Reklama

úterý 3. března 2015

Lavrov: USA podkopávají naději na vývoj směrem k "jaderné nule"

3. 3. 2015     zdroj
Jakékoli další snížení a omezení jaderných arzenálů lze provádět pouze v případě zajištění stejné a nedělitelné bezpečnosti pro všechny státy. Uvedl to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov, když vystupoval v Ženevě v rámci segmentu vysoké úrovně Konference o odzbrojení.Jde o velmi komplikovanou situaci, kdy některé země získaly převahu, která bude zachována dokonce i v případě, že se opravdu bude realizovat pohyb směrem ke světu bez jaderných zbraní.


Podle ministra je dnes strategická parita ohrožena také kvůli jednostranným akcím USA a jejich spojenců v protiraketové obraně.

§ Ve skutečnosti podkopávají vyhlídky na pohyb směrem k "jaderné nule," řekl Lavrov. Měl na mysli budování světa bez jaderných zbraní.

Potvrzuje to i skutečnost, že je stále nejasné, kdy vlastně vstoupí v platnost smlouva o úplném zákazu jaderných zkoušek, kterou Rusko podepsalo již v roce 2000.

§ Pokud jde o nestrategické jaderné zbraně, jež jsou co do síly výrazně slabší než strategické, jsou určeny k zasažení nepřítele v předních liniích a v bezprostředním týlu, je dnes Rusko ve velmi nevýhodné pozici kvůli tomu, že Moskva své povinnosti dodržuje.

§ Chtěl bych zdůraznit, řekl Lavrov, že v rámci prezidentských iniciativ 1991-1992 Rusko snížilo o tři čtvrtiny svůj arzenál těchto prostředků, převedlo je do kategorie nerozvinutých a soustředilo je do ústředních skladů na území svého státu, řekl.

Ruská iniciativa je podle něj bezprecedentním opatřením tím spíš, že v Evropě zůstávají jaderné zbraně USA, které mohou dosáhnout na území naší země.

§ Probíhá modernizace těchto amerických zbraní, přičemž některé nejaderné evropské členské země NATO se aktivně zapojily do takzvaných "společných jaderných misí." Toto společné vypracovávání dovedností v použití jaderných zbraní s účastí "nejaderných" zemí NATO, odsouhlasené na loňském summitu aliance ve Walesu, je prováděno v rozporu s prvními dvěma základními články smlouvy o nešíření jaderných zbraní," řekl Lavrov ve svém projevu.

Je zde ještě další nebezpečí: nejaderné vysoce přesné zbraně jsou dnes tak dokonalé, že se přiblížily k možnostem atomových. Z tohoto důvodu se mnoho zemí, pokud se vzdají jaderných zbraní, dostane do nepříjemné situace - státy s vysoce přesnými zbraněmi okamžitě získají převahu.

§ Potřebujeme konstruktivní, rovnoprávnou multilaterální spolupráci za účelem stanovení všeobecně přijatelných přístupů, založených na rovnováze zájmů, nikoli na ambicích těch, kteří vidí svět prizmatem vlastní výlučnosti, prohlásil ruský ministr zahraničí.

Rusko je podle Lavrova připraveno na ty "nejserióznější věcné diskuse o jaderném odzbrojení, ale skutečně na seriózní diskuse, bez dvojího metru."

Zatím se také nepodařilo určit, kdy bude svolána Konference o zřízení zóny bez jaderných zbraní a jiných zbraní hromadného ničení na Blízkém východě. Rusko a další země vyvinuly mnoho úsilí, aby byla tato jednání zahájena, ale záležitost se stále fakticky nepohnula z mrtvého bodu.

Naštěstí jsou tu i dobré zprávy. Například o odvrácení rozmístění zbraní ve vesmíru.

§ Když jsem vystupoval v této místnosti před sedmi lety, měl jsem tu čest Konferenci přednést jménem Ruska a Číny návrh smlouvy o zamezení rozmístění zbraní ve vesmíru a použití síly nebo hrozby sílou proti kosmickým objektům. S uspokojením mohu konstatovat, že dokument získal širokou mezinárodní podporu a ve své nedávno aktualizované podobě vytváří podle našeho názoru nezbytný základ pro jednání na Konferenci. Vyzýváme všechny účastníky Konference, aby se co nejdříve rozhodli začít pracovat na rusko-čínském projektu.

Konference o odzbrojení byla založena v roce 1979 Organizací spojených národů. Je to jediné mezinárodní mnohostranné jednací fórum pro diskuzi o dohodách o odzbrojení. Rozhodnutí jsou na ní přijímána na základě konsensu.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

43 komentářů :

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. USA mají hlavně v trezorech zlato, které není jejich. Mají zlatou nulu. A a a vo tom to je.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli je to zlato, co mají v trezorech, to se neví. Také to může být pozlacený wolfram. A zlato, které tam mělo být, je neznámo kde.

   Smazat
  2. Kde jinde může být, než u těch co vše řídí, je jich snad 20 rodin. Ti už mají někde postavené stonásobné Ptyče

   Smazat
  3. Ptyč, to bude asi to u Křivoklátu, že? ... vygoogloval jsem si to, no ano, jistě.

   Smazat
  4. S tím wolframem je to jedna s nejblbějších urban legends která na konspiračních serverech koluje :-D

   Smazat
  5. A jak to bylo v Bostonu, ty "perfekcionisto"? ... To bys nám pověděl?

   Smazat
  6. Jo, u Křivoklátu, jenže ti o kterých je řeč je budou mít pěkně pod zemí, nebo zatravněné střechy.

   Smazat
  7. Když se podíváte na "podzemní parkoviště" tisíců amerických vojenských vozidel, tak asi nebudou mít problém s financováním i něčeho komfortního ... pro několik desítek nebo set vyvolených...

   https://www.youtube.com/watch?v=afeTiVPmII4

   Smazat
  8. Ten trend se zatravněnou střechou už pochytil i Bakala na Modravě a Kellner v Podkozí. Satelity je tak hůř najdou

   Smazat
  9. Něco k tomu zlatu...

   http://www.zerohedge.com/news/2012-09-23/gold-counterfeiting-goes-viral-10-tungsten-filled-gold-bars-are-discovered-manhattan

   http://www.businessinsider.com/tungsten-filled-gold-bars-found-in-new-york-2012-9


   Smazat
  10. USA odmítla Německu možnost uskutečnění inspekce - JEJICH VLASTNÍHO ZLATA ve Fort Knox!!! :-)

   Proč? Protože nikdo nesmí vědět, co tam ve skutečnosti je ... ANEBO také NENÍ.

   http://nsnbc.me/2013/04/18/federal-reserve-refuses-to-submit-to-an-audit-of-germanys-gold-held-in-u-s-vaults-2/

   Smazat
  11. 21:34 Šílené...asi uvnitř malovali...:-)). Už věřím, že klidně mohou ti mocní mít takto i celá podzemní města. Kam by ty prachy z nás 7 miliard jinam strkali.

   Smazat
  12. USA je FEDem, sdružením soukromých bankéřů vysrknuté jak šnek, je to jen zadlužená prázdná militantní skořápka.

   Smazat
  13. 21:45
   údajně budou provádět audit ve Fort Knox :-))) Ten audit žádají už asi 30 let..
   zde vše, asi to znáš -
   https://www.youtube.com/watch?v=72LlBQQ5elo

   Smazat
  14. Anonymní3. března 2015 21:48

   :)) asi :-)))

   Smazat
  15. Znám něco podobného, malovaného. :-)

   https://www.youtube.com/watch?v=jqvKjsIxT_8

   Smazat
  16. A kde to zlato z Fort Knox teda je?

   Smazat
  17. To je stejné jako se ptát, jestli Shrödingerova kočka žije.

   Smazat
  18. Jestli není stále ještě ve Fort Knox, tak je nejspíš v Číně a Rusku, které si jej koupily, provrtali, roztavili, převážili, posvítili si na něj spektrometrem, aby věděli co kupují a odvezli do svých trezorů, ve kterých Shrödingerovy zákony neplatí. Tam zlato buďto je nebo není. O Americkém zlatu se to říci nedá, protože je pod kontrolou největších lhářů planety.

   Smazat
  19. A proč by USA prodávaly svoje zlato Rusům nebo Číně za dolary když si dolarů mohou sami vytisknout kolik chtějí? Aspoň tak nějak se to tady traduje. Jsem zvědav jak se s touhle nelogičností popasuješ, Ondřeji :-D

   Smazat
  20. Logika hapruje tobě, jestli "USA" nějaké zlato prodávalo, tak to nebylo USA, ale ti, kdo ho USA ukradli nebo zpronevěřili, víme?

   Smazat
  21. No a kdo to tedy byl a proč ho prodával?
   Doufám, že se do toho moc nezamotáš.

   Smazat
  22. Ani FED si nemůže dovolit tisknout kolik se mu zachce. Trhy by na přílišnou inflaci zareagovaly a Dolar by šel dolů. Je to tanec na tenkém ledě, tahle politika FED a jejich nekonečné zvedání dluhového stropu, který už nyní zví "Babylonské věže." ... :-)

   Smazat
  23. Ty chceš spekulovat, já jen hypoteticky uvažuju. V tom je mezi náma dvěma rozdíl.

   Smazat
  24. Mimo to, že dolar jde už od roku 2008 neustále nahoru jsi utekl od otázky. Neva.

   Smazat
  25. Fed nemá s dluhovým stropem vůbec nic společného. Pleteš si monetární a fiskální politiku. Dostuduj si a pak se vrať do seriozní diskuse.

   Smazat
  26. Dolar jde nahoru, protože ho dotuje Euro.

   OK, dostuju a pak se vrátím do seriózní diskuze o dolaru, který v té době bude někde kolem 4,- Kč. ;-)

   Smazat
  27. Ondřeji, jak ho konkrétně dotuje? Můžeš ten mechanismus přesně popsat? A proč tedy euro v letech 2000-2008 k dolaru výrazně posilovalo? To ho v té době nedotovalo? Promysli si to, nespěchám na tebe.
   Jsem rád, že tak strašně moc věříš koruně :-D
   Mužeš si na svou předpověď snadno vsadit na forexu a vydělat balík. Ale na to nemáš koule, pže těm blábolům ve skutečnosti sám nevěříš, jen pózuješ.

   Smazat
  28. Zeptej se Singera, na ten mechanismus, ten ho má v malíku.

   Smazat
  29. Politická kolaborace, anonyme, je jenom špička ledovce. To co je vidět, pro to nemnoho, které má oči. Ten největší díl kolaborace probíhá v ekonomické sféře, ve sféře národního bankovnictví.

   Smazat
  30. Změňme téma, pojďme se vrátit k něčemu snadno pochopitelnému a rozlišitelnému ... k Bostonskému kečupovému maratónu. To je takové vděčné Americké téma, které nikdy neomrtí.

   https://www.youtube.com/watch?v=p3f4ekltgM4

   Smazat
  31. Anebo přecijen ještě k tomu Dolaru ... Kontrolní otázka. Co udělá s americkou měnou, až bude Americká vláda v panice prchat do soukromých úkrytů, protože by ji čekalo buď lynčování nebo hodně dlouhé vězení? ... ?

   Smazat
  32. Hitler byl taky na koni, dokud kvapně nehledal pistoli, kterou by si vyfouknul mozek z hlavy. ... Kolo Fortuny je vrtkavé a kdo si zahrává s ohněm, dnes může být nahoře, a zítra úplně dole.

   Smazat
 3. Pane Lavrove, jste třída, těm parchantům nevěřte jediné slovo !

  OdpovědětSmazat
 4. Ussa a demokracie??????To je jako veganskej lidojed!!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. http://denikreferendum.cz/clanek/19892-smutna-debata-o-ukrajine

  OdpovědětSmazat
 6. Kéž bychom měli takového ministra zahraničí jako má Rusko. To bychom se pak za něj nemuseli stydět. Viďte , pane Zaorálku. Lavrov je prostě jednička.

  OdpovědětSmazat
 7. Ať si tu jadernou nulu tenhle prolhaný syčák strčí za klobouk.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co řekl za lež ty nicko? Ty vyznavači bukvostánu, jsi jeden z nich.

   Smazat
  2. Jaderná nula, kdo to kdy slyšel? ... Jen válečný psy a smrdutý lháře to může rozzuřit. Fašisty, kteří patří do vězení, dokud jim nezchladne hlava.

   Smazat
 8. Dokud budou v USA u moci současná vládnoucí garnitura ( a to vypadá na dlouho) a budou v západní Evropě u moci politici , kteří zradili myšlenku demokratické Evropy tak je " jaderná nula" pouze utopie.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.