Reklama

čtvrtek 19. března 2015

Molotovovými koktejly proti americké armádě

rozhovor vedla Jana Petrova
19.3.2015  Sputnik


Českou republikou projede na přelomu března a dubna americká armáda. Čeští aktivisté budou proti akci protestovat. „Rozhodnutí o průjezdu amerických vojsk považuji za nebetyčnou zhůvěřilost a provokaci,“ uvedla v rozhovoru pro Sputnik tisková mluvčí iniciativy Ne základnám Eva Novotná.
Vláda povolila průjezd americké armády přes území České republiky. Jak se stavíte k tomu rozhodnutí?

Rozhodnutí o průjezdu amerických vojsk považuji za nebetyčnou zhůvěřilost, nechci-li přímo říci provokaci, ukázku americké síly, pokus zcela rozdělit českou společnost na dva nesmiřitelné tábory, hraní si s ohněm u stohu slámy, dráždění hada bosou nohou apod.

Od pondělí – kdy byl záměr zveřejněn, přicházejí telefonáty, maily, ve kterých rozhořčení občané navrhují všechny možné i nemožné postupy, jak tomu zabránit: od blokády hraničních přechodů, ulehnutí pod kola projíždějící kolony, až po molotovovy koktejly.

Dnes jsem si přečetla v novinách, že na kbelském letišti cvičí společně policie ČR a vojenská policie. Obě tyto složky mají doprovázet konvoj. Máme se na co těšit.

Čeští politici si neuvědomují zcela oprávněné asociace se srpnem 1968?


Někteří určitě ano, ale to se musíte zeptat jich. Někteří si určitě vzpomenou i na rok, kdy naší republikou projížděl Hitler.

Proč, podle Vašeho názoru, česká vláda podpořila průjezd? ČR automaticky staví do pozice stoupence agresivní a válečné politiky…

Tři důvody proč Polsko potřebuje základny NATO

Tento přístup je mi zcela proti mysli. Nechápu naše politiky, alespoň ty, jejichž „většinové“ názory jsou nám denně cpány. Nevědí snad co řekla paní Albrightová? Že má Rusko moc nerostných zdrojů a že se o ně musí rozdělit? To je jak z minulého století.

Je třeba zavést do naší politiky prvky přímé demokracie. Bohužel v současné době si můžeme o referendu – které máme v ústavě nechat jen zdát. Možná je to, vzhledem k masážím České televize a jiných, zatím dobře. Doufám, že se prosadí více těch nezávislých, kteří nepotřebují ke své práci 7 miliard ročně, a informují.

Nevyvolává podobné řinčení zbraní ještě větší napětí mezi Evropou a Ruskem?

Ano, vyvolává, a to ve chvíli, kdy je potřeba usilovat o mírová řešení. O nápravu stavu na Ukrajině. Jako bychom neměli už tak dost starostí. Komu že to válka přinese „dobro“?

Americká cvičení ve chvíli kdy máme na Ukrajině občanskou válku, považuji za slabomyslnou provokaci – ve chvíli kdy spadne jediné letadlo, nebo někdo nechá vybuchnout bombu, jsme v tom všichni až po krk. Ať už by šlo nehodu nebo hloupost. Pokud Američané cítí v tuto dobu potřebu cvičit s našimi či dalšími evropskými vojáky, můžou tak činit bez obav u nich.

Jak se stavíte k českému členství v Severoatlantické alianci?

Toho kdo nás vstoupil do NATO bych nechala potrestat, všemi oběťmi, kterých jsme se v rámci „spolupráce se spojenci“ dopustili. Jsem pro okamžité vystoupení z toho válečnického spolku a stydím se za nás.

Chystáte protestní akce proti průjezdu amerických vojáků?

Ano, chystáme demonstraci.

Více: http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150318/120149.html#ixzz3Umci1TK2

17 komentářů :

 1. Proč mám dojem, že tady na Nové republice si "komentátory" jako je NAPŘ ten narkoman (5:21), hýčkáte. Proč jednoduše takovou mouchu nezabanujete? Jestli Vám jde o tzv. demokratickou diskuzi, tak se podívejte na zbůsob, jak jí podobní hitlerovci provádějí na celém světě. Doufám, že neodpovíte "Nejsme jako oni".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Uz byste zase cenzurovali, co komousi? Jste stejna banda jako nackove.

   Vymazat
  2. Když jsme s nimi podepsali smlouvu (NATO) tak by asi alespoň gumama mohli brázdit naše silnice. Cvičení vojenská, na obou stranách, jsou běžnou věcí - něco menšího bych zde povolil, stejně jako přelety. Máme tu i amer. protektora - morální trosku, škůdce našeho lidu, se kterým se může bratříčkovat bývalý komoří Khárl z Rakous, Stropnický, Vondra, ředitelé a moderátoři ČT a další minimálně morální, kolaboranti. Funkce protektora zove se: velvyslanec USA. Je to všechno folklór, i když by to mělo být vše jinak. Ale zatím je to tak.
   Budeme mít co hodnotit. Amíci jistě přesunem nesledovali jen přesun, ale něco demonstrovali, třeba nám vyhrožovali, nějak to sami budou dezintepretovat. Zvláště když někdo bude blokovat hraniční přechod, na dálku něco odpálí, bude demonstrovat před ambasádou světového teroristického kurvítka. Třeba se někdo podpálí a bude na světě další palachomučedník. Jednou bude mít v Praze sochu. Fotografové budou za nedlouho pořádat výstavu s fotkami přesunu a pro úplnost tam budou i fota z "osvobození" jimi bombardované Plzně z roku 45.

   Podstatné je, že přejezd vojsk přispěje k polarizaci sil v ČR, k vymezování se, a že je to součást postupujícího procesu.
   Až jednou naši osvícenější podepíší zrušení či vystoupení z NATO, budou mít signaci jednodušší. Mnozí dnešní fandové role USA ve světě budou veřejně prohlašovat, jak prozřeli a změnili názor. Vše předvídatelný folklór.
   Nechtěl bych být na místě velitelů, kteří budou ve svých posádkách ukládat ke spánku americké vojáky. Oni budou spát, zatímco naši vojáci a policisté budou vůkol střežit, bdít. Parkanová by jim ještě zazpívala ukolébavku. Stropnický za 3 dny zestárne o pár měsíců.
   Že bychom se z ČT nedozvěděli, co budou americkým vojákům podávat k večeři? A že bychom v té televizi neviděli, jak je navštíví ten co celebruje černé mše - Dominik Duka?

   Slunce v duši, ogaři.

   Vymazat
  3. Kocábek s Bursíkem mají velký problém. Rádi by do všech přítomných amerických řití, ale neví jak se rozmnožit.

   Vymazat
 2. V kauflandu mají ode dneška v akci rajčata - vykoupíme obchod, do příštího týdne dobře změknou a do nich!!!! Nebo taky ruské vlajky sehnat a mávat a mávat. Molotovy ani náhodou NE!!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Žádné násilné akce, to by se jim hodilo k naší diskreditaci. Ruské vlajky nemusí být marné a nápisy Ami, go home by také šly.

   Vymazat
 3. Vlastizrádná , podle čeho tak usuzujete? Vlastizradou zavání spíš vítání amerických agresorů,kteří namísto co by se snažili "bránit svobodu ",přilévají Benzín do ohně A čarodějnici si strč do prdele.Mě přide jako milá paní. Vladimír

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to milá paní. V rámci svých akcí se vždycky snaží být slušní a pokojní. Mají úroveň a jsou to vlastenci v pravém slova smyslu, kterým není všechno fuk a za zlámanou grešli si je nekoupíš...

   Vymazat
 4. Já už mám týden 20 vajec za oknem pěkně na sluníčku.To bude síla až se rozprskne na Strykeru.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A dobrý taky bude jak budeš prskat až tě budou odvádět do lochu za sabotáž :-D

   Vymazat
  2. To s tou sabotáží, to jsou jen zbožná přání a zastrašování malých českých Pinočetíčků. S nenásilným protestem si naši NATO-svazáci vědět rady nebudou. Ani kdyby byl viditelný od Aše po Jablůnkov.

   Vymazat
  3. 9:16 Také vás zavřeli za sabotáž v 68 nebo jste seděl u piva v hospodě?

   Vymazat
 5. Bezpochyby Americane a jejich pato-nebo-lizalove maji pripraveny plan.Jejich hrdine vojaky potomky z bitev ve Vietnamu budou mnozi nasi obcane vitat, bezpodminecne podle pokynu z Prahy a to starostove,velitele policejnich a vojenskych utvaru i nektere skoly se zapadnim reditelem.Ti tam prijdou s americkymi vlajeckami a deti dostanou na pamatku nejen zvejkacku,to by stacilo po valce, ale i cenne predmety.To pro americkou voj.sprav jsou jen drobky proti miliardam davanych na udrzbu jejich vojsk po celem svete.
  A vtom okamziku tam budou novinari a cely svet uvidi jak Cesi s usmevem vitaji sve nejlepsi pratele.
  A ucelu bylo dosazeno - ze mohli jet primo do svych zakladen

  OdpovědětVymazat
 6. Nejpřiměřenější by bylo vyprázdnit na ně hovnocuc.
  J. Hruška

  OdpovědětVymazat
 7. Budu sledovat stránky Ne základnám a pohlídám si, kdy chystají nějakou akci proti tomuto inscenovanému americkočeskopatolízalskému candrbálu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je svolána demonstrace 28.března před velv. USA máte možnost se zůčastnit

   Vymazat
 8. Zle je, matičko, zle! Krakonoše zavolej! Ať nám pomůže rozehnat nevítané válečníky, co k nám přes Atlantik zprvu, přes Pobaltí a Polsko potom, svoji zbroj nám ukázat prý "přátelskou" projíždkou chtějí. Pátou kolonu USA v Čechách hodlají povzbudit, pátou proruskou populaci naopak zastrašit. Střelba asi zatím, nebude. Spíše bude odpálena "psychologická zbraň hromadného ničení" nad už dost znesvářenými českými hlavami. Musím uznat hotové mistrovství jestřábů USA v přípravě evropského válčiště. Jen aby se kazisvět v plánech nezmýlil. Kde bere jistotu, že severně od Karibiku ho nikdo "rušit" nebude? Nevítanní "výletníci" do českých luhů a hájů by si měli domů přivézt jedno české rčení: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá!

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.