Reklama

úterý 31. března 2015

Porošenko si vyzkoušel maskáče s nášivkou "cynický Bandera"

31. 3. 2015     zdroj
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko vystavil ve Facebooku a Twitteru fotografii, na níž si přehodil přes ramena maskovací oblek s nášivkou "cynický Bandera." Na snímku se ukrajinský vůdce usmívá a ukazuje rukou pochvalné gesto (zaťatou pěst se zdviženým palcem).


"Dokud jsme schopni dělat si legraci sami ze sebe - jsme neporazitelní!" napsal Porošenko a přidal k podpisu "Цинічний Бандера".

Jeho tiskový mluvčí Svjatoslav Cegolko fotografii okomentoval takto: "Mýlit se a přeříkávat se je lidské. Hlavní je mít dostatek síly a smysl pro humor si to přiznat. "

25. března se Porošenko přeřekl a nazval vrahy důstojníka Bezpečnostní služby Ukrajiny Viktora Mandzika "cynickými banderovci." Na setkání s pracovníky rezortu na počest 23. výročí jeho založení prezident řekl: "Cyničtí banderovci ... banditi, ve vojenské uniformě se zbraní v ruce. Okrádali Ukrajince, tajně je zabíjeli. A Viktor se nebál postavit se jim do cesty."

Poslanec z radikální strany Igor Mosijčuk požadoval, aby se Porošenko za tento výrok veřejně banderovcům omluvil.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

4 komentáře :

 1. nejpravdivější výroky jsou obvykle vysloveny podvědomě

  OdpovědětSmazat
 2. Na to jsi přišel jak?
  Palmer

  OdpovědětSmazat
 3. http://aeronet.cz/news/aby-se-nezapomnelo-trocha-historie-volynsky-masakr-polaci-a-ukrajinci-ukrajinska-povstalecka-armada-a-banderovci-vzor-dnesnich-ukrajincu/

  koukněte, co to bylo za zrůdy ti banderovci. Stejné zrůdnosti dělají dnes na Donbasu každý den, je mi z nich na blití i těch, kteří je podporují, USA, EU a naši karlovci, kteří mávají okupantům...

  OdpovědětSmazat
 4. Možná si zkoušel posmrtný oblek.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.