Reklama

úterý 31. března 2015

Pentagon přiznal, že se Izrael stal jadernou velmocí

31. 3. 2015   Svobodné noviny
Na začátku února, Pentagon odtajnil zprávu o programu jaderných zbraní Izraele, který byl prováděn až do roku 1987. Podle těchto dokumentů, izraelští vědci byli do té doby schopni vyprodukovat vodíkovou bombu.Ačkoli byly tyto skutečnosti do značné míry ignorovány západními médii, někteří analytici si všimli, že se odtajnění těchto klasifikovaných zpráv podezřele shoduje s nedávnými, rychle se zhoršujícími vztahy mezi USA a Izraelem.


  Poté co Tel Aviv zahájil masivní mediální kampaň zaměřenou na kritiku Obamovy administrativy, a to v médiích v USA i po celém světě, Pentagon jej rychle následoval. Je také pozoruhodné, že byla odtajněna pouze fakta o izraelském programu jaderných zbraní, zatímco informace o podobných aktivitách spojenců NATO (zejména Itálie a Německo) zůstaly uzavřené.

386stránková zpráva uvedla: „Kritické hodnocení technologií v Izraeli a národech NATO“ bylo připraveno v roce 1987 Ústavem pro obranné analýzy (IDA), který zkoumal možnosti Izraele, který měl již v té době schopnost vyrobit jadernou zbraň. Studie zejména zdůrazňuje skutečnost, že izraelské tajné laboratoře, zabývající se vývojem atomové bomby, byly na stejné úrovni jako klíčové výzkumné laboratoře na jaderné zbraně v USA: Los Alamos, Lawrence Livermore a Oak Ridge National Laboratory.

Podle této zprávy, v polovině 80tých let byli izraelští odborníci ve stejné fázi výzkumu a vývoje různých jaderných zbraní a zejména vodíkové bomby, jako američtí vědci v letech 1955-1960. Odborníci z ústavu IDA dokonce odvážně tvrdili, že v některých oblastech Izraelci dokonce v čase předčili jejich americké kolegy, a to zejména ti, kteří pracují v tajné izraelské laboratoři „Raphael“, kde se podařilo navrhnout netradiční způsoby, jak dosáhnout jaderného štěpení, které by jim umožnilo vytvořit jejich vlastní verzi vodíkové bomby.

Je třeba také připomenout článek časopisu The Sunday Times: „Odhalení: tajemství o izraelském jaderném arzenálu“, který byl publikován 5. října 1986. Tento článek byl zveřejněn na základě odhalení izraelského jaderného vědce- Mordechaie Vanunuho- který zveřejnil tajemství o izraelském jaderném programu.

Tento 31letý izraelský odborník na jaderné zbraně, již v roce 1986 pracoval 10 let v tajném atomovém centru Machon 2, které bylo postaveno v Negevské poušti a od poloviny 60tých let již vyrábělo jaderné zbraně. Morcheai později prezentoval důkazy a fotografie mezinárodním odborníkům, kteří se nestačili divit. Odborníci museli uznat, že se Izrael stal v polovině 80tých let šestou jadernou velmocí po Spojených státech, Sovětském svazu, Velké Británii, Francii a Číně, i když učinili maximum, aby tyto informace utajili. Dokonce byl v té době izraelský jaderný potenciál mnohem vyšší, než v Indii, Pákistánu a Jihoafrické republice, kteří byli také podezříváni z vyvíjení jaderných zbraní.

Podle tohoto izraelského vědce, v polovině 80tých let měl židovský stát tajné schopnosti výroby plutonia po více než 20 let, což by v průběhu let dosáhlo na úroveň 40 kg ročně, což je dost na výrobu 10 jaderných bomb. V 80tých letech Izrael také získal zařízení potřebné pro výrobu termonukleárních zbraní. Zejména reaktor postavený Francouzi s kapacitou 26MW byl aktualizován izraelskými vědci k dosažení 150 megawattů, což umožnilo Izraeli, aby se zapojil do výroby plutonia.

Jaderní specialisté, kteří komentovali článek ze The Sunday Times potvrdili, že by Izrael mohl vlastnit v roce 1986 100-200 jaderných bomb.

Dle uvedených informací se dá pochopit, odhodlání Izraele zachovat si svůj jaderný monopol na Blízkém východě za každou cenu tím, že blokuje jejich potencionální protivníky od získání jaderných zbraní. Tel Aviv podnikl lehkomyslné letecké údery na jadernou elektrárnu Osirak v Iráku 7. Června 1971 a nyní pokračuje s rovněž negativním přístupem vůči íránskému jadernému programu.

Vzhledem k tomu, že tyto publikace a američtí představitelé uznali Izrael jako jadernou velmoc, která vlastnila jaderná zařízení více než půl století, je nezbytné, aby mezinárodní hráči zahájili diskuzi o této otázce v rámci OSN a přinutili Izrael, aby podepsal smlouvu o nešíření jaderných zbraní a přepravil tyto zbraně mimo Tel Aviv pod pevnou mezinárodní kontrolou.

10 komentářů :

 1. ... pod pevnou mezinárodní kontrolu. Tzn. pod kontrolu USA.

  OdpovědětSmazat
 2. Hm, to se to mezi USA a Izraelem opravdu nějak chruje... Asi už Amíkům nemají tolik co nabídnout. Byli použiti a odhozeni a to zrovinka v době, kdy si začínají hodně vyskakovat. Dočkáme se humanitárního bombardování Izraele? No, nejspíš ne ale takové malé sankcičky by byly stylové...a k prdu.

  OdpovědětSmazat
 3. Je příznačné, že Pentagon vždycky přizná jen to, co už se leta páně ví. Otázkou je, proč teď?

  OdpovědětSmazat
 4. Zhoršení vztahů USA - Izrael se divím, protože dosud jsme (já) byli názoru, že sionisté zejména z Izraele, mají na provázku USA. Asi je to jinak, asi má ten nejbohatší sionista z Izraele, řečený Bibi, jiné názory než ti z USA, což je dobře, že se poněkud rozejdou a tím oslabí.
  Izrael je už delší čas v podstatě neporazitelný, alespoň ze strany okolních států. Má dlouhodobě zálusk na ovládnutí celého světa (národ vyvolený Hospodinem, nyní dokonce s největším počtem nositelů Nobelových cen na jednotku obyvatelstva), jako i některé jiné mocnosti - chtěl to Hitler, chce to Čína i USA. Proto Netanjahu vyhlašoval v USA, že to nejhorší je Írán, aby tam USA zasáhly, podobně jako v Sýrii - skoro spojence Ruské federace. Nedávno dokonce izraelská letadla vzlétla zničit něco důležitého v Sýrii. Potom už bude Izrael stačit sám na okolní státy a může minimálně zněkolikanásobit "své" území, minimálně jako protektor. Proto stále Izrael zve k sobě židy celého světa. Na rezoluce OSN nehledí - viz 44 takových ke stažení Izraele z anektovaných území. Že se neštítí vyhladit stovky tisíc Palestinců a vypalovat vesnice, víme již také - z doby, kdy v rozporu s usnesením OSN rozšiřoval své území dále a dále. Právě tomuto státu by v budoucnu mohla lézt hluboko do prdele EU a náš neustále mrzačený stát ovčanů. Co jim může zabránit v Majdanech, špionáži, podvratných akcích, vyhrožování silou? Jejich tajná služba je známa svou výkonností a také tím, jak rychle dokáže zlikvidovat nepohodlného politika.
  Mohl by to být větší problém než ISIL nebo zamoření světa bezempatickými a bezohlednými psychopaty. Když psychopat (nebo sionista) spí, koná veřejně prospěšnou práci.
  A zase zůstanou kladnými hrdiny země BRICS, a zase se budeme předvádět v hádkách jako ti trollové.

  Slunce v duši, ogaři.

  OdpovědětSmazat
 5. Ale bože - vždyť Izrael sami vytvořili, vyzbrojili, drží ho světový židovstvo jako klín vraženej do ostatního světa -proč to teď "přiznávají"? Tedy "jako"přiznávají? Vždyť se to obecně ví. Hlavně že amíci přepadli Irák s vylhanou záminkou že má zbraně hromadného ničení. Nad světovou politikou se chce slušnýmu člověku jen blejt -logika konání není nikde a v ničem, darmo to tady rozebírat a komentovat.

  OdpovědětSmazat
 6. JAK SE ZDÁ NIKDO UŽ NECHCE KUPOVAT DLUHY AMERIKY

  ani SINGER,který začantrošil našich 220 MILIARD.Ovšem naši domorodci stále platí DVĚ koruny na litru pohonných hmot navíc.Furt to nestači.SS bylo nuceno postupně zastavit tisk dolarů a tak Izraelcům NEMŮŽE DÁT BRZY nic.Proto de Obama před ním schoval.

  NO POTĚŠ PÁNBŮH JAK TO SKONČI,ŽE ANO?

  OdpovědětSmazat
 7. Tak US občan BIBI, loutka US kasinového sionistického miliardáře, bez kterého sám nedá ani prd, se nám pohádal s USA. To je opravdu vtip roku. Spíše se mi tato hra na rozkol USA-Izrael jeví jako signál, že se Izrael rozhodl v brzké době bombardovat iránská jaderná zařízení. A pokud se Irán rozhodne tomuto humanitárnímu bombardování bránit, mohou na něj dopadnout i izraelské humanitární jaderné bomby. A chudák světový četník USA v tom nemůže, ale opravdu nemůže, dělat vůbec nic, vždyť se přece spolu hádají.
  Anebo nehádají???

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tomu asi odpovídá ona nedohoda o jaderném programu Iránu.
   Ono to může vypuknout kdekoliv,Pakistán-Indie,nebo S.Koreji ulítne raketa.Bude záležet,kdo na to bude lépe připraven,spíš ten,kdo si to přeje.

   Smazat
 8. A pokud se Rusko postaví za Irán??? Hle, kýžená válka, ale z jiného konce. Prostě komu to pálí, tomu to pálí. A bude mu to pálit tak dlouho, než dostane pořádně přes držku.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.