Reklama

neděle 29. března 2015

,,Nikdo není tak beznadějně zotročený, jako ti, kteří falešně věří, že jsou svobodní.‘‘ Johan Wolfgang von Goethe

Břetislav Olšer
29. 3. 2015  blog idnes 
Jeden z účastníků konvoje Dragounů...

Probral jsem se definitivně, až když jsem z ČT uslyšel, jak se k Česku blíží konvoje Dragounů, abychom dokázali, že solidarita a spolupráce s NATO je nám prospěšná, když už jsme se též přidali... Jen nevím přesně jaký byl u nás konečný verdikt referenda o připojení k NATO; kolik občanů bylo pro vstup a kolik s ním naopak nesouhlasilo...?


V Ruzyni se v pondělí spojí všechny tři americké armádní konvoje, které zítra překročí české hranice. Na rozdíl od předchozího nocování v kasárnách ve Vyškově, Pardubicích a Liberci bude v Praze spát všech zhruba 520 vojáků a parkovat na 120 vozidel, včetně osmnáctitunových obrněných transportérů Stryker...

Inu, jakékoli rozčilování je nám houby platné, žádné švejkování; musíme přece projevit solidaritu s NATO, jsme přece její člen, proto si stravu, ubytování, benzín a naftu, kterou spotřebují konvoje Dragounů ve výši přes 175 780 Kč uhradí USA samy, jako gesto přátelství na věčné časy, když už jsme se tedy přidali... Vím jen stoprocentně, že referendum o připojení Krymu k Ruské federaci se uskutečnilo a odsouhlasilo ho 97 procent obyvatel tohoto odedávna ruského území...

25 komentářů :

 1. Když jde o zájmy mocností, legrace musí stranou a "švejkové" do mundůrů, a nepomůže ani umýt do čista všechny muší kakance, které si císařpán nastřádal na rámu.

  OdpovědětSmazat
 2. Petr,Jihlava.
  Trefný postřeh autora textu pana Olšera.

  OdpovědětSmazat
 3. Pan Olšer překvapil svojí stručností, ale jinak má samozřejmě pravdu.

  OdpovědětSmazat
 4. Velitel konvoje Ross Moore řekl, že atmosféra v České republice je fantastická. "Všude nás vítalo snad 10 tisíc lidí, je to skvělé," uvedl Moore. Mezi všemi příznivci ani nezaznamenal hrstku odpůrců. Po příjezdu do Vyškova se Moore ochotně fotil s lidmi, se kterými se zdravil podáním ruky. Někteří další vojáci se fotili především s dětmi na vybraných armádních vozidlech. Večer vojáky čeká odpočinek nebo možnost sportovního vyžití v areálu kasáren. "Jsme ale trošku unavení. Cestujeme už osmý den a máme za sebou tisíce kilometrů," dodal Moore.
  http://zpravy.aktualne.cz/domaci/online-dragouni-jsou-v-cesku-vitaji-je-motorkari-a-jeepy/r~66fd003cd5b711e4875c002590604f2e/?utm_source=atlasHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-1

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Holt nemají tolik spěchat, nebyli by unavení. Asi mají strach, aby je nedohonili Rusové........:-)

   Smazat
  2. Politický pracovník může být velitelem konvoje.....

   Smazat
  3. A to si ještě nezabojovali, jenom cvičili, jak by byli ucaprtaní, kdyby jeli z Moskvy, to by teprve bylo.

   Smazat
  4. No tedy asi nemám ten správný odhad, ale 10 tisíc ? Možná je lidé vítali někde u Vyškova v takovém počtu a ještě skrytě :-D.Jinak to typuju tak maximálně na stovky za všechny tři kolony.

   Smazat
 5. Však nám zprávy Putin nedělá, ale ti, kterým pije krev, protože je nenechá krást a vraždit dle libosti, naposledy v Sýrii. Rovněž jim komplikuje propagandu a lhaní tím, že mluví pravdu a má na to ji globálně šířit.

  OdpovědětSmazat
 6. Chujmer je zas na vycházce z Bohnic???To vis,ten konvoj vítala celá CR.....leda ve snu!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chujmer nevítal, poněvádž měl službu, musel smrdět tady, taky chvílema plakal a naříkal, tak rád by zamával.

   Smazat
 7. Mawaci Zoombiii maji radost reznik a fassista uz veze SMRT tak at je nekdo nepredbehne !!!
  Na vsechny se taky nemusi dostat !!! Tak honem .....

  OdpovědětSmazat
 8. Konvoj projede a odjede- a déle než týden to čteme ve všech on-line zpravodajích a komentářích, diskuze jdou do tisíců - lidi u kompů se můžou posrat. Jak pitomci. Jde v podstatě o hovno.To je vidět, jaké je v naší zemi pracovní vytížení. Ledaže by většina diskutujících byli blafající důchodci, ti maj fůru času, jsou ti nejdůležitejší a nejchytřejší. Alespoň na diskuzích jsou vidět.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je neděle woe, i pracující mají volno - ledaže mluvíš za nějakého vydřiducha, který nedá zaměstnancům ani vydechnout :-D, aby si vypěchoval to místo v kalhotech , kde obvykle má být penis dolarama (americkejma) :-D

   Smazat
 9. Palmere,ty jsi opět nezklamal.Ty musíš být naprosto zoufalý a neuspokojený člověk.Měl bys vyhledat odborné vyšetření než bude pozdě.

  OdpovědětSmazat
 10. Přátelé, přiznejme si otevřeně, že naše populace od náctiletých po zhruba 30 leté je naprosto zblblá USA a naprosto ztracená. Umožňuje jim to mamas hotel živení rodiči, kteří jim zajišťují životní standart tím, že si sami odtrhávají od huby a mladí jsou úplně mimo realitu. Jejich životní styl je formován McDonaldy, Ipedy Iphony, přiblblými seriály a filmy s úžasnými americkými klaďáky naprosto mimo životní realitu. Životní zábavou je krafání a vylejvání si hlav každou sobotu a neděli. Případně pohuleníčko trávy s blbkou vedle. Snem mladých (zejména děvčat) je dělat chůvu nebo služku v Anglii, Francii, USA, Canadě a představa, že se objeví skvělý John nebo alespoň Hans, který ji zabezpečí a udělá "šťastnou". V tom je samozřejmě hojně podporují maminky, které jaksi tuto možnost neměly a provdaly se pod cenu jen za Čecha a ono to nevyšlo. No a místní Pepa aby takovou mladou zaujal, tak musí mít alespoň ojeté BMV nebo Audi. Že má stočený tacháč a je to dotažená vylítaná sračka kterou koupil dráž než nové Aigo neřeší. Je in, je cool. Ti co pracují umí de fakto hovno, leda čumět do PC, ale když si hrají na kravaťáky v open space jsou opet in a cool. Co budou dělat zítra neřeší a co za 20 let jako padesátníci už vůbec ne. Amerika je prostě fajn a kdo má jiný názor je komunista a socan.
  Pravda a historie je nazajímá. S tím se prostě nedá nic dělat. Takovým otevře oči jen tvrdá realita, hospodářský kolaps nebo válka.
  Vždyť přeci smyslem života je vydělat, ale nepředřít se, moci nakupovat, machrovat a mít 500 přatel na facebooku. Jó vychovávat děti, ženská umět vařit a prát? To se nenosí, to se dělá doma samo, to neni cool. Tohle je přeci svoboda myslet jen na sebe, dělat si co chci, být svá a krásná. Vždyť to říkají v každé reklamě.

  OdpovědětSmazat
 11. Ahoj - zase začínají mizet příspěvky. Bez jakéhokoliv upozornění. Do večera tam příspěvek je, pak ho nějakej magor odstraní. Je vidět, kdo tenhle server má zase v drápech. Jak nebude názor po jejich, je špatnej a musí pryč. Sebranka mizerná jako všude.Mají moc toto tady ovládat, tak ji zneužívají. Proč musí diskutující opisovat zkřívaná písmena aby dokázal že není robot? Proč tam někdy najede reklama, i přes ty křivý písmena? Proč se zase už předvádí takový zavrženíhodný sračky? Články píšou grafomani, stylem hodně nasrat lidi, aby se diskuzema prodaly reklamy - je to stejný jako na novinkách,. Celý to provozuje nejspíš taky Borgis, a Seznam.cz - všechno stejná sebranka. Na jednom serveru musíš bejt proamerickej,jinak tě smažou, na druhym proruskej, jinak tě smažou, a když se opovážíš napsat, že už to tady taky připomíná divadýlko a bulvární cirkus - je zle. To se pisálkům prostě nelíbí nikde.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vážený, mažu 'diskusní' příspěvky plné urážek našich čtenářů, rasistické výlevy a urážky autorů, které tiskneme. Jestli jste se něčeho podobného dopustil, tak se prosím nedivte.

   Smazat
 12. Kterej příspěvek zmizel? Ten, na kterým jsem odpovídal pitomci, který operuje nedělí, že jako příspěvky nejsou jen od strašáků, kteří dřepí u kláves celej den, a určitě je to chátra, která nechodí do práce. Oni tady totiž dřepí každej den - ten magor co píše že jsem nejspíš vydřiduch,a že si chci napěchovat gatě dolarama namísto penisu ( ten by na diskuzích zůstal, i kdyby použil slovo čůrák - neboť chrčí a brojí proti kolonám jak magor - redakci je sympatický).Já zastávám názor,že vřískat proti kolonám v tomhle rozkradeným, vydrancovaným a nemravným státě je směšný -proč se nevřískalo když se začalo rozkrádat?

  OdpovědětSmazat
 13. Patříme na západ! Američané nám několikrát pomohli - při vzniku ČSR, v. r. 1945 nás částečně osvobodili (bohužel jen částečně), nikdy za to vlastně nic nechtěli. Za osvobození rudou armádou jsme tvrdě zaplatili nejen zakarpatím, ale 40-ti lety rusko-komunistické poroby, vpádem vojsk 1968 a 20-ti letou okupací. Jsme součástí NATO a euroatlantické civilizace, není to ráj, ale je to prostor, kde se dá slušně a svobodně žít, je to místo, kde člověk řídí svůj život především sám. To nejmenší co můžeme pro spojence a Američany udělat je být loajální a plnit svoje závazky. Jen tak muže civilizace, které jsme součástí přežít, neb demokracie je ze své podstaty vůči svým nepřátelům velmi shovívavavá, bohužel oni už tolik ne. Každopádně welcome guys!
  Nejvtipnější je, že ta masivní podpora americkému konvoji je způsobena právě těmi odpůrci. Kdyby totiž z toho neudělali takové haló, tak tudy armáda projede za daleko menšího zájmu. Přišlo by se podívat pár znalců techniky a ti co by byli poblíž by jim zamávali. Takhle mnoho z nás cítilo potřebu vyjádřit podporu spojencům, abychom zas (jako už tolikrát) nebyli za pitomce.
  Už se těším na konspirační teorie, že ty protesty, které paradoxně způsobily tu podporu, zorganizovala CIA.
  Karel Mach

  OdpovědětSmazat
 14. Hele -ať nám pomohli nebo ne, proč to dnes po sedmdesáti letech omílat do zblbnutí? Jede kolona - no a co? Takovejch tady už projelo a nikdo to nevěděl. To nikoho nenapadlo, že tentokrát to media rozmatlávají schválně, aby se jim podařilo rozpoutat nějakej čurbes kolem toho? Známe své pappenheimské! Matlá o tom kde kdo a každej den. V telvizi, v novinách, v radiu, na internetu -otevřu dveře od hajzlu a tam kolona. Proč asi? Proč to dělají? Kdo zase z toho má potřebu?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.