Reklama

pátek 27. března 2015

Lze přehlédnout 203 tanků?

27. 3. 2015, Petr Ďoubalík, zdroj: voicesevas1, voicesevas2, obse


Eduard Basurin pravidelně informuje novináře o všem, co se děje na jihovýchodě Ukrajiny. Včera oznámil, že Kyjev nadále porušuje minské dohody a nyní v demilitarizované zóně rozmístil 203 (jiné zdroje uvádějí 204) jednotek těžké vojenské techniky.


Vnucuje se otázka, jak dobře plní svou pozorovatelskou misi OBSE, vždyť taková alarmující a zásadní informace by jim rozhodně neměla uniknout a naopak jejich prostřednictvím by se měla protlačit až do všech velkých médií (média by si ji měla převzít).

Letmo jsem se podíval přímo na stránky OBSE, ale nic takového jsem nenašel. Přiznávám - letmo. Tedy nevylučuji, že při podrobném hledání bych nebyl úspěšnější. Je tam popisována spousta drobňoučkých příhod, skoro jako bych četl svůj deníček z dětství, ale jasná zpráva o dodržení odvodu těžkých zbraní tam na první stránce netrčí.

Čtenářům se za povrchní zkoumání stránek OBSE omlouvám, stejně, jako moji kolegové z Novérepubliky, ani já nejsem za práci pro tento web nijak placen a nikým podporován. Naopak, když hledám a smolím příspěvky pro Novourepubliku, má vlastní práce stojí a rodina trpí. Píšu to proto, protože stále silněji slyším hysterické halekání, že je v ČR obrovská "pátá kolona", placená snad přímo z Kremlu. Dá se to pochopit, ti, kdo tak hysterčí, nemohou nikdy pochopit, že se dá pracovat i z pouhého nadšení, z pouhé obavy o bezpečnost světa, srdcem. To oni v programu nemají a jejich páníček vše proměřuje jen a jen penězi.
Píši to také s přáním, abyste byli tolerantní k případným překlepům a chybkám, které my, amatéři, děláme. A napadlo mě to právě ve chvíli, kdy jsem si říkal "prohledej ten web OBSE pořádně!" a pak se rozhodl raději tento příspěvek rychle publikovat a jít se proběhnout do jarního lesa. Věřím ve spolupráci s čtenáři, a tedy, že se třeba najde někdo, kdo zprávy OBSE proklepne a dá vědět.

Toto je mapka, která podporuje tvrzení E. Basurina (co na to OBSE?):
Schéma nezákonného rozmístění ukrajinských těžkých zbraní v demilitarizované zóně 26. 3. 2015
Uprostřed vyznačena hranice dotyku stran, černě linie odvodu těžkých zbraní (50 km), modře linie odvodu zbraní RS30 (70 km), oranžově linie odvodu zbraní "Točka-U", "Smerč" (140 km, pro ukrajinskou armádu)

28 komentářů :

 1. OBSE neplní svou funkci vůbec .Naopak si myslím ,že je to v podstatě předsunutá průzkumná jednotka NATO a ukrajinské armádě podávají informace o postavení jednotek domobrany. Přesuny těžké techniky ukrajinské armády záměrně zamlčují a kryjí.

  OdpovědětSmazat
 2. Platnost Minských dohod byla politickým nátlakem neformálně pozastavena, to všímavému oku nemohlo uniknout.

  OdpovědětSmazat
 3. „Znepokojuje mne, že kvůli protestům si mohou lidé pomyslet, že se moje země postavila na stranu Ruska", uvádí WSJ slova aktivisty z opačného tábora Pavla Safra. Spolu se svými přáteli bude nést plakáty s nápisem Nazdar, přátelé!, a někteří plánují dokonce uspořádat mítink na hranici s Německem, na němž americké vojáky poprosí, aby zůstali v Česku navždy.

  Více: http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150327/169892.html#ixzz3Va7Wlhyb

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to hodně železa, a máme železárny, proč by to tu nemohlo zústat?

   Smazat
  2. Aspoň by Žďas a Poldi Kladno nezbankrotovali, kdyžtak by možná šlo nechat dovézt i ten vojenský šrot co je na Ukrajině.

   Smazat
  3. Kolik by z toho bylo traktorů, kdo to spočítá?

   Smazat
  4. Hlavně se kolem moc nepleť trollíku, abys v té pícce neskončil omylem taky.

   Smazat
  5. Na dnešních novinkách nás (některé) zednář Pehe nazval proruskými trolly. Je to tedy demokrat? Dal mi právo nazývat jej antiruským trollem a myslím, že by se hodil do Ukrajinské vlády nebo do naší předcházející úřednické vlády "hele vole."

   Pokud jde Kyjevu o znovupřipojení obou republik k Ukrajině, tak ať si vzpomenou naší disidenti na to, jak se za rok 68 vysmívali sovětům, že silou chtějí řešit politický problém. To prý nejde. Účelové bláboly.
   Nyní, když je jasné, která strana chce konflikt vyhrotit ad absurdum - protože nová ukrajinská technika tam jistě nemá chytat nelegální přechodce hranic, budu více než bratrský trojnásobný přesun USA vojsk, nacvičující ústup před Rusy, sledovat, jak se zachovají vlastenci obou republik. Myslím, že Rusové použijí něco sofistikovanějšího, aby konflikt zkrátili a bylo méně mrtvých - třeba dostanou nálepku za humanitární sofistikovaný krátký proces. Kdyby tam posílali jen obvazy a potraviny, asi by se u domorodců se zlou potázaly. Třeba tam už mají povstalcům zapůjčené právě ty sofistikované, nejen konvenční zbraně a třeba tam je pár desítek tisíc ruských bojcov dobrovolně. V čem mám jistotu: nelze, aby to obě republiky prohrály. A pak Porošenka v Kyjevě soukmenovci sesadí. Pak tam bataliony největších primitivů povedou jen záškodnickou válku.

   Hlavně k ničemu nepouštějme zednářského popleteného katechetu Halíka, nedostudovaného bývalého komořího Kchárla z Rakous, demagoga Jefima Fištejna, chameleona Štětinu a antiruského trotlla a zednáře Peheheho.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
  6. Stejně jako Hitlerovo německo při zřízení Protektorátu, nás znovu chce Západ zatáhnout do vyšší nadnárodní struktury, která se rozhodla vést nesmířlivou politiku s Ruskem. A tihle Pehehové, Mitrofanovové, Fištejnové, Štětinové a další havlem odkojení a vykrmení bulíci tu nyní působí jako pátá kolona. Při pražském povstání v 1945 takové dav odváděl ulicemi jako kolaboranty s fašismem. Protože je dnešní fašismus zakuklený, je ji víc a jsou úspěšnější, a dokonce ani nepotřebují okupaci pravidelné Západní armády. Ačkoliv US Army už sem má namířeno, samozřejmě v reakci na vzpurnou Zemanovu proruskou politiku, která se snaží přeprat onen nadnárodní moloch, kterému v hlavě hlodá červ nutkavé válečného posedlosti.

   Smazat
  7. Ten ussackej pomatenec by měl dostat placku za debilitu!!!!!!!

   Smazat
 4. Případné laškování o tomto závažném tema je stupidní. Když se pokusím porovnat lidské živočichy např. muže s hřebci nebo býky, tak s hřebcem není žádné pořízení, nejde použít do tahu, ani na závody, nesnese jezdce, když začne střečkovat, dokáže zničit stáj a zabít chovatele. Je nebezpečný a neustále bojově naladěný. Totéž platí o býcích. Chovají se jen na jatka, a tam jdou sotva dospějí, protože pak už s nimi není žádné pořízení. Plemenný býk musí být uvázán na dva řetězy, jinak je nezvladatelný, k vodění na tyči má provrtané nozdry ( dělá se to již teleti) aby bylo možno ho vodit - jinak jste bez nároku. Zvíře,které je neustále připraveno zabíjet. Všechny tyto vlastnosti zvířecích samců téměř našup zmizí po kastraci. Valášek je učenlivý, hodný, lze jej použít k tahu kočárů, na závody, apod. Totéž volek - není to stejný problém s chlapy? Už jsou s nimi fakt problémy. Neustále rozebírají bojování, baví je zabijácké filmy a hnusné PC hry, pořád by se rvali, dělají brajgl na fotbalových zápasech, jsou agresivní, dělají mizernou politiku, vedou svět bezohledně k válce, slintají nad pornografickými ubohostmi - co je to za armádu neukojených pitomců? Sere je život? Co vlastně potřebují? Co si s nimi máme počít? Za každou politickou prasečinou a válečným rykem dnes stojí chlapi -nebylo by lepší nechat to všechno včas kastrovat, aby bylo s nimi možné nějaké normální a lidské pořízení? Pravda - i mezi ženami se občas najde nějaká ta střelená furie ( neukojená, ošklivá, ambiciozní hajtra) a vyznačují se bezohledností a válečným rykem, ale s chlapy je to celosvětový problém, a slušného a normálního chlapa aby člověk dnes pohledal. Zdá se, že celý svět mužů je nějak zprzněný, včetně mediálního. Co s tím? Žaneta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zaneto, vystihla jste pana Doubalika, ktery zanedbava rodinu, jen aby mohl podporovat agresi Rusaku na Ukrajine primo dokonale.

   Smazat
  2. Nechat to na ženy, Žanet?

   Smazat
  3. A muliere initium factum est peccati.

   Smazat
  4. No nevím Žaneto , oni to ti chlapi taky nemají jednoduché. Když už jsi použila příměr k tomu dobytku tak se jim není co divit , berou si mladou jalovici a nakonec jim doma zůstane stará uřvaná kráva. Tak jdou raději na ten fotbal.

   Smazat
  5. A co taková Nuland a Psaki?

   Smazat
  6. Žaneto, vy jste asi nikdy neviděla, co dokáže zdivočelá jalovice?! S tou si neporadí ani ostřílení skotáci. Pak nezbyde nic jiného, než jí přivést býka. Pak zkrotne a jde za ním jako beránek.
   ;-D

   Smazat
  7. Určitě máte pravdu -sexuální nadrženost jsem vždy uváděl jako důvod potyček na stadionech. Více chemtralis.

   Kleštěnec odmítající vzít do ruky zbraň.

   Smazat
  8. Žanetko, Vy byste se nejlépe uplatnila v Bílém Domě, případně na velitelství NATO. Dát několik dnů plnou moc nad těmito iniciátory konfliktů, a byli by jako beránci.

   Smazat
  9. Žaneto, je třeba si uvědomit, že když to ženská neumí, tak ani tři vkladní knížky nepomůžou.

   Smazat
 5. Žaneto,
  to je trefa! Já jsem si vždycky při pohledu na Albrightovou říkal, jestli ona není spíš chlap.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A Merkelová? Stejný příklad.Jinak muži to mají geneticky ve svých hlavách trochu jinak srovnané. Musí řídídit,dobývat - jestli ženu nebo území nebo moc nad druhými,to je jedno, záleží kde a v jakém dění se nachází. A dobyvatele staré Evropy už máme a nevíme, co s tím a jak se k této situaci postavit.Máme vítat dragouny nebo ne? Proč se zrovna v tuto chvíli takto prezentují? Co za tím vše je? Nezbývá níc jiného,než odhodit faleš myšlenek , ustát rovnováhu na pevné zemi,oprostit se od nenávisti a lži a racionálně přemýšlet. A je jedno, zda vaše myšlenky zabloudí na vícero světových stran. Hlavně nepodléhat nátlaku. Bohužel,naše polistopadové revoluční mládí je oslabeno politickým i morálním vákuem. Ti už jsou právě formováni k tomu, aby mysleli jednostranně, k obrazu jiných ne k svému.

   Smazat
  2. A co dlouhé sádlo z TOP09? To je totální antikoncepční případ.

   Smazat
 6. Žanetko,naprosto výstižné,krásně jste to vyjádřila,díky,moc nás to pobavilo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pobavla a nepřesně kvantifikovala. 4% mužů a 1% žen patří do skupiny sociopatů, kteří se shlukují v řídících strukturách. Ti potom ovlivňují svoje podřízené a vyvolávají nepokoje a chaos k vlastnímu prospěchu. Pokud nedostanou stopku (ústavní léčbu, kriminál) vytváří modelovou situaci hodnou následování a zlo se šíří. Jde o získanou deprivaci a je to stejný problém, jako jsou tzv dětští vojáci - schopni bez výčitek zabíjet a neschopni prožívat emoce mimo vlastního uspokojení. Taková "drogová" závislost na adrenalinu je tomu podobná...
   Martin von Brünn

   Smazat
 7. Pořád si myslím, že včasná plošná kastrace mužských válečných nadrženců, a dalších psychopatů by nastolila na celém světě mír. Vy si snad myslíte, že politici, žvanící věčně ty své nesmysly, že celé ty smečky bezohledných advokátů, exekutorů, prolhaných soudců, a manipulativních novinářů, schopných kdekomu ublížit,( např. bulvárních šmejdů viz mladej Novotný) jsou na druhé straně vášniví milenci a starostliví a rozumní taťkové od rodin? Houbeles! Jsou to vesměs impotenti, kteří si odreagovávají svou nadrženost nějak takhle, a normálního života více méně nejsou schopni. Ještě k tomu patří celebritové - taky takoví pitomci. Nikomu z těch, které uvádím, by kastrace nevadila, a společnosti by bylo pomoženo. Tomu rozumbradovi, který píše, že muž si bere mladou děvu, ale časem je z ní stará kráva, připomínám, že se zapoměl zmínit, že i z mladých fešáků jsou časem pupkatí, páchnoucí,plivající a v noci chrápající impotentní kmeti, a unisono dnes chlapy od milování bolí tak nejvejš huba ( hospodské žvásty). Souhlasím s tím, že uvědomělé, nepovedené, placaté, nažloutlé ženy s vousama jsou také příšerný materiál, ale je jich bohudíky málo, i když se vyskytují. Ženy, které lezou do politiky, prahnou po moci a natřásají se před kamerami (Němcová, Langšádlová a další) normální být ani nemůžou - to nejde se ženstvím dohromady.Obecně - lidé,kteří zůstali nepoznamenaní a normální, by měli být zařazeni na seznam zákonem chráněných, ohrožených živočišných druhů. Martin von... to odhaduje téměř přesně. Žaneta.

  OdpovědětSmazat
 8. OBES to sú skurvený špinavci jak USA a EU!!Nepôjdu predsa proti vlastným !!!

  OdpovědětSmazat
 9. doktor ad Žaneta Je dokázáno (mimo jiné Freud),že za excesy chování jako je agresivita bývá zanedbaný sex......U některých amerických političek je to evidentní.U chlapů se k tomu přidávají mindráky.. Zeptejte se kteréhokoliv staršího účastníka-vlastníka bojové techniky (veteránisty) na ty křepké "bojovníky" hrající si na bojovníky z II.sv. války a dozvíte se ,že z nich nikdo nebyl na vojně...Jak se říká čím menší ......,tím větší zbraň.A u ozbrojených složek je to stejný - čím víc siláckých řečí a větší agresivita vůči bezbrannému okolí,tím větší "osobní"problémy.Prostě je to tak....

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.