Reklama

středa 4. března 2015

Nejvyšší radou byl odvozen vzorec pro vykoupení se z mobilizace


4. 3. 2015     zdroj a zdroj
Nejvyšší rada Ukrajiny navrhuje, aby se občané mohli vykoupit z mobilizace. Příslušný návrh zákona předložil poslanec, bývalý velitel praporu "Donbas" Semjon Semenčenko. Zároveň uvedl speciální vzorec pro výpočet hodnoty příslušného poplatku.

Návrh zákona, jehož text je zveřejněn na internetových stránkách parlamentu, je novelou zákona "O přípravě k mobilizaci a mobilizace." Změny se hlavně předpokládají u článku 23, který obsahuje seznam důvodů pro odklad (uvolnění) z mobilizace. Je navrženo doplnit bod: "Branné povinnosti při částečné mobilizaci nepodléhají ty osoby, které zaplatily zvláštní poplatek ... způsobem stanoveným kabinetem ministrů Ukrajiny"

Hodnota poplatku, budou-li přijaty pozměňovací návrhy, se vypočítá podle vzorce: Sz - BVS x Zk x Мk (kde Sz je zvláštní poplatek, BVS — základní věková sazba, Zk — výplatní koeficient а Mk - koeficient místa bydliště).

Věková sazba bude konkrétně činit 30-ti násobek minimální mzdy pro osoby do 25 let, 35-ti násobek minimální mzdy pro lidi ve věku 26 až 31 rok, 45-ti násobek pro osoby ve věku 31 až 45 roků. Koeficient místa pobytu bude zvýšen u hlavního města (1,3) a snížen pro vesnice a osady (0,9).

"Vesti" poznamenávají, že podle vzorce tak například 24-ti letý občan bydlištěm v Kyjevě a s příjmem asi pět tisíc hřiven bude muset zaplatit za rok odkladu asi 54 tisíc hřiven (asi 112 tisí rublů).

V průvodní zprávě k návrhu zákona je uvedeno, že Ukrajina se v podstatě nachází ve stavu nevyhlášené války. Armáda se za těchto podmínek, poznamenal Semenčenko, musí skládat z motivovaných lidí, kteří se chtějí podílet na bojových operacích a mají bojové zkušenosti. "Ostatní osoby, které nemají předpoklady pro vojenské záležitosti, mohou být armádě prospěšné finanční pomocí," konstatoval.


Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. Tak to nasere pár lidí od odvodových komisí - protože úplatky nepadnou do kapsy jim, ale "těm správným" oligarchům..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale no tak - vždycky bude možnost dát komisi míň, než státu.

   Smazat
  2. Je vidět, že ačkoliv se strany dohodly, jedna ze stran prokazatelně připravuje občanskou válku (zřejmě je to trestné).
   O tom by měla naše protispolečenská televize připravit celovečerní netendenční program, a reprízovat, a reprízovat do doby, než by se fakta dostala alespoň do mozkomíšního moku havloidů, členů a sympatizantů TOP 09 a ODS, kolaborantů, agentů CIA.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 2. Církev svatá taky kdysi vybírala odpustky . Bylo to tak tak kardinále ?Dukáte ?

  OdpovědětSmazat
 3. Pokud se někdo domnívá, že na Ukrajině se už nebude válčit, tak Kyjev připravuje další válku už na toto léto, mobilizováno a v přípravě je cca 30 tisíc povolanců, kteří se prý už v rámci přípravy domlouvají o hromadném zběhnutí k domobraně (protože ta doposud zacházela se zběhy humánně), proto NATO naváží na Ukrajinu ve velkém instruktory (to je masmediální termín pro vojáky), kteří nezběhnou, na nejbližší frontové letiště v Kramatorsku jsou shromažďována letadla a vrtulníky, protože letectvo domobrana nemá a banderovci budou moci pohodlně ze vzduchu likvidovat vojenskou techniku domobrany na shromaždištích, kam je odváží s posledními zbytky paliva, hlavní útok povedou na Luhansk (slaběji hájený) s cílem oddělit od Donbasu atd. Na Ukrajině bude horké léto. A když to nebude na Novorusko stačit ? No problem NATO se připravuje na vyslání vojsk (a to i z ČR) - viz http://aeronet.cz/news/na-straz-podle-bis-predstavuje-ae-news-bezpecnostni-riziko-pro-ceskou-republiku-fbi-provedla-domovni-prohlidku-u-byvaleho-majitele-nasi-domeny-jak-se-plasi-demokracie-skandalni-hon-redaktora-respe/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jasně se o svých opatřeních v tomto případě války, při zapojení se USA, vyjádřila Čína - a ta zbůhdarma neblábolí.
   Také si myslím, že za pár měsíců budou síly zla ještě více zkompromitované, třeba i kvůli kamuflážím, kterými bude chtít Ukrajina veřejnosti dokázat, proč musí začít bojovat. Bude to složité. Jestli bude vyslání naší armády závislé na podpisu prezidenta, bude problém - je to ostrůvek pozitivní deviace. Myslím, že i někteří naši vojáci přeběhnou, i když se to nedozvíme.
   Také si myslím, že do začátku války si obě povstalecké republiky oficiálně zakoupí především protiletadlové systémy i postarší letadla, a dále - jistě již teď pro případ války připravují své jednotky pro boj v týlu nepřítele, pro ovládání významných míst, pro zničení zvláště účinných zbraní. Pořízení si uvedených zbraní současně podpoří:
   - dezertérskou aktivitu ukrajinských sapérů
   - ukrajinský občanský odpor vůči oficiální vládě (antimajdan).
   Také nezapomínejme na diplomatická vyjednávání, a to nejen Ruska, ale třeba Německa, Francie, Slovenska, Maďarska a co já vím koho. Mohou tak být do povstaleckých armád poslány tisíce dobrovolníků. O Číně jsem se zmínil.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 4. Kdyz to Moskva zatahne, tak je ta valka prijde relativne levne. Kdyz to zaplati plynem tak nepadne jediny vojak a jeste bude Ukrajincum teplo.

  OdpovědětSmazat
 5. v podstate vojnová záťaž prenesená na bedrá pospolitého ľudu, tak sa to má robiť, tak je to správne, ale kam pôjdu peniažky - hm????

  OdpovědětSmazat
 6. nazdar
  „V průvodní zprávě k návrhu zákona je uvedeno, že Ukrajina se v podstatě nachází ve stavu nevyhlášené války.“
  Trošku mi tam nesedí, že se Ukrajina „nachází“ ve stavu války. Spíš to je tak, že se Ukrajina, úsilím svých vůdců uvádí, do stavu války. Občané by měli vyžadovat mírové urovnání s východem země. Jak můžou s tím rozbíjením a vyhazováním půjčených peněz za zbraně, souhlasit?

  OdpovědětSmazat
 7. Tak pokud vám to není jasné (Jak můžou s tím rozbíjením a vyhazováním půjčených peněz za zbraně, souhlasit?), podívejte se na film My z budoucnosti II. díl a stačí tak 1/2 hodiny. Západní ukrajinci Rusáky prostě nenávidí a neodpustí jim, že "napadli Ukrajinu a Německo" v průběhu II. světové války...
  Kde je vymeteno, tam rozum ani logiku nehledejte.
  Martin von Brunn

  OdpovědětSmazat
 8. No samozřejmě,kdo na to má,tak se vykoupí a bude si užívat v týlu a kdo na to nemá,půjde do bitvy. Jednoduché a geniálně vymyšleno pro synáčky horní vrstvy.

  OdpovědětSmazat
 9. Odklad jen na jeden rok !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rok stačí - déle to nebude, než do mrazů.

   Smazat
 10. doktor UK vládě nadáváme do " fašistů" - chudák Adolf by se v hrobě obracel, kdyby viděl, jak jeho ideoví pohrobci kšeftují s nejvyšší vlasteneckou ctí, tedy službou v armádě.Chazarský původ aplikovaný na "fašismus" a odkazem na SS je prostě bomba! Tomu se snad rovná skutečnost,že část pecí do krematorií v koncentrácích v Říši dodávala americká firma židovských majitelů s tím, že na dotaz proč odpověděli, že by ty pece mohl dodat někdo jiný....Holt kšeft je kšeft a lepší špatnej kšeft než žádnej kšeft..

  OdpovědětSmazat
 11. přesně po kapitalisticku, pracháči a zloději můžou všechno.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.