Reklama

pondělí 30. března 2015

Přechází Washington k "plánu B"?

30. 3. 2015    zdroj
Nedávná absence Vladimíra Putina v médiích byla některými šprýmaři vysvětlována tím, že "měnil svět." A svět se opravdu změnil. Je v něm méně "Ukrajiny" a více banalit života. Možná je to způsobeno několika posledními, poněkud neočekávanými, událostmi, které proběhly ve Washingtonu, mnohem důležitějšími, než je "Ukrajina".


Zřetelně se to projevilo v kontroverzním projevu izraelského premiéra v americkém Kongresu, který si dovolil zaútočit na prezidenta Obamu. Prezident byl postaven před hotovou věc ohledně této řeči, nebyl při ní přítomen, a později se s vůdcem Izraele, svým strategickým partnerem na Blízkém východě, nesetkal.

Formálně se kamenem úrazu stala politická kazuistika. Obama začal náhle trvat na jakési palestinské státnosti. Asi tak, jako na "respektování svrchovanosti Ukrajiny." Izraelský premiér se vyjádřil o nepřípustnosti palestinské státnosti a prezident Obama pohrozil Benjaminu Netanjahuovi revizí celé politiky USA na Blízkém východě.

Nám nechvalně známý senátor John McCain okamžitě poradil prezidentovi USA, aby zastavil hysterii a překonal napětí mezi USA a Izraelem. Obamou plánované podepsání rezoluce OSN o uznání Palestinského státu by mělo být podle McCaina zcela vyloučeno z pořadu jednání, protože je "v rozporu s americkou politikou, prováděnou nejméně posledními 10 prezidenty USA." Připomeňme si, že McCain prohrál prezidentské volby s Obamou, což znamená, že v zásadě se mohl stát prezidentem USA.

Ale Obama se nechystá ustoupit McCainovi a Izraeli. Ve skutečnosti Obama nyní "háže" Izrael, svého strategického partnera na Blízkém východě, nalezením záminky v palestinské "maličkosti", na McCaina.

Totéž se děje s Ukrajinou, která si předsevzala, že se prodá Washingtonu jako strategický partner. Zdá se, že již rozhodnutou otázku dodávek zbraní na Ukrajinu, kterou razí tentýž McCain, Obama zavěsil do vzduchu: on a jeho přátelé stále váhají.

A vše směřuje k tomu, že dodávky amerických zbraní na Ukrajinu nebudou. Budou pouze výzvy přátelit se proti Rusku. Obama nedávno ignoroval žádost o setkání generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga, i když šéf aliance byl ve Washingtonu a požádal o schůzku. Informovala o tom zpravodajská agentura Bloomberg. Tato událost je také z kategorie skandálních: předchozí američtí prezidenti si něco takového nedovolili.

Změnu Obamovy politiky pocítily jeho kyjevské loutky a dovolily si hrubý výpad na adresu amerického prezidenta. Anton Geraščenko, bezvýznamný pomocník Avakova, srovnal samotného Obamu s pštrosem, který zaryl hlavu do krymského písku. A představte si, že je stále naživu!

Podle těchto působivých faktů je možno soudit, že Obama a jeho tým pod vedením ministra zahraničí Johna Kerryho mění směr americké demokracie, při tom "odhazují" strategického partnera na Blízkém východě (Izrael) a sní o strategickém partnerství s banderovskou Ukrajinou. A dokonce i partnerství s Evropskou unií je problematické.

Co mají společného tyto zásadní změny americké politiky? Zdá se, že je to finanční problém. 27.února tohoto roku řekl bývalý předseda FEDu Alan Greenspan v rozhovoru pro televizní kanál CNBC, že americká ekonomika je ve velmi chatrném stavu.

A 12. března známý ekonom Walker Todd učinil toto prohlášení: ekonomika USA má asi "60 - 90 dnů života, protože dolar je na pokraji zhroucení." Todd je také ještě "ten", co 20 let pracoval jako ekonomický poradce Federální rezervní banky v New Yorku a Federální rezervní banky v Clevelandu, nyní je profesorem v Centru pro finanční alternativy v Cato institutu.

Nicméně primát si zaslouží i známý expert Dave Hodges, který řekl: "Pokud je předpověď Dr. Todda přesná, zapadá to do toho, co říkají i další zdroje o nejbližší budoucnosti, a odráží to i můj postoj." Domnívá se, že taková "událost pod lživou vlajkou" může být použita jako záminka pro vyhlášení válečného stavu v USA.

Jinými slovy, prezident Obama a Federální rezervní systém USA již nemají dolary, a to nejen pro Ukrajinu, ale dokonce i pro Izrael, který je největším příjemcem americké pomoci. Washington vytváří politickou záminku k odmítnutí Izraeli této pomoci. Největším držitelem dluhových závazků USA je Saúdská Arábie a Washington je nucen přistoupit na politické ústupky pro svého arabského věřitele v podobě podpory palestinské státnosti.

Čína a Rusko jsou mimochodem také věřitelé FEDu USA a nepřátelství s nimi nikterak nezvyšuje finanční stabilitu Ameriky. Podle nejnovějších informací začaly odstupovat od cenných papírů FEDu a pravděpodobně nejsou sami. Je pozoruhodné, že své senzační prohlášení bývalý guru FEDu, Alan Greenspan vyslovil rok po začátku zhoršení rusko-amerických vztahů.

Až do nedávné doby se Washington řídil "plánem A" při překonávání svých finančních problémů, o němž hlasitě vytrubovali do světa zastánci "strany války" v USA: Brzezinski, McCain, Biden, Brennanová a jejich přisluhovači, a požadovali urgentní dodávky zbraní pro kyjevskou juntu. A tvrdost na Blízkém východě. Je to plán vystoupení USA z finanční krize prostřednictvím světových válek, v první řadě s Ruskem.

Na Ukrajině byl "plán A" nebezpečný pro své nepředvídatelné vojenské důsledky: přímé vojenské střetnutí s Ruskem ve stepích Ukrajiny. Ale nedávné zkušenosti z Krymu a Donbasu a vyhýbavá politika Evropy vedly Washington k vystřízlivění.

Někteří analytici USA, dosti známí na to, aby je znali v Rusku, v nedávné době prohlásili následující: Washington se bude snažit co možná nejtišeji odejít z Ukrajiny. Náklady jsou příliš vysoké ... Ve skutečnosti promluvili o washingtonském "plánu B" ohledně bývalé Ukrajiny, a soudě podle skandálu s Netanjahuem, ohledně Izraele.

"Plán B" USA, "tichý odchod" z Ukrajiny a z Blízkého východu, je možno spojit se jménem prezidenta Obamy, ale ve skutečnosti za ním stojí státní tajemník John Kerry, a ti, kdo jsou za ním, a které známe špatně. Ale rozhodně jsme nikdy neviděli Kerryho společně s McCainem a Bidenem.

Je zřejmé, že svět stojí před novou finanční krizí, a že ve Washingtonu bojují strany "A" a "B" o způsoby řešení této krize. Která z nich vyhraje, není jasné. Ale loutkám Washingtonu v Evropě, Izraeli a na Ukrajině už lebky praskají. A Rusku zůstává jedno - být ve střehu. Spolu s Čínou a dalšími zeměmi BRICS a ŠOS.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

38 komentářů :

 1. Přeloženo - Americe a trollům zvoní umíráček !!! :-)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No,mozna neco na tom bude. Ovsem poucme se z historie. Co bylo po boomu? Krach. Apokrachu? Valka. Podle ovoce je poznate. Tedy sldujme vyvoj a okud bude podobne blazneni a slni tisku a zprav, tak vime, co muzeme cekat.. A ono NATO nam poslouzi. Ke smrti.

   Smazat
  2. USA má dluh přes 17 trilionů dolarů a je v Číně má dluhopisy za 4,5 bilionů dolarů a hrozí jim totální státní bankrot. Proto usilují o války, které jim smazávají tyto dluhy a o stamiliony zabitých lidí jim vůbec nejde protože jsou to zločinci, nacisti, teroristi a váleční štváči placení židobankéři z Wall Streetu - tomu USA říkají Vývoz demokracie a la Made in USA a nebo nový světový řád elit světa = nový otrokářský řád a vyvraždění lidstva, něco podobného chtěl i Adolf Hitler za 2. světové války - nic nového pod sluncem!!!

   Smazat
  3. absolutny suhlas

   Smazat
 2. Zajímavé,co se z toho vyvine.A co když Amerika už nebude mít dolárky pro své neziskovky. Jak potom budou tvořit pátou kolonu?.

  OdpovědětSmazat
 3. Ale nezvoní. Všem zvoní nějak stejně. Vždyť on nás ten zmetek prašivej Singer dost tyranizuje s těma kejklema co dělá s korunou -ne? Dělají si co chtí, nikdo na ně nemá.Kdo jim zakáže ty kejkle? V tom jsou přece američani nevinně -ne? Nebo že ani za pětadvacet let nedali naši protiobčanští politici dohromady nějaký pravidla o sociálním bydlení. Až teď, když tolik lidí už pochcípalo venku, se tím začnou zabývat? A už zase někteří řinčí, že obce nemohou bydlení zajišťovat -no bodejť by mohly, když své byty, které získaly bezplatně, rozfrcaly a rozprodaly, to si obecní panstvo nahrabalo, a co neprodaly, nechali zchátrat na ruiny kolem dokola oblepené reklamami, což jim více vynáší, než by byly nájmy od občanů. Posrané smečky darebáků! I za první republiky se obce musely o lidi starat, stavěly se pazderny, starobince a chudobince. Jen tihle kašpaři co nemůžou sežrat sami, to je nezajímá. Proč bychom se měli zabývat pátou kolonou a američanama a všemi těmi ble ble - když tady lezeme po krk ve sračkách? Lidi se vystřelujou po hospodách a za to všechno může USA?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Protože se nás USA přes svou pátou kolonu snaží zatáhnout do války proti Rusku.

   Smazat
 4. O tom, ze jsou USA v ekonomickem hajzlu, se mluvi uz moc dlouho na to, aby to nijak nevyplavalo na povrch. Dolar se udajne potaci nad propasti, ale porad posiluje. Neco je spatne. Bud tomu nerozumim, nebo s tou vprdelitosti US ekonomiky nebude tak horke. Nicmene aby bylo jasno: Mym opravdovym pranim je, aby se ta podelana amerika uz fakt podelala, protoze kam vlezou, tam sto let trava neroste. Podobne to bylo se sovetskou armadou. Treva v Ralsku trava taky moc neroste. Jen indoor. :o)))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jsem si jist, že dolar v podstatě už dlouho oslabuje. Jenže není ho s čím porovnávat. Aby to co nejdéle nebylo nápadné, svým bankovním a jiným všemožným vlivem (zavedením obchodů s papírovým zlatem atd.) nutí okolní měny oslabovat stejně nebo více (tisk Eura, i oslabení koruny, ...). Jde jen o zoufalé oddalování. (Amerika holt i sama seba "uzbrojila".)
   Děda.

   Smazat
  2. Staci se podivat na historii relaci k jednotlivzm svetovzm menam za posledni 3 mesice, treba na xe rate, a to te usvedci z omylu. Bohuzel... Mocne posilil na zacatku roku a od te doby se drzi. Nevim, cim to vyhnali, jak to udelali, ale normalni ani zdrave to neni. Nemluvim tu ted o zlocineckych pletichach singrovske kliky na permanentni oslabeni koruny v CNB, to je jina kapitola.

   Smazat
  3. SINGER NENÍ JINÁ KAPITOLA.TO ON KUPUJE DLUHY SS

   a ty dluhy nemohou růst donekonečna.Jsou limitovány těmi,kteři si je ještě kupují.Když ti přestanou tak to bude ten konec-japonec.

   Smazat
  4. To je jako s firmou, čím větší obrat, tím déle se udrží v mínusu. A přes USA teče většina peněz světa. Jediné, co je posere, je dedolarizace. A na tom se pilně pracuje.

   Smazat
  5. když je řeč o US dluzích tak se téměř vždycky vynechá jedna položka, shodou okolností ta nejhorší. Dolar je totiž zatížen falešnými dluhopisy, kterým se, asi aby to lépe vypadalo, říká deriváty. Podle údajů z USA (viz "us national debt clouck real time"), je jich celkem v "oběhu" za 680 bilionů dolarů (680 a dvanáct nul, aby nevylo mýlky). Až toto jednou praskne, bude to kolaps světových rozměrů. Znamená to totiž, že mnohé, hlavně velké banky nemají prakticky žádné volné finanční prostředky a papíry v jejich držení jsou dobré tak na podpal v kuchyňských kamnech. Nebo jinými slovy: jen zhruba jeden dolar z nějakých 30-40 je "pravý", zbytek jsou falešné peníze.

   Smazat
  6. Není problém falšovat ekonomická data a za realitu vydávat fiktivní hodnoty.

   Smazat
 5. Tenhle clanek se mi zda pozitivni, ze teror a svetova nadvlada USA konci.
  Nebude vice demokracie americkou cestou, jelikoz jim finance jaksi vysychaji. Proamericti mavaci budou brzo plakat, tak misto mavatek, by meli zakoupit kapesniky pro sve krokodyli slzy.jaris

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Výborné články na Nové republice. Potvrzují, co už je známo z KSB - koncepce sociální bezpečnosti: http://leva-net.webnode.cz/:
   Globální moc mění svou polohu a prostředky uplatňování své moci. Do konce starého věku byl ohniskem globální moci západ, USA měly roli světového dozorce. Zájmy globální moci a stranové elity USA byly v souladu, proto USA působily zdánlivě jednotně, přestože se v klíčových pozicích nacházeli jak zástupci globální moci, tak stranové elity. S přesunem ohniska globální moci do Číny však globální moc již nemá společné zájmy se stranovou elitou USA, ale právě naopak, vystupuje proti ní, protože potřebuje posílit právě své nové mocenské středisko v euroasii. I proto má Putin dočasnou podporu globální moci, neboť i on je využíván, mezi jinými, jako prostředek k ukončení nadvlády USA nad světem.
   Obama a další osoby jsou prostředkem globální moci, proto jsou v rozporu se zástupci stranové elity USA. Stranová elita USA si však toto rozdělení neuvědomuje a naivně předpokládá úspěch svůj, protože tak tomu bylo vždy (ale za podpory globální moci, kterou však nyní ztratili). Proto se jim nedaří nyní a předpokládá se, že se jim nebude dařit ani v budoucnu, globální moc je vytěsní z globálních záležitostí a nechá je čelit vlastním potížím díky nimž ztratí i roli světového dozorce.
   Ano, konec amerického fašismu je na spadnutí, stejně tak konec moci jejích nositelů především z řad židovstva. I demonstrace vojenských křápů z osmdesátých let to potvrzuje. Není však vůbec jisté, zda se pro našince něco změní k lepšímu. Nejedná se totiž o změnu vyvolanou zdola, ale o boj mezi špičkami moci na Zemi. Není v zájmu ani vítězící globální moci jakékoliv nastolování spravedlivějšího řádu, ale naopak, i v jejím zájmu je obnovit svou globální moc nad co nejvíce ovládaným lidstvem.
   Příležitostí lidstva právě v tento čas přechodu globální moci ze západu na východ je využití dočasné slabosti globální moci a odpoutání se od ní. V tomto směru se jeví jako nadějné konání Putina, který právě díky metodologii KSB vytáhl Rusko z popela.
   V ČR vidíme nástup představitelů globální moci posilováním církví a vlasteneckých stran, které však nemají zájem na hledání a nastolení společnosti více lidské. Ano, Zeman je představitelem globální moci, proto je jeho pozice neotřesitelná. Dříve, nebo později však dojde ke konečnému střetu mezi zastánci vykořisťování člověka člověkem a hledači společností lidskou. Kdy se to stane, záleží jen na nás..
   Aleš Krejčí / Brno

   Smazat
  2. Dobra anlyza, dodavam k tomu: http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/news/vyznamna-verejna-prohlaseni-a-informativni-udalosti-popisuji-velmi-jasne-ze-nadvlada-kabaly-konci/

   Smazat
  3. Pane Krejčí, zatím nemám pocit, že by Putin v současné době nabízel lidem alternativu ke kapitalistické společnosti. Spíše to na mě dělá dojem, že i on je představitelem globální elity. Ovšem je možné, že se Putin musí opatrně pohybovat v nastavených mantinelech. Každopádně moje důvěra k němu není bezmezná. Zajímalo by mě rovněž, kdo stojí za vraždami opolčenských velitelů na východní Ukrajině, kteří byli známí tím, že prosazují samostatnost východní Ukrajiny, ale především zestátnění majetku místních oligarchů. Zatím to vypadá tak, že Putin plánuje využít majetku v místě zájmových oligarchů k obnově zničené Novorossie. Mluví se o Achmetovovi. Ale vždy je něco za něco. Máte pocit, že by z tohoto semene mohla vyrůst nějaká sociálně spravedlivější společnost? Jestliže Achmetov bude investovat do obnovy vých Ukrajiny, pak jen proto, že výhledově očekává zisky. Poku by chtěl někdo budovat alternativu k současnému kapitalisnesmyslu, nebylo by lepší zestátnit ukradené majetky a tyto pak využít k obnově bez očekávání hlavních zisků opět jen pro některé? Dokážete z pohledu KSB vysvětlit tento vývoj, pokud už tedy KSB studujete?

   Smazat
  4. Výborný dotaz, na který Vám ale neumím dát jednoznačnou odpověď. Uvedl jsem, že konání Putina považuji za nadějné, jak bude ale rozhodovat v okamžiku, kdy bude mít příležitost odklonit se od zájmů globální moci, nevím. Stejně tak nevím, jestli tu příležitost již měl, např. ve Vámi uvedených příkladech. Zatím si to vysvětluji tak, že Putin musí zohledňovat schopnosti lidí, které má po ruce. Musí pracovat s tím, co je, tzn. zohledňovat kvalitu prostředí, které jej obklopuje. Jedna věc jsou nálady lůzy a druhá věc skutečné možnosti tohoto obyvatelstva něčím přispět. Uspěchání změn je stejně nebezpečné, jako lpění na starých pořádcích. "Kdo chce moc, nemá nic".V Rusku jeho síla závisí na široké podpoře prostých lidí, ale ti mu nezajistí účinnou armádu, řízení státu, apod.. Ba ani humanitární pomoc pro Novorosiji nedají dohromady. Musí všechny tlaky citlivě vyvažovat, obchodovat a snažit se hledat nejlepší řešení z možných. Myslím si, že se mu to zatím daří, a to i navzdory neustálému vnitřními boji se svými spolupracovníky, kteří nám z dálky připadají jako jeho stoupenci a přitom pracují na zakázku jiných
   - Jak by se na zestátnění majetku oligarchů v Novorosii asi dívali oligarchové v Rusku, na kterých stojí zdrojování i té humanitární pomoci?
   - Myslíte si, že by je nenapadlo, že by se takové znárodňování mohlo ujmout i v Rusku?
   - Potřebuje Putin a prostý rus právě nyní přijít o zdrojování vojensko-průmyslové základny?
   Vraždy opolčenských velitelů jsou tímto způsobem vysvětlitelné, navíc když se chovají jako samozvaní vůdci se smečkou ke všemu odhodlaných ozbrojenců za zády dočasně opojených úspěchem. Kdo by zajistil, že by se majetek oligarchů ve výsledků neocitl zase v rukou jiných oligarchů, je to smysluplné řešit v čase okololétajících kazetových bomb?
   Cílem Putina je odstranění fašounů na celé Ukrajině, nejen v Novorosiji, protože dříve, nebo později by se tito stejně nechali zneužít na napadení Ruska. To je přeci blahodárný cíl, proti kterému pouhá samostanost východní Ukrajiny neobstojí.
   Je to smutné, KSB se šíří rychlostí světla po celém světě, ale češi se raději učí již předžvýkané, než aby se sami naučili "předžvýkávat." :o( Aleš Krejčí / Brno

   Smazat
  5. A nebude príčinou na vzniknutie Novorossie aj vznik priameho pozemného mostu medzi Európou a Ruskom?. V skutočnosti toto územie môže ostať pod zástavou Ukrajiny, ale bude ovládané Ruskom. Všetky otázky trasovania plynovodov, železníc... by tým boli vyriešené a zapadlo by do toho aj vyhlásenie, že plynovým uzlom pre Európu sa má stať Maďarsko.

   Smazat
 6. SS SE P%IPRAVUJ) ROZDAT NA 700 ZÁKLADEN NÁVODY

  na pěstování ředkviček A RYCHLÝ PRODEJ TANKŮ místním povstalcům a teroristům .Tiskařský lis se zastavuje.

  http://www.usdebtclock.org/

  OdpovědětSmazat
 7. a preto kým sú a v dobrom kurze nakupovať majetky na Ukraine ! - Ukraine slava, slava gerojam

  OdpovědětSmazat
 8. a nedávno prebehla zpráva, že Ukraina už nebude kupovať ruský plyn a hotovo, a potichu - kto to kde čítal, sa opýtali rusov, či sú ochotní nechať tak cenu aspoň rok ....

  OdpovědětSmazat
 9. USA jdou opravdu do kytek. Posilování dolaru dělá uměle FED, kde rotačky jedou na plno a tisknou v podstatě falešné prachy. Tisknou bez závislosti na výrobě-na výkonu země. Těžko může jít dolar nahoru, když výkon USA klesá a nezaměstnanost závratně stoupá, platy nerostou. Jako každá měna, i bankovka dolar má své číslo. Až ta bublina rupne, tak některé číselné řady budou brány jako neplatné.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. V zasade mas pravdu, ale tisknutim dolaru se jeho hodnota nezvysuje... Umoruji se tim pouze dluhy..

   Smazat
 10. pro 8:21 - ano, Ukrajina prohlásila, že od 1.4. nebude kupovat ruský plyn a to proto, že už se netopí a oni nyní plyn nepotřebují. No a včera opět pěkně poprosili Rusko, aby jim ten plyn dodávalo... a to s nějakou slevou. Asi si mysleli, že někdo jim dá něco zadarmo. Už jich mají všichni plné zuby. Dagmar

  OdpovědětSmazat
 11. Baví se Obama s Merkelovou o časových pásmech a jaké to přináší trable. Merkelová říká: „To mi povídejte, jednou jsem volala japonskému premiérovi, chtěla mu poblahopřát ke zvolení a v Tokiu byly 3 hodiny ráno, já ho vzbudila, no děsnej trapas…“ Obama povídá: „To nic není, to já volal včera Putinovi, ať dá okamžitě vyšetřit vraždu Němcova a tam byly tři hodiny před ní!“

  OdpovědětSmazat
 12. A najednou mi tu nějak chybí sprosté a stupidní komentáře vítačů amerických žoldáků. Nestíháte?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nemaj cas sedet u kompu, oni vsichni uvedomele vitaji sve idoly v hranatych zeleznych maringotkach. :o)))

   Smazat
 13. Určitě není větší krize, než byla ta mezi dvěma světovými válkami do doby, než začali američani vyzbrojovat Hitlera, aby vyzkoušel novou strategii ve španělsku. To byla doba, kdy ulice velkých amerických měst ( a nejen tam) byly plný lidí, chcípajících na ulicích jako psi. Nebyla práce -totéž v Německu. Přečtěte si někdo E.M.Remarque Černý obelisk - tam to je všechno Muselo to bejt strašný, postupně to zachvátilo i naši republiku, i velké továrny byly silně zadluženy.Každej dlužil každýmu a lidi v tom chcípali hlady.Válka zničila asi šedesát nebo sto milionů lidí. Na šestině světa se pak změnil režim a začala válka studená. Ale už je tady všechno znovu, protože kapitalizmus jinak fungovat neumí. Pár lidí ( židáci?) disponuje veškerým majetkem Země - zbytek zemí je zadlužen.Každej dluží každýmu a není z toho cesta ven. A když už jsme u toho,je úplně jedno, kdo se šel podívat na konvoj a uvítat ho, a kdo na to kašle. Konvoj sem více sraček než tady už jsou nepřiveze, ani je odtud neodveze. Je úplně jedno,že tudy projíždí. Jen lidi se můžou posrat. Synonymum k tomu je, jak si zvířata, která dostávají čím dál méně do žlabu, navzájem skáčou po krku, jak ta,která dříve svorně žrala, se najednou rvou o žvanec na život a na smrt. Jsme na tom stejně. Blbnou a kravnou tady ti chudí - ti co jsou na ocase. Bohatí rajdají po světě, a nějaké konvoje mají na háku. Stejně tak celebrity a podobný šmejd. I vy byste je měli na háku se zajištěným příjmem tak nad padesát tisíc měsíčně - nebo ne? A takový ty žvásty jak nás vohrožujou, na nás sunou media, která se nás snaží zabavit, a ještě více rozesrat chudý lidi mezi sebou. Všechny ty nadávky a urážky tady jsou na hovno. Nechápu,proč si lidi nadávají. Budou velikonoce, proč nesháníte uzený, nebarvíte vajíčka, neštěšíte se na návštěvy dětí a vnoučat? Copak už jsme všichni opravdu jen defektní chátra?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Problém není kapitalismus, ale státní protekcionismus. Státy se nechají vydírat velkými společnostmi, které by v opravdu tržním prostředí zkrachovaly... jenže přežívají, protože mají v rukou vládu. To poslední, co tu potřebujeme, je ještě víc regulací, ještě víc rozkrádání, ještě víc přebujelé byrokracie a ještě víc na dotacích zbohatlých rádobypodnikatelů. Zrušme vlády, zrušme státy, ozbrojme každého občana a zaveďme společnost vzájemného respektu. Už žádné řinčení do války jen proto, že zbrojařský průmysl nechce zkrachovat. Nebaví mě číst nadávky na kapitalismus. Ten tu reálně není - ani teď, ani před 25 lety, ani před 85 lety... prostě není. Jediné, čeho máme čím dál více, je socialismus, daně a dluhy.

   Smazat
 14. Jenom malá poznámka k senátoru McCainovi. Čirou náhodou jsem se dostal na web americké společnosti Veterans Today, kde jsem si přečetl článek - otevřený dopis prezidentu Putinovi, s požadavkem na zaslání jistých starých dokumentů o kterých vědí, že jsou v držení ruských zpravodajských služeb. Bral bych to jako nějaký hoax, kdybych si nepřečetl, že šéf této společnosti Gordon Duff, (invalida veterán z Vietnamu), je současně vedoucím nejvetší soukromé zpravodajské služby v USA, kde působí i řada bývalých agentů KGB jež emigrovali na západ. No a tam je mimo jiné i požadavek na zaslání dokumentů -
  1) Magnetofonové nahrávky a přepisy Johna McCaina – 32 propagandistických relací udělaných v době kdy byl válečným zajatcem, včetně jeho tvrzení, že USA použily biologické zbraně proti Severnímu Vietnamu.

  2) Text Johna McCaina z jednání s KGB v Hanoji obsahující plné kompletní válečné informace, které vedly k přesunu protivzdušné obrany s mnohem vyšší úspěšnosti sestřelení amerických letadel.

  Tak nevím, co si mám o tomto putinobijci myslet.

  Celý text v originálu je na http://www.veteranstoday.com/2015/03/10/we-demand-president-putin-release-documents-vital-to-world-peace/

  Český překlad - http://desitka.org/?p=3804#more-3804

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto McCain tak řinčí zbraněmi proti Rusku, neb hrozí jeho prozrazení jako zrádce USA.

   Smazat
 15. Jenže pak tedy máme nějakej zprasečenej socializmus. Socializmus prosazuje beztřídní společnost - to je jeho základ. Ne na jedné straně vykořisťovaný lidi a na straně druhé nepostižitelný nadlidi. Není zde sociální stát, sociální smír, sociální bydlení, sociální lékařská péče.... tak jaký socializmus? Jestli byl socializmus do roku 1989 a pak nastal diametrální obrat o 360 stupňů ve všem, s tím, že šestina světa, kde byl socializmus dala přednost kapitalizmu - tak co tedy nastalo? Jak říkal s oblibou Nečas - český prasopes? Jo. Asi jo, Vypadá to tak. Horních milion vyhryzů si ponechalo komunizmus, a to ostatní nějak přežívá jak jim regule vyhryzů dovolují. To je špatně.A jestli není kapitalizmus akumulace kapitálu v rukách jednotlivců - tak co to teda je?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Socialismus prosazuje především to, že nebude vznikat nic nového, protože nebude absolutně žádná motivace. Co bych se snažil, když mám svoje jistý. Co bych se snažil podnikat, když je kolem toho milion buzerací, daní, pokud atd. Co bych se snažil mít auto, když jsou všude nesmyslné radary a neuvěřitelné obíračky skrze povinné pojištění. Co bych se snažil pronajímat byt, když si nemohu svého nájemníka vybrat jak chci? Je snad můj majetek státní nebo co? Já jsem ten první, kdo uznává, že lidé jsou rovnocenní partneři a měli by spolu jednat v duchu bratrství; tvořit a ne ničit. Socialismus ničí vazby, ničí přirozenou strukturu společnosti - ničí rodiny, ničí vztahy na pracovišti, ničí jakoukoliv motivaci něco v životě dokázat - protože za jakékoliv vyčnívaní je člověk v socialismu trestán. V současné tzv. západní civilizaci je socialismu stále víc a víc. Daně se zvyšují, všelijaké nesmyslné pokuty se množí, jakákoliv svoboda ubývá a s ní i respekt. Co bych respektoval druhé, když do mě stát z několika úřadů neustále kope a má mě za zločince? Co bych přispíval na charitu, když mi stát sebere 70 procent toho, co vydělám, s tím, že stát se přece stará o ty slabé. Co bych vykazoval nějaký zisk, když stát velkou peněz rozkrade a nemá absolutně žádnou vůli ani snahu jakkoliv šetřit? Co budou lidé dělat, až jim socialisti všechno zakážou? Klidně se dívej na kapitalisty jako svině; ano, někteří jsou; ale nejvíc ti dokáže život posrat stát. Ten je největší svině.

   Smazat
  2. Kapitalismus nezajistí rovnost, každý kapitalista není rovný chlap atd. Ale v kapitalismu si můžeš svého kapitalistu vybrat. V opravdovém kapitalismu je každá směna dobrovolná a obě strany na ní vydělají (jinak by směnu neprovedly). Vše, co přičítáš za vinu kapitalismu, je vinou státu. Stát zde chrání banky - než by nějaká zkrachovala, tak jejich ztráty zalepuje; takže banky nemohou zkrachovat a nemusí bojovat o klienty - o nás, nemusí si dávat pozor při půjčování a při nákupu dluhopisů, mohou rozjíždět naprosto nesmyslné investice, které by normálně vedly ke krachu. Telefonní operátoři... je jen jich pár díky licencím od státu, tedy stát omezuje jejich množství, tím pádem se snáze domluví. Zdravotnictví a farmaceutický průmysl je zatížený povinným zdravotním pojištěním (které je v podstatě daní, protože pojišťovny si nemohou konkurovat) a obrovskými omezeními a různými výhradními licencemi údajně kvůli drogám. Stát deformuje pracovní trh minimální mzdou a dalšími regulacemi (takže není možná sehnat lidi na drobnější práce a zároveň si lidé nemohou tu drobnější práci legálně sehnat; a to nemluvím o tom, že najmout zaměstnance je obrovský risk, protože propustit jej je obtížné, zvlášť pokud založí odbory, takže produktivita firmy při špatných zaměstnancích může jít totálně do háje; náklady na zaměstnance jsou taky vysoké - musíš mu povinně zaplatit i pár týdnů, kdy nepracuje; ne proto, aby sis ho udržel, protože jiného takového zaměstnance neseženeš, ale prostě proto, protože stát řekl). Ano, dál si nadávej na kapitalismus, ale v podstatě všechno, co je tu na palici, jsou věci, do kterých strká nos stát. Buď to stát vlastní, nebo to stát dotuje, nebo to stát šíleně reguluje.

   Smazat
  3. Trvám na tom, že kapitalismus zde nikdy nebyl, nebyl ani jinde na světě, snad možná s výjimkou Hong Kongu a pár dalších drobných míst. Pokud se ti nelíbí, že je nějaký kapitalista bohatý, něco ti povím. Není sranda zbohatnout. Ano, část lidí zbohatla díky tomu, že jim buď přiteklo ze státního, nebo spáchali trestný čin - ty nesnáším stejně jako ty, ale říkám jim zloději, ne kapitalisti. Další část měla dobrý nápad a dokázala jej prosadit - pak je zcela v pořádku, že zbohatli, protože jejich práce byla přínosem pro společnost. A potom je zde obrovská skupina lidí, kteří makají jak jen to jde a snaží se nějak uživit (ono totiž mít firmu není žádná prdel, a to ani bez státu; není to prostě žádná zlatá slepice). A jediné, čeho se dočkají, jsou kopance do kapitalistů, ať už od státu, nebo od lidí jako jsi ty. Howgh, myslím, že ty tři příspěvky stačily. A ty se nad sebou zamysli, dík.

   Smazat
 16. Dagmar -nerozčilujte se. Musíte se naučit rozeznávat realitu od mediálních tanečků -a tady kolem nás jsou samé mediální tanečky.Media se stala bohužel součástí našich rodin, našich životů, do všeho nám žvaní, lžou nám, kecají manipulativní hovadiny a my to neumíme rozeznávat. Bůhví jak je to s tím plynem - tak, jak je to popisováno, by jednali lidi,kteří mají v hlavách namísto mozků řezanku.Ani logiku by to nemělo. Taky Dagmar.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.