Reklama

úterý 3. března 2015

Kyjev nedoufá v mírové jednotky, ale ve vojáky z NATO

3. 3. 2015   ruvr.ru
Vrcholní představitelé Normandské čtyřky v telefonickém rozhovoru zdůraznili nutnost co nejstriktnějšího dodržování režimu pozastavení palby na Ukrajině. „Samozřejmě tam nyní nedochází k takové intenzitě střelby, jaká tam byla, ale ani úplného klidu po tak masivním konfliktu dosaženo být nemůže. Dochází k ojedinělým přestřelkám. Doufat v úplné přerušení palby je velmi složité kvůli tomu, že ukrajinský režim pokračuje v mobilizaci, hromadí zbraně a žádá USA o smrtící zbraně. Jedním slovem, nevzdává se své činnosti na východě Ukrajiny a ozbrojeného boje proti DLR a LLR. Zdá se mi, že tu nad mírem visí velký otazník“, řekl v rozhovoru pro Rádio Sputnik náměstek ředitele Ruského institutu pro strategické výzkumy Michail Smolin..

Vrcholní představitelé Normandské čtyřky (Rusko, Německo, Francie a Ukrajina) během telefonické konference, která proběhla v noci na úterý, zdůraznili důležitost striktního dodržování režimu přerušení palby a pokračování stahování těžkých zbraní pod dohledem OBSE. Kromě toho, vůdci podpořili návrh Kyjeva rozmístit pozorovatele speciální monitorovací mise ve všech místech, kde bude docházet k porušení režimu přerušení palby.

Podle jeho názoru, pravidelné poskytování veřejných informací o průběhu realizace Minských dohod OBSE dá v praktickém smyslu jen velmi málo.
„Tato mise OBSE není schopna obě strany oddělit, není schopná donutit je, aby se vzdaly střelby po sobě navzájem. Nejsou to mírové jednotky. Mise dohlíží pouze na dodržování dohod. A co se týče mírových jednotek, tak je třeba chápat, že Merkelová s Hollandem chtějí tuto situaci omezit vedením EU, především pak vedením Německa a Francie, aby se v dané situaci neobjevily USA. Oni by chtěli, aby Evropa měla v dané otázce svůj hlas. S největší pravděpodobností se ale o tom všem bude rozhodovat na půdě OSN v rámci budoucích jednání. Myslím, že Porošenko ani tak nedoufá v mírové jednotky OSN, ale v mírové jednotky NATO. Z tohoto pohledu to upevní jeho pozici“, domnívá se Michail Smolin.

Vrcholní představitelé Normandské čtyřky se domluvili, že 6. března proběhnou konzultace na úrovni ministrů zahraničních věcí, kde se bude projednávat otázka vstupu mírových jednotek na Ukrajinu.

14 komentářů :

 1. Ty jednotky mohou byt z jakychkoliv zemi krome Ruska, ktere celou valku vyvolalo a prileva dodnes olej do ohne.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko vyvolalo válku, ťululo? Rusko financovalo nedemokratický podvodný převrat na Ukrajině, Rusko začalo utiskovat menšiny a opozici na Ukrajině, Rusko řídí fašistickou juntu z kyjevského ministerstva vnitra, Rusko střílelo na 2 strany na Majdanu, řídilo upalování civilisů v Oděse, Rusko snad začalo teroristickou operaci nazvanou ATO na ukrajině? Dej si ledový obklad na hlavu.

   Smazat
  2. A teď tu o Budulínkovi, prosím prosííím!!!!!

   Smazat
  3. ako to že tak rýchlo reaguješ? - a tak precítene?

   Smazat
  4. Žádné jednotky tam nebudou. Moc tu teoretizujete. Mariupol osvobodí hned po tom, co Poroš a další ukro-prasata poruší příměří. Pak bude na řadě Charkov a Oděsa. Rusko má čas, Ukro-náckové ho nemají.

   Smazat
  5. Tak Mariupol se vam zachtelo "osvobozovat", soudruzi ? Srovnat ho se zemi jako Dolbacevo, pozabijet spoustu lidi vcetne civilistu a pak se jeste svou zvrhlosti chlubit. Jdete se bodnout, nackove.

   Smazat
  6. Vím, že každý dolar je dobrý (pro někoho), ale nechceš jít trollit jinam ?

   Smazat
  7. Troll 23.00 velmi dobře ví, že v Mariupolu lidé Pravý sektor, Jaceňuka a Porošenka nechtějí, že město je okupováno kriminálníky a žoldáky. Nechce vidět, ve své edino-ukrajinské zvrhlosti, jak lidé na jaře loňského roku bránili Mariupol holýma rukama proti nájezdům obrněných transportérů kyjevské junty. Chce před námi tajit, jaký teroro nyní provádí SBU ve městě. Trollí idiot a nácek, nic víc.

   Smazat
 2. USA a NATO si přece nemohou říkat mírové síly, to by byl přece výsměch poslání těchto slov, asi jako že Obama má Nobelovu cenu míru. Až budou postříleni všichni Banderovci, tak už žádné mírové síly nacisti nebudou potřeba. Nějak se odmlčeli ty Ukrajinky, co chodili v Brně volat sláva Banderovi, sláva Ukrajině. Že by je už přešla chut´ tu dráždit ty, jejíchž předková proti Banderovi bojovali?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. už asi dostali po držce fašistické

   Smazat
  2. Hlavně Pšonkům se divím, že se s nimi tak paktují. Stačí se podívat na popisy událostí a dobové fotky z Volyně, jak tam banderovci za Hitlera likvidovali Poláky a slabší povahy nebudou týden moct usnout (aeronet,cz). Čisté zlo !

   Smazat
 3. Je třeba oficiálně začít proces vystoupení z NATO. První krok - briskní vypsání referenda.

  OdpovědětSmazat
 4. ja by som tam zavolal indických vojakov a číňanov - a bolo by vymaľované

  OdpovědětSmazat
 5. Tu kost, o kterou se chystáte poprat, už dávno drží v tlamě mnohem větší pes.

  Jířa

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.