Reklama

pondělí 30. března 2015

Nacionalistický žid Kolomojskij prohrál rabování Ukrajiny s Rothschildy

30.3.2015 E-republika

Kolomojskij je překážka urovnání konfliktu, Rusové s ním jednat nebudou. A on zase nebude sloužit Porošenkovi, kterého si vybrali transatlantiční soukmenovci z kyjevských janičářů jako poslušnou loutku.


Článek Rothschildové a Ukrajina (Zvědavec) od Valentina Kasatonova ukázal boj mezinárodního kapitálu o vítěznou lichvu na zničené a zbankrotované Ukrajině ovládané zdivočelými janičáři pod velením EU a USA. Viz naše poslední tematické číslo o Ukrajině nazvané Ukrajina: válka v poločase (2014-12). Skupováním státních dluhopisů Ukrajiny se zabývá několik velkých mezinárodních investorů. Největším držitelem ukrajinských dluhů se stal investiční fond Franklin Tempelton. V srpnu 2013 zmíněný fond nabyl na světovém finančním trhu státní dluhopisy Ukrajiny v nominální hodnotě 5 miliad dolarů. Tato transakce představuje pětinu celkového vnějšího dluhu Ukrajiny.

Obchod s bídou, skrze válku

Proč se Rothschildové chtějí zmocnit Ukrajiny, to je celkem jasné. Lepší kšeft s bídou a dluhy se dnes ve světě asi těžko najde, ale není bez rizika. Rothschildové s historickým sídlem v Amsterodamu zcela pochopitelně úzce spolupracují v Bruselu s EU a mají vliv na její kolonizaci Ukrajiny. O pilné USA je zbytečné mluvit, tam jde i o studenou válku proti Rusku, nejen o ekonomické vyrabování země. Západní židovská bankéřská lobby představuje zajímavou partu, charakterizuje ji transatlantická vazba mezi Londýnem a New Yorkem a jsou to bohatí velmoži a rozsáhlí teritoriální správci území. Příkladem je jeden ze současných neoficiálních vládců Ukrajiny, George Soros, občan USA a vládnoucí elita transatlatického finančního a korporátního impéria. Je to jeden z přímých vykonavatelů finančního vlivu USA na Ukrajině. Podívejte se na klíčové video ukazující, o co zcela oficiálně jde na Ukrajině.

Proti těmto velkým pánům krytými USA a EU stojí gubernátor Dněpropetrovské oblasti, žid Ihor Kolomojskij, který v podstatě rozpoutal krvavou občanskou válku o Doněck proti proruskému oligarchovi Achmetovovi. Viz náš článek Ukrajina před výbuchem, novoruský kvas. Pilný Kolomojskij svými skutky úspěšně kandiduje na šibenici v mezinárodním tribunálu za zločiny proti lidskosti, ale to zatím nechme stranou. Tento v pravdě ukrajinský žid je představitel východní skupiny, relativně samostatné, opravdu bohaté, ale bez evropského vlivu. Můžeme si tohoto oligarchu představit jako malého zemana, který spravuje relativně malé panství. Kšefty mu šly dobře, dokud byly otevřené obchodní cesty na EU i na Rusko, ale to už nyní neplatí.

Tento podnikatel a státní loupežník je narozený v inženýrské židovské rodině v Dnětropetrovsku a jeho majetek se odhaduje na 1,4 miliardy dolarů. Nyní bojuje o své politické a ekonomické přežití s transatlantickým židovstvem. Zatím prohrává. Viz všechny jeho peripetie ohledně loupeží ve státním podniku "Ukrnafta" a "Ukrtransnafta". Pilný židovský oligarcha dobýval sídlo tohoto státního podniku s vlastním žoldnéřským praporem Dněpr-1, který osobně platí, a k tomu čtyři další fašistické skupiny, jako například prapor Azov.

A tento janičářský folklór nyní platíme z našich daní z EU, včetně zbrojení těchto zločinců a vedení občanské války proti vlastnímu obyvatelstvu. Nakonec musel Kolomojskij rezignovat na funkci guvernéra regionu Dnětropetrovsk. Ukrajina přešla pod dluhové otroctví a dostane na zahraničních půjčkách od MMF (tj. od USA) jen tolik, aby mohla vést válku a aby mohla platit základní chod státu. K tomu jsme psali článek Velká ukrajinská loupež. Vyplundrovaná země odvede povinný poplatek mezinárodnímu bankovnímu židovstvu ve formě ekonomického otroctví (válka, zábor půdy a přírodních zdrojů, plynovodů...). K tomu viz náš článek Vraždění na Ukrajině, jeho aktéři a jejich cíle.

Černý Petr pro Kolomojského

Na místní vládce, jako je Kolomojskij, už nezbude nic. Zdroje země musí pracovat pro pány v transatlantickém impériu. Ukrajinci budou platit daně a platit dluhy, které nelze splatit, jako v případě Řecka (Co dělá EU naším jménem v Řecku). Rozvojové plány určí zahraniční investoři, ti si přerozdělí trh a upraví si vztahy na desetiletí. Pro Kolomojského v této struktuře není místo, a to ze dvou důvodů. Za prvé: Rusko ho neuzná a nechá ho zničit jako zločince. Za druhé: Porošenko a celá prozápadní klika janičářů ho vidí jako přímou hrozbu a konkurenta.

Místodržící nové transatlantické gubernie může být jen jeden, a ten už byl určen transatlantickým paktem Rothschildů. Karty jsou nyní rozdané. Všichni představitelé východní skupiny židovstva, tj. relativně samostatné, opravdu bohaté skupiny oligarchů, ale bez evropského vlivu, jsou odstavení od přímého vlivu na výkon moci ve svých zemí. Je to podobné jako v Bulharsku, Rumunsku, Maďarsku. V posledně jmenované zemi to proběhlo jen z části, domácí židé se drží skrze nezávislou politiku Orbána, a skrze ochranu Sorose. Na Ukrajině probíhá stejný scénář finanční, politické a vojenské kolonizace jako v případě balkánského teritoria.

Impérium vrací úder

Kolomojskij měl přímý podíl na událostech spojených s rozpoutáním války. Privatizoval do své kapsy za přímé pomoci státu, samozřejmě přes korupci. S velkou pravděpodobností bude označen jako viník masakrů, hlavně v Oděse 2. 5. 2014. Bude to přesně rok. Je třeba tento dosud nepotrestaný masakr nikdy nezapomenout, protože rozpoutal válku. Viz náš klíčový článek ze 4. 5. 2014 nazvaný Po masakru v Oděse již není cesty zpět. Jeho stoupenci budou odstraněni, a on možná také. Vláda janičářů je dosti neúprosná a viník se musí najít, a to se čeká na účet za sestřelené letadlo MH-17. Kolomojskij toto všechno nějak unese, a navíc je překážkou urovnání konfliktu. Rusové s ním nikdy jednat nebudou, a on zase nebude sloužit Porošenkovi jako místodržícímu. Měl přece být na jeho místě. Ale jeho transatlantičtí soukmenovci vybrali z kyjevských janičářů jinou loutku. Nutno říci, že postupovali z jejich hlediska mnohem obezřetněji. Pro Ukrajinu to ovšem může znamenat trvalou válku s Ruskem, až do posledního Ukrajince.

Kdyby vládl zatím nepotrestaný zločinec Kolomojskij, ten by naopak válku možná už v této chvíli zastavil. Právě proto, že je místní žid, a nikoliv ten transatlantický. Takže vlastně píšeme Kolomojského politický nekrolog. Je velká škoda, že na východě nevládne místní bohaté sebevědomé a samostatné židovstvo, které během 19. století postupně vzniklo v Evropě. Prospělo by to stabilizaci, obchod mezi EU a Ruskem by běžel normálně, transatlantický blok korporací a banksterů by byl držený v šachu i Ruskem a byl by zde mír. Bohužel, vývoj a přeskupování moci v této východní skupině tuto cestu znemožnil, a proto jsme o krok blíže k lokální válce v Evropě.

- - -Zdroje:
http://www.washingtonsblog.com/2015/03/report-ukrainian-oligarch-kolomoysky-robbed-rampantly.html
http://svobodnenoviny.eu/kolomojskyj-si-zalozil-vlastni-lidove-milice-aby-chranil-majetek-delnicke-tridy-ci-svuj/
Kolomojský o zabavení Ukrtransnafta, video 19. 3. 2015 https://www.youtube.com/watch?v=JTWOj443wxo
http://vesti-ukr.com/donbass/93685-zaharchenko-predlozhil-kolomojskomu-sozdat-dnepropetrovskuju-respubliku

Související články:
Ukrajina před výbuchem, novoruský kvas
Porošenko čistí nacistům a oligarchům cestu k vládě
Ukrajina aneb Zamyšlení nad současnými válkami
Naše Máša
Ukrajina: Pyrrhovo vítězství a zločin normalizace
Válkou pohlcená Ukrajina se stala branou džihádu
O co jde na Ukrajině, mimo jiné
Konec pučistů v Kyjevě I. aneb Vláda janičářů
Zkorumpovaný řecký parlament odřízl neofašistický Zlatý úsvit od peněz
Nové zbraně v ukrajinském konfliktu

28 komentářů :

 1. Ano,přesně takhle uvažuji také.
  Kolomojský musí být upozaděn,jeho majetek jde do zástavy,za půjčky.
  Jenže na řadu jdou i další oligarchové i ze svým majetkem.
  To je právě ono,židé si svoji hierachii udržují,chudší musí poslouchat bohatšího.
  Také tvrdím,Ukrajina by mohla být bohatou zemí a šťastných obyvatel,ale dopadnou jak mnoho Jihoamerických zemí,lidi budou ještě chudobnější.
  zemedelec.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spíš to vypadá na jedno velké divadlo, aby nevědomý prostý lid a EU viděla, jak se dokáže Porošenko vypořádat s oligarchy, kteří kradou.
   Ve skutečnosti se Kolomský pouze ztratí z nejvyšší politiky a majetky mu zůstanou jako vděk, že dokázal udržet jím ovládanou gubernii bez přímé vzpoury jako v Doněcku, či Luhansku. On dokázal včas vyměnit rebelující starosty, policisty vojenské velitele za jemu loajální.

   Vymazat
 2. Jaká nenávist? Věci pojmenovávat pravými fakty je základ. Kdyby to nejen na UK, ale i ti blbci u nás věděli, komu v podstatě slouží, tak by nemohli tak nadšeně vítat naše americké chlapce (mother fuckers).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas. Člověku se chce až brečet nad tou nekonečnou blbostí a servilností vůči Západu...Proč asi někteří Hujeři vykřikují, že patříme na Západ? Možná proto, že sami cítí, že my se tam sice zuby nehty cpeme, ale oni nás vážně neberou, jenom využijí naší důvěřivosti, sebeklamu a blbosti a také pohrdání vším, co je od nás na Východ. Potřebují nás oddělit od Ruska, nacpat sem TTIP, radar a základnu a když se někdo neudrží a zmáčkne ten pověstný "knoflík", řeknou (jako Kalousek), že jim pro nás sice srdce krvácí, ale co se dá holt dělat, ve válkách se umírá...Jsou Ti Češi, co mávají americkou vlajkou, ještě vůbec Češi? Možná jim to v dnešním globalizovaném světě už ani nepřijde důležité, ale jsem si jistá, že ti, kteří tahají za nitky, přesně vědí, kdo kam patří...

   Vymazat
  2. Take je mi z toho smutno, ze vetsina Cechu je proamericka a nevidi, ze se tim sune do bezedne propasti. Nevadi jim zverstva, ktera Amerika provadi po celem svete. Stydim se za ty proradne Cechy.jaris

   Vymazat
  3. Nemyslím si, že je většina Čechů proamerická - to by ten počet vítajících musel být úplně jiný. Nebo snad tisícům lidí říkáte většina národa? To je k smíchu. Právě té většině to je úplně jedno, mají jiné starosti........např. kde a kdy levněji nakoupit podle reklamních letáků. A většina těch mávajících vůbec nechápe, oč tu ve skutečnosti běží, berou to jako atrakci a na tu atrakci se přišli podívat. To jen média opět všechno podala "po svém" - kterak národ radostně vítá Amíky. Větší blbost jsem neslyšela.

   Vymazat
 3. Neberu to jako prohru.Jen to byl důkaz vypatlanosti tohoto soudruhy vymytého národa.Já se na tom vítání bavil.Jedna fanatická baba tam amíkům dala i kytky a brečela u toho.Ta Mařena byla jak vystřižená z nějakého komunistického filmového týdeníku :-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vy to máte nějak pomotané. Myslíte, že v komunistickém týdeníku by nějaká dojatá Mařena předávala květy americké armádě?

   Vymazat
  2. Tito lidé neprohrávají a navíc prý hrával dobře šachy. Myslí na několik tahů dopředu. A i proto nelze hodnotit nyní. Možná tak za 20 let - ne dříve.

   Vymazat
 4. Tak jsem to nemyslel.Je jedno čí armáda tu projela.Chovala se jako fanatická bolševická soudružka při projevu Klementa Gottwalda .-)

  OdpovědětVymazat
 5. Typicky bulvární článek - včetně názvu. A diskuze? Čím dál stupidnější. Kolomojskij a dojaté Mařeny, komunistické týdeníky, vypatlanosti soudruhy vymytého národa - jak to s ním souvisí? Blbá a trapná smečka s íkvé orangutana sem přelezla z novinek, kde je diskuzní smečka inteligentní jak psí hovno, sem přelezla, prostřednictvím článků si tady ventiluje svoje mindráky a sprostě si nadává,ať je článek o čemkoliv.To jako mají bejt ty plodný diskuze? To má mít smysl? To jako je ta svoboda a demokracie? Politici lžou a kradou,novinářské smečky lžou,manipulujou s lidma a mají z toho psinu, a lidi se na diskuzích můžou posrat, urážejí se a nadávají si - pěkná demokracie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je ti po tom, co se tady děje? Starej se o sebe, demokratickej idiote, tvůj názor už nikoho nezajímá. Pokud se ti tu nelíbí tak vypadni, v demokracii si každý může dělat a taky dělá co chce, a nijak to neovlivníš ani tvejma ubohajma kecama...

   Vymazat
 6. Nemám rád komouše.Ani ty převlečené,ani ty současné stále fungující.Jejich ideologie je odporná.Nicméně se mi stejně hnusí protiruská politika této země.Putinovi držím palce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Putin není lepší, než kterýkoli vládce nějaké říše. Jen se snaží nic neztratit. Ale v tomto případě stojím za Novoruskem, které podporuje jak může.

   Vymazat
  2. Asi jsi nepochopil komunismus. To je systém, kdy je všechno všech, každý pracuje podle možností, ale bere si skromně podle potřeb. To je systém pro vysoce morální osobnosti. Komunismus si každý pěstuje doma v rodině, takový malý vlastní, kdy otec pracuje a děti si berou. Neurážej systém. Komunismus nikdy nedotáhneš do úspěchu ve velkém, protože jsou lidi nemorální bestie a systém rozvrátí, protože se flákají podle chuti ale berou plnými doušky. Takže pokud chceš někoho urážet, tak jen lidi, kteří právě nejsou praví komunisti, ale jen prospěcháři, což byl vlastně celý národ, který to celé jen odšvejkoval až na pár výjimek.

   Vymazat
  3. Ten člověk vůbec neví co mluví. Zcela jistě nečetl, natož studoval Marxovy práce. Tam by se dozvěděl co znamená odcizení práce a jak odstranit parazity, kteří loupí práci jiných. Odcizení práce je základní stavební kámen kapitalismu a tento rozpor se vyhrocuje ve šroubovité spirále až do dnešního katastrofálního stadia. A ta armáda nezaměstnaných, představte si půlmilionové město lidí (jen v našich poměrech) , kteří nemají možnost uplatnit své schopnosti, to je skutečné mrhání lidským potenciálem. Pitomci budou tvrdit, že to je daň "demokracii", ale člověk s kritickým myšlením ví, že to jsou mimikry právě pro ty parazity.

   Vymazat
 7. A která ideologie ti není odporná? Hrozně by mně to zajímalo -hrozně moc. Ta, která umožnila rozkradení všeho, co čtyřicet let "komunisti" a naši tatíci budovali? Která umožnila, že si pár stovek lotrů pomohlo k majetku? Ta, která na chudý lidi, který maj sotva na žrádlo, posílá exekutorský krysy, co zabavujou i dětský hračky? Tak prozraď, která že ideologie je ti sympatická, a proč, ať se poučíme. Třeba ta buržoazní se svým ponižováním obyčejných lidí, ohrnováním nosů nad pracujícími, a ručiček líbání pánům radům a manželkám prokuristů?

  OdpovědětVymazat
 8. George Soros je pripravený investovať na Ukrajine 1 miliardu dolárov

  http://www.hlavnespravy.sk/george-soros-je-pripraveny-investovat-na-ukrajine-1-miliardu-dolarov/588870

  Soros v roce 2008

  http://archiv.ihned.cz/c1-31182660-george-soros-nepocital-jsem-s-tim-ze-to-bude-tak-zle

  Soros 2009

  http://www.salon.eu.sk/article.php?article=898&searchPhrase=George%20Soros

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně bylo řečeno, že až se situace uklidní, Ukrajinu zase převezme demokratická vláda a začne obnova. Veškeré dluhy, které nyní dělá fašistické násilná smečka nebudou uznány jako dluhy ukrajiny, ale půjdou na vrub konkrétním lidem jako je jaceňuk nebo pororošt. Takže ať si investuje, nic z toho mít nebude, Rusové tam udělají pořádek a veškerý nacisty dostanou před soud za ta zvěrstva a 50 tisíc mrtvých civilistů...

   Vymazat
 9. Zapomíná se na dvě drobnosti: První je míra identifikace Sorose s rodným Maďarskem a jeho pozice k Orbánovi, jelikož jakákoli větší tolerance by mu vynesla stejnou pozici ke globální elitě jako si vysloužil Kolomojskij. Navíc, Soros je již poloviční mumie nad hrobem. Druhá drobnost se týká způsobu, jakým Porošenko a jeho banda slouží svému pánu. Pánu se nemá lhát, protože pán by pak mohl dostat záchvat zuřivosti a při takových emocích obvykle teče krev sluhů. Porošenko zatím své účty nebyl vyzván složit...

  OdpovědětVymazat
 10. Domnívám se, že ten pán na videu zatajil zásadní věc, ale dá se snadno odvodit.. Pokud bude málo lidí, tak nebudou mít Rothschieldové a spol. problém s obsazením území, aneb jak by řekl klasik, lidí je jak sraček. Je naprosto zřejmé, že už na tom pracují jako na logickém řešení problému, který ten pán nastínil. Na řadě jsou i chazaři jako Kolomojskýj, protože svou krvežíznivostí a hloupostí předešel dobu a začal vraždit velice brzo, čímž to podělal. Šlo to dělat pomalu, jako se to děje v Evropě při likvidaci jiných kultur.

  OdpovědětVymazat
 11. Ono se to sice potáhne, ale nakonec to dopadne asi takto, protože je to v zájmu Ruska, Ukrajiny i Evropy :
  1. Ukrajina ekonomicky zcela zbankrotuje. 2. Do bojů místní oligarchové=zločinci vtáhnou podporováni SSA další regiony 3. Bída, utrpění a smrt na Ukrajině dosáhnou nesnesitelné úrovně - takové, aby sami propagandou zblbnutí Ukrajinci v západní části pochopili, k čemu Západu slouží. 4. Vypuknou povstání v různých regionech země proti režimu a bandám zločinců, kteří rabují a terorizují Ukrajinu. 5. Povstalecké skupiny však nebudou organizované a utrpí značné ztráty. 6. Východní DLR a LLR posílí svoji legitimitu a vytvoří základ státnosti nové Ukrajiny. 7. Západní Ukrajinci požádají východní Ukrajince lepé organizované a zkušené vojenské jednotky, aby jim pomohli zbavit se nelegitimní bandy v Kyjevě. 8. Spojené síly východní a západní Ukrajiny smetou fašistický režim. 9. Legitimním nástupcem vlády na Ukrajině budou orgány a instituce z východních oblastí. 10. Ukrajina bude delší dobu neutrální stát bez účasti v NATO a EU. 11. Vypukne katastrofická ekonomická krize daná podstatou kapitalismu a kryptofašistický systém SSA se zhroutí. 12. Rozpadne se EU a tím skončí i NATO. 13. Ukrajina se ze svého vlastního rozhodnutí většiny obyvatel stane součástí "ruského světa".

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A tak je to správné, a tak se to má....

   Vymazat
 12. Je mi hodně po tom, co se tady děje. Tady jsem se narodil, tady žijou mí rodiče, tady zemřeli mí prarodiče, a žádnej starej kořen, kterej potřebuje k životu už jenom tu klávesnici aby si mohl zaskřehotat, mně odtud vyhánět nebude. Je mi hodně po tom, co se tady děje. A co se stalo z lidí - mých spoluobčanů. Ještě před pár lety se dalo ty diskuze i přečíst, ale dnes už je to vyloučený. Na serveru novinky už píšou lidi jenom ubohý srágory, ale musí tam lézt a musí psát ty svoje žvejky úplně ke všemu. Třeba kdyby tam napsali, že si někdo po vykonání stolice neutřel kaďák - budou žhavit klávesnici pitmostma, nad kterejma zůstává rozum stát. Co se to stalo z našich důchodců, který jsem vnímal jako rozšafný, klidný a rozumný lidi? Blbci, tupci, agresivní chátra, sprosťáci, nenávistníci - trapná smečka, o kterou bych si neopřel ani hrábě. Mermo mocí, se ke všemu vymezujou a vyjadřujou- připadají si děsně důležitě. Ty tištěný srágory "Blesk" už by si snad nikdo nekoupil, ale i když je to na on-line serverech taky jenom bulvár, zacílenej na emoce, aby se prodávaly reklamy,nic ti tupci nechápou a melou ty svý hovadiny. Ještě se tady vztekej dědku, že mně to pěkně sere, když to kolem sebe vidím, a lidi se mi hnusí už hned jak vylezu ven a vidim je. A nejsem v tom sám- to jsme to dopracovali.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Především to nejsou jen důchodci, ale když je o nich zmínka, tak dodávám:.
   K tomu Vašemu označení -"Blbci, tupci, agresivní chátra, sprosťáci, nenávistníci - trapná smečka, o kterou bych si neopřel ani hrábě. Mermo mocí, se ke všemu vymezujou a vyjadřujou- připadají si děsně důležitě." - bych přidal další přívlastky: smutní, nešťastní, opuštění, proti "novému řádu" mnohdy zcela bezmocní, okradení nejen o iluze, ale i mnohdy o majetek svůj vlastní, i ten "společný" vytvořený před rokem 1989 v rámci různých brigád, akcí "Z", a vlastně odírání na každém kroku, který jim do konce života zbývá.
   Po společenské stránce jsou někde na okraji a pro blízké mnohdy představují jen nezbytný budoucí výdaj 16 a více tisíc v případě jejich úmrtí.
   Mám pokračovat o tom, jak trpí tím, že zhrubla celá společnost, jak vzrůstá závist a nenávist mezi lidmi ... to je myslím zcela zbytečné.
   Ty rozšafný, klidný a rozumný (pohodoví) důchodci jsou jen v našich vzpomínkách a můžete je zhlédnout ve starých českých (československých) filmech.

   Vymazat
  2. Oba pánové,dobré postřehy,souhlasím.
   Jenom takoví můj postřeh,nemáme osobnost,od které bychom si mohli vzít příklad.Překrucování historie,někteří starší,už mají snad po třetí krát jiné hrdiny,které se mají oslavovat.Teď je v kurzu pošpinit hrdiny druhé světové války,zpochybnit všechno kolem té události,jak rozhovory,tak smlouvy.Nejhorší poznání občanů,jejich zástupci,neplní to co mají,ale největší starostí je jen jejich konto.
   zemedelec.

   Vymazat
 13. Tuhle se mě jeden zákazník zeptal jestli jsem žid. I když jsem musel říct, že nikoliv, stejně jsem potom přemýšlel jestli mám mit radost nebo ne. Možná bude trestne už jen napsat v článku o někom, že je žid. Jako, že už to automaticky myslí negativne. No uvidíme.

  OdpovědětVymazat
 14. Jsem zvědav jestli pana Friedmana uvidíme někdy také v naší nezávislé ČT, nejlépe v hlavních zprávách. Možná by pak alespoň pár lidí prozřelo.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.