Reklama

pátek 6. března 2015

Potravinová blokáda Krymu selhala

6. 3. 2015, zdroj: zde

Potravinová blokáda Krymu selhala: Ukrajinci vezou tuny potravin na poloostrov. Stovky ukrajinských nákladních vozů vytvořily dlouhé fronty před hraničními přechody krymského federálního okruhu RF.
Snaha o blokádu poloostrova vybouchla! Ukrajinci doslova spěchají na "okupované" území, aby získali další rubl prodejem jejich jídla.
Snažíc se nějak ospravedlnit situaci, GPS (státní pohraniční služba Ukrajiny) přitakává krymským celníkům: "Hlavním důvodem takových front je nízká propustnost hraničních přechodů a pomalé odbavení vozidel z ruské strany. V průměru na kontrolu a odbavení dokumentů jednoho kamionu Rusové potřebují alespoň jednu hodinu" - uvedla ve své nedávné zprávě GPS.

Po pravdě, fronty nebudou, když nikdo nepojede. Ale ukrajinští obchodníci se tlačí do Krymu jako pominutí - píše portál "Svobodný tisk".

Dopravní statistiky ukazují bezprecedentní růst nákladní dopravy. Zde jsou čísla z minulého pondělí: výjezd z pevniny (Ukrajiny) v kontrolním bodu "Kalančak" - až 320 nákladních automobilů. Kontrolní bod "Čaplinka" - 380 kamionů. Kontrolní bod "Čongar" - 205 nákladních aut. Rosselchoznadzor (Ruská zemědělská kontrola) potvrzuje, že na poloostrov začali dodávat mnohem více ukrajinských výrobků. Dopravní proud nevysychá. Naopak, jen v posledních sedmi dnech přivezli 12 989 tun potravin. Je to o 1537 tun více než v předchozím týdnu.překlad: Ď.

 

 

6 komentářů :

 1. Řikal jsem si že Prasečenko ted neni moc videt. Asi balí bonbony pro Krym. Holt kšeft je kšeft.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máte smysl pro humor! Jen více vtipných poznámek!

   Smazat
 2. Kšeft je kšeft. Nakonec se zjistí, že jsou to Poláci.

  OdpovědětSmazat
 3. Mám dobré informace přímo z Krymu.
  Tam je nejvíc rozšířen maloprodej,tržnice,stánky,který ovládají Krymští Tataři,pod patronací vlivných zbohatlíků.Hodně jsou závislý na turistickém ruchu.V loni to dopadlo dost špatně,tak je vidět,že se včas zásobují.Přeji zlepšení pro Krymské obyvatele.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
 4. Porošenko alias Walzman žádné bonbóny pro Krym nebalí. Walzman balí kufry, ale stala se chyba, nemůže nikde najít svůj izraelský pas. Bojí se, že nestihne zdrhnout. Právě se totiž dozvěděl, že Jaceňjuk obdržel pro sebe a celou svou rodinu kanadské pasy. Štěstí přeje připraveným. Sláva Ukrajině !

  OdpovědětSmazat
 5. gerojam slava !!!

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.