Reklama

čtvrtek 26. března 2015

Kyjevská vyšetřovací komise vyhlásila "viníkem" oděské tragédie vítr

26. 3. 2015     zdroj a zdroj
Ukrajinští kriminalističtí experti jsou přesvědčeni, že v úmrtí 48 osob v Domě odborových svazů 2.května sehrál hlavní úlohu faktor počasí. Zvláštní vyšetřovací komise v Kyjevě zveřejnila předběžné výsledky série expertiz, které byly prováděny na místě událostí v průběhu 10 měsíců. V důsledku toho dospěli experti k závěru, že tragédii zavinil vítr.

Podle odborníků probíhal požár v budově ve dvou fázích: v první došlo k zakouření chodby a schodiště, v průběhu druhé začaly hořet stěny podesty. Bylo to způsobeno "prudkou změnou směru výměny plynů."

"Nárazy větru změnily procesy výměny plynů. To vedlo k tomu, že prostor, kde lidé mohli dýchat, prostě přestal existovat a vznikla past, která způsobila smrt lidí," řekl během tiskové konference člen komise Alexandr Balinskij.

V OSN bylo již dříve řečeno, že opatření ohledně vyšetřování tragédie v Oděse jsou neadekvátní.

A Evropská unie se domnívá, že vyšetřování vražd během protestů na Majdanu od listopadu 2013 do února 2014 a tragédie v Oděse v květnu 2014 je jednou z priorit pro ukrajinské úřady v roce 2015. Je to uvedeno ve zprávě Evropské komise o provádění evropské politiky sousedství na Ukrajině v roce 2014.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

25 komentářů :

 1. Kdyby to nebylo tak tragické, tak bych řekl, že toto zjištění mě pobavilo podobně jako prohlášení bolševiků o tom, že mandelinku bramborovou k nám poslali USA!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak pobavilo??!!
   Ne ne, "Palmere"!, US hunové sem na nás v 50. letech sypali kdeco, i infikovaná klíšťata. Encefalitidou. To aby se nám tu asi lépe myslelo. Na světlé zítřky, až nás jednou "osvobodí" ...
   Ta mandelinka? Ta už byla jen třešničkou.
   Jinak se ti US hunové ve světě chovají stále stejně. Lidumilně přece. Asi tak, jak to před nedávnem učinili ti ukr. náckové v Oděsse.
   Vítr? ... Vítr!!!!
   A je vymalováno. Fučelo přece!! ...

   Smazat
  2. ale to bol fakt - dokonca doložený -

   Smazat
 2. Obzvláště se vítr vyřádil na těch umlácených tělech, která ukazovala ten dokument natočený uvnitř té budovy po masakru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To byl tajfun Bander.

   Smazat
  2. Škoda, ten vítr by byl užitečný v Ukrajinském parlamentu.

   Smazat
  3. Jo, i mačkal spoušť u pistolí. Ten vítr je ale......

   Smazat
  4. Může mi někdo vysvětlit, jak ten "vítr" znásilňoval a jak se mu povedlo otočit šňůru od telefonu kolem krku těhotné ženy ve vysokém stupni těhotenství ? Škoda, že ten "vítr" neměl čas, jinak by jistě tu těhotnou vykuchal, dítě by připíchl ke stolu a těhotné by do břicha nacpal živou kočku, jako to s gustem dělali banderovci Polákům na Volyni, když od nich "čistili" své území. Omlouvám se za ten hrůzný popis, ale to jsou fakta. A jak ten "vítr" zajistil, že ti lidé uvnitř měli většinou spálené hlavy a ruce ? K smíchu, kdyby to nebyla taková hrůza !!!

   Smazat
  5. A takovéto vládní ukrajinské zrůdy , jsou nejlepšími přáteli našich hrdinů Kalousků, Bursíků, Kocábů a jiné havětě, co nám neustále lže a straší ruským nebezpečím. K tomu jen možno dodat, že boží mlýny jak doufám, stále ještě melou...

   Smazat
 3. Pravda, vyšetřovací komise, není tvou silnou stránkou!

  OdpovědětSmazat
 4. asi vítr Máchale

  OdpovědětSmazat
 5. Doktor myslím si , že komise byla ovlivněna silnými větry....

  OdpovědětSmazat
 6. Za ten masakr v Oděse přeji všem Ukrajinským nacistum porážku a osvobození celé Ukrajiny . Kéžby se to opolčencum podařilo . Smrt pravému sektoru a jeho spojencum .

  OdpovědětSmazat
 7. Připomíná to výsledky vyšetřovací komise k 11:9. Zajímalo by mně, jestli vítr taky střílel skrze hlavy policejních asistentů na lidi v Domě odborů, jestli vítr dorážel ty, co vyskočili z budovy, jestli vítr házel Molotovy. Idiotismus nacistů a fašistů (Porošenko, Jaceňuk, Psaki, McCain, Obama, Kerry, předtím Bush)- ať již ukrajinských anebo amerických nezná mezí.

  OdpovědětSmazat
 8. Tak to jsem tedy nečekal.
  A já si upřímně myslel, že tragedii způsobil oheň.
  Za záplavy metra v Praze mohla voda.
  Za pády letadel může (podle posledních poznatků) gravitace (někdy pilot sebevrah).
  Důležité je, že viníky již známe a máme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Keby bola zasa dajaka komisia, vzal by som v nej robotu.

   Smazat
 9. Dělají z lidí idioty.Kde to skončí?

  OdpovědětSmazat
 10. Goebles už musí být v hrobě bledý závistí jako křída .

  OdpovědětSmazat
 11. Policie ma jasno byl to rusky mluvici vitr...

  OdpovědětSmazat
 12. Idioti fašistický,už se začínají mlátit mezi sebou,a tuhle verbež podporují naši ZaOrálkové a připosraná knížata...Palmer.

  OdpovědětSmazat
 13. Závěry ukraj. prokuratury jsou už vrcholem cynismu a pohrdání mezinárodním společenstvím.
  Ostudou představitelů USA i EU. Kteří se - v jejich zaslepené nenávisti k Rusku - nerozpakují podoporovat kyjevské nacisty a darebáky. Už jednou se pokoušeli nasměřovat nacismus proti Rusům. Nedopadli dobře! ...
  Ani dnes nedopadnou jinak.

  OdpovědětSmazat
 14. Toho Boinga také sundal vítr, možná se k tomu přidal i déšt´, Obama + Ukrajina, to je stejná sorta lidí , lhát a lhát, FUJ

  OdpovědětSmazat
 15. To musel být přímo uragán, který pomocí kabelů uškrtil tu těhotnou paní, nebo na schodištích, kde nebyla jediná hořlavá látka, dokázal svléknout dívku od pasu dolů a pak ji Molotovem spálit obličej. To je opravdu xindl a je úplně jedno, jestli sedí v Kyjevě, Bruselu, Praze nebo Washingtonu...

  OdpovědětSmazat
 16. Takové vrahy a lháře chtějí do EU . Dnes je větrno zustávám doma .

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.