Reklama

sobota 21. března 2015

Podobnost čistě náhodná...?

Stanislav A. Hošek
21. 3. 2015
V týdnu, kdy byl Putin mimo dohled televizních kamer, podle jedněch si léčil záda (rakouský lékař), podle jiných byl za manželkou, která ve Švýcarsku rodila, jsem zaznamenal nejen mnoho spekulací, ale i několik poněkud méně známých informací, které jsem si dal trochu do souvislostí. Podle první údajný třetí nejdůležitější muž Ruska, bývalý agent KGB, Putinův přítel a poradce, Alexander Bortnikov, byl v únoru pozván do USA na Summit k boji proti extremismu. 


O jeho účasti mělo být údajně rozhodnuto až dodatečně a na poslední chvíli a pozván byl i přesto, že v rámci sankcí proti Rusku je na seznamu osob, které mají zakázán vstup do zemí EU a do Kanady. V USA se měl tajně setkat v Bílém domě s Obamou a to na jeho osobní pozvání k soukromé schůzce. Tam měl být Obamou varován, že globální válka se blíží a že není v silách Obamy ji zastavit. Informace druhá spočívá v tom, že už v květnu 2014 došlo k podobnému setkání Obamy s jiným ruským představitelem, údajně s druhým nejvyšším mužem Ruska, s bývalým ředitelem FSB, nyní ředitelem Rady bezpečnosti ruské federace (SCRF) a rovněž bývalým agentem KGB, s Nikolajem Patruševem. Na něj Obama naléhal, aby Rusko změnilo svou politiku, protože on není schopen zlomit válkychtivost některých republikánů. Pokud prý Rusko bude dál pokračovat v dosavadním trendu, globální válku již nelze odvrátit. Jako třetí informaci jsem zaznamenal zprávu o docela nedávném telefonátu Nulandové s Lavrovem. Podle něj byla neuvěřitelně hrubá, až vulgární, nediplomaticky dokonce křičela. Původně sice volala jen kvůli tomu, aby Rusko neparalyzovalo elektronicky lodě USA, ale v rozhovoru trvajícím víc jak hodinu postupně ztrácela nervy, až prý doslova vyštěkla „…to Dick Cheney nyní řídí USA, nikoliv Obama, to byste už měli konečně vy ruští zm… pochopit“.

Žádnou ze tří informací nehodlám komentovat, jen chci dneska vzpomenout událostí mnohem starších, uskutečněných před Hitlerovým napadením SSSR. Tehdy se přihodily některé poněkud podivné události, z nichž připomenu také tři. První je zmíněn v knize známého amerického historika Roberta Tuckera, autora Stalinova životopisu: „19. května 1941 pozval německý velvyslanec v Moskvě Werner von Schulenburg na oběd Vladimíra Georgijeviče Děkanozova, navrátivšího se z Berlína, kde byl jmenován novým velvyslancem. Přítomni byli G. Hilger a von Walter. Velvyslanec se během oběda, jak to později historiku Kumaněvovi vylíčil Mikojan, naklonil k Děkanozovovi a řekl mu: ´Pane velvyslanče, něco podobného dějiny diplomacie asi nepamatují, protože já vám teď hodlám vydat státní tajemství č. 1: předejte, prosím, panu Molotovovi a ten, jak doufám, informuje pana Stalina, že Hitler rozhodl rozpoutat 22. června proti SSSR válku. Asi se mne zeptáte, proč to dělám. Já mám však výchovu v Bismarckově duchu a ten byl vždy proti válkám s Ruskem´“. Konec citace. Druhá informace je podobná. Tu dokonce rozšířil Chruščov. Podle ní byl první tajemník sovětského velvyslanectví v Berlíně Valentin Michajlovič Berežkov pozván na jaře 1941 svým americkým kolegou Pattersonem na koktejl a představil mu tam vysokého muže v uniformě Luftwaffe“. Ten ho - jak to sám Berežkov popsal už v 60. letech - „odtáhl stranou, aby mu diskrétně sdělil, že kvanta vojenských jednotek, včetně jeho eskadry, se přesouvají na východ, k sovětským hranicím“. Jako třetí informaci uvádím jméno rozvědčíka Richarda Sorgeho. Starší ví, o koho jde, takže pro mladší jen poznamenávám, že před válkou pracoval v Japonsku, kde získal informace o operaci Barbarossa, což byl krycí název pro napadení Sovětského svazu, osobně o tom Stalina informovala a stal se posmrtně legendou v socialistickém táboře.

Poslední práce historiků ukazují, že všechny údajné „úniky informací“ o přesném termínu napadení SSSR byly řízeny Hitlerovým štábem. Měly jediný smysl. Zajistit Německu uskutečnění „bleskové války“, taktiky, kterou Hitler do té doby porazil všechny jím okupované země. Sověti s Německem si totiž koncem roku 1939 rozdělili Polsko, takže Stalin neměl na nových hranicích své země dokončená opevnění. Sovětský svaz měl v té době 2,9 milionů vojáků, ale Hitler se svými spojenci dal dohromady armádu s počtem 5,5 milionů vojáků. Hitler potřeboval, aby Stalin poslal všechny vojáky co nejblíže hranic, kde by je svou početní a především technickou převahou okamžitě rozdrtil. Podle odborníků, by ještě do zimy obsadil Moskvu. Jenže Stalin nebyl blbec. Na obranu hranic vyčlenil jenom jednu třetinu vojsk a z dalších vytvářel obranné sledy především na původním území SSSR, kde navíc byly obranné linie vybudovány, čímž brzdil ofenzivu Němců. Tak znemožnil Hitlerovi „blitzkrieg“ a fakticky vyhrál válku. Dneska se ví, že většina generálů Sovětského svazu byla proti Stalinovu rozhodnutí, proto také některé okamžitě zlikvidoval. Průběh války pak dokázal, že Stalin si plně zasloužil označení vojenského génia. Válku SSSR nad Německem tedy vyhrálo politické vedení, vedení Všesvazové komunistické strany (bolševiků).

Nevím proč, jsem si na události staré skoro tři čtvrtiny století vzpomněl právě při informacích o Obamově varování adresovaném Putinovi. Trochu si proto zaspekuluji. Americe jde v současnosti doslova o krk. Zadluženost ze všech států největší. Útoky na dolar stále četnější a sofistikovanější. Neobnovitelné zdroje energie rapidně ubývající a nové technologie k jejich dalšímu získávání velice nákladné. Několik neúspěšných válek za poslední dvě desetiletí. Na hospodářském nebi ztráta několika prvenství. Obrovský a všestranný vzestup ČLR. Ztráta vlivu na zadním dvorku, čili v Jižní Americe. To všechno, včetně vnitřní, stále se zhoršující sociální situace, jsou neodvratné příznaky přinejmenším konce světové prestiže, ne-li dokonce možného bankrotu země. USA strašně potřebují válku a především vítěznou válku. Proto všechno ta Obamova údajná bezmocnost. Obama zoufale potřebuje vítězství, jenže si k tomu vybral až příliš veliké sousto. Úpěnlivě proto prosí Putina, aby se Rusko podrobilo nátlaku USA. Ony totiž na skutečný, čti jaderný, konflikt s Ruskem nemají, ač se tak před světem tváří. Celé NATO je sice početně a technicky možná až pětinásobně silnější, než Rusko. Leč útočníkovi nezajišťuje vítězství mnohdy ani desetinásobná převaha, pokud se obránce umí bránit. USA si při tom nemohou dovolit otevřeně napadnout Rusko, protože to by už skutečně před mezinárodním společenstvím neustály. I tak nelze počítat s tím, že by Americe v napadení Ruska šel někdo, kromě přitroublé Británie, skutečně pomáhat. Pobalťané totiž mají doma až příliš silnou „menšinu“ Rusů a Poláci, ti jsou celé Evropě ve skutečnosti k smíchu již několik století. Ostatní ať si čtenáři domyslí.

PS. Omlouvám se autorovi informací z prvního odstavce, že jej cituji bez odkazu na něj, ale ztratil se mi v archivu. Děkuji.

18 komentářů :

 1. Válku nikdo nechce. Cílem je Rusy zblbnout, aby začali zbrojit. Už takhle trpí sankcemi. Stáhne se zelezna opona a začne návrat k protekcionismu. Az dolar a euro poletí dolů, tak už Čína nevyveze ani gumičku, jak ten juan vystřelí. Spíš bychom se měli zamyslet nad tím, jestli za těchto okolností nebude dobré monetizovat státní dluh. Urcite lepší než financovat Kellnerovi O2. Ta ČNB už stejne nikdy ty dluhopisy nebude moci dát na trh. Proc kupovat devizi, když stejne depreciace dosahne kupováním státních dluhopisu, které v zapeti sesrotuje. Jsem si jist, že toto téma bude brzo na stole.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Američtí koyoti a hyeny vyprovokovaly evropské lišky a vlky a společně začali dráždit a okousávat probouzejícího se ruského medvěda, A jaksi se diví, že nerudně mručí. A vůbec si bohužel neuvědomují, že až začnou ukusovat kusy masa, tak začne zuřit a řvát. Což ovšem ještě není to nejhorší. Nevědí, že jeho řev probudí ze sladkého klimbání Čínského draka, který je přikrmován ruskými permoníky drahými kameny a bahenním plynem, což svědčí jeho poklidnému životu. Ale až ten se probere, tak už to nebude žádná pohádka. Jeho dech smete všechno, co mu stojí v cestě. A s hejny asijských škorpionů, kteří zatím jen tu a tam kousnou vymete a spálí celý ten předoasijský Babylon kteý si své bohatství nechává vyssávat cizinci a onen Evropský i Americký Augiášův chlív, vedený gay, lesbami a hochštaplery vymete jednou provždy. Protože jemu ani oceán jak známo není překážkou. Ne technika, ale lidé, jejich sebeobětování a pevná vůle je vždy rozhodující...

   Smazat
 2. Někdo vyžral USA a to samé zavádějí jejich soukmenovci ve státech Evropy. To jsou ti šmejdi co tvrdí že zdroje jsou a dělají dluhy co se nemusí splácet.
  Je to asi dva tří roky co jsem četl, že v důsledku hypotéční krize (kdo ji udělal) bude odchod do důchodu v USA posunut zhruba na 80 let. Vysledek je otrokářská společnost, která dělá zadarmo na šmejdy do smrti. Otrok musí jíst a bydlet a asi tolik si vydělá. Demokracie je nejhorší politické zřízení. To totiž vládnou šmejdi za pomocí nemyslících blbů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Konec konců a nakonec, asi ten vysmívaný socialismus bude nejlepší, ale bez velkého bratra a pluralitní, bez velkého soukromého podnikání. Také existuje kontraevoluční anomálie - po socialismu rádoby kapitalismus, to je dnes vlastně fašismus. To je momentální cesta bývalé RVHP, tedy do slepé uličky plné vášnivých názorů, neznalosti, demagogie atd.

   SvDO

   Smazat
  2. pro SvDO - Socialismus to je hrubá chyba. Zase povládnou šmejdi. Nic co může ovlivnit volič, u kterého byl Standa Gross a David Rath nejoblíbenější politici. Osvícený diktátor, který má zájem aby země prosperovala, protože bude bohatnout a bude pořádek. Herny, pančovaný alkohol, drogy, prostituce, kriminalita, prokazování majetku ... za půl roku by to tady vyčistil. Jenže to co vládne v Bruselu má naprosto opačný cíl. Vytunelovat, nahnat trotly do ulic a potom s nimi udělat to co na Ukrajině.

   Smazat
  3. Stačí si zjistit, jaká byla hospodářská situace a hlavně trendy za vlád ČSSD a jaká za vlád pseudopravice. A najednou přijdete na to, že ti vaši nenávidění socani vládli líp...

   Smazat
  4. Nikdy nejde o režim a stranu. Ty nikdy samy nemohou nikomu uškodit. Vždy jde o určité lidi, kteří své zlodějny a zločiny za nimi skrývají. A bohužel je jich čím dál tím víc a dnes nikdo není schopen na ně alespoň poukázat. Je to o totálním úpadku morálky lidstva.

   Smazat
 3. Kdo pečlivě sleduje světové dění, ten tyto informace (co se týče současnosti) zná. Obama ve skutečnosti "pracuje" proti válce a zároveň - na rozkladu USA. Válku touží rozputat jiní, americké národní elity, ale ty už se začaly prát sami mezi sebou........navíc, Rusko je připraveno na všechno.
  Sledujte Otázky a odpovědi V.V.Pjakina. To je PAN analytik současného dění. V posledním díle např. mluví o "zmizení" Putina.
  (vychází každý týden)
  http://leva-net.webnode.cz/products/v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-ze-dne-16-3-2015/

  OdpovědětSmazat
 4. Podle historické zkušenosti, vyzrazená válka je válkou prohranou. Tudíž by se podle toho USA měly zařídit a než nad válkou, začít přemýšlet nad mírem. Není to tak dávno kdy se na tyden.cz bjevil článek, ve kterém - kupodivu - právě Obama vyzývá k úvahám o míru. Nevídané, neslýchané.

  Obama: Jasně, marihuana mladé táhne. Ale mír je přece víc

  Ať si kdo chce co chce říká, v téhle jiskřičce racionality by mohlo dlít postupné, pozvolné řešení té zdánlivě neuvolnitelné mezinárodní křeče, ve které jsme se ocitli, ani pořádně nevíme jak.

  OdpovědětSmazat
 5. Pane Hosek, paranoia je nemoc a vy byste se mel lecit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Cvičený šimpanzi, Hošek jen shrnul, co je na webu obecně známo, samozřejmě ne na Iděs, kam patříš. Léčit by ses měl ty, anebo se přesunout na Iděs.

   Smazat
  2. Největší paranoia byl Hitler před válkou, chytrolíne 6:07.

   Smazat
 6. Pěkný článek, hezky shrnuto. Problém dneška jsou přítomnost a akce Evropy a USA na Ukrajině, respektive přímo u hranic Ruska. Pokud budou tyto provokativní situace trvat a nabalovat se jedna na druhou a tím eskalovat, nevyhnutelně vyústí v jaderný konflikt - a Rusku bych se ani nedivil. Východiskem, tedy odvrácení války pak je návrat zpět na "původní pozice". Ukrajina pak nechť si doma udělá pořádek sama a hlavně na ně mít jednotný metr. Ale já o dodatečné rozumnosti USA silně pochybuji. Ti potřebují svět dojit, jinak nepřežijí.

  OdpovědětSmazat
 7. Asi nás tu brzy zavřou do rezervací, jako indiány.

  OdpovědětSmazat
 8. V posledních dnech přešlo hodně EU států k Čínské bance. Přidala se i Austrálie a asi i Japonsko. To je hromadný odchod od dolaru. Mám dojem, že svět se bojí USA coby válečného ohrožení a obrací se k nim zády. Z toho asi něco bude.

  OdpovědětSmazat
 9. Chtěl bych se zeptat zde přítomných agentů vojenské policie, kteří "rekognoskují terén" před spanilou jízdou amerických vojáků a techniky z Estonska do SRN, kde lze nafasovat mávátka a zelené karty pro pracovní kolektivy, které půjdou vítat na trasy jízdy. Náš hejtman se na odpověď nezmohl a termín vítání se kvapem blíží. Náš pracovní kolektiv pochopil, že zpátky Američané nemohli jet zase vlaky (jako do Estonska), protože touto jízdou bude demonstrováno osvobozování celé Evropy před 70. lety od fašismu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano? Pak bych očekávala průjezd všech vítězných mocností z druhé světové války. Čili tak 100 ruských vozidel, 1 britské a 0,5 amerického spolu s těmi zbylými...

   Smazat
 10. Pane Hošek, mohl by jste mi uvést ty "poslední práce historiků" ,vč jejich jmen, o kterých se zmiňujete ve svém textu ? Vaše tvrzení o průběhu 2.SVV, a úloze Stalina, se mi zdají přece jen trochu odvážná.
  Děkuji.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.