Reklama

pondělí 2. března 2015

Kdo šíří pro-ruskou propagandu?

Vladimír Stwora
2.3.2015  Zvědavec

Na slovenském dennikn.sk se objevil rozhovor Vladimíra Šnídla s jakýmsi učitelem dějepisu Jurajem Smatanou. Ten – zneklidněn skutečností, že tisíce Slováků si podává žádost o zbavení povinnosti narukovat do vojenské služby v případě války – sestavil seznam 42 webů ze Slovenska, Čech a Moravy, které „šíří pro-ruskou propagandu.“ Sám o tom říká: „jsou to weby, které jsou sice anonymní, ale při tom mají velmi profesionálně vytvořený obsah“. Anonymní? On si ty weby asi moc neproklepal.

Samotný seznam „závadných webů“ kupodivu není součástí rozhovoru se Smatanou na dennikn.sk. Objevil se až na echo24.cz.

Je dobré připomenout, že dennikn.sk je součástí Projektu N a je financován přímo americkou ambasádou. Je to už podruhé, kdy se ve Zvědavci zabýváme tímto štvavým plátkem.

Panu Smatanovi (podívejte se na jeho fotku, stojí zato) patrně vadí, že Slováci se nechtějí zúčastnit chystané bratrovražedné války. To chápu. Předpokládám, že pan Smatana půjde příkladem a to rovnou do první linie, až to vypukne. Ale jeho podivná osoba (a skutečnost, že další zcela neznámá figurka vynořivší se odnikud stála někomu za interview) není předmětem toho článku.

Předmětem je seznam samotný. Je zajímavý ani ne tak tím, kdo je na něm uveden, jako tím, kdo na něm uveden není. Už při letmém pohledu jsem si všiml, že dobré dvě třetiny webů neznám, nikdy jsem o nich neslyšel. Přitom trávím na internetu tisíce hodin a zaměřuji se přesně na téma, které panu Smatanovi vadí. Nevím, zda mám jásat, že Zvědavec je na jeho seznamu také, protože být ve společnosti tak obskurních webů není zas taková čest.

Jak napsal čtenář Luba hned v prvním příspěvku v diskuzi za článkem na echo24.cz:

Ten seznam je neúplný: přidal bych První zprávy, Parlamentní listy, Týden, Ucho, Haló, Vaši věc, Wertyz report, Freepub, Nový směr, Novou republiku, Českou pozici, Střípky ze světa a Hlas Ruska. Ve všech těchto internetových médiích se publikují putinské lži.

A já bych přidal Hájkův Protiproud.cz, který je tak dalece pro-ruský, že dokonce nabízí ruskou verzi svého webu. Přitom jeho čtenost jde do statisíců měsíčně. Jak to, že to panu Smatanovi uniklo?

Na seznamu jsou typicky malé weby typu one-man-show s nízkým rozpočtem a neustálými finančními problémy. Naopak na seznamu nejsou weby, které nemají finanční problémy, které jsou tvořené týmy redaktorů a které nemusí prosit o příspěvky tak, jako třeba Zvědavec. Náhoda? Hm. Ale to nemusí být skutečný důvod „opominutí“ pana Smatany, může jít o koincidenci. Nebudu vytvářet teorie, proč tam ty weby nejsou, v každém případě to stojí za zamyšlení.

Pátá kolona složená ze slouhů válečných štváčů pod taktovkou Washingtonu tedy začala připravovat proskripce. Sestavují seznamy nepohodlných webů, aby je mohli včas umlčet, protože dobře vědí, že nic tak nenaruší bojovou morálku mas, jako odhalování nízkých pohnutek těch, kteří ženou lidi do možná poslední totální války.

40 komentářů :

 1. Vražda Borise Němcova je zřejmě nepovedenou divadelní scénkou s tragickými následky. Stopy vedou k válce o trůn ruské opozice. Ukrajinská modelka jako černá vdova? Proč jí střelec nechal naživu?
  http://aeronet.cz/news/vrazda-borise-nemcova-je-zrejme-nepovedenou-divadelni-scenkou-s-tragickymi-nasledky-stopy-vedou-k-valce-o-trun-ruske-opozice-ukrajinska-modelka-jako-cerna-vdova-proc-ji-strelec-nechal-nazivu/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože o tom věděla a za úkol měla Němcova takto vést po mostě,jak časově,tak i směrově.

   Smazat
  2. Nemůžete vědět, zda je nepovedená. Tím chci říct, že z Němcova může ještě být velký problém. Jeho smrt se stane symbolikou - stejně jako mrtví na Majdanu. Uvidíme - může to být pouze první část představení zvaného pád Putina, které režíruje Bilderberg.

   Smazat
  3. O 35 let mladší kočička pana Němcova prý chtěla jet z restaurace domů taxíkem, ale pan Němcov se chtěl projít. Tohle údajně říkala policii (zdroj ruská tellevize).
   Nejsem žádná Agátha christi, ale jako ženě mi to trochu nesedí.

   Smazat
  4. Děkuji za zveřejnění těch webů, rozšířil jsem si aspoň obzor. Autor má pravdu, že jde o zpravodajsky profesionálně vedené weby s ověřenými (i několikrát) informacemi. Na ten hnůj v TV se nedá dívat! a tzv. korporátní "tisk" to je fakt síla! Autorům webů upřímně děkuji za jejich každodenní poctivou práci! Dabac

   Smazat
  5. aeronet...:-))))))))))))))) Plateny Moskvou za tie proruske dristy?

   Smazat
 2. Ale ti US hunové moc dobře vědí, že o žádnou svobodu slova nejde. Už dlouho. Jde jen o monopol na vymývací propagandu neboli mediální manipulaci lidu obecného.
  A nedají pokoj, dokud neumlčí poslední protinázor.
  Jejich snem není kooperace svobodných, ale nadvláda. Nad otroky.
  V globálním měřítku.

  OdpovědětSmazat
 3. Z velké části národa se stali fašistický psi.

  OdpovědětSmazat
 4. Pokousaní fašistickou vzteklinou.

  OdpovědětSmazat
 5. Němcova zastřelil Putin, který si přivydělává noční prací po Moskvě jako řidiř čistícího auta. Závozníka mu dělal Zeman. Prý mají plánovanou cestu do Kyjeva, Bruselu i New Yorku. V Praze jdou po ožralým Kalouskovi, který se často motá v noci po městě. Mělo by se zakázat noční čištění.Laudát to navrhne v PS.

  OdpovědětSmazat
 6. Kto šíri proruskú propagandu?
  No predsa hŕstka rusofilných zaostalcov, ktorým nostalgicky chýba minulé komunistické obdobie temna. Sú to fanatickí vyznávači všetkého, čo je ruské. Našťastie ich nie je veľa a ich hlas zostáva nevypočutý. Vlastne žijú v slobodnej krajine a nik im už dnes nebráni sa z nej vysťahovať, tak ako sa tomu bránilo za ruského totalitného režimu, na ktorý sa usilovne snažíme všetci (aspoň tí s IQ nad 50) zabudnúť.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chystaná štvanice na nezávislé servery, podle 'seznamů' které je bezdůvodně označují za rusofilské, je útokem na svobodu slova. Fašistům se protě lépe vládne, když jsou lidé zblblí cenzůrou a propagandou. My jsme si obojího v bývalém Československu zažili dost. Jestliže demagogie, propaganda a cenzura u nás opět vládnou mainstreamu, pak Nová republika je reakcí na tento stav. Uveřejňujem ověřené zprávy a úvahy, které český mainstream kvůli své mimořádné duševní omezenosti a slouhovství neotiskl. A jestliže tu náš 'kulturní referent' občas nabídne něco ze současné ruské a ukrajinské pop-kultury, tak je to proto, že slyšíme okolo sebe jen anglosaské kulturní výtvory. Rádi upozorníme i na jiné kulturní okruhy (španělský, italský, francouzský, čínský, arabský atd.) získáme-li další spolupracovníky a 'kulturní referenty'. Tímto vás, přátelé, vyzývám!

   Smazat
  2. Protiruská propaganda hraničí a mnohdy naplňuje skutkovou podstatu organizovaného páchání trestného činu podněcování k národnostní nenávisti. Mládež tu byla havlovskou prozápadní doktrínou vybičovaná ke krvelačné demagogické nesmyslné iracionální nenávisti ke všemu ruskému, národ je duševně znehodnocen a upadl na úroveň levných nevzdělaných duševně vybrakovaných a nicotných idiotů.

   USA páchá v přímém přenosu jeden zločin za druhým a tihle mravokárci místo, aby byli na poplach, tak o to víc americe přisluhují. Kam jsme to dopěli? Co je to za úroveň? Cvičených rozzuřených makaků? Tradice objektivního a kritického, investigativního žurnalismu je rozdrolená jak stoletý zub až k samému kořeni. Nobelovu cenu míru získal masový vrah, a na cenu Ferdinanda Peroutky si brousí zuby ti nejpoplatnější z poplatných.

   Žumpa.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  5. Proruska propaganda hranici s protistatnou cinnostou - proti zaujmom vlastneho statu, ktory sa vydal nastastie opacnou cestou, aku sme tu mali predtym 40 rokov. Spiatocnicke myslenie takychto ludi je v nasich zemepisnych sirkach bezpecnostnou hrozbou kazdeho statu.
   Casy, ked sme vsetci zblbnuti opakovali komunisticke heslo : Nech zije vsetko ruske!, su davno za nami. Vsetci sme boli nuteni opakovat: ruske auta su najlepsie, ruske radia su najlepsie, ruske zbrane su najlepsie, ruske kombajny su najlepsie, atd... a popritom sme sa vsetci s nadejou po cely ten cas pozerali na zapad a slintali. Chcel by som vidiet, ci sa aj teraz vsetci rusofili vozia na ruskych autach, maju doma rusky televizor alebo hifi. Vzdy sme sa za ruske vyrobky v skutocnosti hanbili, ale nemohli sme si dovolit kupovat kvalitny tovar zo zapadu. Bolo nam to zakazovane - samozrejme, okrem par vyvolenych stranikov, ktori najviac oslavovali rusku techniku - a prave ti mali moznosti kupit si nieco kvalitne a "naozajstne" v Tuzexe. Velmi rychlo niektori zabudaju na nasu vtedajsiu "slobodu" v ruskom ponimani.
   Nie som rusofil a viem, ze Rusi, ako narod, za to nemozu, koho si "demokraticky" zvolia. Su to nasi bratia, Slovania. Ucil som sa po rusky a som na to hrdy. Kritizujem vsak ruske vedenie, ktore vedie cely ich stat do zahuby. Obycajni a dobrosrdecni Rusi totiz za Putina nemozu. Tiez by si urcite priali lepsi zivot na zapade. Su vsak opetovne, ako uz niekolko krat v historii, manipulovany vymyvanim mozgov, ktore preskocilo z Kremla az sem na niektorych diskutujucich, ktori odmietaju demokraticke zriadenie a zaruky, ktore mame ako clenovia EU a NATO. Tiez by si urcite priali lepsi zivot na zapade. Slobody, moznosti, cestovanie a pokoj, nie nadvladu autoritativneho kretena.

   Smazat
  6. Vidím tu dva problémy - píšete o minulosti, tedy o politice Sovětského svazu. Ten už dnes neexistuje. Pak je tu druhá věc a to fakt, že se pote, co se náš stát " vydal nastastie opacnou cestou" nám už v našem státě nic nepatří. Docela smutný výsledek.

   Smazat
  7. Tady lezou nějaký mrtvoly z márnice nebo co?

   Smazat
  8. Toho Putina jim na Slovensku a nejen tam, jen můžete, můžeme závidět. Pokud velebíte dnešní dobu a nevadí vám evidentní morální úpadek společnosti, úpadek školství, zdravotnictví, pozavírané podniky v dobách tzv. socialismu zaměstnávající deseti ne-li statisíce lidí, degradace zamědělství, úrodná půda zastavěná bezperspektivními skladišti a montovnami a na minulém režimu hledá v našich rozkradených státech pouze negativa, co k tomi dodat? A vývoz americké "demokracie" vražděním a bombami, vykrádáním nerostného bohatství jiných národů, organizování pučů demokraticky zvolených vlád jiných zemí, vyvolávání chaosu všude ve světě a podporování různých teroristických a fašistických hnutí americkou administrativou vám nevadí? No hlavně, že si můžete nakoupit americkou v Číně vyráběnou elektrotechniku. Ne všem lidem toto stačí ke štěstí. Mnohem důležitější jsou jiné hodnoty. A kromě toho, dříve nebo později, dojde k tomu, že lidé žijící v USA a EU budou závidět životní úroveň min lidem v zemích BRICS. A nic na tom neustálé pokusy západu v brždění rozvoje těchto zemí nezmění.

   Smazat
 7. Život fašistických buzerantů je ráj na zemi, jediné, co jim chybí k úplné spokojenosti je, aby jim nikdo neříkal ty fašistický buzerante.

  OdpovědětSmazat
 8. Seznam „závadných“ pro-ruských webů je na světě! Když nepomáhá ironizace, diskreditace a už ani dehonestace, přichází likvidace. Sponzor AE News má obstavený bankovní účet, demokracie si servítky nebere. Zachraň se kdo můžeš?
  http://aeronet.cz/news/seznam-zavadnych-pro-ruskych-webu-je-na-svete-kdyz-nepomaha-ironizace-diskreditace-a-uz-ani-dehonestace-prichazi-likvidace-sponzor-ae-news-ma-obstaveny-bankovni-ucet-demokracie-si-servitky-ne/

  OdpovědětSmazat
 9. Veď ten Smatana je debil už na pohľad aj so všetkými v N

  OdpovědětSmazat
 10. Musíte vidět !!! ... https://www.youtube.com/watch?v=J-GgljKVVcA

  OdpovědětSmazat
 11. My nejsme blby. My propagandu pozname. Vas spis sere, ze clovek svobodne mysli. Ale s tim jiste v Silicon valley neco udelate. Roboti vam jiste poslouzi lip

  OdpovědětSmazat
 12. Caravan To Midnight - Episode 232

  "If the American will fall for this, we all deserve to be shaved, sterilized and destroyed for being too stupid."

  https://www.youtube.com/watch?v=EN9xf0gmCHI

  OdpovědětSmazat
 13. Jestli jste si dali tu práci a shlédli alespoň to první video, pak je vám jasné DO JAKÉ MÍRY jsou v Americe lidé manipulováni. A do jaké míry jsou naše média americké propagandě bez známky kritických pochybností poplatná, a jak nesnadné je SDĚLIT OSTATNÍM PRAVDU.

  OdpovědětSmazat
 14. Myslím, že je to všechno špatně. Stejně jako v případě prezidentské volby nejlepší propagandou byla naprosto průhledně jednostranně zaměřená propaganda veřejnoprávních médií nejlepší propagandou Zemana, tak stejně tak nejlepší práci ve "prospěch Putina" opět odvádějí tatáž veřejnoprávní média, která svou až Jakešovsky ubohou propagandou občany nutí k hledání alternativních informačních zdrojů.

  OdpovědětSmazat
 15. BUDU U HLUCHÝCH BUŠIT DO VRAT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  https://www.youtube.com/watch?v=J-GgljKVVcA

  https://www.youtube.com/watch?v=J-GgljKVVcA

  https://www.youtube.com/watch?v=J-GgljKVVcA

  OdpovědětSmazat
 16. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 17. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 18. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 19. První co bude až vydělám trochu peněz(jako výtvarník to lehké opravdu nemám) dám na tyto "obskurní weby " zase trochu šťávy...
  Co se týče jiných webů ,které nejsou na seznamu prohibiti uvedeny ,tak to je jen otázkou času..Že jsou jako první k "odstřelu "práve weby malé nikoho nepřekvapuje-není to žàdnou "obskurní "náplní,ale tím,že nejsou tak prominentní...a tudíž chráněné a tak se u těch prominentních totiž na "odstřel"musíme lèpe vybavit a to i právně,že?Obdivuji pràvě tyto one man malé weby,které o svou existenci tak těžce bojují,čelí všelijakým hnusárnám ,včetně finanč.problémům..Na rozdíl od mainstreems (i webbs) jsou rozhodně pravdivější až pravdivé,lidštější,zajímavější a v těžkých dobàch podnětné a optimistické.Děkuji malým "obskurním"webům za jejich existenci a jejich nasazení!..díky všem těm Janům Korálům,Vláďům Stworům,Mirkům Pavlíčkům a dalším (promiňte,že všechny nevyjmenuju) za jejich práci!
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jitusko, za popirani holocaustu odsouzenemu nacistovi Stworovi (ktery se necha uz 20 let zivit manzelkou) muzes podekovat osobne. Prestehoval se do Ceska.

   Smazat
 20. Neperte se s vepři v bahně - vepři to mají rádi...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když vepř zústává ve svém bahnisku není důvod. Když se prochází kudy nemá, potom je potřeba ho uchopit a odnést kam patří.

   Smazat
 21. Kolega z 13:11 ;
  No,tohle já vůbec nevím;ale podle toho co čtu na Zvědavci, nemám pocit,že by p.Stwora prováděl nějakou nekalou činnost informativní.
  ..jinak to posoudit nemohu,protože ho neznám osobně vůbec..
  to,jestli se nechà "živit "manželkou bude mít pravděpodobně určitý důvod.Já a můj manžel (a to podotýkám,že bývalý) jsme oba na svobodnè noze a podporujeme se stále..jednou má peníze a podruhý onen...
  rozhodně to řešit nebo soudit nespadá do mého okruhu zàjmů a je mito jedno neb posuzuju jiné skutečnosti..
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trol z 13:11 je psychicky narušený jedinec, který osobně zná téměř všechny provozovatele alternativních webů a vidí jim tzv. až do kuchyně. :-) Z amerického důchodu by v USA nevyžil, tak musí zkrátka šířit USA demokracii zde.

   Smazat
 22. Moze dokazat autor tohoto blabolu, ze "dennikn.sk je součástí Projektu N a je financován přímo americkou ambasádou"? Nie, nemoze, pretoze klame. Klame za ruble...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.