Reklama

úterý 3. března 2015

Pohrobkům protičeských mnichů nelze vydat tisíc hektarů

Jiří Jaroš Nickelli
3.3.2015 Českénárodní listy

Jak informuje Právo v článku "Klášter bez mnichů chce tisíc hektarů" (28.II.2015, str.1 a 4.), Lesy České republiky nevydají nástupníkům cisterciáků kláštera v Oseku na Teplicku tisíc hektarů lesa. Jejich stanovisko potvrdil údajně i ve správním řízení Státní pozemkový úřad. Státní pozemkový úřad potvrdil toto stanovisko údajně z důvodu, že šlo o konfiskaci z roku 1945, tudíž dle prezidentských dekretů. Právo též uvádí velice charakteristický dokument o interpelaci poslanců tehdejší národně socialistické strany, kteří poukazovali mimo jiné i na neloajalitu tamějších mnichů.
(Tudíž na věc poukazovala i významná zástupkyně národně-socialistické .strany v parlamentě Dr.Milada Horáková, kterou dnes si přivlastňují "restituční strany" jako oběť bolševismu.

Obětí bolševismu Dr .Milada Horáková neoddiskutovatelně je, - ale nepatřila nikdy těmto procírkevním a prorestitučním stranám! - naopak,byla předkladatelkou zákona Lex Schwarzenberg, což dnešní média tvrdě zamlčují!)

Tehdy prý to došlo i tak daleko, že mniši na den narozenin prezidenta republiky údajně vytáhli místo státní vlajky provokativně pytle (!). Podobně tomu bylo i s benediktiny v Broumově, kteří byli jako proněmečtí odsunuti a jejich bývalý majetek byl konfiskován podle dekretu 12 o konfiskaci Němců, Maďarů zrádců a kolaborantů.

V této souvislosti je nutno připomenout i jiný právní precedens, který znemožňuje vydávání majetků protektorátním pohrobkům. Je to tzv. Pařížská reparační dohoda, uzavřená státy porobené Evropy o německém majetku po II. světové válce. V našem právním řádu nabyla platnosti roku 1947. Pro současný právní i společenský "Augiášův chlév" v otázce církevních restitucí je typické, že tuto právní mezinárodní normu s dosahem převyšujícím prezidentské dekrety téměř nikdo - až na ústavního experta, pana prof. Václava Pavlíčka, CSc. z Karlovy univerzity! - necituje a neuvádí. Hned by totiž bylo jasno,že tato právní norma již z podstaty zamezuje vydávání takových majetků z jediného důvodu - šlo prokazatelně o zabavený majetek NĚMECKÝ.

A podle Pařížské reparační dohody se žádný jednou konfiskovaný německý majetek porobených států německou okupací nesmí nikdy navrátit zpět do německých rukou.

Proto se tato mezinárodní platná smlouva nikde v médiích neuvádí a okázale ji ignorují zástupci různých církevních kongregací kdysi nebo i v současnosti německého charakteru - například na Moravě Řád domu Panny Marie, který si činí nárok nástupníka řádu tzv. německých rytířů. (Tento řád nikdy neztratil německý charakter,jednací řeč je němčina a centrální sídlo je v německy hovořící zemi.)

S naším "klášterem bez mnichů" se to má v podstatě stejně. Jeho bývalí zástupci se chovali proněmecky - nebyli loajální k I. ČSR. Stejně jako se to má s broumovským klášterem,jehož mniši byli jako proněmečtí odsunuti podle dekretů.

A církevním představitelům a jejich adlátům, kteří se ohánějí pochybami o vztahovatelnosti "Benešových dekretů" na církevní subjekty, lze kontrovat - nejen prezidentské dekrety, ale i mezinárodní Pařížská reparační dohoda zamezuje návratu těchto majetků. Navždy!

A ještě jim je třeba připomenout temnou historii Runcimanovy ničitelské mise a paktování severočeských církevníků nejen s Runcimanem, ale dokonce i s Henleinem! Jakže to uvádí ve své knize "Hnědá bestie" (Brno, Novela 1945, str.45) významný český novinář Pavel Fink ? Ve své memoárové reportáži uvádí, že s Henleinem a Runcimanem se dlouze radil i "zuřivý Pangermán, opat Helmer"! Taková tehdy byla "loajalita" proněmeckých církevních řádů k I.ČSR ! Jasné je jedno - církevním řádům s takovou neblahou tradicí a koulí zátěže proněmecké a proříšské kolaborace majetky prostě vydávat nelze. Opak by byl popřením české státnosti, českého právního řádu a nakonec i právního řádu mezinárodního.

PhDr. Jiří Jaroš Nickelli, předseda ČSBS Boskovice

11 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Ale dnes se bohužel nenosí. Spousta lidí vynakládá energii k potlašní pravdy. Je ovšem ironií, že si tito lidé říkají pravdoláskaři.

   Smazat
  2. Když se někdo domáhá majetku, který mu nepatří, tak bych to viděl jako pokus o podvod!!!!

   Smazat
  3. Stále ještě nikoho nenapadlo, zabývat se podvodem , který spáchal Havel se svým kancléřem Schvarzenbergem, při restitucích. Ani kulisák a ani spáč neměli na vrácení majetku nárok, neboť jejich předci byli servilními sluhy vládnoucí NSDAP. Malého divadelníka houpali na klíně vysocí oficíři německých armádních složek. To se všechno zamlčuje, proč????

   Smazat
  4. Zamlčuje se to proto, že je to pravda. Viděl jsem ten pořad o Havlovic rodině a Vašíkově houpání nějakého pohlavára NSDAP na klíně u Havlů ve vile těsně po revoluci. Další věc o jeho češství je to, že busta jeho dědy v kině Lucerna nese název Wenzel Havel. Tehdá se to četlo německy a ne česky. (F místo V)

   Smazat
 2. až na ústavního experta, pana prof. Václava Pavlíčka, CSc. z Karlovy univerzity! - mal som česť si vypočuť pár jeho argumentov v ČT24 na pár historických udalostí - veľmo som sa podivil - a k cutátu z vašej vládnej standardy - Pravda vízězí - hm ale čo sa pri tom nadrie!!!

  OdpovědětSmazat
 3. To je reci kvuli par korunam. Lidi malo myslí na Ježíška.

  OdpovědětSmazat
 4. Na co cirkve ??? Kazde nabozenstvii ma avuj manual 1000let fanatizmu a my za to platime co to mame za vladu ??? Jsme Slovane kteri jsou biti temito kurwami jsme normalni ???
  Co by jsme rekli nasim predkum ??? Kteri bojovali s cirkevni nadvladou inkvizici cili teroristy ??? A co budou chtit slyset nase deti ??? Dali jste nasi zem ciganum fararum zbohatlikum kde mame zit ???

  OdpovědětSmazat
 5. Černoordelnikum patří jediný.....horici hranice nebo doživotní pokani o chlebu a vodě!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Ten kdo požádá neoprávněně o navracení majetku by měl být obviněn z pokusu o podvod a za něj i potrestán, pokutou i vězením, trest by měl být vyšší neboť se ten člověk rozhodl vědomě okrást stát .

  OdpovědětSmazat
 7. Dohoda ani zákon nerozlišovaly, jestli byl majetek zabaven správně nebo nesprávně. Řád nebyl navíc totiž německý. Před 2 sv. válkou nebyl v řádu žádný příslušník německého národa tedy Německé republiky, ale Rakušané, Slovinci, Italové a českoslovenští občané. K tomu je nutné připočíst, že řád např. aktivně pomáhal při budování československých opevnění, byl nacisty rozpuštěn, jeho členové pronásledováni. Nejen z toho důvodu v roce 1948 prohlásil soud konfiskaci majetku tohoto řádu za nezákonnou a nikdy k ní pravomocně nedošlo. Nedoručení usnesení, formální vady atd. je tedy jen další následek celkové situace. Pokud se bavíme o právní kontinuitě tak on to je jiný řád? Není. Má stejnou historii, stejné poslání a stejné velmistry. Řád může zrušit jen papež. Co se týče jednacího jazyku, není to pravdou. Řád má jednací jazyk zde v ČR český. Liturgická čtení bývají trojjazyčná, česky, německy, polsky, tedy jazyky, kterými řád jako nadnárodní společenství v daném regionu mluví. To že v ČR působil v ,,těžkém období,, jen starý kněz a řádové sestry není chyba řádu. K tomu je potřeba přičíst ještě ,,Akci K,, provedenou STB, SNB a LM v dubnu 1950. Tudíž řádu zde bylo působení téměř znemožněno. A s tímto vším se stát nedokázal doposud vyrovnat. O morálních a vlastnických právech Německého řádu bude ale rozhodovat spravedlivý a nezávislý soud ČR.
  Více informací lze nalézt i na www.deutscher-orden.cz

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.