Reklama

čtvrtek 26. března 2015

Polsko chce trvalou přítomnost amerických jednotek

26. 3. 2015   zdroj
Polský ministr zahraničí Tomasz Siemoniak si přeje trvalou přítomnost amerických vojáků v Polsku. „ Doufám, že v tomto roce bude v Polsku cvičit 10 000 spojeneckých vojáků“, řekl v úterý v polském zpravodajském vysílání TVN 24. Již nyní existuje rotace amerického vojska v Polsku a pobaltských státech, které se v zemích na východě NATO zúčastní cvičení. „Američané řekli, že vojensky zůstanou v Polsku a ve Východní Evropě tak dlouho, jak to bude nutné. Myslím, že bychom si na to měli zvyknout“.


Vzhledem ke konfliktu v sousední zemi Ukrajině, který také v Polsku podněcuje diskuzi o vlastní bezpečnosti, doufá Siemoniak v dlouhodobé rozmístění amerických jednotek. „O to se snažíme, o tom mluvíme“, řekl.
Jízda amerického vojenského konvoje s asi 100 vozidly přes Polsko byla pro Siemoniaka již příležitostí, jak demonstrovat polskou pohostinnost. „Dobrá příležitost pro setkání“, řekl o akci „ Dragoon Ride“.
Američtí vojáci jsou již od víkendu po cvičení na Baltu na cestě ke své mateřské základně v Německu. Při mezizastávce ve východopolském Bialystoku proudily stovky obyvatel na náměstí, aby pozdravili vojáky, udělali snímky nebo si jednou vylezli do tanku. „Tak srdečné přijetí jsme nečekali“, řekl jeden voják v televizi TVN 24.

Posílení východního křídla NATO má pro Polsko zásadní význam, zdůraznil již předtím ministr zahraničí Grzegorz Schetyna v televizním vysílání TVN Info. Polsko doufá prostřednictvím jednotky rychlé reakce, dohodnuté na summitu NATO v Newportu, v „nový začátek NATO“.

Pro Novou republiku přeložila Mgr. Zděňka Holešová

Hintergrund: Polen will dauerhafte Präsenz von US – Truppen, 24.3.2015

36 komentářů :

 1. Nechutné přizdisráčsví polských nohsledů Pentagonu...Jen si tam ten válečnický šmejd nechte!!! Většina Čechů tu tenhle ksindl nechce,tedy kromě havlistů a podobné chásky...Ale těch je nemnoho a brzy je budeme trestat za vlastizradu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tesat do kamene. Poláci svou aktivní účastí během Kyjevského krvavého puče a během událostí, které posléze následovaly se pěkně odkopali a ukázali, že jsou ostudou Slovanů.

   Holt už jsme jaksi zapomněli, a Bolševici nám jaksi tajili, tu jejich válečnickou povahu. Pochopitelně ani dnes se ve školách neučí o válce, kterou vedli ve dvacátých letech minulého století a o zvěrstvech, které tehdy páchali.

   Zdr.
   JiB

   Smazat
  2. O tom. co jsou Poláci zač se dříve nemluvilo, protože jsme je měli ve Varšavské smlouvě a dnes se o tom nemluví rovněž, protože je máme v Nato. Jestli se chce někdo zmiňovat o slovanském imperialismu a ukazovat na Rusko, měl by se především zaměřit na dějiny a historické chování Poláků. Opravdu jsou ostudou všech slovanským národů, společně s obyvateli Haliče a Chorvatska.

   Smazat
 2. Nechutné přizdisráčsví polských nohsledů Pentagonu...Jen si tam ten válečnický šmejd nechte!!! Většina Čechů tu tenhle ksindl nechce,tedy kromě havlistů a podobné chásky...Ale těch je nemnoho a brzy je budeme trestat za vlastizradu...

  OdpovědětSmazat
 3. Ale oni zadnou vlast nemaji

  OdpovědětSmazat
 4. Procházka je blbeček, to bohuzel trestné neni, ale měl by dostat aspon na prdel, za ty sracky, co pise.
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tobě by taky neškodilo po tlamě.

   Smazat
  2. Palmere, co sis šlehnul tentokrát, demente ? Smažák z lysohlávek ? Tebe měl tata šplíchout raději kozám do pití, ty zachráněněj potrate !

   Smazat
  3. Palmere Palmere,ty si snaha sama- tebe zato budou tak hladit až tě vyhladí-dobře tě tak.

   Smazat
  4. Chujmere,tobě transplantovali místo mozku kus lejna!!!!!

   Smazat
  5. Palmere,když prášky nepomáhají,tak zkus ženskou...

   Smazat
  6. Palmere, Palmere, ty kluku nedozrálá! . Poláci byli členy Varšavské smlouvy a byli hrdi na tento název! A pokud nevíš, poláci byli vždy kam vítr tam plášť ! Trocha znalosti, stačí od středověku, by neuškodilo nastudovat, místo fetu.

   Smazat
 5. polsky minister je retardovaný potrat !!! Ked sa narodil tak ho vyhadzovali na strom lebo si mysleli že je to opica !!Tak niet sa čo čudovať že je jebnuti na hlavu po tolkatych pádoch!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Potrhlí Poláci zřejmě touží po tom, aby až loutkovodiči rozpoutají velkou válku, se Polsko "odpařilo" jako první.

  OdpovědětSmazat
 7. Polákům můžu jen vzkázat, ať si pustí u nich velmi populární písničku od Mládka : Jožin z bažin k vesnici se blíží,... na Jožina z bažin, koho by to napadlo, platí jen a pouze práškovací letadlo. Brzy sami poznají proč!

  OdpovědětSmazat
 8. Murgo Murgo, tebe bych tak typoval na IQ maximálně 40. Trefil jsem se nebo jsem te přecenil?
  Palmer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, nevím, kdo má IQ 40 ! neboť ve slově tipoval - se píše MĚKKÉ i !!! :-)))))))))
   Hloupý trolle.

   Smazat
  2. Bravo, to byl zásah přímo na solar! :-)

   Smazat
  3. To samozřejmě patřilo Anonymní 26. března 2015 22:37

   Jen aby snad nedošlo k mýlce.

   Smazat
 9. Sýrie prý Rusku nabídne, aby si na jejim území postavilo základnu. To jsou paradoxy.

  OdpovědětSmazat
 10. Dyť je to jenom kripl. Americkej kripl - proč očumuje tady, když umí jenom sprostě nadávat, to nechápu. Neumí pořádně česky, sprostě nadává, ale furt sem leze -normál štěnice. Nemá smysl s tímhle dementem Palmerem ztrácet čas.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to troll a je za to placený. Jsou rozlezlí po všech webech jako švábi a neštítí se ničeho. Ale mají IQ tykve - knížecí poskoci. Holt vrána k vráně sedá.

   Smazat
  2. Jedná se o 2-3 lidi skandující neustále tatáž proamerická hesla a pohybují se i na dalších nemainstreamových webech.

   Smazat
 11. Polaci jsou totalne vypatlanej narod vylizanych dementu!!! ...ix let s nima makam ve vyrobni dilne v zahranici...takovy tupy idioty, kteri ale mimochodem "wie wszystko..." jen tak clovek nepotka ;-) celej minulej rok hulakali, jak je Rusa treba zabit, a ze Adolf byl pry LEPSI, nez V.Vladimirovic ... ( ! ) Valecni stvaci' rikal jsem jim, ze jsou ttotli a budou se jeste divit....a je to tu, zacnou jim od cervna chodit pozvanky na vojensky cviceni :-) TUPANI ! Od 1 do 3 mesicu, od 19 do 50 let. :-) ted placou a premysleji, jak z toho ven.... jenze podle ustavy musi a basta. Naklusat chranit stat, jinak dezerce :-D Po obdrzeni (vyzvednuti) pozvanky se musi DO 4 HODIN HLASIT nejakymu veliteli prislusnyho vojvodstvi...tak nejak :-D jsou to pitomci, doplati na to... muj nazor...

  OdpovědětSmazat
 12. Tanky NATO (zřejmě 50 BMP Bradley, identifikační znaky zakryté ) jsou přepravované přes Rakousko. Tyto fotografie byly pořízeny včera v Linci . Je zřejmé, že vlak s tanky jede ve směru České republiky !!! http://www.ovkscmfm.estranky.cz/clanky/zpravodajstvi/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastizradni komousi ve Frydku-Mistku by si aspon mohli najit rozdil mezi bojovym vozidlem Bradley a tankem.

   Smazat
  2. Pro 1:32: Prášek proti depresi a spinkat, dědečku. Lékař přijde na vizitu až ráno.

   Smazat
 13. POlsko je věrným vazalem a patolízalem USA. Tajné mučírny CIA, dodavatel zbraní kyjevské juntě, výcviková základna Pravoseků. Je komické, když stát který původně kolaboroval s německými nacisty (viz podíl na pomnichovekém záboru české ho zahraničí) a spolčoval se s nimi proti SSSR a pak tolik utrpěl od nacistů, kterému Banderovci vraždili lidi polského původu dnes kolaboruje s Banderovci, podporuje je, podporuje nacisty a kolaboruje se státem, který usiluje o světovládu a provádí Drang nach Osten. Veleambiciozní naduté Polsko vždycky bylo baštou kolaborace a bezpečnostním rizikem pro Československo a ČR.

  OdpovědětSmazat
 14. oprava: záboru československého pohraničí...

  OdpovědětSmazat
 15. Pohání je patologická nenávist k Rusku a všemu ruskému. A opět touží po ohni.
  Zapomněli - holt - velice rychle, ti Poláci, kdo jim uhasil ten oheň v osvětimských pecích ...
  Kdo se neumí poučit z historie, musí si ji zopakovat. Pro připomenutí.

  OdpovědětSmazat
 16. jj, máš recht.

  Mít tu moc, koupil bych kus Sahary, tam nakreslil čáru a kdo chce bojovat, tak tady máte možnost. Střílejte po sobě, podřezávejte se, škrtte se. Ale pokud se upíšete, tak odtud můžete až po roce.
  To by se nám ti váleční štváči a hrdinové krásně vyselektovali od společnosti
  Jerry

  OdpovědětSmazat
 17. TADY JE ODPOVED NA VSECHNY TY DAREBAKY ZE KONVOJ NIC NEZNAMENA - ZDANLIVE ALE VE SKUTECNOSTI TIM DOKAZUJEME ZE NAM NEBUDOU VADIT ANI DALSI KONVOJE A POTE ANI ZAKLADNA JAKO TO UZ BEHEM PRUJEZDU JEJICH MINISTR PROHLASUJE
  JESTLIZE BUDE NA POLSKEM UZEMI AZ DESET TISIC US VOJAKU
  PAK TOTO VOJSKO SE BUDE MUSET TAKE NEKAM PRESUNOVAT
  A JESTLIZE SE PRESUNOU NA UKRAJINU TAK TAM HROZI SVETOVA VALKA
  TO TI NASI BLBCI NECHTEJI SLYSET A MELOU A MELOU STALE STEJNE - NAM KONVOJ NEVADI JEN KOMUNISTUM

  OdpovědětSmazat
 18. Opět zde znečišťují diskuzi jeden nebo více cvičených proamerických trollů s IQ tykve. Ulevilo se vám úchylní trollové? Když jste zde vyprázdnily svoje tlustá střeva plná nevábně páchnoucích exkrementů. Nenávistných nadávek a urážek. :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Palmerův páníček by si měl po svém psíkovi uklidit a nebo jej venčit na stránkách IDNES...

   Smazat
 19. Není pochyb o tom, že když budou v Polsku trvalé americké základny, tak k tomu dojde u nás taky.No a to bude definitivní konec zbytku naší samostatnosti.V současné době není síly tento vývoj zastavit. Jedině až se sjednotí pokrokové síly v celé Evropě ,jednotně vystoupí a smetou současné zrádce ,kteří jsou dnes u moci. To ale bude ještě hezkých pár let trvat. USA tak jako tomu bylo i u jiných říší , které toužily po světovládě nemají na to aby trvale ovládaly celý svět .Dojde ke zhroucení jejich systému tak, jako se to kdysi stalo Velké říši Římské .Historie se stále opakuje. Chtěl bych se toho dočkat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, opakuje. Lidi jsou neponaučitelní.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.