Reklama

pondělí 30. března 2015

Na Ukrajině je navrženo odsoudit až na 10 let za popírání "ruské agrese"

30. 3. 2015    zdroj
Na Ukrajině bylo navrženo zavést trestní odpovědnost za veřejné popírání agrese ze strany státu, který je uznán agresorem rozhodnutím Nejvyšší rady. Daný návrh zákona předložili parlamentu poslanci za Radikální stranu - její vůdce Oleg Ljaško a jeho kolega z frakce Jurij Čižmar.


Podle návrhu zákona je ukrajinský trestní zákoník doplněn článkem 110-3. Za "veřejné popírání vojenské agrese" se navrhuje potrestat odnětím svobody na dobu tří až pěti let. V případě, že je trestný čin spáchán úřední osobou nebo zástupcem státní moci, nebo opakovaně nebo po předchozí domluvě skupinou osob, bude odnětí svobody trvat od pěti do deseti let.Článek rovněž stanoví možnost konfiskace majetku.

Podle názoru Čižmara, Ruskem "podporovaná" pátá kolona "začíná zvedat v zemi hlavu". "Veřejnosti je vnucována myšlenka, že Rusko není agresor, ale že je mírotvůrce a partner Ukrajiny při nastolování míru. Tato debata je přiživována veřejnými osobami včetně funkcionářů místní správy," dodal.

Jako příklad poslanec uvedl prohlášení charkovského primátora Genadije Kernese v rozhovoru pro "Ukrajinskou pravdu" 17. února. Na otázku, zda se nadále domnívá, že Rusko není agresor, odpověděl: "Nedomnívám se, že Rusko vyvíjí agresi vůči Ukrajině. Protože Ukrajině byl převeden úvěr, je dnes dodáván Ukrajině plyn z Ruska."

Již dříve, 27. ledna, Nejvyšší rada přijala prohlášení, v němž uznává Rusko zemí-agresorem a vyzvala, aby totéž provedly parlamenty cizích států a mezinárodních organizací. Pro přijetí rozhodnutí hlasovalo 271 poslanců při minimálním požadovaném počtu 226. Dokument tvrdí, že Rusko podporuje terorismus a blokuje činnost Rady bezpečnosti OSN, čímž ohrožuje mezinárodní mír a bezpečnost.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová21 komentářů :

 1. Na Ukrajině úplně zblbli !

  OdpovědětSmazat
 2. Stejně,,, pokud se nevrátí hranice Novoruska z roku tuším 1922 (kdy jim to území (Ukrajině) daroval Lenin)), tak tam klid nebude. Ale kdo ví. Vláda v Kyjevu to sice asi nedovolí, jinak by přišla přibližně o 1/3 území. Nyní to úsilí potlačí, ale nic tím nezíská - jen další nepokoje a lidé tam budou jako v kriminále. Ti povstalci také moc dobrý život zatím nemají - ba právě naopak. Tuším, že ten konflikt tam je na desítky let. Bohužel. Rusko je v tom sice nenechá, ale ani jim nijak výrazně nepomůže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Takúto debilitu a imbecibilitu može vymyslieť iba ukrofašista a homonkulus debilis z praveku! Ale pravda sa nedá zamlčať žiadnym paragrafom!

   Smazat
  2. K nám to prý dorazí taky, hned za americkým konvojem...

   Smazat
 3. Jarošovi Poročenko nabídl ministerské křeslo, tak pokud to přijme máme tu první oficiální nacistickou diktaturu v Evropě.

  OdpovědětSmazat
 4. Jsou to fašistický hovada....obdivuji pana prezidenta Putina,že prokazuje takovou trpělivost a nadhled.Palmer.

  OdpovědětSmazat
 5. American nebojuje ale dela Majdany nebo konvoje a zbytek zaridi jejich obdivovatele !!!
  At Putin vidii . A funguje to.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je přesné. Myslíte, že ti vítači am. kolony to také vědí?

   Smazat

  2. Vážení bratia Česi mám strašne rád váš zmysel pre humor .Na tomto videu som sa nerehotal,veru pekne ste privítali Amerických osloboditeľov.Vivat Stropnicky vivat Kníže ,vivat Kalovsek.

   http://www.pluska.sk/spravy/zo-zahranicia/video-americky-konvoj-cesku-je-smiech-vitali-ho-aj-pionieri.html

   Smazat
 6. Toto spojení je totální nesmysl. Hitler nenáviděl a vraždil komunisty. Komunisti byli jeho nepřítel už od konce 1.sv.války. Podobnou nenávist ke komunistům jakou měl Hitler lze pozorovat u dnešních blbečků z sTOP nebo od místních trolů jako je Palmer.

  OdpovědětSmazat
 7. A kdypa se připojí k našim ukrpřátelům náš parlament?! Bylo by třeba předtím zas udělat nějakou velkou amnestii; propustit na svobodu zloděje a násilníky, aby se udělalo místo pro politické.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já myslím, že se k tomu pomalu ale jistě suneme. Proto se dost lidí tak nadzvedlo z průjezdu am. kolony. To jsou ti, kteří chápou, co se může stát. A snaží se s tím něco dělat, dokud to ještě jde... Nabádání k bagatelizaci této události považuji též za projev vlastizrady křížené s blbostí.

   Smazat
  2. To tu ale existuje přece. Ale v jiné podobě. Jednoduše se ti zločinci neodsoudí :-D. Copak to nevidíte ?

   Smazat
 8. No a u nás v ČR jsme zblbli mnohem dřív a trochu jinak než na Ukrajině. Nestřílí tady snipeři, ale ještě hůř řádí exekutoři, justice je na politiku napojená mafie, politici jsou mafie,lidi umírají na následky sebevražd, a vražd ze všeho už zblblých maniaků, v počtu jedna vražda každý týden. Za ty léta u nás bylo pozabíjeno a na následky útlaku a vydírání zemřelo lidí mnohem víc než na Ukrajině -jo a taky umírají zimou a hlady. Jednou - za pár desítek let se bude o tomto období psát jako o nejopdpornější genocidě lidí před koncem dvacátého a začátkem jednadvacátého století. A zase se budou účelově prznit dějiny. Celý svět zblbnul - jak by mohla zůstat Ukrajina ušetřena? Jak by mohl zůstat ušetřený kterýkoliv národ? Ti blbci, kteří vřískají nad obyčejnou vojenskou kolonou by zasloužili nakopat do prdele. Proč nevřískali před dvaceti lety, kdy už se vidělo, jak české politické smečky a zbohatlíci majetek národa rozkradou? To už se vědělo, co je to za škůdce, a jak hrozné časy nás čekají -a nikdo nevřískal. A teď to bude vřískat nad průjezdem nějakých vozidel. Už věřím tomu, že češi jsou na tomhle světě nejpitomější národností paskvil.

  OdpovědětSmazat
 9. https://www.youtube.com/watch?v=UXRYZx6fDsE&list=PLohDhe8y9SespErv1J9jhPCs_OMbdEvm2&index=13

  OdpovědětSmazat
 10. Reaguji na 11 : 39
  Plně s Vámi souhlasím . protože jenom blbci si mohli 2 x po sobě zvolit
  za prezidenta člověka , který je plně zodpovědný za totální rozkradení všeho , co naši předkové po staletí budovali . V Číně by byl postaven ke zdi a zastřelen spolu se všemi kteří mu v tom pomáhali ! Čechům už není pomoci , protože jim v Česku už téměř nic nepatří . Sami se odsoudili k tomu , že už navždy budou jen otroky těch , kterým to všechno bylo za hubičku prodáno .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenom poznámka. Češi si Vámi myšleného prezidenta nezvolili, nýbrž jim byl "prohlasován", a to i přičiněním uplacených zrádců stran levice, tj. komunistů a česanů. O to víc česanům teď přeju společné vládnutí se Zemanem, kterého někteří podrazili. Jinak s Vámi ale souhlasím...

   Smazat
 11. Máte úplnou pravdu kamarádi, dojeli jsme tvrdě na naše ideály,který jsme viděli v nějaký pofiderní svobodě, a hned se toho chopili nejodpornější šmejdi, zneužili naší důvěry,nakradli si majetek, a teď nám nadávají komoušů a chátry - to je hrdinství panečku. Ale že bych šel někam vřískat proti průjezdu nějaký kolony? To mám dokonale na háku. Tím ježděním nám už tady nic neposerou víc, než jsme si stihli posrat sami - a už s tím nic nenaděláme. Veškerej odpor už je marnej, lotři už jsou pevně zahnízdění - zas nadlidi - vždyť to vidíte všude kolem sebe. Zase snobizmus, zase vytahování, zase zesměšňování obyčejňáků,..ale. co se budu rozčilovat!

  OdpovědětSmazat
 12. Asi 80% pracovníků vyššího a středního článku na Ukrajině se snaží opustit zemi a vyhledávat si „jakoukoli" práci v zahraničí. Mezi hlavními příčinami je napjatá politická situace, přání zabezpečit budoucnost pro své děti, a také nízké mzdy v zemi. Tyto údaje uvádí ukrajinské vydání Zerkalo něděli s odvoláním na výsledky průzkumu Head Hunter.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20150329/182783.html

  OdpovědětSmazat
 13. To zni stejne jako popirani holocaustu! 10 let natvrdo.jaris

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.