Reklama

čtvrtek 5. března 2015

Lord Rothschild varuje investory před „nejnebezpečnější geopolitickou situací od druhé světové války“


5.3.2015   Svobodné noviny
Lord Jacob Rothschild varoval investory, že se svět utápí v nejnebezpečnější geopolitické situaci od druhé světové války. 78letý předseda RIT Capital Partners (s aktivy v hodnotě 2,7 miliard eur) použil výroční zprávu organizace, aby varoval spořitele, že zaměření firmy bude na zachování kapitálu akcionářů, nikoli krátkodobé zisky. Rothschild uvedl, že geopolitická situace vytvořila „obtížné ekonomické zázemí“, před kterým by měli být investoři na pozoru.


Rothschild, jehož obchodní partneři jsou Warren Buffet a Henry Kissinger, obvinil z napjatého klimatu „chaos a extremismus na Blízkém východě, ruskou agresi a expanzi, a oslabenou Evropu ohroženou velkou mírou nezaměstnanosti, v nemalé míře způsobenou nedostatečným řešením strukturálních reforem v mnoha zemích, které jsou součástí Evropské unie.“

„RIT je populární mezi soukromými investory díky svým vynikajícím výsledkům a díky jejich konzervativnímu přístupu k zachování kapitálu,“ uvedl Richard Dyson, publicista deníku Telegraph. Rothschild a jeho dcera Hannas společně vlastní obchodní podíl ve fondu v hodnotě asi 160m liber.

Rothschildovo varování následovalo po znepokojující zprávě z ekonomického fóra v Davosu, během něhož bylo odhaleno, že bohaté elity kupují tajné úkryty na vzdálených místech, aby unikly před sociálními třesy a případnými nepokoji.

Ekonom Robert Johnson zaplnil titulní stánky novin, když prozradil, že „manažeři pojistných fondů po celém světě kupují přistávací dráhy a farmy v místech, jako je Nový Zéland, jelikož si myslí, že budou muset uprchnout.“

Johnson se odvolával na nerovnost příjmů a potenciál pro občanské nepokoje a nepokoje jako důvod k panice.

„Spousta bohatých a mocných lidí se právě teď velice obávají – oni nás vidí na nestabilní dráze,“ uvedl Johnson. „Vzhledem k tomu, že systém nemá patřičné zdroje, neboť nereprezentuje lid, věci jsou stále více a více nebezpečnější.“

Realitní kanceláře na Novém Zélandu následně potvrdily lety elit do bezpečných zón, s tím, že tento trend pohání „paranoia“, a obavy o vlastní bezpečnost v důsledku globální krize.


78letý předseda RIT Capital Partners (s aktivy v hodnotě 2,7 miliard eur) použil výroční zprávu organizace, aby varoval spořitele, že zaměření firmy bude na zachování kapitálu akcionářů, nikoli krátkodobé zisky.
Rothschild uvedl, že geopolitická situace vytvořila „obtížné ekonomické zázemí“, před kterým by měli být investoři na pozoru.
Lord Rothschild Foto: AP
Lord Rothschild Foto: AP

Rothschild, jehož obchodní partneři jsou Warren Buffet a Henry Kissinger, obvinil z napjatého klimatu „chaos a extremismus na Blízkém východě, ruskou agresi a expanzi, a oslabenou Evropu ohroženou velkou mírou nezaměstnanosti, v nemalé míře způsobenou nedostatečným řešením strukturálních reforem v mnoha zemích, které jsou součástí Evropské unie.“
„RIT je populární mezi soukromými investory díky svým vynikajícím výsledkům a díky jejich konzervativnímu přístupu k zachování kapitálu,“ uvedl Richard Dyson, publicista deníku Telegraph. Rothschild a jeho dcera Hannas společně vlastní obchodní podíl ve fondu v hodnotě asi 160m liber.
Rothschildovo varování následovalo po znepokojující zprávě z ekonomického fóra v Davosu, během něhož bylo odhaleno, že bohaté elity kupují tajné úkryty na vzdálených místech, aby unikly před sociálními třesy a případnými nepokoji.

Ekonom Robert Johnson zaplnil titulní stánky novin, když prozradil, že „manažeři pojistných fondů po celém světě kupují přistávací dráhy a farmy v místech, jako je Nový Zéland, jelikož si myslí, že budou muset uprchnout.“
Johnson se odvolával na nerovnost příjmů a potenciál pro občanské nepokoje a nepokoje jako důvod k panice.
„Spousta bohatých a mocných lidí se právě teď velice obávají – oni nás vidí na nestabilní dráze,“ uvedl Johnson. „Vzhledem k tomu, že systém nemá patřičné zdroje, neboť nereprezentuje lid, věci jsou stále více a více nebezpečnější.“
Realitní kanceláře na Novém Zélandu následně potvrdily lety elit do bezpečných zón, s tím, že tento trend pohání „paranoia“, a obavy o vlastní bezpečnost v důsledku globální krize.

26 komentářů :

 1. Dokud TTIP nepřijmeme, tak nebudeme vědět jaká je. To je jako ženit se na dálku. Stejně si myslím, že nevěsta bude pěkně šeredná.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na TTIP zapomeňte. Na Vánoce si udělejte pořádné zásoby a pokud možno vykliďte a uzpůsobte sklep. Každý nechť se postará o svou rodinu a blízké. Nic smysluplnějšího před námi není.
   To ovšem nepočítám možnost konfliktu mocností.
   Civilizace se kvůli nějaké té základní tisícovce idiotů dostává do pěkné šlamastiky. Snad si ti zazobanci nemyslí, že někde v pohodě v bunkrech přežijí? V případě chaosu a rozvratu výroby a sociálních služeb přijde hlad - a jíst musí každý....

   Smazat
  2. TTIP
   Je system jak prevezt vsechny vykonnou moc na korporace - coz znamena konec statniho pravniho zrizeni - to znamena korporace s bankami vybili zbytek co by zustalo v poklande.... pak by korporace prevzali vykonnou moc a moc nad armadou ktera by samozrejme zajistovala ochranu korporaci .... Coz je KONEC.....

   Mluvime samo sebou o korporacich ktere jsou spjaty s bankami ... KONECNY LUP vseho .....

   Hallllooooo - probudte se .....

   Smazat
  3. Chyba je systémová - například v Rotschildovi a jemu podobných.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 2. Také způsob, kterým kulantně naznačit, že USA je před krachem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA dela vse pro to aby zamaskovala bankrot globalni valkou .... BRICS delaji vse pro to aby to nejak udrzeli od valky....pokud USA budou pokracovat v tom co delaji v Ukraine - pak Cina a Rusko pujde na to bez varovani .... konec NATO a USA .....

   Smazat
 3. Když to jméno někde slyším,tak se strašně Rozčílím.
  Je to známka,že se něco děje ve finančním prostoru.Při jakémkoliv krach přijdou o hodně peněz.Sice to žádný nechce přiznat,ale Americké dluhopisy nikdo nechce,jen pod nátlakem,to ještě některé banky dělají.Ono se také neví,kolik je Evropských bank,pod dohledem USA,už dokonce v držení.

  OdpovědětSmazat
 4. Tahle starà múmie má na bílé nàprsence designové košile jen krev ,jako i ostatnímúmie a zombie jeho druhu),samou špinavost ,války a tragédie .... A ta má tak varovat pŕed ruskou expanzí;abych se nesmála!!!??Co si ještě tenhle záhrobní leviathan ješte než zakukà vezme na svědomí?
  j.

  OdpovědětSmazat
 5. Jen ho nechte, ať se bojí...Jsou situace, kdy ani prachy nepomůžou. Například kdyby dědka chytil pod krkem nějaký dobře stavěný a dobře motivovaný Rus. Jen by chrastily kosti. Takovou konfrontaci bych těmhle zdůdičkám přála. A pokud by z nich ještě něco zbylo, na pole a makat. Aby byli aspoň jednou v životě užiteční...

  OdpovědětSmazat
 6. Tento grázl, který má na ekonomickém rozvratu světa zásadní podíl, by měl být obviněn z agrese a kořistnického expansionismu vůči lidstvu a postaven před soud. A mlčet, hlavně by měl mlčet.

  OdpovědětSmazat
 7. Rothschilds meli byt vsichni poveseni po druhe svetove valce jako zradci Britanie ponevadz podporovali Hitlervi nacky od zacatku valky az do roku 1943 .... Misto toho jim Anglici udeluji kralovsky titul ..... a dnes mame jeste vetsi chaos nez kdy pred tim .....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Angličané vědí již dlouhá léta komu dávat tituly. Bohatým lupičům podle hesla prachy nesmrdí. Již v minulosti anglický dvůr povýšil do šlechtického stavu námořního piráta Drake, který loupil zlato ze španělských galér vracejících se z Ameriky (a to by bývalo ještě šlo, protože toto zlato bylo také naloupené). Teď tak učinili s největším lupičem, který dere prachy ze všech bez výjimky a beze studu. Anglický dvůr již zřejmě nemá morálky ani za mák. Asi uvěřil idiotské thesi, že když ti nejbohatší budou ještě více bohatnou, bude bohatství od nich kapat i na chudáky. To víte anglický dvůr už není to co býval. Každý milodar je pro královnu dobrý. A lupič s titulem už prý není grázl.

   Smazat
 8. Prozatim vsechny financni valky skoncily fyzickou valkou - toto je v anglictine ohodnoceni toho jak dalsi fyzicka valka bude vypadat - je to od lidi co sedi vyse nez kralovna a budou prvni v krytech do 6 minut .... (jsou to dobri lide na nasi strane...)

  None of this was ever necessary. The money defrauded from the Chinese Elders was to fund a humane society. Then Donovan, Bush and his CIA SHIT got their thieving hands on it, and the rest we know.

  Both China and Russia are powering ahead of America now with evermore advanced weapons. Both know the day for the big dogs to fight is coming. Each agrees that when it comes, it must end with the death of America. There will be no mercy. Weapons like you have never seen will be unleashed and it will be as terrible as the poor Iraqis pounded with the 'Shock and Awe' campaign by vicious and tyrannical bullies. No nation forgets the vile, one sided atrocities of this arrogant bombardment. If war is escalated, it will be a full, all out mass attack on the US from not only both oceans, but over the Arctic poles also. Russia and China will have 50 nuclear Subs in play. Every US base worldwide will be hit with nukes. Every US city will be erased in minutes. Both Russian and Chinese weapons carrying Satellites will drop nukes onto key cities in minutes which are unstoppable. Chinese Hunter Killer Satellites will destroy all US Defence Satellites in space as well as GPS Sat Navs. Hundreds of bombers will come over loaded with nukes, as will thousands of ICBMs which will turn the US into a giant Cinder bowl. Thank you Washington you complete Assholes. Who let the Agency dogs loose? It has taken a century to build such distrust and hatred and for sure, you have refined it.

  OdpovědětSmazat
 9. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se tyka tech tzv zidu - je otazka komplikovana.....

   Spise se jedna o Chazary kteri prijali urcitym zpusobem judaismus...co se tyka rasy nejsou semite..... (podivejte se na to jak vypada SEMITA - Iracane, Iran, Palestinci, Jordanci, Libanonci atd - a porovnejte jejich rysy napr s Rothschildem? Ze jo. Geneticky je to taky potvrzene ze se nejedna o zidy-hebrejce. Cely Israelsky stat je podvod......v kazdem pripade se vydaji za neco cim nejsou a soucasne se schovavaji za hebrejce-zidy.....

   Jen v kratkosti. Tohle se musi taky napravit.....lide musi byt informovani spravne....

   Smazat
  2. Pro 20.45,já tady o tom židovském příběhu píši a dávám do konkrétních souvislostí už dlouho a vždy mi to buď smažou nebo vůbec nepublikuji ale není se čemu divit Dr.David je žid jak poleno a těch zakladatelů Nové republiky taky nebude moc gojimských,ten Dvořák dokumentarista co zde publikuje, tak pro něj je slovo žid jak červený hadr pro býka. Jsem vzdělán zejména v historii a vim že židé výrazně ovlivňují a vždy ovlivňovali světové zlo. Maji na svědomí takové věci že se tomu ani nechce věřit.

   Smazat
 10. Jsem potěšen, že ten lupič se svou neoliberální ideologií, kterou nechal vytvořit vědeckou diasporou své krve, je ukonce s dechem.
  Jaký on je skromný. Teď, když vidí, že jeho bankovní bubliny už co nevidět začnou praskat jak mýdlové bubliny, je tak "skromný" že už se nebude tolik zaměřovat na další zisk (rozuměj další přifukování bublin) ale bude se jen a pouze snažit uchovat bubliny současné. Hleďte všichni jak ten skromňouš již není tak nenažraný. Jeho společnost RIT je prostě v ŘITI. V ŘITI !!! Tralala v ŘITI !!! Krysi již tuší, že z potápějící se lodi brzy nastane úprk na alespoň kousek suché země. Prdel se jim začíná svírat strachem. Dolar brzy bude jen toaletní lepší toaletní papír.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přečtěte si, prosím, článek MUDr. Jana Hnízdila „Lékař vědecky: Vládnou psychopati a bestie. Občané z nich stůňou“, viz.
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/tema/Lekar-vedecky-Vladnou-psychopati-a-bestie-Obcane-z-nich-stunou-258086 , zejména řádky: …
   …“úžasná kniha amerického psychiatra Roberta Hareho a psychologa Paula Babiaka, která se jmenuje „Hadi v oblecích aneb Psychopat jde do práce“…„Oni zjistili skutečně exaktním způsobem, že mezi vysokými politiky a manažery je mnohem větší procento nebezpečných psychopatů než mezi vězni ve federálních věznicích Spojených států. Jenomže to nepoznáte. Jsou nesmírně vzdělaní, inteligentní, jazykově vybavení, dokonale oblečení. Ale současně draví, bezohlední a bezcitní, bestie,“…„Jim chybí kus mozku, což je doloženo nukleární magnetickou rezonancí, jim chybí mozková centra, která jsou rozhodující pro svědomí, soucit, zodpovědnost a spolupráci. Oni to nemají.“…„My rozumíme tomu, že se může narodit člověk s nějakou tělesnou vadou. Nevyvine se mu noha, ruka, oko. Podle toho se k němu chováme,“…Na rozdíl od pochopení pro člověka s tělesnou vadou prý ale nechápeme, že se může narodit člověk se zmrzačeným charakterem, nebo úplně bezcharakterní“…

   Každý, kdo jen trochu zná genetické zákony, tak ví, že když bude ze semen, které původně rodí květiny všech barev, vybírat a sít v dalších a dalších generacích jen semena od těch nejčervenějších květin (a tak stále dokola) pak nakonec porostou jen červené květy.
   Stejně tak když u zvířete nějakého druhu budu vybírat a křížit zvířata jen s určitou vybranou vadou. Nakonec vyšlechtím druh, kde téměř u každého jedince se ta vada vyskytne.
   A teď uvažte, že v bankéřských rodinách přechází firma v dalších a dalších generacích na toho „nejschopnějšího“ „s největším smyslem pro kšeft“, tzn. na toho s de facto nejvíce chybějícím mozkovým centrem pro svědomí, soucit, zodpovědnost a spolupráci.
   A teď mi povězte, který idiot ještě může věřit thesi, že když tyto lidé budou více a více bohatnout, tak z nich bude překapávat bohatství na ty chudší dole…
   Tomu nevěří již ani jinak věřící papež František, ale naši věřící neoliberálové jsou ve své víře neotřesitelní.
   Ať žije a vzkvétá idiotismus na věčné časy. S neoliberálními idioty na věčné časy a nikdy jinak!!! Ať žije Wall Street a jeho neoliberální kultura!!! Vpřed k holým prdelím pro 99% obyvatel Země!!!
   Ať žije náš geneticky vyšlechtěný chlebodárce a dobrodinec, sir všech sirů, Lord Rothschild.

   Smazat
  2. Výborně jste to napsal.Doporucim Vám knihu od G.Klimova :Boží Národ.

   Smazat
  3. Výborně napsáno a ještě jsem se zasmála... dekuji také za typ na knihy od obou komentujících...
   jituš

   Smazat
  4. K 22:50 a dál:
   Je to mnohem jednodušší a rychlejší, i při celém mozku, lze cokoliv v jediné generaci. Podmínka jediná - nevšímat si, nebo působit, od batolete do šesti let věku.
   Jsem na zahradě, sousedovic mladá matka se baví s dcerou. Vedle ní její pětiletý synek rozbíjí živou žábu na kašičku. V klidu, v pohodě.
   Jiný příklad, doufám opačný. Moje 4 děti, v tomto věku, rok od sebe, moc často mlsaly sladkosti od babičky. Zahájil jsem výchovu ke zdravé výživě. Zanedlouho jsem nečekaně přišel dom, všechny u otevřených dvířek roztopených kamen, jedna držela dvoupatrovou bonboniéru Maryša, ostatní je to házely do ohně. A prý "tati podivé! Jedovatý!"
   Nejhlubší svědomí a morálka se tvoří doma, do šesti let. Neukládá se do paměťových buněk ale do struktury rostoucího mozku. (Není to software ale hardware, nikdy se nevymaže.)
   Pravda, někdy to jde hůř, jindy i samo, v dobrém prostředí.
   A za to ručím, svým krkem.
   Děda.

   Smazat
  5. Ano. Mozek roste do 9ti let, do té doby se tvoří ty životní zásady - mentalita, dráhy v mozku, podle kterých mozek (člověk) po zbytek života jede, se kterými po zbytek života člověk prožitky porovnává. Třeba Muslimové Evropu porovnávají se svým Koránem v hlavách (a to ještě často neumějí číst). Třeba Obama nás Novorepublikánce jistě nemůže vystát. Tací však znají spíše pojem volnomyšlenkáři. Mozkové dráhy Khárla z Rakous jistě vidí perspektivu Čechů jako levnou pracovní sílu, kde se někteří živí směnným obchodem, mimo rodiny (neexistují), v duchu Agendy21. A nám se vykládá o toleranci, humanismu. Kdo nepochopí, je nesnášenlivý, netolerantní, je rasista, je necivilizovaný.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 11. Takže nám vládnou židé - sionisté = fašisté a psychopaté. Vítejte v pekle.

  OdpovědětSmazat
 12. Kdypak naši zmetkové začnou nasedat do letadel a odlétat do bezpečných zón? Abychom to nepropásli a mohli jim pomoci a nakopat je do zadnic. Čím dřív takzvané elity odtáhnou tím lépe pro nás.

  OdpovědětSmazat
 13. Vážený anonyme 1:30. Ano, jsme v pekle. Ale při tom všem mějte, prosím, na paměti, že se zde nemluví o židovském národu jako celku, ale o židovských bankéřích a na ně navázaných klientelistických sítích a spolcích, různých lobby, servilních nohsledech, (vytvářených hodně na nacionálních základech) atd., hrajících na židovskou nacionální strunu, se kterými však většina židů, kteří se tak jako my živí obyčejnou prací "v potu tváře" nemá nic a nikdy nebude mít nic společného. (Podobně hráli na nacionální strunu například mladočeši - převážně zástupci české buržoazie, kteří chtěli větší podíl na kořisti v rámci rakouského mocnářství.) Mrzí mě však, že se od těchto grázlů svého národa manifestačně nedistancují a nechají ze sebe dělat jejich živé štíty. Jak víte, světu dnes vládne finanční oligarchie a kapitál, který vlastní z markantně větší části jen někteří (!!!!) židé. Nikoli celý židovský národ.
  A mějte na paměti, že židovské penězoměnce vyhnal z chrámu žid Kristus a přečtěte si práci žida Karla Marxe K židovské otázce.
  Pana MUDr. Davida mám rád stejně jako pana Olšera, i když můj osobní názor je, že to s jedním ze svých oslavných článků na Izrael více než přehnal. Na druhé straně ani v Izraeli určitě většina židů neni a nikdy nebude spojena s bankéři a bankéřskou lobby ani se zločiny židovských nacionalistů. Je pro každého normálního člověka těžké (bez ohledu na národnost) se postavit proti dnešní síle finančního kapitálu.
  Na druhé straně, že židé jako národ mají zvýšené vlohy pro kšeft je také pravda. Zadejte si například na internet "židovské vtipy" a je zřejmé čeho se jejich většina týká. A je zřejmé, že i když kšeft dnešnímu světu vládne, tak svět není o kšeftu a peníze nejsou motor ekonomiky, jak se nám to snaží namluvit monetaristé a stejně tak je nesmysl řídit svět pouze prostřednictvím peněz. Náš dnešní pád na držky to více než zřejmě dokumentuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč odešel průmysl z USA do zemí s levnou pracovní silou? Protože v USA již nemohl mít tak vysokou míru zisku jako Wall Street, s jeho bublinami (úvěry bez ohledu na reálné materiální toky) a letadly (finančními deriváty), a monopolní Wall Streetovou kulturou opřenou o vojenskou sílu US ARMY. Khon tiskne své dolary - potištěný papír a US ARMY ho roznáší na bodácích po světě.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.