Reklama

úterý 31. března 2015

Putin chce vystoupit na jubilejním valném shromáždění OSN


31. 3. 2015    Eurozprávy
  Ruský prezident Vladimir Putin chce vystoupit na zahájení 70. zasedání Valného shromáždění OSN, které se koná v září letošního roku v New Yorku. Upozornil na to ruský deník Kommersant.Putinova cesta je zatím ve fázi příprav a jestli se skutečně odehraje se ukáže až v srpnu. "Vše bude záviset na mezinárodní situaci," řekl deníku jeden ze zdrojů.


Vladimir Putin se na zasedání OSN objevil celkem třikrát - v roce 2000, 2003 a 2005. Podle zdrojů deníku blízkých Kremlu i Organizace spojených národů by tomu letos mohlo být počtvrté.
Putinova cesta je zatím ve fázi příprav a jestli se skutečně odehraje se ukáže až v srpnu. "Vše bude záviset na mezinárodní situaci," řekl deníku jeden ze zdrojů.
Očekává se, že letošního zahájení zasedání Valného shromáždění se zúčastní většina světových lídrů. V New Yorku navíc poprvé po dvaceti letech vystoupí papež František, jehož proslov je naplánován na 25.září.

Jedním z hlavních témat letošního ročníku bude diskuse o návrhu některých západních zemí omezit právo veta stálých členů Rady bezpečnosti OSN, včetně Ruska.

19 komentářů :

 1. Vladimír Putin je PAN prezident.Ten musí americké válečné štváče zastavit.Palmer.

  OdpovědětSmazat
 2. Pan prezident - ta tak

  OdpovědětSmazat
 3. OsN je organizace aby se neřeklo- její delegáti nebo členové jsou poslušné loutky, často koupené, a mimo realitu života běžných lidí ve svých zemích jež zastupují. Žáden proslov nikdy nezmění noty které většina delegátů dostane- nemají mozky- nebo spíš MAJÍ pud sebezáchovy a hlasovat budou tak jak jim poručili- Projev kohokoliv to nezmění

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Za ty peníze a výhody by to "snad" dělal každý. Politik svědomí "většinou" nemá. Má však svůj penežní účet a rodinu.

   Smazat
 4. Snad se odtam vrátí živý ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Po jeho projevu se bude s Ruskem válčit opět o trochu hůře. Zvláště když tam k tomu Čína řekne dvě věty.

   Smazat
 5. Pokud k tomu dojde, tak to bude pro nás pro všechny veledůležité Putinovo vystoupení ! :-)

  Dokument Krym - cesta domů už je ke stažení s českými titulky !
  Zde:http://www.multiload.cz/stahnout/897780/krym_cesta_domu_mp4_854x480_cz_titulky-zip/

  Nebo on-line ke shlédnutí zde:https://vid.me/Kubm

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějak to nefunguje. Ale, co se kde v Evropě stane, za všechno může Putin. Už se tomu smějeme, ale pokud se podíváte na toto video, humor každého přejde.
   https://www.youtube.com/watch?v=YgNWAXWgq2k

   Smazat
  2. Mně to stahování trvalo 3 hodiny, ale máme tu vichřici a vypadává internet i elektřina. Nakonec se to zdařilo.

   Smazat
 6. Zajímavé je sledovat, jak "se to dělá" v mezinárodní politice. OSN nemá absolutně žádný vliv na chování agresorů, ale proč to i nezlegalizovat? Odebereme právo veta a je to. Ať si Putin mele co chce, nakonec bude po našem, tzn. chaos bez pravidel, ovšem jen pro ty vyvolené. Podobně USA přistoupily k legalizaci mučení vězňů, šmírování lidí po celé planetě a pod. Nejdřív nastavíme vlastní pravidla a pak z nich uděláme normu. A je to. No kdo nám v tom zabrání, že jo?

  OdpovědětSmazat
 7. Putin je politik velkého kalibru . Nato se začína přibližovat k hranicím ruska . Krim zachránil před bordelem zvaným Ukrajina . Marcel

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dobrý češtin, pako - víc si nezasloužím?

   Smazat
  2. Jsem Rusyn . Tak pišu parádně . Marcel

   Smazat
  3. Promiňoji češtinu jsem Rusyn . Marcel

   Smazat
 8. Kéž by takových prezidentů jako je pan Putin bylo na světě víc. To by bylo i obyčejným lidem o hodně lépe. Dagmar

  OdpovědětSmazat
 9. Vladimír Putin je velký státník ...
  Myslím si,že to musí uznat i jeho nepřítel a oponent ,který není úplně blbý..
  Snad i proto tak vaří vzteky ti,kteří jak umanutí
  měří jinými metry...
  On je opravdová hvězda!
  jituš

  OdpovědětSmazat
 10. Putin musí v NY dávat velký pozor,neboť na něj bude připraven Sion.kongres a jejich košeráky.

  OdpovědětSmazat
 11. doktor ad odebrání práva veta v RB Je to klíčová otázka. Ze stálých členů by právo veta chtěli sebrat Rusku a asi Číně.Složení nestálých členů (10) napovídá tomu že snad kromě Argentiny půjdou za USA proti Rusku . Proti Číně asi Africké a LA země nepůjdou ,protože jsou tam silné ekonomické vazby.No a Čína s odebráním práva veta Rusku souhlasit určitě nebude, protože by byla další na řadě.No a Litva se předvede....Jinak je OSN na prd, situace se opakuje - viz předválečný konec "Rady národů?" (teď si nemůžu vzpomenout na přesný název a nechce se mi ho hledat) Nebyl náhodou SSSR také vyloučen???.V případě odebrání práva veta Rusku máme reálnou světovou válku, protože padne poslední "diskusní forum".....

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.