Reklama

neděle 1. března 2015

MZV ČR: Ne dalším sankcím vůči Rusku

1. 3. 2015   ruvr.ru
Šéf české diplomacie prohlásil, že Minsk 2 funguje, a proto je uvalení dalších sankcí na Rusko neúčelné.Za podmínek, kdy se postupně realizují dohody uzavřené v Minsku, by nebylo rozumné mluvit o nějakých dalších sankcích vůči Rusku, prohlásil český ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek ve svém vystoupení v české televizi.

„Těsně před summitem EU, který se má konat v polovině března, se diskutuje o tom, jestli by se měly či nikoli přijímat další sankce proti Rusku“, řekl zaorálek. Existují dva názory – ano a ne. Můj názor a názor mé země je „ne“! Šéf české diplomacie má za to, že Minsk 2 se stal začátkem určitého procesu a teď je třeba pozorně sledovat, jak tento proces probíhá. A teprve pak vyvozovat nějaké závěry o tom, co dělat se sankcemi, soudí Zaorálek.

6 komentářů :

 1. Lubomire vyborne. Jenze Rusko uz ma EU u prdele a vi, ze je ve valce. Doufam, ze uz jste to ve vlade pochopili.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jasně, že to pochopili. Proto se Zaorálek vyjadřuje tak zásadně. Pochopil i se Slávečkem, že se situace mění. Protože pokud znesvářené strany prostřednictvím hlav čtyř států spolu 16 hodin bez přestávky !!! rokují v Minsku (i když je všem předstíráno, že s pofiderním výsledkem), tak že se něco podstatného zlomilo. A mění. Politický vítr začíná foukat odjinud. To chápou i klauni Zaorálek,Sláveček end.comp. Už ví, že je třeba na souvrati obrátit. Co budou ale dělat až vítr foukat přestane mě není jasné.

   Smazat
  2. Zaorálek především ví, že za pár dní bude sjezd jeho strany a že je jeho přitakávání protiruské politice USA a EU nepřijatelné i pro značnou část spolustraníků. Proto lavíruje. Když na sjezdu uspěje, opět bude velebit sankce, popř. nutnost intervence na Ukrajině.

   Smazat
 2. No a Zaorálek má najednou v kalhotách. Proč asi ? Tak pokřivenýho a podělanýho politika jsem ještě neviděl. Co je to za chlapa, on se třese jako stará baba. Někdo ho zřejmě pozval na politické školení, ale co s takovým člověkem, který nemá vlastní názor a každou chvíli kdáká něco jinýho ?

  OdpovědětSmazat
 3. Nic si nenamlouvejme, taková je celá ta ČSSD. Než v té jim cokoli dojde, začnou přepřahat až uprostřed brodu. Zatím jim to jakž takž vychází.

  OdpovědětSmazat
 4. Zaoralek se nehodi na ministra zahr.veci samostatneho statu, dobre by byl hodnocen za protektoratu.V nedelnim rozhovoru s Moravcem take laviroval a kdyz ho Fiala, vytecny recnik tlacil do odpovedi, tak vytahl eso proti Rusku. Pry mu rusky ministr zahr.veci na otazku, zda Rusko nechce delat jinou "poslusnou " politiku, tak mu rekl, ze my nechcem prebirat americke hodnoty.A to je podle Zaoralka ten problem, ktery ani on nechape.
  Mel rici, co to jsou ty americke hodnoty, ktere Rusko nechce-
  snad to nejsou tak obrovske rozdily v majetcich nebo obdivovane
  celebrity ktere maji normu 3x rozvod a afery vetsiny prezidentu s
  milenkami, nebo snad zasahovani do zivota mnoha narodu s milionovymi ztratami na zivotech nebo odposlouchavani hovoru i t.zv. pratel doma i v zahranici. Mozna ze k tomu patri i atentaty na prezidenty, kde se nenajde skutecny vrah Kennedyho.
  Prosim pripomente tyto hodnoty Zaoralkovi pred volbou do vedeni CSSD.ci lepe delegatum sjezdu.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.