Reklama

středa 25. března 2015

Ruští špioni v Čechách aneb Protesty proti americkému konvoji smysl mají

Daniel Veselý  
25.3.2015   Altpres


Předseda spolku Přátelé Ruska v České republice Jiří Vyvadil není kompetentní osobou, která by mohla vést protesty proti americké koloně

Sociálních sítě se dnes prohýbají smíchy kvůli „vytrollení“ samozvaného velitele proti chystanému marši americké vojenské kolony napříč republikou a bývalého senátora Jiřího Vyvadila. Ten se skutečně nevídanou naivitou sedl na lep několika aktivistům, které dokonce nechal řídit diskusní skupinu „Neprojdou“, aby zorganizovali odpor proti americkým obrněným vozidlům a vojákům.

Tato aktuální „kauza“ nicméně ukázala na zajímavou skutečnost, že předseda spolku Přátelé Ruska v České republice Vyvadil a jeho věrní nejsou s to prohlédnout nepříliš sofistikovanou lest, a proto je krajně nemožné, že by tito lidé figurovali na výplatní pásce Kremlu a jeho tajných služeb, jak se nám někteří zapálení čeští novináři s hysterií sobě vlastní snaží vsugerovat. Pokud by tomu tak skutečně bylo, tak nemusíme mít vůbec žádné obavy nejen z takzvané páté kolony, ale ani ze samotného Ruska. Jestliže několik recesistů doslova rozmetá pohrkané plány na sabotáž „demonstrace síly a záruk spojencům“ v podobě amerického konvoje, Kreml by si vybral opravdu moc špatné koně, což však jeho autokratickému vládci není příliš vlastní.

Protesty ano, ale bez nekompetentních osob

Samotný odpor a demonstrace proti americké koloně ale svůj smysl mají. V Severoatlantické smlouvě o 14 krátkých odstavcích totiž nic o „demonstraci síly a záruk spojencům“ v podobě transferu amerických obrněných vozidel po českých silnicích nenalezneme. Naopak – aliance se odvolává na Chartu OSN s tím, že je nutno upřednostnit diplomatická a mírová jednání před demonstrací síly a provokacemi, jak to americká kolona v únoru předvedla v estonském městě Narva jen tři sta metrů od ruských hranic nebo loni v listopadu v lotyšské metropoli Riga.

Protesty nicméně nesmějí vést nekompetentní osoby, které ani nedokáží zformulovat věrohodné argumenty v souvislosti s rusko-ukrajinskou krizí, a provádějí tak medvědí službu pro ty, kteří nestraní ani Ukrajině, ani Rusku, a nepřejí si eskalaci konfliktu masivními transfery zbraní ze Západu do rukou jedné z bojujících stran.

24 komentářů :

 1. Nebývají slušní lidé naivní a nejprohnanější darebáci nejrafinovanější? Sledovat jednání vlády v Rusku nepřipomíná autokratického vládce. Ostatní členové při jednání mají prostoru možná více než u nás. Ostatně tato recese z lůna "Žít Brno" je také dost infantilní. Myslím, že většina mladých nebude při konfliktu řídit drony z Nevadské pouště, ale bude dost nepříjemně v centru dění. V jejich věku jsem se také občas mýlil, teď už bych byl za to vděčný.

  OdpovědětSmazat
 2. Jízda amerických transportérů s 500 vojáčky ze severovýchodu Evropy na západ, na americkou základnu zřízenou v poraženém státě, neznačí nic jiného, než bezradnost NATO k současným záměrům jestřábů "ower see". Protesty vojáčci nepochopí, plní rozkazy.
  Doporučuji však vystavit, lépe vrátit " červenou kartu" oficiálnímu zástupci USA - jejich velvyslanci v Praze.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Klidné protesty svůj smysl mají i američtí vojáci mají mozek a některým z nich dochází, že nemají v Afghanistánu a dalších zemích co dělat. Je třeba jim dát najevo, že zde nejsou vítáni a že si přejeme žít v míru s Ruskem i ostatními zeměmi. Myslím si, že se jedná i o zkoušku z americké strany o tom, co vše si necháme líbit. Nebudeme-li protestovat, jistě se brzy dočkáme stálé přítomnosti amerických vojáků v naší zemi. Proč nezřídit základny v zemi, ve které s tím mnoho lidí nesouhlasí, ale je jim jasné, že proti tomu nikdo protestovat nebude, že tradičně zase ohneme hřbet. To se to protestovalo v r. 1968, když lidé věděli, že vojáci VS nesmí střílet proti civilistům. To byly plné ulice protestujících lidí. Kde však byla odvaha Čechů při obsazování naší země německými nacisty? Tehdy bylo všem jasné, že sebemenší protest by znamenal smrt nejen protestujícího, ale celé jeho rodiny. Proto mi protesty v r. 1968 připadají spíše úsměvné.

   Smazat
  2. Anonymní25. března 2015 18:14
   PROTESTY V 68 ÚSMĚVNÉ ? v 39 lidem nic nezbývalo, viděls někdy co dokázali Němci za jedinou noc, kolik jich tu ráno bylo ? Všeználku za klávesnicí doplň si vzdělání !

   Smazat
 3. Já jsem členem této skupiny pana Vyvadila,a tomuto článku popravdě řečeno nerozumím. Pan Vyvadil je organizační pracovník, který zajistí povolení pro demonstraci a vyhlá sí večejně, kdy a kde. Je to organizace protestu protí tomu, aby nás USA považovali za svoji kolonii, a je mi celkem jedno, kdo to organizuje, chci jen ukázat, že Češi nejsou jen poslušné ovce, které se nechají v podlidu zařezat. Jakékoliv řeči, že za to od Ruska beru penízu, bych ocenit jednou do zubů, podívejte se, od koho berou peníze Štětina, Vondra, Kocáb a další. Jinak nevím co je to trol, může mě někdo poučit? Co je to zase za paskvil?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Také článku příliš nerozumím. Nemusí mi být každý sympatický, ale je třeba se spojit a spolupracovat, pokud věřím tomu, že je to za správnou věc. Nikdo z nás není bez chyby. Snad nám všem zde jde o udržení míru v Evropě. Nebo si protiruští štváči myslí, že jich se případná válka nedotkne?

   Smazat
  2. je potřeba prohlédnout si článek na který se odkazuje. Pokud je to vše pravda, tak proti Vyvadilovi provedlo pár recesistů řadu špinavých vtípků...

   Smazat
 4. Špioni v Čechách byli vždycky, mě více zneklidňují špioni cizích mocností v parlamentu ČR. No a když už jsme u té demonstrace "síly", tak neví někdo něco o americké letadlové lodí USS Theodore Roosevelt, která se připletla do cvičení Ruské severní flotily? Nějak se o tom mlčí a prý to bylo zajímavé, podobné loňskému incidentu v Černém moři, s torpédoborcem USS Donald Cook.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na loď kterou zmiňujete byla použita nová technologie Magrav vyvinutou Íránským jad.vědcem,kterou RUSKO vlasní a která ve vteřině tyto válečné lodě vyřazuje z úplného provozu.

   Smazat
  2. přesně, ta placená pátá americká v parlamentu a think-thancích jako ASPEN a spol. je vražedná

   Smazat
  3. Co se týče té technologie Magrav z té mají UŠÁci vítr a hnedle oznámili, že mají také strašnou zbraň, jakousi robotickou rybku a ta Ruákům zatopí. Smíchy jsem se málem posmál.
   Asi si říkají, nu což malá ryba taky ryba...

   Smazat
  4. Pana Jiriho Vyvadila znam pouze z clanku, ktere pise. Vsechny se mi libily a musim s nimi vyslovit souhlas. Je statecny, kdyz organizuje urcite protesty, protoze ma v zapisu urcite alespon tri tluste cerne cary. Ti, co ho kritizuji, by se meli vytasit s tim, co oni pro narod udelali.jaris

   Smazat
 5. Vynikající pan Vyvadil zřejmě stojí za to, aby na něj havlisti kuli pikle, obvyklé i neobvyklé. Začal být příliš výstižný, tak to muselo přijít, dřív, nebo později. Jen aby nám nezpychl, každý nemusí být na takové vysoké společenské uznání připravený. Aleš Krejčí / Brno

  OdpovědětSmazat
 6. No, vypadá to, že tentokrát pěkně nalítl rusofobům izraelofob Veselý.
  Rozebírá těžce nafouknutou Vyvadilovu trolí kauzu, jako kdyby o něco šlo. Jenomže ono nejde.
  Uvědomte si prosím, kdo proti nám stojí, s jakou mohutnou podporou, zatímco my se kritizujeme navzájem a používáme k tomu střelivo našich protivníků.
  Měli bychom se smířit s tím, že často budeme rádoby 'na posměch', ale rozházet by nás to nemělo.
  Prosím o větší svornost a více zdravé soudnosti.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vynikající příspěvek. Souhlas a děkuji.

   Smazat
  2. Také to tak vidím. Jestli ho někdo podvedl, je to spíš ostuda podvodníka než toho, kdo v dobré víře pro dobrou věc něco dělá. A když nás někdo kritizuje, zesměšňuje, uráží - no není to spíš jeho problém? Nás se to přece netýká a není to tím pádem důležité...

   Smazat
  3. Anonymni 18:15
   Cooooo? Cesky narod je na posmech diky takovym poserum, jako jste vy. Bohuzel, se takove stanovisko ujalo a Cesi jsou diky tomu ve svete povazovani za rohozku, kde si kdokoli a kdykoli muze ocistit boty. Hodne lidi je na dnesni system rozlobeni. Potrebuji organizacniho vudce, aby alespon trochu mohli vyjadrit nesouhlas. Tim nemyslim, fyzicke napadani americke kolony, ale protest je naprosto potrebny a vporadku. Co se tim docili? NATO pochopi, ze Cesi za nim jednoduse nestoji, a to je dulezite vic, nez si myslite. Je to prvni jiskricka nadeje. Je to lepsi nez sedet doma se zalozenyma rukama a vzdychat nad nestastnym udelem.jaris

   Smazat
 7. Také si myslím, že tato pseudo kauza je jen nafouknutá blbina. Četl jsem i vyjádření JUDr.Vyvadila, a bylo to naprosto korektní a dobré. Z uvedeného Veselého kritického článku vlastně vyplývá, že by lidé protestující proti vymývání mozků a v souvislosti s tím, evidentně výhrůžného zastrašovacíhocího přesunu amerických vojsk, by měli profesionálně konspirovat. Prověřovat "třídní" původ podporovatelů, jejich úmysly a hodnověrnost. Ale to je přesně to, co slušným lidem vadí, a co je součástí "tanečků a opiček" okolo tzv. "západních hodnot" a "boje za demokracii a lidská práva". Vyvadil tomu, trefně, po mém soudu, říká "havlismus". Jestli je součástí havlistických lidských práv podvod, lhaní, dehonestování názorů a soupeře podvodem, tak děkuji pěkně.To není ani vtipné, ani recese v tom správném slova smyslu. To je, za jistých okolností, ke kterým nemáme až tak daleko, práskačská, dříve esetbácká, provokace. Jen to zavírání za protisocialistickou, pardon, za proti kapitalisticko demokratickou činnost chybí. Takový výbor pro odhalování neamerické, či nespojenecké a proti natoidní činnosti by se těmhle "demokratům" jistě také hodil. Jenže když nechápou, že za jejich pomoci dneska zavřou huby těm slušným protestujícím, tak zákonitě po čase i jim. Ohnuté hřbety čouhající ze zadku nemá rád nikdo. J.B.

  OdpovědětSmazat
 8. Konvoj vojáků Nato mi nevadí, musí si přece nějak nacvičit ústup z pobaltí.

  OdpovědětSmazat
 9. Slovo Pravda v tvem podani dost SMRDI !!!
  Tak jen slusne!!!
  SS Hajzle! !!!

  OdpovědětSmazat
 10. Ľudia nechoďte protestovať proti skur...ým amíkom ale zoberte sedliacke náradie a urobte tej vašej zapredanej vláde český majdan do 29.3. máte ešte čas a uvidíte ako rýchlo zrušia ten prihriatý pochod mierotvorcov a donašačov demokracie.

  OdpovědětSmazat
 11. „Tanky? Ne, děkujeme!“ tak čeští aktivisté odpovídají na to, že české úřady povolily americkému vojenskému konvoji průjezd územím republiky. Když USA mlčí o rozmísťování svých základen v České republice, neznamená to, že takové plány neexistují, varovali veřejnost v interview pro Sputnik zástupci iniciativy.

  http://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/20150325/158643.html

  OdpovědětSmazat
 12. Fízl-provokatér se chlubí tím, že někomu dvakrát do očí zalhal? A to má být ta pravá americká legrace? Doufám, že je ten Cerman nějaký puberťák, který ještě neví, co je čestné a slušné. V mých očích zostudil sám sebe.
  Může v takové činnosti (předpokládám, že placené) najít naplnění svého života.
  Připomíná mi to období McCarthysmu v USA, kdy fízlové-provokatéři zakládali komunistické skupiny, aby je pak mohli perzekvovat, a nakonec tam bylo v komunistické straně víc policajtů než komunistů.
  PB

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Áno, toto je presné zhodnotenie Cermanovho konania.

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.