Reklama

úterý 3. března 2015

Příští nová bruselská atrapa státu na Balkáně: Vojvodina

Wayne Madsen
3.3.2015  Voltairnet Pokud se v Bruselu sídlící Evropské unii a NATO povede to, co chtějí, tak se srbská provincie Vojvodina připojí k tomu, čím je už Kosovo, které před tím Evropská unie s NATO od Srbska odřízla jako stát etnických Albánců vedený teroristickou Kosovskou osvobozeneckou armádou (KLA), tedy jako zase další atrapa nezávislého státu na Balkáně.


Poté, co Srbové zažili, jak jim vojska NATO, v důsledku machinací Evropské unie, odřezávají provincii Kosovo, tak teď stojí před ztrátou úrodné dunajské pánve provincie Vojvodina ve prospěch překreslovačů hranic z Bruselu. Pokud nedávné komentáře bývalého asistenta generálního tajemníka NATO pro veřejnou diplomacii a náznaky chorvatské presidentky Kolindy Grabar-Kitarovič něco naznačují, tak Chorvatsko brzy poslouží jako val zaštiťující plány NATO na uchvácení kontroly nad Vojvodinou vyrvanou Srbsku a vyhlášenou za multi-etnickou a mnohojazyčnou „domovinu“ pro Maďary, Romy, Slováky, Chorvaty, Rumuny stejně jako nově přibylé albánské uprchlíky, které do tohoto regionu svezli autobusy EU z jižních částí toho, co kdysi bývalo Jugoslávií.

O Vojvodině už Sorosem financovaná média a NGO mluví jako o „Maďarském Kosovu“, i když 66% obyvatelstva provincie jsou Srbové. Vojvodina je se svými 25 etnickými skupinami jedním z etnicky nejdiverzifikovanějších regionů Evropy. Pro válečné plánovače NATO a pro Sorosovy demografické inženýry představuje Vojvodina úrodnou půdu pro etnické konflikty a pro další „balkanizaci“ Balkánu.

Maďaři tvoří jen 13 % obyvatelstva, zatímco Chorvati vychází na 2,7 % a Slováci na 2,6 %. Manipulátoři z médií Sorose a neo-conů už o Vojvodině vyhlašovali, že se stane domovinou pro Romský (čili „Cikánský“) lid. Ač Romové představují pouhých 2,1 % obyvatelstva. Je směšné, že konstrukce Vojvodiny by měla vycházet z rumunských iredentistů, když uvážíme, že Rumuni tam představují nepatrné 1,3 % obyvatelstva Vojvodiny. Bunjevici (čili Chorvaté) a Rusíni představují ještě menší zlomek celkového obyvatelstva.

Poté, co Graba-Kitarovič porazila úřadujícího chorvatského presidenta Josipoviče v pochybném na chlup těsném vítězství, o kterém by se dalo říci, že bylo v „režírovaném“ rozpětí stylu George Sorose 50-49 %, tak neztrácela vůbec čas, aby ve svém vítězné řeči vmetla Srbsku rukavici do tváře. Řekla, že bude bojovat za autonomii Chorvatů ve Vojvodině, což je „kódové slovo“ pro podporu odtržení tohoto regionu od Srbska. Grabar-Kitarovič rovněž oznámila, že obnoví úzké vztahy Chorvatska s Německem, což není žádným překvapením, uvážíme-li historické vazby Chorvatské demokratické unie (HDZ), strany Grabar-Kitarovič, s chorvatskými nacistickými Ustašovci, kteří tu svého času zřídili loutkový stát pod Třetí říší. Iredentismus Grabar-Kirarovič co se týče Chorvatů ve Vojvodině, zvláště pak v okrese Srem s chorvatskou většinou a v Hercegovině, v tom, co je Bosna-Hercegovina, představuje to, co se nazývá „neo-Ustašovstvím“ – tj. extrémním nacionalismem – v dnešním Chorvatsku.

Grabar-Kitarovič rovněž negativně reagovala na nedávné rozhodnutí Mezinárodního trestního tribunálu v Haagu (ICJ), který zavrhl Chorvatské tvrzení, že se Srbsko v letech 1991-95 během války mezi Chorvatskem a tím, co tehdy byla Jugoslávská federativní republika pod dominancí Srbů, dopouštělo genocidy. ICJ rovněž zavrhlo srbské proti-tvrzení proti Chorvatsku, které vycházelo z obvinění z genocidy páchané chorvatskými silami podporovanými US žoldnéři během Operace Bouře. Tento blitzkrieg chorvatských sil a jejich amerických poradců proti Republice srbská Krajina ve východním Chorvatsku měl za cíl etnické vyčištění východních regionů Chorvatska od Srbů.

A v zase dalším příkladu úzkých vazeb mezi neonacismem a sionismem se presidentskou poradkyní Grabar-Kitarovič stala šéfová jejího přechodného týmu a dokumentární filmařka Jadranka Juresko Kero, další americký implantát do vládních struktur ve Východní Evropě a osoba, která vehementně podporuje záležitosti Izraele a sionismu. Juresko Kero bývala starousedlicí na Horním východním konci Manhattanu od roku 1999 a vdala se tam, přičemž je o ní známo, že když bude HDZ triumfovat i v příštích parlamentních volbách, tak Grabar-Kirarovič chce, aby se Juresko Kero stala její ministerskou předsedkyní, čímž tomuto národu bude vládnout tohle ženské duo. Když bývala Grabar-Kitarovič velvyslankyní ve Spojených státech, tak zařídila obchodní dohody za cukrátkových podmínek potravinářskému průmyslovému výrobci Podravka a US distributorům chorvatských hovězích gulášů a paté z kuřecích jater. A tak nějak došlo k tomu, že severoamerickým operacím Podravky šéfuje manžel Juresko Kero, Domagoj Kero, bývalý chorvatský generální konzul v New Yorku.

Grabar-Kitarovič a její neo-conští spojenci protlačují mem, který je teď slyšet ve Vojvodině stále častěji, že tento region nebyl nikdy historicky srbský, nýbrž že před I. světovou válkou byl součástí Rakousko-uherské říše. A v opakování toho, k čemu došlo na východní Ukrajině poté, co došlo ke spojenému neonacisticko-sionistickému puči proti demokraticky zvolené vládě presidenta Viktora Janukoviče, tak se ve Vojvodině tlačí na touhu ne-Srbů k přetvoření Vojvodiny na maďarsko-německý národ, který používá latinskou abecedu místo srbského jazyka a azbuky. V tomto mají separatisté z Vojvodiny značnou podporu maďarského nacionalistického ministerského předsedy Viktora Orbána a nového presidenta Rumunska, etnického Němce, Klause Iohannise.

Projevy toho, že je Vojvodina příštím cílem aliance neokonzervativců spolu s Georgem Sorosem, jsou jasné. Evropská unie přesídluje Albánce z Kosova, Makedonie a Černé hory do Vojvodiny. Jakmile přijedou do Nového Sadu, tak dá starosta města Vojvodina od prostředníků z EU Albáncům 35 euro za jízdné na taxi, aby si mohli jezdit po provincii a domáhat se trvalého usídlení. Poslední sčítání ve Vojvodině ukázalo 3 360 muslimů. Avšak transplantace muslimských Albánců z jiných částí bývalé Jugoslávie prováděná EU je jasně zaměřená na to, aby v této provincii přiživila a zažehla rebelii za nezávislost ve stylu Kosova.

Ve Vojvodině je aktivních spousta Sorosových a neo-conských konstruktů. K těm patří National Endowment for Democracy a Sorosův Open Society Institute. Bojan Pajtić, president provinciální vlády Vojvodiny, mluví plynně maďarsky a anglicky, a ten je mezi svými, když je spolu s operativci z NGO financovaných Sorosem a Ústřední zpravodajskou službou v této provincii, kteří úzce spolupracují s US náměstkyní ministra zahraničí Victorií Nuland, tj. s osobou, která pomohla nahnat ovce i do vítězství Grabar-Kitarovič v Chorvatsku, a která stojí připravena k rozpoutání války za nezávislost ve Vojvodině pomocí nedávno dorazivších provokatérů z Rumunska, Maďarska, Albánie a z romských táborů po celém Balkáně.

Je-li Ukrajina příkladem pro to, co má Nuland a její neoconi pro Vojvodinu na skladě, tak je to vyčištění této provincie od jejích Srbů a poskytnutí přátelsky útulné zemičky pro Západní společnosti vrtající ropu a zemní plyn, aby tam těžily zjištěné rezervy uhlovodíků ve východní Vojvodině, která je známa rovněž jako Banát.

Zrovna tak, jako bylo od Srbska odříznuto Kosovo, aby se zařídilo trans-balkánské potrubí, a Spojeným státům se poskytla trvalá balkánská vojenská základna v Camp Bondesteel, tak se nezávislá Vojvodina konstruuje k tomu, aby NATO zabezpečila nachystanými dodávkami ropy a zemního plynu z Banátu a z úrodného dunajského údolí zajistila produkci geneticky modifikovaných potravin. Stejně jako Ukrajina je Vojvodina cílem Západního vojensko-průmyslového komplexu kvůli frackování uhlovodíků a vykořisťování agrokombináty kolem Monsanto.

To, co se ve Vojvodině odehrává, není nic jiného než demografické inženýrství. Je tu pokus vytlačit na okraj srbské obyvatelstvo Vojvodiny dost podobným způsobem, jako žijí Srbové v enklávách Zubin Potok, Zvečan, Kosovska Mitrovica a Leposavič v severním Kosovu, kde není vůbec zapomenut tlak EU, na vyhlášení Kosova za nezávislý albánský stát.

Dnes NATO a další Západní provokatéři předkládají ukrajinská města Lugansk, Doněck a Mariupol na první stránky světových novin jako zóny smrti. Jestli to půjde podle neoconských ďáblic jako Grabar-Kitarovič, Juresko Kero a Nulandová, tak se budou zítřejší příběhy o krvavých lázních spojovat s Novým Sadem, Sremskou Mitrovicí, Kanjizou a Subotnicou, tj. s městy, která leží ve Vojvodině napříč etnickými zlomovými liniemi.

Jiné články v češtině, které mohou mít souvislost: Prezident Srbska: Nemůžeme si dovolit zničit naše vztahy s Ruskem na rozkaz Bruselu, naše vazby nelze zpřetrhat. Kdo se neostýchal bombardovat Srbsko?

- - -

8 komentářů :

 1. no - je potrebné si uvedomiť fakt, že uvedený kosovčania sa pekne tlačia aj do Magyarska - a v samotnej Vojvodine sa vôbec netaj tým, že uvedených chorvátov pobijú, bez akýchkoľvek škrupúľ, a už dnes sa pomaly začínajú sťahovať preč, popritom na druhej strane v magyarsku je početná skupina slovákov - Bekešská Čaba - je tam najväčší slovenský evanjelický kostol, an tí by radi preč z Magyarska, pôvodne túto časť slováci nazývali Dolná zem, a že Horná zem je Slovensko a Dolná v ponímaní slovákov bolo Magyarsko - nie, nie je to tak, popravde,hlásiť sa k istému etniku v tejto časti dakedy nie je možné, poznám starostu istej dediny poblíž Tothkomlos- a preložené - Slovenský Komlóš - a ten, slovensky rozpráva veľmi dobre - prehlásil, som naprv magyar v úrade, magyar na ulici, magyar na dvore doma, a až v izbe pri televízore pozerám RTVS - takže, preto magyari chytajú kosovčanov a vracajú ich naspäť, popritom vo Vojvodinei m nikto nepodá ani vodu, a tak sa vracajú ....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Celé mi to přijde nějaké divné. Můj děda byl maďar pocházel z jižního slovenska okr. Nové Zámky. Moji příbuzní co tam žijí jsou ze smíšených manželství slovensko-maďarských a nikdo tam s ničím nemá problém. Jediné co mi stále vykládají je to že problémy dělají ti nahoře a ne obyčejní lidé. Teta je maďarka strejda slovák, má truhlárnu a vyváží do Budapešti. Co jsem slyšel o Vojvodine tak tam co etnikum to úřední jazyk. ak nevím proč tam vytvářet válku když je tam klid. A co se srbů týče začínají EU a USA lézt až příliš do prdele a jesli si tu Vojvodynu nechají vzít je to jen jejich chyba. Srbsko vždycky bylo s Ruskem spojenci kdyby v tom pokračovali i nadále tak by EU i USA měli smůlu. Takhle dopadnou jako češi.

   Smazat
  2. Ale chápete, že něco jiného je mínění obyčejných lidí, kterých je sice většina, ale o ničem nerozhodují a něco jiného je mínění úplatných loutkových vlád? Copak to u nás neznáme? Pokud přijde Srbsko o Vojvodinu, bude to další západní zločin a agrese, ne chyba samotných srbských obyvatel proboha...

   Smazat
  3. Hlavně to bude chyba srbských politiků, kteří jsou zkorumpovaní, velice rychle zapoměli na bobmardování Bělehradu. Já osobně jim fandím a naše spojenectví byh také raději viděl se slovanskými národy a ne s anglosaskými, kteří se nás po 1000 let snažili zlikvidovat.

   Smazat
 2. Řešení dlouhodobých problémů vedlo až k občanské válce. Území leží na křižovatce různých kulturních entit. Osmanská říše zasela jádro dnešních problémů, vpádem r. 1386. Turci území dobývali 140 let. Jejich vliv znamenal mohutný rozvoj a také masové přijímání islámu. Katolíci a Byzanc byly další silné vlivy. Pak do Bosny přibyla již čtvrtá entita, sefardští židé. Před 200 lety došlo ke slábnutí muslimského vlivu. V Rusko - Turecké válce byli Turci poraženi a Bosna získala autonomii. Bosnu a Hercegovinu získalo Rakousko - Uhersko. Jakmile byla okupace Bosny a Hercegoviny zahájena, muslimská část obyvatel vyjádřila za podpory Srbska a Černé hory velmi tvrdý, ale neúčinný, odpor. Bosňané se nestali rovnoprávnými občany a rakouskouherské úřady postupně přebrali kontrolu i nad muslimy. Ve chvíli, kdy se o muslimech začalo hovořit jako o národu, bosenští muslimové stanuli mezi dvěma tábory - Srby a Chorvaty. Bosenští muslimové začali sami sebe považovat za třetí národ. Radikalizace zejména mládeže v Turecku a následně i v Bosně a Hercegovině přiměla Rakousko – Uhersko v říjnu 1908 k plné anexi Bosny a Hercegoviny. Nadále se nacionálně radikalizovala zejména místní mládež, která se ztotožnila s idejí jihoslovanského programu. Jako sjednotitel všech Jihoslovanů se tehdy zcela přirozeně nabízelo Srbsko. Poté následovalo Sarajevo.
  Po pádu habsburské monarchie však v Bosně vypukají vážné sociální nepokoje. Chaotická a nejistá poválečná situace značně urychlila vyhlášení Království Srbů, Chorvatů a Slovinců. Základní myšlenka království založeného na třech národnostních větvích jihoslovanského národa vytvářela značný tlak na bosenské muslimy, aby se přihlásili k jedné z těchto větví. Na muslimy tlačili jak Chorvaté, tak Srbové. Muslimové se identifikovali prostě jako Jugoslávci.
  V roce 1929 král Alexandr rozpustil parlament, zrušil ústavu. Hlavní změnou je nové správní členění státu na devět bánovin, které ale nijak nerespektovaly historické hranice a byly stanoveny tak, že v šesti z nich mají většinu Srbové. Samotná Bosna v tomto období zcela zaniká. Během Druhé světové války je Jugoslávie rozbita a její území rozděleno na sféry vlivu Německa a Itálie. Titovým heslem bylo „jednota a bratrství národů Jugoslávie“, neboť usiloval o obnovu Jugoslávie jako federativního sátu. Titovi partyzáni vlastními silami osvobodili prakticky celou Jugoslávii proti vojskům Osy.
  Na území Bosny a Hercegoviny, probíhaly ty nejtěžší boje. Z 1 014 tisíc válečných obětí Jugoslávie připadlo na území Bosny a Hercegoviny 407 tisíc. Tito zemřel roku 1980. Prohloubila politická krize podpořená existující krizí ekonomickou. Probíhal boj o moc, střídání vlád a rostoucí nespokojenost Jugoslávců. Na povrch vyplouval za Tita potlačený nacionalismus. Bělehrad prosadil centralistické doplňky, vznikl střet dvou neslučitelných vizí a vypuklo několik válečných konfliktů, hlavně čtyřletá válka v Bosně a Hercegovině. Srbové prý bojovali také kvůli nalezištím ropy, které byly na území Bosny. Rusko bylo tradičně na straně Srbů, proto se v konfliktu světové kurvítko = USA, přiklonilo k Chorvatům a zahájilo humanitární bombardování. OSN schválilo tuto americkou akci až dodatečně. Když se situace mezi Srby a Chorvaty vyhrotila, okolní svět nevěděl ke které straně se přidat, do doby, než americké kurvítko rozhodlo, která strana je ta správná (chorvatská). První se k rozhodnutí USA souhlasně přihlásila vlezprdelková Francie a pak ráz na ráz ostatní vlezprdelkové. My samozřejmě mezi nimi. Pak nás to stálo ještě vojenské misijní vojsko do UNPROFOR, od konce 1991.
  Obyvatelstvo dnes tvoří tři hlavní etnické skupiny: bosenští Srbové, bosenští Chorvaté a Bosňáci (dříve uváděni jako Muslimové nebo bosenští muslimové). Do problému viděl pan Dientsbier starší, proto se také s diletanty dostával do problémů.
  Slunce v duši, ogaři.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Velmi velmi velmi zjednodušeně. Ještě v době 1.svět. války se bosenští muslimové považovali za Srby muslimského vyznání a chtěli aby okupovaná Bosna přešla pod svobodné srbské království. Národ Muslimů (!) si vymyslel tyto a pak to bylo zneužito islamisty, kteří chtěli v Bosně udělat stát podle vzoru islámské republiky v Íránu. Spojené státy národnostní a náboženskou situaci v Jugoslávii využili, aby jí rozbily a zničily. Srbové byli dopředu vybráni jako 'špatní hoši' . Hodně materiálu k tomuto tématu najdete na kosovoonline.cz

   Smazat
 3. Úspěšný autor pochybné pověsti - viz http://en.wikipedia.org/wiki/Wayne_Madsen.
  Důležitým efektem - a nezřídka i účelem - konspiračních teorií také je, že pomáhají odvrátit pozornost od skutečně probíhajících konspirací.
  Je pouze třeba obratně smísit fakta se smyšlenkami a prohlásit se za "investigativního novináře".
  Čtenáře zbavuje námahy vlastního studia a myšlení a současně mu dává hřejivý pocit, že patří k zasvěcencům. Nekupte to !

  OdpovědětSmazat
 4. Kdo vlastně dnes rozhoduje? USA? Brusel a EU anebo OSN? Existuje jeste vůbec?????

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.