Reklama

pondělí 2. března 2015

Nikolaj Starikov: Němcov a režie „sakrálních obětí“

2. 3. 2015   Střípky ze světa
Motivy i indicie míří opačně, než se to světu sugeruje
V politice se pro nic za nic neděje nic. Z každé kauzy tu vždy i někdo profituje, napsal Nikolaj Starikov pár hodin po vražděBorise Němcova. Tím víc to podle něj chce dvojí: drobnohled na čerstvé detaily – i podobné kauzy v minulosti.
Pokud jde o indicie posledního atentátu, zapadnout nesmí hlavně následující: 


- „Němcov byl zavražděn v předvečer opoziční demonstrace, které byl jedním z organizátorů“;
- Zahynul „hned vedle Kremlu, přesněji rovnou proti němu“;
- Přímo „před svědkyní, aniž by došlo byť k pokusu likvidovat i ji“;
- „Svědkyní je žena původem z Ukrajiny“;
- „Na opačném konci mostu, kde byl Němcov zastřelen, leží Bolotnaja ploščaď. Právě na Bolotné se konaly největší protestní akce let 2011 a 2012 – pro všechny Rusy s bílou páskou je to symbol ´protestu´“
- „Všechna západní i liberální ruská média jsou plná snímků, exponujících oběť i dějiště atentátu, obsypané květy, na pozadí kremelských věží“.

Mít v kauze skutečně prsty státní moc, „horší čas ani místo pro vraždu opozičního politika by nevymyslela“. „Odpověď na otázku, proč by Němcova vraždil ´krvavý režim´, je ve hvězdách. Rating tohoto politika byl ve velkém minusu. Vyhořel ve všech federálních volbách, jichž se za CELOU svou kariéru zúčastnil. Projel i volby za post primátora Soči. Uspěl jedině v Jaroslavli, ve volbách do oblastní Dumy.“ Post oblastního zastupitele – „při vší úctě k onomu slavnému městu“ – však „pro politika federálního kalibru jistě není žádné terno“. Nese mu maximálně „honorární gáží“. Grigorij Javlinskij ji neváhá pobírat ani od petrohradského dvojčete naší matriky.

„Smrt plná záhad“, kosící „opoziční politiky“ – a „pokaždé rázem připsaná Rusku a Putinovi osobně“ – je evergreenem „západních médií i našich ´freedom fighters´“ už roky. Premiéru dávala v případě Alexandra Litviněnka, „otráveného poloniem“. Vraždy „spáchané způsobem, jaký by jaktěživ nevolil zločinec, co už nepřišel i o zdravý rozum“. Když si Rusko od Británie vyžádalo dokumentaci, vinící z atentátu jeho konkrétního občana (Alexandr Lugovoj) – aby ho s oporou v ní postavil před soud samo - dostalo ovšem košem.

Druhým dějstvím byla „rituální vražda Politkovské“. Ta byla načasována „na den Putinových narozenin“. Litviněnko měl, že ho má na svědomí sám šéf Kremlu, „pošeptat svému advokátovi“ („když už nebyl s to ani mluvit“). U Politkovské je to verze, vycucaná z palce napřímo. Ti dva zemřeli už v nulté dekádě. Hysterie neschrastila jediný věrohodný důkaz dodnes.

O to víc tutlá jinou kauzu. Pouhý den poté, co v Londýně zemřel Litviněnko, se v sousedním Irsku otrávil Jegor Timurovič Gajdar – praotec „šokové terapie“, jež Rusko vyplenila ještě hůř, než její rodné sestry většinu zemí střední a východní Evropy. Podle Josepha Stiglitze, laureáta Nobelovy ceny, srazila ruský HDP ještě víc, nežHitlerova taktika „spálené země“. V Gajdarově případě však tamtamům o „zločineckém režimu“, „vraždícím své odpůrce“, došel dech už za pár hodin. Jen co se probral z nejhoršího, totiž podepsal revers – a zvedl kotvy ještě dřív, než přišly výsledky laboratorních testů.

Skočit na verzi, šířenou západními médii, „hraničilo by to“ – „den po Litviněnkově smrti - „s idiotismem“. „Jegor Timurovič však, místo aby zůstal v demokratické zemi, garantující mu ochranu i léčbu na prvotřídní klinice, spěchal domů.“ Do „krvavého režimu“, co se „ho včera pokusil otrávit“. I jemu totiž „došlo, že kampaň, mající Rusko zdiskreditovat, se rozjela naplno“. Sám o „místo na soupisce ´freedom fighters´, padlých záhadnou smrtí, nestál ani náhodou“. I on si spočítal, že za dané konstelace ho mohou vynést nohama dopředu právě z dublinské čilondýnské kliniky.

Jen co se vrátil domů, vydal prohlášení, že „Kreml s jeho zdravotními problémy nemá nic společného“. Podobně jako Anatolij Čubajs - další z kmotrů privatizační bonanzy 90. let – když zdravotní trable přepadly v zahraničí i jej. Recidivy „záhadných onemocnění“ se pak vyhýbaly oběma. Gajdar sice už zemřel. „Mnohem později však a přirozenou smrtí.“

Kreml z vražd, kosících ruskou opozici, čím profitovat nemá. Pro něj je každá jen čistou ztrátou. Coby střelivo kampaní, kazících mu image po světě - a klacek, zahánějící jeho odpůrce do houfu. O „kauze kolem Němcova to platí jakbysmet. Porošenko už ze smrti ´skvělého přítele Ukrajiny´ obvinil v televizi Rusko“.

Kremlu se každý Němcov hodí právě živý. Coby personifikace neúspěšné opozice. Kdo má zájem na opaku – a jaká režie mu vede ruku – ukázal v analýze už z roku 2009 právě Starikov (v přiloženém originále nabízí link i do ní):

„Vrazi se řídí železnou logikou. Své oběti selektují z těch, koho je momentálně slyšet. Kdo v DANÝ MOMENT kritizuje samy špičky státní moci. Anebo ty z opačného pólu – typu Ramzana Kadyrova.“

Hvězdné pěchotě, úkolované ataku na Rusko ministrovat zevnitř, proto „dává i dobrou radu“: „Nám se, naši drazí, hodíte živí. I když svou zemi nenávidíte a pokoutně vás financuje Západ. My vás však potřebujeme právě jen živé i tak. Ruská státní moc vás, pochopte to už konečně, vraždit nikdy nebude. Už proto, že tolik škod, jako svou předčasnou smrtí rukou vraha, nejste svou ´obranou práv´ Rusku jaktěživ s to nadělat. Snažně vás proto prosím – v předvečer významných setkání se do kritiky Ruska a jeho vedení nepouštějte. Nedávejte své životy všanc! Nedávejte svým zahraničním partnerům záminku, aby si oběť vybrali právě vás!“

„Nese-li mrtvý opozičník větší užitek než živý, západní kurátoři ´freedom fighters´ ho jsou s to obětovat kdykoli.“ „Kritéria, jimiž se selekce sakrálních oběti řídí, jsou tři“:
- „Její smrt musí vzbudit ohlas“;
- „Přinést víc užitku, než její život a ´boj´“;
- Pokud „před smrtí vyřkla i ´obvinění´, umožňující ji připsat ruské státní moci“, je to kandidát naprosto ideální.

„Vyhovuje těm kritériím Boris Němcov? Ke své škodě žel ano. Jeho smrt vyvolala velký poprask, vyhrát volby na federální úrovni nebyl nikdy s to. A bombastické deklarace? I na ně došlo. Je to jen něco přes dva týdny, co dal interview ´Sobesedniku´.“ Provokovalo už titulkem - „Bojím se, že mě Putin zabije“.

„Známý politik Boris Němcov se obává “ – rozváděla ho následující upoutávka - „že si ho prezident RF Vladimír Putin za jeho opoziční výroky ´objedná´. Známý politik své obavy dosud sdílel jen s člověkem, k němuž má ze všech nejblíž – s vlastní matkou. Nakonec se však rozhodl o nich promluvit veřejně – prostřednictvím ´Sobesednika´.“

„Němcov dává své fatální interview 10. února. Skoro v ten samý moment dělá Alexej Navalnyj, co se dá, aby se… dostal do chládku. Všechny paragrafy bere hákem, rozřezává na ruce i justiční náramek a rozdává v metru letáky na akci, jejíž povolovací řízení teprve běží. Na něj tak v předvečer opozičního mítinku 1. března potenciální vrazi NEDOSÁHNOU.“

Putin se k otázce „´sakrálních obětí´, využívaných geopolitickými soupeři“, vyjádřil už v prosinci 2012. „Naše ´opozice´ má však za to, že je nejchytřejší ze všech.“ Že k „ní její principálové z USA a Velké Británie budou hořet láskou do skonání věků“. Asi jako „býčci v maštali, dost možná také skálopevně přesvědčení, že je majitel bude donekonečna jen krmit a hladit za ouškem a všechny ty řeči o transportu na jatka jen planě žvaní“.

„Vražda je odporná, i když se názory oběti s těmi vlastními neshodují ani trochu. Neméně odporné jsou však i pokrytectví a dvojí metr. Slzy soucitu, prolévané jen nad těmi, jejichž názory s politikou Washingtonu a Bruselu ve shodě.“ Projevit „média, opoziční blogy i západní vedoucí představitelé“, oplakávající teď Němcova, aspoň desetinu té lítosti i vůči Donbasu, „spasilo to tam před smrtí spousty žen, dětí a starců“. Najít se „aspoň desetina dnešního rozhořčení, lítosti a soucitu i pro maličkého Váňu z Donbasu, zmrzačeného ukrajinským šrapnelem, válka tam skončila dávno a lidské oběti si už nevybírá.“

Za článkem visí i postskriptum. Matérii dodal Starikovův čtenář. K jeho mozaice přidává střípek i z jiného konce:

Od chvíle, kdy atentát prvně naskočil na televizní liště, uběhlo jen 25 minut - a Euronews vysílala už i celou koláž, dokumentující Němcovovo curriculum vitae. „V ´Euronews´ přitom obvykle mívají zpoždění (1,5 – 3 hodiny) i samy zprávy z Ruska.“

„V roce 1905 se“ – glosuje to Starikov – „typograficky natištěné letáky, referující o střelbě do davu a tisících mrtvých, v Petrohradě kolportovaly už těsně poté, co k masakru na ´Krvavou neděli´ došlo. Ty letáky se tiskly už před ním.“

22 komentářů :

 1. Každému kdo není úplný idiot je jasné, že to tak na 97% spáchala CIA.

  OdpovědětSmazat
 2. Putin se doma těší 82% popularitě. Proč by nechával zabít nějakého pomatence, který se nechal naverbovat do služby USA. Dost možná aniž by to sám věděl. ... Jako opoziční "celebrita" byl Nemcov ideální obětní beránek. Zaprodal se a dojel na to. USA provádí běžně lidské oběti ... a zbavuje se nepohodlných svědků a osob, které mají nebezpečné informace o struktuře amerických agentů na území té či oné země.

  Kdo si myslíte, že vyhodil do vzduchu 20 hlavounů Syrských opozičních povstalců? ... Američani, kteří je předtím vyzbrojovali a financovali, zbavili se nepohodlných svědků.

  Americká vláda je na svobodě jenom proto, že se schovává za sily s naježenými jadernými hlavicemi. O tomhle veřejném tajemství si štěbetá poslední vrabec v parku. Jenom Homo Sapiens nějak ne a ne na to přijít.

  OdpovědětSmazat
 3. Němcov i Chodorovký jsou židé (o Navaleném to nevím), nejsnadněji je možno naverbovat pro činnost proti zemi (záměrně něříkám vlasti) žídovské etnikum, protože oni k zemi, ve které žijí, nikdy žádné patriotické vazby necití, ani vděčnost, zkrátka prázdno. Takže prachy jsou na žebříčku priorit výše, než čest, vlastenectví, vděčnost, dobrá vůle atd., vid´te, pane Štětino, Vondro, Kocábe, Kožený. Neříkám to jako pravidlo platící pro úplně všechny, těm druhým se omlouvám, A ted´z druhé strany, židovské etnikum na Ukrajině: Porošenko, Jaceńjuk, Tymošenková, Kličko, Kolomojský, zamyslíte se někdy nad tím, kam jste Ukrajinu za ten rok dovedli v rámci zájmu cizí země? Dovolím si tvrdit, že tady neexistuje ani náznak reflexe, a to je smutné, přímo depřesivní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už běžte s těmi svými Židy do pryč. Mnoho českých Židů bojovalo ve východní i západní československé armádě. Byli to čsl. vlastenci. Vaše kecy jsou pouhý chorobný antisemitismus. Příště jakékoli zmínky a narážky na toto téma budu mazat!!!

   Smazat
  2. A já zase jmenuji Avneryho, Chomskyho, Feuchtwangera, Steinbecka atd. Co na tom, že historie bankovnictví je hostorií mnoha židovských bankéřů? Přestaňme, probůh dělit lidi etnicky či nábožensky, ale výhradně charakterově. Jinak nebudeme jiní než ti neonacisté, jež kritizujeme.

   Smazat
  3. Ano, souhlas. S etnickým dělením lidí a společnosti se dostaneme jenom do pekla, nikam jinam.

   Smazat
  4. Pouze další příklad.

   Můžeme jen litovat, že dneska nemáme v politice osobnost formátu Žida (jak poleno, prosím pěkně, pro jisté lidi echt Chazar z Haliče) MUDr. Františka Kriegla.

   Jediného skutečného chlapa se srdcem i hlavou na pravém místě zároveň z celého 68 polibdíra. Ale dneska by byl Kriegel v politice zjev snad ještě výjimečnější.

   V.R.

   Smazat
 4. na Ukrajine židov je málo - sú to pôvodní chazari - a čo je fakt, tak je fakt - Nemcovova mama - chazarka, a chazari praktizujúci judaizmus uplatňujú pravidlo, matka istá otec neistý, takže je chazar pôvodom, nechajte antisemitizmus tak, toto, semiti , nie sú

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu, ale v dané souvislosti nevýznamnou. Likvidace bývalých nájemníků a nepohodlných svědků nemá náboženské či etnické priority. Nikoli chazar, ale ruský liberál s fyzikálním vzděláním, který přijal trh jako všeobjímající životní filozofii, splnil jako mouřenín svůj poslední úkol a tak musel jít.

   Smazat
 5. Nemcovova vrazda (t.j. vrazda z pohledu Ruska a Putina naprosto zbytecna a skodliva) je CIA business as usual, a kdo tvrdi ze to nevidi je za svou nevidomost placen.... jine vysvetleni proste snad asi neni mozne. At si ale takovi zradcove uvedomi, ze pred radioaktivnim spadem se daleko utect neda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bez ohledu na to jestli Putinovi tyhle politické vraždy v Rusku prospívají nebo ne, je skutečnost taková, že k nim v Rusku dochází a většinou nejsou objasněné a pokud ano, pak označí jako vrahy ruské občany čečenského původu.

   Smazat
 6. Jen k té údajné zprávě o ruské účasti na Ukrajině - Dokonce lidé z jeho okolí říkají, že nic takového neexistovalo, že to zatím byl jen jeho nápad:

  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/347404-za-vrazdou-nemcova-asi-sprava-o-ukrajine-nebola-tvrdia-spolupracovnici/
  Veronika

  OdpovědětSmazat
 7. Jestli měl nějakou zprávu o účasti ruských vojsk na bojích v Ukrajině, tak jistě budou existovat nějaké důkazy, které od někoho dostal, pochybuju, že je získal tím, že se plížil kolem ruskoukrajinských hranic a dokumentoval.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejspíš zprávu teprve sestavoval při konzultacích s Porošenkem. A všichni víme, kolik báchorek je Porošenko schopen vymyslet...:-) Veronika

   Smazat
  2. O účasti ruské pravidelné armády na Ukrajině nemůže být pochyb. Je zřejmá ze satelitních záběrů, nak kterých je vidět ruská vojenská základna na hranici s Ukrajinou poblíž bojiště. Na této základně se zdržuje asi 40 tisíc vojáků ruské armády i s těžkou výzbrojí a byli zde přesunuti ze severních regionů Ruska. Proto při přesunu vojáku NATO do pobaltských států následovala hysterická reakce politiků Kremlu.

   Smazat
 8. Kdyby to opravdu chtěli vyšetřit, museli by použít počítače z Ukrajinské tajné služby, řízené CIA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já si myslím, že to bylo úplně jinak,jelikož na Novinkách brzy ráno před 5.h. psali o rodině ,jejíž dcera byla s ním těhotná a on se na ni vykašlal a naše si mladší.Prý to byla vendeta rodiny.. Než jsem se omyl a oblékl, tak článek byl pryč. Byla tam napsána reakce Obami a žádost rychlého a nestranného vyšetřeni. Nařizoval Putinovi. Takže v USA věděli o vraždě dřív než kdokoli jiný z nás. Tento článek byl i v tisku.

   Smazat
 9. Vrazdu naridil Putin, nebe nektery z Putinem podporovanych radikalu (vetsinou fasistu) kterych je v Rusku spousta. V kazdem pripade je to Putinova vina a nadeje ze to jeho vlastni lide vysetri prakticky neexistuje.
  Putler chtel sve kritiky zastrasit a dokazat, ze muze sejmout kohokoliv a kdykoliv.
  Prestan mazat cenzore, dokazujes jen, ze mam pradu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mažu nadávky a urážky. Jasné?

   Smazat
  2. A mažete je oprávněně, pane Dvořáku. Ten příspěvek na který reagujete je typickou ukázkou nenávistné zaslepenosti, která se stává až směšnou. V zásadě, ať to bylo jak to bylo, stejně a vždycky za to může Putin, a basta. Bylo by to k smíchu, kdyby si člověk neuvědomoval, že přesně takoví ve svatém nadšení posílali lidi na hranici, do koncentráků, třískali lidi jako ordneři nebo jiní, dnes moderní náckové. A ano, udávali lidi STB. Každý takový fanatik "momentálně jediné oficiální pravdy" je schopen tuto pravdu promptně nahradit jinou, která "tu právě je", jak se zpívá v jedné písničce. Přesto, pokud nenadávají osobně a sprostě, nechme je psát a mluvit. Je dobré o nich vědět, a je dobré si pamatovat. V historii naší země (nejen) se ztráta paměti a soudnosti mnohokrát nevyplatila. J.B.

   Smazat
 10. 13,34 jistě tajtrDlíku. Putin, který má podporu téměř 90% obyvatel a každá další akce koupené páté kolony mu politickou prestiž zvyšuje měl potřebu nechat zlikvidovat nájemného marginálního (2%-tního) opozičníka ve službách ciziny, aby z něj udělali čerta - ďábla, posílili sankce a dal svým nepřátelům sirky do rukou. A velice zkušení (z různých zemí) režiséři barevných převratů, válek, oděských samoupalování, nezvyklých pádů mrakodrapů do svého půdorysu - včetně nezasaženého mrakodrapu, úspěšných útoků na Pentagon, sestřelů Boeingů, zakladatelé teroristických organizací neměli žádnou motivaci k vraždě "svého již vytěženého koně". A teď jště tu červené Karkulce.

  OdpovědětSmazat
 11. Toto nevyzera ze by mal putin podporu 90% obyvatelstva...
  https://www.youtube.com/watch?v=nCkRAnnrqRI

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.