Reklama

středa 25. března 2015

Maďarsko jedná o hospodářské spolupráci s Ruskem

25. 3. 2015, zdroj: zde


V Maďarsku se vzpamatovali a chtějí navázat hospodářskou spolupráci s Ruskem


Maďarsko plánuje vytvořit síť obchodních domů v Petrohradě, Kazani, Jekatěrinburgu a dalších městech, pro rozvoj spolupráce s Ruskem.
Ve středu v Petrohradě na setkání s guvernérem Georgijem Poltavčenkem to řekl maďarský velvyslanec v Ruské federaci Janos Balla.
"Chceme vytvořit obchodní domy v Petrohradě, Kazani, Jekatěrinburgu - to bude síť obchodních domů, jaká už byla vyzkoušena v Číně i na korejském trhu. Budou fungovat na komerční bázi" - řekl velvyslanec.
Maďarská strana řekla, že považuje ruský trh za perspektivní a vyjádřil ochotu sdílet různé technologie, včetně automobilových.
Ze své strany Poltavčenko slíbil řešit otázku zajištění pozemků pro obchodní misi v Petrohradě. Podle něj by obchodní dům byl dobrý základem pro vedení obchodních jednání.
Strany označily jako nadějnou spolupráci v oblasti automobilového a farmaceutického sektoru, rozvoj zdravotní turistiky, výměnu zkušeností při ochraně kulturně-historického dědictví.
Je dobré poznamenat, že podle výsledků roku 2014 se obrat vzájemného obchodu Petrohradu s Maďarskem snížil o 19% na 107,3 milionů dolarů.
Překlad: Ď.

18 komentářů :

 1. Prostě mají selský rozum

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Názorný příklad toho, proč došlo kdysi k Rakousko Uherskému vyrovnání a ne k Rakousko Českému. Mrzí mě to, ale my češi jsme od Bílé hory měli vždy smůlu na připosrané vedení.

   Smazat
  2. Dobrý den.
   Dobrá zpráva.
   Josef Voltr

   Smazat
 2. Maďaři už to pochopili,EU a NATO je cesta do pekla.Jen naše vláda kašle na své občany a sklapne podpadky když si USA a Brusel uprdne

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takovýhle skanzen blbosti jsme imervere. Snad nám ani není pomoci. A správnou práci za nás asi musí udělat jiní - třeba ta zpropadená historie, co se nám plete do cesty. My se pak přikloníme a budeme vést chytré řeči (teď "zazářil" ubožák Stropnický). Jen když záchod splachuje a pivo peče

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 3. Ten vzájemný obchod je opravdu mohutný. Přesto věřím, že toho uheráku je možné do Ruska vyvážet ještě více. A vzájemně by se měly obě země vyrovnávat v rublech nebo forintech, když ten dolar už nebude mít za pár dní žádnou cenu. Hlavně by to neměly vyjednávat firmy, protože jinak v tom bude mazec. Spravedlivý obchod jsou schopni dohodnout jen politici a úředníci, protože ti mají ty správné informace. Chci jet v létě do Petrohradu a tak snad už to tam bude. Přesto je možné, že se do toho obchoďáku pro velký nával lidí vůbec nedostanu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jakože teď tam jen všichni stepujou na ulicích a čekají na maďarský obchoďák?:-) Tolik to zas nepřeceňuj, ani si ho jako jednoho z mnoha možná nevšimnou.

   Smazat
  2. 21.51 - Tento havlista zřejmě není hloupý,jako ta skupinka ostatních nýmandů vulgárně prudících. Jeho ironický komentář však osloví jen pár podobně myslících nýmandů,ten zbytek mu bude nadávat do rusofilů...

   Smazat
 4. služebný lid jsme byli, jsme a zřejmě i budem. Škoda. No ale když volíme za koblížek tak co jiného se dá čekat,že?
  Slávek

  OdpovědětSmazat
 5. Měli bychom si z Maďarů vzít příklad.

  OdpovědětSmazat
 6. Uvidi se tuhle sobotu, zda jsou Cesi preci jen statecni. Ne, nejsem pro hazeni veci na projizdejici americkou kolonu. Staci jim mavat ruskymi a ceskymi vlajkami a peprnymi transparenty. Zadne nasili. I tak budou mit amici strach a pochopi za kym stojime. Samozrejme zalezi na mnozstvi lidi na Vaclavaku a opet s ruskymi a ceskymi vlajkami. Jestli ani tentokrat tam skoro nikdo neprijde, tak to bude konec nedeji.jaris

  OdpovědětSmazat
 7. Maďarsko- v 2 svět. válce poražený stát, v r. 1956 z východu napadený... ale má zřejmě schopnější politiky než jinde ve východní Evropě. Maďaři nelikvidují památky bojů Rudé armády, nenatírají ruská děla a ani tanky na růžovo.... jejich politici nyní jistě lépe hájí maďarské zájmy, zájmy Maďarů... a nejsou zřejmě Evropě ojedinělí, nestojí se založenýma rukama v pustě na nějaký pokyn z NATO, jak jednat vůči Rusku, ale hledají trhy a odbytiště pro své produkty. Zaslouží uznání!

  OdpovědětSmazat
 8. Pozor, putinometr dosahuje vysoké výchylky. Je otázka, zda v Maďarsku chtějí obchodovat s Ruskem populisté, nacionalisté, nebo extrémně pravicové strany, ale to se brzy dočteme v novinách, jen co dojdou instrukce z Wrahšingtonu.

  OdpovědětSmazat
 9. k A 6:09
  Přečti si něco málo z kritických dějin USA za předešlých 100 let. Doporučuji!
  A dějinné - černé na bílém přisvědčuje snahám politiků Maďarska, že tak již učinili, když hodlají upřednostňují obchod s Ruskem před politikou s RF. A snaží se vymanit z postavení kolonie, jak Yeenkyové celou Evropu zatřiďují. Řídí se vlastními zájmy. Taky jim závidím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jsou to ještě vůbec yankees co vládnou v USA? Soudruh Rothschield mně tak nepřipadá.

   Smazat
 10. Maďarští politici zpravidla hledí na zájmy země i národa, to ovšem po těch našich srákorách chtít můžeme, že? Morave

  OdpovědětSmazat
 11. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 12. Kedysi sme nestačili vyrabat pre Rusov

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.