Reklama

úterý 31. března 2015

Národní garda Ukrajiny byla přistižena při obchodování s vrtulníky

31. 3. 2015     zdroj
Zdá se, že Kyjev začal žít pod heslem "Ani den bez velkého skandálu!" A častěji než ostatní "jsou kreativní" v armádě. V pondělí se "ve stepích Ukrajiny" ztratilo pět dopravních letadel indického vojenského letectva. A v úterý zahájila hlavní vojenská prokuratura trestní řízení s vojáky Národní gardy a pracovníky exportujícího podniku z důvodu nezákonného prodeje dvou vojenských vrtulníků Mi-24P s výzbrojí za výrazně snížené ceny.


Tisková služba úřadu generálního prokurátora upřesnila, že zločin byl odhalen vyšetřovateli Hlavní vojenské prokuratury společně s operačními pracovníky SBU. "Úředníci Národní gardy Ukrajiny a zástupci vyvážející společnosti padělali doklady o přejímce a předání této letecké techniky s cílem skrýt její vojenský účel, uvádí se v oznámení pro média. Jejich činem vznikla státu škoda ve výši 5 milionů hřiven (asi 217 tisíc dolarů)." Je zajímavé, že není uvedeno, do které země byly bojové vrtulníky prodány. S největší pravděpodobností jde o nějaký "spřátelený" stát NATO. Proto se mlčí, aby se nekazily vztahy s potenciálními aliančními partnery.

Připomeňme si, že včera zástupce indického vojenského letectva oznámil, že na území Ukrajiny zmizelo pět dopravních letadel An-32...Do závodu "Antonov" bylo z Indie zasláno 40 letadel. A vrátilo se zákazníkovi pouze 35. "An-32 jsou základem pro zformování dopravního letectva střední nosnosti. Umožňují nám nahradit letadla Avro", řekl velitel vzdušných sil, major ve výslužbě Bihim Singh. V Dillí bylo okamžitě vyjádřeno přání odstoupit od smlouvy s Ukrajinou a hledat jiné možnosti modernizace dopravních letadel.
Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

17 komentářů :

 1. Co k tomu dodat? Jen to, že je Ukrajina plná zlodějů od těch velkých nahoře až po ty malé dole.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A já zase dodávám: Co k tomu dodat? Jen to, že je Ukrajina plná zlodějů od těch velkých nahoře až po ty malé dole.

   SvDO

   Smazat
  2. Aby oligarchové na Ukr. mohli nerušeně rabovat majetek statu v miliardách, je nutno ponechat nějaké drobnosti v pouhých milionech ke zcizení i těm Ukrajincům, stojícím o stupeň pod nimi. Jak prosté. Hádejme, ke tuto zásadu mohli okoukat?

   Smazat
  3. A brzy ČR bude poskytne půčku Ukrajině na nákup 2 vrtulníků

   Smazat
 2. Víte Khon, lepší je alespoň malý obchůdek, než pořádná práce.
  (Dobrý židovský vtip sedící na práci malé, ale mocné smečky ukrajinských sionistických sluhů amerických Rotschildů.)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Omlouvám se, ale co je to pořádná práce? Nosit v na zádech ruksaku beton? Brousit diamanty?
   Mimochodem je pravda, že lepší malý obchůdek než se prodávat druhým.

   Smazat
  2. Pořádná práce je použitím mafiánských metod, vražd a podplácení shodit legitimní vládu a rozkrást ještě to, co na Ukrajině zbylo. To je pořádní práce. Když se podíváte na spolek co to provedl včetně centrály v USA, zjistíte pozoruhodnou shodu v původu všech zúčastněných mafiánů.

   Smazat
  3. Ano, shodneme se na tom, že taková práce je víc než pořádná spíše pořádně špinavá. Nejsme tedy v rozporu.

   Smazat
 3. Šikovná ÚKáčka - Putin může být klidný, když amíci na Ukrajinu pošlou zbraně, ÚKáčka je dílem rozkradou a rozprodají a dílem s nimi stejně nebudou umět zacházet...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A hlavně je taky budou prodávat Rusům, tak jako doposud.

   Smazat
 4. Jednoduché vysvětlení. Na tento "zločin" se v ukrajinském svinčiku přišlo proto, že žádný z oligarchů z toho neměl užitek. Kchon s Pedelesem a Karpelesem si kšefty kazit nebudou, ale běda Ivanovi..

  OdpovědětSmazat
 5. Náš člověk v Kyjevě, ukrajínští zloději položí celou EU ekonomiku na krovky, a to je dobrá zpráva, díky ukrajínští revolucionáři, jen houšt´ a větší kapky, každý, kdo na Ukrajně něco ukradne, je na naší straně, i žid Viktor Kožený jednou bude v historii zapsán jako ten, co nám otevřel oči,

  OdpovědětSmazat
 6. Těch nových 10 Humvee už taky možná jezdí na poušti pod vlajkou islámského státu :-D

  OdpovědětSmazat
 7. Krym. Cesta domů. Dokumentární film Andreje Kondrašova, Titulky CZ -
  http://leva-net.webnode.cz/products/krym-cesta-domu-dokumentarni-film-andreje-kondrasova/

  OdpovědětSmazat
 8. Tak na Ukrajine je možný asi i nemožný.

  Pjakin 23.3 horlivě obhajuje JV ( a i ruské) oligarchy. Říká, že oni se významně podílejí na současném udržení JV. Že je s nimi nutno počítat jako s reálnou politickou i ekonomickou silou atd.

  A pak, v dalších větách : ( 31:23) "Tanky opravene na zápaní ukrajině jedou kolonami do Doněcku. To není pro nikoho tajemstvím. Ale je potřeba to organizovat." (to jako organizují ti oligarchové) ...

  Fakt, jestli je toto pravda, tak Ukrajina je zemí neomezených možností. Pod "heslem za prachy cokoliv".

  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 9. Ještě by to chtělo aby se ukrajinští mafiáni,národní garda,oligarchové a další sebranka kolem vlády v Kyjevě začali mezi sebou střílet.

  OdpovědětSmazat
 10. Holt Ukrajina. Než se naděješ, nemáš ani trenky. V kontextu 300 miliardové půjčky od EU je to docela zajímavé. EU už asi opravdu hrabe. Nejen, že z těch peněz nikdy nic neuvidí zpátky, ale oni je rozkradou, dřív než jim dorazí na účet.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.