Reklama

pátek 6. března 2015

Nečekaný pokles daňových příjmů


babiš kontrolní otázka


6.3.2015 Vaše věc

Denní tisk přináší dva měsíce po uzavření starého roku nepříjemné zprávy o vývoji daňových příjmů státu. Meziročně dochází v prvních dvou měsících k nižšímu výběru daní o 26 miliard Kč (DPH o 20,9% méně; daň z příjmu o 24,6% méně; spotřební daň o 71,7% méně).Podle bývalého premiéra Jiřího Paroubka by Ministerstvo financí by mělo rychle rozebrat, co je příčinou například poklesu DPH i dani z příjmů. U DPH se podle něho zdá, že je věc v celku jasná. "V závěru roku finanční úřady zablokovaly na svých účtech vratky DPH v těch případech, kde měly „pochybnosti“ o jejich oprávněnosti. Jedná se souhrnně o 11, 6 miliardy Kč a z nich se velká část vrátila tam, kde tyto vratky zaplatili," uvádí ve svém hodnocení stavu věcí.

A tímto byl zvýhodněn výběr DPH za rok 2014 a naopak znevýhodněn výběr daní v tomto roce. Ministerstvo financí a daňové úřady musí této vážné skutečnosti, tedy významnému meziročnímu poklesu daňových příjmů věnovat neprodleně velkou a trvalou pozornost. Pokud by se jednalo o dlouhodobý jev, bude podle Paroubka vláda muset přikročit ke škrtům ve výdajové části státního rozpočtu. Tedy, pokud bude chtít dodržet rozpočtovaný deficit státu.


38 komentářů :

 1. Žádný problém. Uvalme další sankcie na Rusko a tie dane možeme platit i v naturáliách. Za brezen by sem mohol na Dph zacálovat dvoje slipy. Co Andrej?

  OdpovědětSmazat
 2. Amatéři z Nové republiky, můžete zavřít krám. Je tady profesionální SPUTNIK a vy jste se tak stali zcela zbytečnými

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Příteli, skončíme, až přestanou 'české' korporátní noviny a 'Česká' televize lhát, cenzurovat a manipulovat. Pak nás už nebude třeba.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. An.19:54 Mám tomu rozumět,že odcházíte trollit na Sputnik?Škoda,už jsem si na Vás zvykl.

   Smazat
  4. Ne Mirku, bohužel tam nevedou diskuse. Tak to se mnou musíte holt nějak vydržet.

   Smazat
  5. No vidíte, psal jsem to ráno, tak už to vneslo vzruch mezi naše dva trollíky, no nic, snad se s tím vyrovnají.

   Smazat
 3. Záleží,kde se bude škrtat,ono to může přinést,ještě větší nezaměstnanost.Tohle všechno se dalo čekat,snižováním výše mzdy,pochopitelně dojde i k nižšímu výběru daní.Nejsou dostačující mzdy,nejsou peníze na služby,na investování občanů,tím i OSVČ,budou mít méně práce a to ještě na ně útočí Baniš,že málo odvádí,tak zase ubudou peníze mezi lidmi.Nemáme před sebou radostnou budoucnost.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 4. Pokud na každém finančím úřadě sedi pitomci jako v Dačicích, nelze se ničemu divit... Pletou si výběr daní s šikanou obyvatel. Krom toho, všimne si někdo, že zákon o správě daní a poplatků nese rysy inkvizičního procesu? Všimne si někdo, že pracovník správce daně nemusí umět počítat?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Především tam chybí v mnoha případech lhůty. Pokud má správce daně pochybnosti, může je mít deset let.
   Fürst

   Smazat
 5. Hlavně naše vláda (jako Kalouskova dříve) nepřipustí zrušení výjimky z placení DPH pro bankovní a pojišťovací služby. Nejbohatší prostě platit daně nemusí jako v Řecku.

  OdpovědětSmazat
 6. Z ČR uteklo v r. 2002 cca 20 miliard do zahraničí. V r. 2012 to už byl desetinásobek (jako za Viktora K.) tedy cca 200 miliard. V roce 2013 to už bylo cca 300 miliard korun ven. A čeští "státníci" zachovávají pokerový obličej ?! Počítám, že za r. 2014 to bude 400 miliard. No, to by snad Sobotkova vláda mohla do reichu posílat rovnou všechno a nezdržovat se tvorbou státního rozpočtu, protože stejně nebude z čeho. Kdepak jsou ty sliby o zavedení sektorových daní ? To si troufnul jenom Orbán (aby zachránil maďarskou ekonomiku), kterého proto Brusel tak nesnáší. To ti naši paňácové jsou tam hodně oblíbení. Jen tak dál, soudruzi !

  OdpovědětSmazat
 7. Zeman leze po kolenou na nádvoří Pražského hradu, sbírá kamínky a píská u toho.
  Nikdo neví co se stalo, tak Ovčáček volá Putinovi: "Vladimíre Vladimiroviči, máme nějaký problém s Milošem, nevíte co se děje?"
  Putin to ověřuje a za chvíli volá zpátky: "To nic, už je to OK, my jsme mu omylem poslali instrukce pro Lunochod".

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A hele US trolls přešli od jedovatých slin na vtipy. Tak ještě nějaký o Bombamovi když už jsi v ráži. Bude to i dobrá maskirovka, šup..

   Smazat
  2. Zeman dne sřekl, že žádné americké základny u nás nechce. Česká televizní lhářka to samozřejmě zatajila a hrubě napadla prezidenta za kritiku, kterou od něj schytala. A pražská lumpenkavárna přináší hloupé vtipy, protože na svržení zákonně zvoleného prezidenta nemá síly!!

   Smazat
  3. Nejenom,že nechce základny ale je pro daňovou asignaci na koncesionářské poplatky ČT! Heuréka!

   Smazat
  4. Tento vtip nemůže být ani v nejmenším o prezidentu Zemanovi,milá havlistická verbeži.On dělá to,co mu velí jeho vlastní osobnost,ne jako Vy,šmejd poplatný hegemůnku...

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. Tohle se přece vyprávělo o Husákovi. A nebyl tam Putin, ale Brežněv. Ten fór má tááákovýhle fousy!

   Smazat
 8. Pane Dvořák ,nenechte se vyhecovat od zlých a ještě sprostých idiotů..!
  Vaše je neuvěŕitelně záslužnà a velmi dobrá..!
  Novà republika má úroveň náplně a stala se již téměř nepostradatelnou!!!Děkuji Vàm za Vaší obětavou a velkorysou práci !
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. No, no.. jak se to chováš k české dámě dobytku z Karlovy stáje. Že dám echo tvýmu supervizorovi. Ty ty ty

   Smazat
  3. 20:23 Tebe sprosté hovado a tupá kavárenská vlastizrádná svině by měli mazat podle IP adresy.

   Smazat
 9. Promiňte chyby,psala jsem to v rychlosti..
  j.
  (vaše práce a vaše nasazeni!!!

  OdpovědětSmazat
 10. Co je to tady za diskutující verbež? Co je v tom, co tady píšete za zvratky - k článku o nižším výběru daní? Novinková diskuzní holota na scéně - tam neumí vůbec nic jiného než se hádat, a sprostě si nadávat. Články k tomu jen zneužívají - ne že by k nim měli nějaké příspěvky. IQ houpacího koně, naučilo se to ťukat do kláves a mydlí to denně pořád to samé. Samej bombometčík. Takhle psát k Ukrajině, k zabíjení, válčení, hnusu a hrůzám, to vás bere - na to jste kadeti, ale protože ekonomice tady každý rozumíte jako koza petrželi, tak článek o výběru daní, kterej je hodně moc důležitej právě pro ČR - houpací koně z ČR nebere. Je jim to úplně krajc vajc- akorát se hádat a sprostě si nadávat. Úroveň diskuzí se od začátku práce tohoto serveru hodně zvrhla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu. A co jste chtěl říci k daním? Něco důležitého, nebo jen moralistní povzdech nad 'úrovní'?

   Smazat
  2. AN.22:37Vaše články mají stoupající úroveň.Od hloupého nadávání důchodcům jste se vypracoval.Pokud ještě na sobě zapracujete a nebudete užívat vulgarity,expresivní výrazy,opakující se slova jako "novinková"ap.možná poznám i Vaši myšlenku.Zatím píšete proti sobě.A neodpustím si pro Vás radu.Buď nečíst nebo si vzít prášek.

   Smazat
 11. Ano - tak k těm daním. Zavedením DPH vznikl jenom maglajs- tady na něco takového nikdo nebyl zvyklý a ani logiku to žádnou nemá. Kde je nějaká "přidaná hodnota" u spousty věcí? Stačily obchodní marže, nic jiného v obchodě nebylo potřeba. To je jenom snižování, zvyšování, sjednocování - maglajz - líheň podvodů. Výběr spotřební daně že se snížil? No bodejť by ne! Ty prasárny a úplný kraviny co vymysleli například s cigaretama? Čemu to posloužilo i s blbým hyzděním krabiček nápisama že "kouření může zabíjet" - kouření nikdy nikoho nezabilo tak rychle, jako pár ludráckejch nenažranejch politickejch blbů. U cigaret se to evropský komando u nás neosvědčilo.Kdo by se jim na předražený cigarety nevysral? Lidi co kouří si to obstarávaj všelijak, a spotřební daň má po žížalkách. Další příklad i když nejde o daně, ale obrovskej pokles- jsou pošty. Kdo si myslí, že zdražováním služeb vydělá víc, musí bejt magor. Jinak to nevidím. Poslání dopisu za 30kaček, složenka 30 kaček - kdo se jim na to nevysere? Dnes pošty úplně zejí prázdnotou.Co bude dál-další zdražování,aby ještě alespoň na chvílí měla poštovní lumpenmanažerie tučný platy? A dál bude co? A podnikatelé? Ha ha! Velký firmy "s významným podílem na trhu" jak jim dnes přezdívají, si nikdo netroufá kontrolovat, před těma jsou podělaný - no a malí podnikatelé platí malé daně a taky mají spoustu fíglů.A těch praček na špinavý peníze! Babiš musí být úplnej pablb jestli do toho nevidí. Sám si přece koupil noviny, kde má nutně ztráty. Například. Každý megapodnikatel si vytváří umělý ztráty - zřizujou si vlastní reklamní agentury ( zaměstnává tam kámoše a příbuzný) zřizujou si vlastní dobročinný aktivity ( zas tam zaměstnávaj příbuzný) a co myslíte že jsou hotely? Vždyť to zeje prázdnotou! Ale každej podnikatel vám řekne, že raděj pořídí deset ztrátovejch hotelů a všelijakejch kanceláří s agendou o hovně, než aby platil daně takovejm nenažranejm sviním jako je Kalousek a spol. To už je taková stavovská čest podnikatelů -neplatit daně! Kdyby se "stát" choval normálně, a neukazovali lidem veřejně co jsou za hnusnou havěť s jejich vyhryz platama a furt si je navyšujou -jako- co čekali?Lidi jima absolutně opovrhujou, a nakonec platí daně jen malí človrdové kterým to sundaj za mzdy povinně -ti si nemohou dát" do nákladů" výdaje na reprezentaci, výdaje na nutné udržení podnikání, a podobné opičárny. To by musel Babiš zakázat podnikatelům aby si kupovali hotely, zřizovali kanceláře a agentury, - nebo až po oddanění .To by museli zatraceně přitvrdit na všech frontách a jít po daních jak fretky -jako je to v Americe, kde je krácení daně pomalu hrdelní zločin. Tady se na všechno sere. Kdekdo má daňový prázdniny ( taková blbost) Vietnamci daně většinou taky neplatěj, a je jich tu jak nasráno, samej mong kong- nemaj ani rodný čísla, a nikdo se v jejich obratech a příjmech nevyzná. A sám Babiš je proti progresivním daním, sám je podnikatel a ví moc dobře o všech těch fíglech jak neplatit daně. Proč by měl přitvrdit na podnikatele, když jsou jeho krevní skupina? A na vychcaných OSVČ si vezmou prdlajs, takže to, že nevyberou daně je logický, Babiš na to přijde v průběhu letošního roku a splaskne mu to bojový nadšení.ČR je navzájem tak pevně provázaná stoka kámošů a "bráchů" - s tím nikdo nehne.Jedině další převrat a zpřetrhat ty osvědčený vztahy a provázaný vazby, a nastolit v zemi pořádek a řád. Jestli tady byla "totalita" a pořádek a řád, dnes je tady mnohem větší totalita, ale nepořádek,maglajz, bordel a neřád. Proto se nedaří výběr daní. Tak -je můj příspěvek k článku o daních vyčerpávající?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O těch vychcaných OSVČ,měli bychom si popovídat více.Pokud o tom něco víte,tak také víte,jaké jsou rozdíly v nákladovosti různých činností.Tam jsou možnosti si vymýšlet,podvádět různými náklady.
   Uvedu třeba rozdíl mezi truhlářem a zedníkem.Co všechno,jaké stroje musí mít truhlář,kdežto zedníkovi stačí brašna na nářadí a huba na RUM.

   Smazat
 12. Hele Povolnej -vyser se na mně. Nějak se mi zdá, že se do mně hrabeš - já že mám výhrady k staříkům? Kdes to sebral? Mně jsou staříci ukradený, i kdyby dřepěli denně 24 hodiny u klávesnic a hučeli ty svoje žvásty. Že jsou agresivní holota, vidí každej. I to chápu. Už stojí poblíž dřevěných spacáků a moc diskuzí už si neužijou. Celých předchozích 45 let nic takovýho nesměli a neměli, a začalo toto diskuzní blbství před několika léty bůhví proč. Bůhví co se s tím sleduje.-Že by někdo opravdu měl zájem aby se lidé "zapojovali" do mediálních debat? Tomu přece sám nevěříš, že by lidé dostali tak obrovský díl svobody - když už mají vysoko do žlabů, ať si alespoň uleví. Za tím je něco jinýho, ale až se ukáže, čemu tyhle diskuze sloužily, tebe už to trápit nebude, nejspíš už budeš pod drnem. Kdybys byl mladej, neměl bys tolik času se vyskytovat všude, a neusíral by ses do mně, protože důchodci by ti byli šmafu. Je má logika správná? Tak mně nech na pokoji, hleď si článků a nesliď po mně jak slepice po flusu.Dík.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. AN.0:19 Odpovím Vám Vašimi slovy."Kdybys byl mladej,neměl bys tolik času se vyskytovat všude,a neusíral by ses do mně,protože důchodci by ti byli šumafuk."-Vaše úvaha je správná.Pokud nejste mladý,odpovídáte si také sám.-"Už stojí poblíž dřevěných spacáků a moc diskuzí už si neužijou...."Tak si vyberte a omlouvám se,že mne zaujaly Vaše články.

   Smazat
  2. hrabě Kocharowski7. března 2015 12:31

   Tak se nám dědula, zapšklý čekatel na dřevěný penál vyprděl, tzv. mozkový průjem s nulovou přidanou hodnotou, přesně tak, jak to kritizuje, což je samo o sobě výkon jak howado. Jen houšť, zlostný kmete, ať se pobavíme, humoru není nikdy dost!

   Smazat
  3. Anonyme , taky se dočkáš, neboj a přijde to dříve než se naděješ. Do pece jdeme všichni "nazí" a to je ta jediná spravedlnost na vezdejším světě. Před spaním se modli abys jako kuřák vydržel do šedesátky.
   To Ti přeje Slávek z Brna (76)

   Smazat
 13. Ještě by mě zajímalo o kolik poklesla u pohonných hmot,spotřební daň,ale i DPH,snížením ceny nákupu ropy a tím i snížení cen u čerpacích stanic.

  OdpovědětSmazat
 14. Ale no tak - staříci - dejte mi pokoj! Fuj vy jste ale agresivní sebranka, pořád to tvrdím, že české stáří už není důstojné, ale nějak se zvrhlo. Nadává, uráží, vzteká se a píše jak pominutý. Ano. Jistě. Čeká mně to. Ale to neznamená, že ze mně bude starej vztekloun a že budu mlátit do kláves svý výpotky a kdekoho urážet. Vždycky jsem si představoval starý pány jako přívětivé a laskavé dědoušky, něco jako je dědeček z pohádky. Šeredně jsem se zmejlil - nadává to, hýká to, vzteká se to, je to agresivní. Ošklivé stáří věru. Nevyrovnané - nevypořádané.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. An.19:48 Když už se za někoho vydáváte musíte lépe kopírovat styl.Někde jsem četl zajímavou básničku,je Vaše nebo kolegy?

   Smazat
 15. Mohlo by ministerské úředníky inspirovat... Šaman jakéhosi afrického kmene věští a zkoumá ze stolice choroby původního vlastníka. Možná by nebylo od věci, abychom místo daňového přiznání, předkládali financům každý svoji stolici a oni podle ní určí daňovou zátěž jejího původního majitele...

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.