Reklama

čtvrtek 5. března 2015

Na Českou republiku musí být uvaleny sankce, pokud opravdu Rusku odprodává zbraně


5. 3. 2015    zdroj
Evropská unie musí uvalit sankce na Českou republiku, pokud se potvrdí informace z vyšetřování ústředního polského deníku "Rzeczpospolita" o dodávkách zbraní Českou republikou do Ruska.


Ve vysílání "5. kanálu" to prohlásil první zástupce předsedy Nejvyšší rady Ukrajiny Andrej Parubij. Informoval o tom korespondent Ukrinform.

"Fakticky Ukrajina, která trpí agresí jedné z nejsilnějších armád na světě, kdy naši hoši zadržují obrovské Putinovy hordy, nemůže dostat zbraně, protože někdo v Bílém domě o tom ještě nerozhodl. Zároveň jedna ze zemí EU, o čemž svědčí vyšetřování ("Rzeczpospolita", pozn.red.), poskytuje zbraně Ruské federaci, zemi-agresorovi. Pokud se to potvrdí, domnívám se, že musí být co nejtvrdší sankce Evropské unie vůči vládě České republiky," řekl.

Zdůraznil, že tato situace s poskytováním zbraní Ruské federaci z České republiky je nepřijatelná také na pozadí toho, že se podařilo dosáhnout "nevyhlášeného embarga" na dodávky zbraní na Ukrajinu.


Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

47 komentářů :

 1. NO- POKUD NÁS TY SANKCE ODVEDOU Z EU A NATO--HURÁÁÁÁÁ--------MÁME VYHRÁNO

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas, podpořím takové sankce vůči ČR!

   Smazat
 2. Jak vtipné od Poláků....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tvrzení pouhé..... , kde jsou důkazy, pane Parubiji?
   Ale, v pozitivním případě, by to byl jen důkaz "vyváženosti" politiky ČR. Vždyť ta, když zadala prostřednictvím lidoveckého ministra dopravy v roce 2006 (pro stát) zakázku vybudování systému a provozu mýtných bran za více jak cca 50 miliard CZK s 10% ziskem pro zde registrovanou firmu Kapsch, která za "WW2"- druhé svět. války (důkaz v publikaci Ministrersta obrany ČR vydané v roce cca 2004 ), v českomoravské kotlině, tenkráte za Protektorátu B+M dodávala Gestapu, té zločinné organizaci podle Norimberského procesu tak odsouzené, technické přenosné zařízení pro vyhledávání vysílaček odbojářů a parašutistů. A proto vypáleny byly Lidice, Ležáky, jejich občané zastřeleni, příbuzní parašutistů povraždění Mauthausenu.
   Tak vyváženě zřejmě nepostupuje žádný stát v Evropě!
   Ale zřejmě, pane Parubiji, pravda není vaší silnou stránkou!

   Smazat
  2. Vůbec mne to nepřekvapuje. Andrij Parubyj. Člověk stojící za vražedným střílením na Majdanu. Ale tvrdit evidentní nesmysly svede taky - je v rozporu s šéfem ukrajinského generálního štábu, který přece řekl, že na Ukrajině žádná ruská vojska - nejsou... A Rusové zřejmě čekají na naše zbraně s otevřenou náručí. Ale je to hrozná doba, když se mohou tvrdit evidentní lži a média se tomu s vážnou tváří věnují, rozebírají to, odsuzují to a proamerická propaganda a americká pátá kolona jedou naplno a válečné bubny duní a duní...

   Smazat
 3. Ja bych vyhlasil ukrajine valku ***

  OdpovědětSmazat
 4. No -nic ve zlým.- ale my si koledujem na všechny světový strany, až si vykoledujem. Už jsme si vykoledovali nejhorší totalitu za posledních sto let a vládní protiobčanský teror, a pořád si koledujem. Jak to vypadá, tak munici skladovat a zbraně prodávat tady může každej, kdo má díru do zadku. Hnusná česká žumpa. Zatím co se vládní teroristé hádali kdo s kým bude vládnout proti občanům, a o svý platy, jak je každej rok víc a víc přifukovat, rozlezl se po zemi zločin, kterej z ČR dělá zemi
  neslučitelnou se životem slušných lidí.Sankce by vůbec nevadily - kdyby někdo všem nenažraným vším, parazitům a nafučeným zbohatlíkům zmrazil konta - to by byla paráda. Ti by čuměli!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty bys čuměl až by ti nepřišla podpora.
   Ale jsem pro sankce. Agresorovi se zbraně nedodávají, to je jasný.

   Smazat
  2. Anonymní5. března 2015 19:35
   Ulevilo se ti, cvičená proamerická opice? Když jsi zde opět vyprázdnila svoje tlusté střevo. :-)

   Smazat
  3. Tomu z 19:35 to střevo navštěvuje jeho pindostánský 4% přítel, jinak by věděl, kdo je opravdový agresor. Na podporu tak možná čeká sám a mele z hladu.

   Smazat
 5. Okamžitě nás vyloučit z EU! My chceme sankce! My chceme sankce!

  OdpovědětSmazat
 6. Doktor / Nutno vyloučit z EU a NATO.Pořádek musí být.....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano...ano...ano...vyloučit z EU i z NATO...pěkně prosííím !!!

   Smazat
 7. Paní PhDr. Grulichová se mi zdá přinejmenším naivní. Všude, kde se válčí dodává zbraně úplně každý. Vyhrožování sankcemi zavání vydíráním.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. asi jste trochu retardovaný, Grulichová je překladatelka, prohlášení je od fašisty Parubije z Kyjeva

   Smazat
  2. Ta hodna babicka preklada vyhradne nacisticke materialy a Putinovy lzi.

   Smazat
  3. to je pořád stejná komedie... někomu prostě překážíme...

   když Česká republika zrušila svůj zbrojní průmysl, co se stalo - zbraně místo ní okamžitě začaly s radostí dodávat západní firmy...

   mimochodem, kam se vlastně poděly ty tanky, které ukrajinské letadlo odváželo do Nigerie, copak jsme je ve skutečnosti nedodali Kyjevu?? Nebo se jim snad hned pokazily, jako ty britské obrněné transportéry?

   Smazat
  4. K oslovi 19:38, jestli nechápeš že je to překlad toho ukrajinského trotla, tak se raději nevyjadřuj, jinak ukazuješ co jsi za lopatu.

   Smazat
 8. Ukrajinský nacista vyhrožuje členovi EU ,demokratické zemi sankcemi na základě vymyšlené zprávy polských novinářů.To jste to dopracovali"soudruzi" ČR MUSÍ POMÁHAT UKRAJINĚ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. česko musí pomáhat, ale jenom kyjevským náckům, pouze ti budují tu jedině správnou evropskou budoucnost, tj. hnědou budoucnost

   Smazat
  2. Okamžitě pryč s oněch zlotřilých organizací EU a Nato. Jsou tam samí paraziti , nenažranci a váleční štváči. Proto chci uvalit na nás sankce!!!!

   Smazat
  3. jo, východní.
   Koloděj

   Smazat
 9. Česko by mělo reciprocitně vyrukovat se sankcemi proti Polsku za koncentráky s mučírnami pro CIA

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pšonci jsou prostě odporní...paktovat se s banderovci i přes to, co s Poláky na Volyni dělali za Hitlera za bestiálnosti, tak to chce fakt dobrý žaludek.

   Smazat
  2. Polští debilové budou nadávat na Katyni, ale vraždění dětí a žen ukrajinskými nácky za druhé světové války jim už tolik nevadí. Tady jde jen a pouze o polský nacionalismus a imperialismus, rádi by hráli prim alespoň mezi slovanskými národy, ale nemají na to. Přestaňte kupovat jejich potraviny a nemusíme sankce ani vyhlašovat, obchodní řetězce už si s tím nějak poradí a českým výrobcům potravin to jen prospěje a tedy i nám všem.

   Smazat
  3. Ano, přestaňme kupovat polské (dotované) potraviny. Sledujte obaly, 'polské' se někdy skrývá i za 'anglickým' logem - např. čaje Lipton. Embargo všeho polského je možná přiměje k přemýšlení a změně ...

   Smazat
 10. Tak už mně to došlo, proč i v ČR budou muset nasadit americké vojáky. Holt tady budou muset hlídat tu demokracii, někdo je asi neposlouchá. A nebo spíš jim tady někdo švejkuje. Podle Stropnického prý tu budou dočasně, ale asi to bude taková novodobá "Střední skupina amerikánských vojsk dočasně umístěných na území České republiky". Něco mně to připomíná, To už tady bylo, to moc dobře známe.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je potřeba proti tomu protestovat !!!

   Smazat
 11. Tak Porošenkovi fašouni zadržují Putinovy hordy? To je mi novinka. Porošenkovi chlapci jí sníh a pijí vodu. Tak je o ně postaráno a mají problém, zadržet sraní, když na ně vyběhnou traktoristi z Luhanska. V tom článku je to napsané tak, že ti fašouni zachraňují Evropu. A Poláci? To je banda neskutečných blbů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. kdepak, "poláci", kteří jsou u kormidla, nejsou zas takoví kovaní poláci, je to asi jako u nás .. ale míra kabalistického vlezdoprdelismu a naivní vyčúranosti opravdu přesahuje všechny meze.
   Možná jsou tyto neuvěřitelně idiotské výroky mnoha "významných" "poláků" záměrné - příspěvek k rozesrání evropy skrz naskrz

   Koloděj

   Smazat
 12. Normální politik si mezi těmi aliančními musí připadat jako v blázinci. Vždyť vezměme jen tyto Poláky a jejich skandální vyjádření! To, co tady píšou o situaci na Ukrajině, to už ze strany Polska není jen hloupost, to už je nefalšovaná zhovadilost! Popírající všechna fakta. To už snad lze pochopit jen jako důsledek nezvládnutelně silného protiruského fanatismu. Tady už nevládnou politici, jsou to blázni nebo šílenci.
  Máme to ale spojence!

  OdpovědětSmazat
 13. Jaktože tu není Chujmer a jemu podobný dementní profastickobanderovsky smejdi?????:-)

  OdpovědětSmazat
 14. Už je to tady!
  Generální ředitel ČT Dvořák: Za televizi ať platí i lidé bez televize
  http://ekonom.ihned.cz/c1-63630360-generalni-reditel-ct-dvorak-za-televizi-at-plati-i-lide-bez-televize

  OdpovědětSmazat
 15. Někde jsem četl, že ukrajinští politici (prý) pobírají v přepočtu na koruny nějakých 9000,-Kč.Vypadá to tak, že onen ukrajinský poslanec blábolí vyloženě z hladu. Jinak si to nedovedu vsvětlit. František

  OdpovědětSmazat
 16. Dve hodiny po zacatku primeri zautocili rusti naciste na mesto Delbacevo a tady jsou vysledky. Putler a jeho vlzdoprdelkove maji byt na co hrdi.
  http://echo24.cz/a/wcF9e/lide-bloumaji-bez-cile-desive-svedectvi-z-debalceve

  OdpovědětSmazat
 17. Vždyť ty tanky, co odlétly z Ostravy, podle zpravodajství ČT s tajnou trasou do tajné země do Afriky, ve skutečnosti podle radarových on-line serverů tras letadel, letěly do Kyjeva. Redakci jsem poslala snímky z radarů, možná je zveřejní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To Vám hodně lidí nebude věřit, protože neví, že je možné sledovat letecký provoz. Přitom stačí jen zadat "SLEDUJTO"

   Smazat
 18. Já si připadám jako v blázinci sotva se podívám na diskuze k článkům. Je až neuvěřitelný, jak dokážou lidi zarytě a zarputile žvandat pořád to samý, neustále, kolem dokola, každý den - ráno to začne a bla bla blaf... furt totéž. Tytéž pitomosti - škoda promrhanýho času na takový žvatlaniny. Škoda že nemůžete být ještě společnosti užiteční nějakou prací, vy byste toho dokázali! Jste neúnavní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co se divíte, ty lidi v tom marasmu žijou 24hod. denně, 365 dní v roce 25 let. Musí to někde vyventilovat.

   Smazat
 19. Parubij už musí být úplně mimo. Se svými zlodějskými kumpány dovedli ukrajince pod životní standard leckteré africké země, hrozí hyperinflace a bankrot a on nemá na práci nic lepšího než řvát o sankcích. Tak ať je Ukrajina vyhlásí!

  A aby to nebylo všechno, tak Ukrajinská firma Motor sič dodává letecké vrtulníkové motory svému nepříteli. Asi proto, aby zlý puťka rychle vyrobil vrtulníky, které zaostalí rusové nikdy neměli a poslal je na hrdinnou Ukrajinskou armádu :))))

  OdpovědětSmazat
 20. Komu je válka matkou? - Jak ukrajinští politici vydělávají na válce:

  https://www.youtube.com/watch?v=I-cSg0QG0Xw

  OdpovědětSmazat
 21. Pane bože,to je dement... Jen vize naší obrovské země zásobující zbraněmi nějaké okrsky,jakými je bezesporu vůči nám Ruská federace,mě jistě přesvědčuje,že asi ještě spím a zdají se mi idiotské sny... Polsko,jako hlavní patolízal USA je pro mě totální nýmand,už jen z důvodu spolupráce s Banderovci-vrahy svých Volyňských krajanů...

  OdpovědětSmazat
 22. Obří letadlo nedávno přepravovalo tanky, podle ČT někam do Afriky, ale televize ukázala, že se jednalo o ukrajinské letadlo. Jsem také pro tvrdé sankce vůči Česku, vyloučit z NATO a EU a konečně budeme mít klid, budeme svrchovaná země, budeme si rozhodovat sami a ne,že za nás rozhodují v USA a v Bruselu.

  OdpovědětSmazat
 23. Bylo by to k pousmání, kdyby to neukazovalo, jak snadno jsme teď zranitelní. Těžko bychom zvládli vzdorovat jakékoliv ekonomické válce vedené z našeho okolí a vzdor by nás vyšel hodně draho. Přesto se mi nechce podporovat světového fýrera a bojovat za jeho zájmy.

  OdpovědětSmazat
 24. Tak ještě jednou. Pokud ještě trochu zvládám ruštinu, tak ruský tisk psal o utajené, státní, dodávce zbraní Ukrajině...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vypadlo důležité slůvko "z Česka"

   Smazat
 25. Pryč od fašistů!!!jsem pro sankce...Aspoň by naši výrobci měli možnost dostat na trh svoje výrobky..Roman

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.