Reklama

úterý 3. března 2015

Paul Craig Roberts: Putin před atentáty varoval už před lety

Paul Craig Roberts
3.3.2015    Střípky ze světa
Němcov je obětí scénáře, jemuž sám upsal duši
Putin před „atentáty pod ´falešnou vlajkou´, využívanými k démonizaci Ruska“, varoval už před dvěma lety
 .
Klapky netísní ani Robertsovy oči: „Nejpravděpodobnějším vysvětlením vraždy je, že z Němcova se coby opozičního politika s 5 % proti Putinovým 85 % stal marginál“ – a „CIA proto rozhodla, že mrtvý má větší hodnotu než zaživa“.


Prorocká Putinova slova, jež zmiňuje, nabízíme autenticky v druhé příloze. Sám Roberts zaznamenává symptom, jenž rusofobní dinosaury nepotěší - připsat vraždu před jeho branami Kremlu se zdráhá i většina špiček „ruské nesystémové opozice“.

A dedukuje i příčinu. I „ruské nevládní organizace, financovanéWashingtonem, už asi střízlivějí při pohledu na to, co se děje na Ukrajině“. Kde „Washington místo ´více demokracie´ dosadil vládu svých poskoků, drancujících Ukrajinu do posledního centu předem prohranou válkou“.

Klapky netísní ani Robertsovy oči: „Nejpravděpodobnějším vysvětlením vraždy je, že z Němcova se coby opozičního politika s 5 % proti Putinovým 85 % stal marginál“ – a „CIA proto rozhodla, že mrtvý má větší hodnotu než zaživa“.

To, že zadáním byla „taktika CIA, mající Rusko destabilizovat“, indikovaly news and views nosných amerických už od prvních minut po atentátu. New York Times, Washington Post, Wall Street Journal – „ i všechny ostatní presstitutky“ – nasazují i tuctové „disidenty v exilu“. A unisono sugerují publiku, že „Němcov šlapal Putinovi na paty“, doma měl podporu div ne jako on - a Putin ho musel „eliminovat jako konkurenta“. Ten „zoufalý nesmysl“ si propachtoval monopol. Kdokoli by mu hodil rukavici, v masových médiích nemá šanci.

„I když se prokáže, že CIA měla v kauze prsty, ruská vláda s tím na veřejnost nepůjde.“ „Vražda ruského politika, svalovaná na ruskou vládu,“ je „projevem arogance, provokující k válce“.

„Putin, na rozdíl od Washingtonu, válku nechce.“ Jenže zachová-li se pachateli (pachatelům) anonymita, vzbudí to dojem „zametání stop“.

Ani Roberts nedokáže vyloučit, že ruku vraha vedla pohnutka ordinérnějšího ranku. Ať už ve vazbě na ukrajinskou krásku, co atentát zažila live, anebo lukrativní nemovitost, kolem níž si s Němcovem měla vyřizovat účty mafie.

„Americe to ovšem, jako ostatně vše, podají presstitutky tak, jak to vyhovuje zájmům Washingtonu.“

„Kdo bere rozum z amerických médií, příčiny ani kontext toho, proč Němcov padl rukou vraha, se nikdy nedozví.“

11 komentářů :

 1. Akce Němcov měla slabý výsledek. Musí přijít něco tvrdšího. Něco jako Paroubek-pedofil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, i Putin-autista vyšumělo na prázdno.

   Smazat
 2. Dnes jsem zcela výjimečně v 19 hodin sledoval ČT24. Nezklamala, co se týče Němcova. Už jen chybělo málo aby na plný ústní otvor řekli, že to zosnoval Putin, ruská vláda, a myslím že takto atentát slabší povahy s nedomykavostí mozkových chlopní pochopili, přes neprofesionálnost atentátu. O to manipulátorům jde. Všiml jsem si, že neuvedli reakci žádného ruského vládního zdroje. ČT 24 je chytřejší než vládní zdroj.

  SvDO

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě, že televizi nemám a ČT nesleduji, asi bych už měl doma leccos rozbitého, nebyla-li by z mého skrovného příbytku rovnou kulnička na dříví.

   Smazat
 3. Teď mě tak napadlo, s jakou se asi Putin každé ráno probouzí... Vždyť to není dne, aby proti němu něco nepodnikli. Musí to být hodně náročné, mít na krku takový kolos a čelit takové nenávisti a agresi. Přeju mu opravdu pevné nervy a dobré anděly strážné. Ale taky si říkám, že nenávist ještě také nikomu nepřidala. Aby nakonec ti štváči nebyli první, komu z toho jebne...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však Vám už z té nenávisti jeblo příteli...

   Smazat
  2. Souhlasím, Putin je frajer a nervy má z ocele. Někoho takového bychom tu také potřebovali.

   Smazat
 4. Kolega z 21:50:
  Vzal jste mi myšlenku!;)))))
  Připojuji se samozřejmě k přání pevných nervů a co se týče strážných andělů;tak ty opravdu na každém kroku!!!!
  pa jituš

  OdpovědětSmazat
 5. Chudák Němcov, slíbil dodat nějaké materiály a očividně se zajímal o něco jiného. To se prostě nedělá, vždyť na tom jsou pozastaveny další propagandistické kroky.

  OdpovědětSmazat
 6. Vážení,nejsem jasnovidec,ale jak se říká,kdo s čím zachází,tak i schází.Budu sledovat,nepochopitelné úmrtí i několika osob a dám si to do souvislostí s touto vraždou.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.