeněk

   Smazat
  2. Je mi záhadou, proč ještě žádnou organizaci nebo instituci nenapadlo nominovat na funkci prezidenta takového statečného člověka, jako je paní Lenka Procházková . Zato nápadů jak tam protlačit ďábla v sutaně Halíka, těch se rojí vůkol dost.

   Smazat
  3. Bože jaká záhada. Vždyť i paní L. Procházková pomáhala dláždit cestu k nástupu toho, co tady dnes máme. Kdyby to kráva alespoň otevřeně přiznala přiznala. Co naplat, krásné čtení to je. Ale "Broučci" od Karafiáta jsou taky krásné a uklidňující čtení, ale to je asi tak všecko. Ona se k autentické levici přidat nemůže, protože ta ji nevezme a ona ani levicově nemyslí. Jí vadí pouze to, že dnešní mocní na ni při rozdávání pašalíků zapoměli přesto, že se pilně pro vítězství tohoto bordelu angažovala. A to je všecko.

   Smazat
  4. Ad Anonym 13.52. Píšete blbosti. Paní Lenka Procházková je přesně dnešní česká autentická levice! Ta se tvoří právě kolem ní. Samozřejmě levicově myslí a píše. To jen vy jste starý sektář, který se svými kamarády to tady "reálným socialismem" dosral k roku 1989! Tak nic paní Procházkové nevyčítejte a raději zpytujte vlastní svědomí!

   Smazat
 14. Výborné, srovnané, pravdivé, inteligentní. Díky, paní Procházková. S Vaší inteligencí a erudovaností by Vás určitě hýčkali v pražské kavárně a měla byste se dobře a opěvována. Přesto jdete za pravdou a nebojíte se ji říkat nahlas. Jste odvážná, protože uprostřed těch proamerických pražáků (omlouvám se těm 5%, kteří nejsou), to určitě nemáte jednoduché. Díky za to, že jste. Moc si Vás vážím.

  OdpovědětSmazat
 15. Moc prosím, nevšímejte si těch provokativních, často primitivních pisálků, kteří ani neznají pravopis. Neodpovídejte jim. Ušetříte si nervy. Stojí za to oponovat někomu, kdo slušně napíše jiný názor, případně fakta, která vidí jinak. Ale pokud budete ignorovat ty primitivy, přestane je to bavit a vrátí se na Novinky, tam budou mezi svými. Zdravím všechny slušné lidi a moc děkuji za výborný projev paní Procházkové.

  OdpovědětSmazat
 16. Lenka Procházková prodejná, běžte se vykecávat do ČT a slintejte si tam bludy za co vás platí, nás neoblafnete.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč mluvíte v množném čísle, měl jste napsat jen za sebe, že vás paní Lenka neoblafne. Proč se schováváte za nás všechny, kteří fandí pravé vlastence Lence Procházkové?

   Smazat
  2. A11:04 Proč by měla jít do ČT? Paní Procházková mluví pravdu, ona nelže, tak co by tam dělala?

   Smazat
 17. Proti "svinstvu" jak tady zaznělo, mohu napsat co chci a kolik stránek chci, - svinstvo tady bylo, je a bude pořád, jenom pokaždé trochu jinak vypadá. Žádné svinstvo nekončí pod přívalem článků, ani ojedinělými názory, a dokonce ani protestními akcemi domorodců ne. Už je dokázáno, že každá "revoluce" byla vždycky řízena zvenku a nikdy ne chudáky, ale naopak pracháči, kteří si chudáky v cizích zemích najímají k uskutečňování svých záměrů. Prachatý megaloman je vždycky výstřední individuum - někdo si staví rakety do vesmíru, jiný si platí převraty a rozbití jiných zemí - pro ně je to druh osobní psychopatické zvrhlosti a zábavy. Vsaďte se, že kdyby všichni lidé na světě měli přibližně stejné příjmy, nikdy by se žádné převraty nikde nekonaly, protože by to nikdo nemohl financovat. Každý národ by si hleděl svého, udržoval by si svoje tradice a zvyklosti, nikdo by nekrafal do poměrů v jiné zemi, a nikdy by bylo nevzniklo otroctví, kolonie, pendlování lidí po světě a dnešní multikulti bordel.Za vším stojí nezřízené množství peněz jimiž disponují jednotlivci. Je špatně, že lidé v každém národě dopustí,aby kdokoliv shromažďoval peníze. Jak se někdo takový objeví, je nemocný.Hned zabít - peníze sebrat a rozdělit. Pracháči jsou jako škodlivé a nemocné zvíře. Kdyby nebylo peněz, nikdy by nebyly války. Žaneta

  OdpovědětSmazat
 18. Vynikající projev který musí zaujmout každého ,kdo to s naší zemí myslí dobře. Díky moc paní Procházková .

  OdpovědětSmazat
 19. Tak šup. šup....Petici sem a já s radostí podepisuji!!

  OdpovědětSmazat
 20. Nafackuj si sám "troubo" ...

  OdpovědětSmazat
 21. hrabě Kocharowski29. března 2015 18:50

  A tak se věnoval „smysluplnějším“ vizím, jejichž naplnění může dnes sledovat alespoň z fasády Národního muzea.
  xxxxxxxxxxxx
  Zaspali dobu, toho zrzavýho ukoktanýho zmrda tam měli pověsit, dokud ještě žil.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.