Reklama

čtvrtek 19. března 2015

K výročí Krymu, co ve filmu nebylo

TauRus
18.03.2015   Levá net  a blog Andreje Kuprikova
 

Události popisuje místní obyvatel.

- Odjíždět jsem se nechystal. Za prvé, není kam. Za druhé, ne proto můj děd osvobozoval Krym od fašistů, aby jeho vnuk jím ho daroval. Připravoval jsem se na nejhorší. Obzvlášť jestli vezmu v potaz, že žiji v rajónu, kde je plno Tatarů. Každou chvíli jsem čekal, že začnou lámat dveře a viděl jsem tváře sousedů... Měl jsem takový pocit, že v noci brousí nože. Jedno uklidňovalo, že jen tak mě nedostanou... a pár si s sebou přes řeku Styx vezmu. Potom se objevil Babaj s kamarády a začalo to být klidnější.

Ale co bylo zvláštní, ruskou občanku jsem nemohl dostat až do září. Protože ti samí Tataři doslova okupovali všechna oddělení migrační služby. Poté, co se ukázali "slušní lidé", Tataři najednou prudce se zamilovali do Ruska. Ačkoli si moc dobře pamatuji na jejich nálady - oranžové, když přišel Juščenko k moci v roce 2004. Jak se později ukázalo, "slušní lidé" o 3 dní předběhli připravovanou řežbu. Připravovali je rukama Tatarů pod řízením Džamileva právě Američané. Sám jsem viděl, jak k Mustafa Džamilevovi přijížděli ti samí gentlemani, u kterých na čelech svítil nadpis "CIA" nebo pracovník "gosděpu". Právě oni mu nadhodili nápad takzvaných samozachvatů (neoprávněná okupace pozemků). Obyčejní Tataři byli nuceni platit za takový "samozachvat" 5 tis. dolarů. Vím nejen z doslechů, protože jsem pracoval v televizí a byl ve spojení s tatarskou redakcí. Právě přes Džamileva a Čubarova pindosi slibovali Tatarům domy zabitých Rusů, motivuje je tím, že oni vás prý deportovali a teď vy máte právo na veškerý jejich majetek. *) Když si vzpomenu, co se dělo, zdálo se mi, že spím a vidím noční můru.

Když jsem se dozvěděl, že nad vládními budovy zvedli ruskou vlajky, začalo být na duši klidněji. Od této chvíle jsem neviděl na ulici žádného Tatara, žádný mítink se nekonal. Tehdy na duši začalo být ještě klidněji. Zvláštní poděkování za to Ramzanu Kadyrovovi.

Jak zde vyprávěl jeden místní Tatar, přijel jeden člověk a předal jím poselství od Kadyrova. Z jeho slov zaznělo přibližně toto: "Jestli z hlav Rusů spadne jediný vlas, celou vaší sebranku zlikvidujeme za 24 hodin." Poté veškeré jejich mítinky a pochody skončily. Chvála a Sláva Našim Bohům za to, že jsme znovu v Naší Rodné Rusi! Vivat Rusko!

O Čečencích ještě pár slov. A oni zde byli, také na Čongaru. Velmi pomohli svou přítomnosti schladit horké hlavy mezi radikálními Tatary. Ale i mezi nacisty, kteří se pokoušeli prorazit do Krymu. A ještě pročesávali Krymské Hory, likvidovali tábory a úkryty Chizb-ut-Tachrir. Musím říct, že po tom všem jsme kardinálně změnili názor na Čečence na lepší.*) přesně stejný postup zvolila CIA v rozpoutání občanské války v Bosně. Jak vidět, američtí úředníci z tajných služeb nehýří nápady. (pozn. red. NR)

 


8 komentářů :

 1. Minulý týden vysvětloval Karas v ČT, jak těžké to teď mají Tataři na Krymu. Ten se poved, rektální alpinista.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať řeší jak lehké to mají lidi na Bruntálsku a na Šluknovsku.
   Tatary, Tibeťany a další musíme hájit. Nejdřív pořádek doma a pak radit sousedům. Ale doma, to by musel makat. To rady, ty jsou planetárně z křesla publikovatelné.

   Smazat
  2. Jestlipak to mají Tataři na Krymu horší než Rusové na Donbasu? Proč nám o tom ten presstitut nepovypráví?

   Smazat
  3. Tataři na Krymu to mají těžké - nemohou založit chálifát, nemohou svobodně a volně podřezávat jinověrcům krky, prostě útlak a Putinova zvůle, kam se na Krymu podíváš. Vás Míra Karas

   Smazat
  4. Jo, ještě musel přiznat, Karas, že asi jenom 5% Tatarů nepožádalo o ruské občanství. Slava gerojum.

   Smazat
  5. Pan Karas sedí u PC a všechno přebírá od YouTube . Žádný rozhovor s opolčencem nebo ukrem . Místečko ma teplé a dobře placené . Vzal bych ho na šichtu do otřesové sloje . To je kanonáda pane Karas .

   Smazat
 2. Oni i Tataři si umí spočítat, jaký důchod by brali na Ukrajině a jaký nyní v Rusku. A co se týká Čečenců, vzhledem k událostem poslední doby na Ukrajině a jinde, velmi příjemně mě překvapili, jak pevně stojí za svou vlastí - Ruskem a za Putinem. Rozumně usoudili, že takovou svobodu a možnost rozvoje by jako součást jiného státu neměli. A co se týká hospodářského rozvoje, bez ruských zdrojů by byli nyní tak na úrovni Afghanistánu.

  OdpovědětSmazat
 3. Ještě nikdo nezmínil to letadlo, které vyletělo z Turecka, když letěli nad Černým mořem, tak se dozvěděli, že letiště je obsazeno "zdvořilými muži", otočili to zpátky a přistáli v Turecku. Bylo plné "vůdců vzpoury krymských tatarů", cvičených CIA půl roku v Jordánsku a Turecku.
  Na flightradar24.com se dá ten let dohledat, i ta otočka nad mořem. Dají se najít i fotky z letiště v Turecku - turisté to opravdu nebyli.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.