Reklama

neděle 8. března 2015

Spiegel: Poprvé otevřený konflikt mezi Německem a NATO - kvůli Ukrajině

8. 3. 2015   zdroj
Mezi Německem a NATO vypukl překvapivě otevřený konflikt. Spolkový ministr zahraničí Steinmeier intervenoval generálního tajemníka Stoltenberga, protože NATO a USA situaci na Ukrajině dramatizovali a spolkové vládě chtěli zjevně podsouvat chybné informace. V EU roste odpor proti strategii USA vůči Rusku.


Spolková vláda je podle zprávy „Spiegel“ rozhněvána z vyjádření vrchního velitele NATO Philipa Breedlove v ukrajinském konfliktu. Generál USA podle názoru vlády prezentoval vojenskou roli Ruska od začátku krize přehnaně, informoval Spiegel v sobotu bez dalšího uvedení zdroje. Proto hovořil Úřad kancléřky o „nebezpečné propagandě“, zatímco ministr zahraničí Frank –Walter Steinmeier intervenoval generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga.

Steinmeier řekl po schůzce ministrů zahraničí EU v sobotu v Rize, že nebyla žádná intervence, ale jen dotazy. „ Pravdou je, že sám jsem se dvakrát dotázal v situacích, ve kterých naše informace z našich zdrojů nesouhlasí zcela s informacemi, které pocházejí buď z NATO nebo americké strany“. Spolková vláda nemá zájem, aby z toho vznikla roztržka. Ministr úzce spolupracuje s ministrem zahraničí USA Johnem Kerrym, aby se takové názorové rozdíly nevyskytovaly. Ty případy nastaly v minulosti a byly aktuálním vývojem překonány. Steinmeier a Kerry se chtějí radit o ukrajinské krizi a jiných tématech v sobotu v Paříži a příští týden v USA.

Breedlove prohlásil, že je normální, že ne každý souhlasí v NATO s jeho hodnocením. „Stojím si za všemi svými prohlášeními během ukrajinské krize“, vysvětlil Breedlove na dotaz Reuters. Realita přináší někdy rozčarování a není vítána. Bude se nadále s co největším důrazem starat o to, aby všechny informace, které předloží politickému vedení a veřejnosti, byly pokud možno přesné a úplné.

Breedlove zastupuje názor, že napětí ve východní Evropě představuje přímé ohrožení bezpečnostních zájmů USA, proto USA učiní veškerá opatření, aby na toto ohrožení odpověděly – „bilaterálně s evropskými státy nebo v rámci NATO“.

Generál řekl naposled 25.února, že situace na Ukrajině se den ode dne zhoršuje. Ve stejný den hlásilo vedení ukrajinské armády, které zrovna neinklinuje k podceňování, že poprvé po týdnech nebyl usmrcen jediný ukrajinský voják a na východní Ukrajině značně klesl počet porušení příměří dohodnutého v Minsku.

V EU narůstá odpor proti eskalaci ve vztahu k Rusku, kterou provádějí jestřábi z USA. Itálie a Řecko chtějí vystoupit ze spirály sankcí, protože je poškozováno jejich vlastní hospodářství. Francie musí být zachráněna, protože koalice konzervativců a sociálních demokratů musí za každou cenu zabránit vítězství Front National, aby nebyla ohrožena eurozóna.

Prezident USA Barack Obama v pátek překvapivě zatroubil k ústupu a prozatím pozastavil vyslání vojáků USA na Ukrajinu. NATO oznámilo, že od března bude chtít převzít částečně výcvik ukrajinské armády.

Ukrajina v asociační dohodě s EU stanovila i přibližování k NATO. To byl jeden z bodů, proč byli Rusové proti dohodě. V současnosti je dohoda podepsána, Ukrajina a USA podepsaly příslušné zákony, na jejichž základě má Ukrajina do roku 2020 splnit všechny standardy NATO.

Pro Novou republiku přeložila Mgr. Zde'nka Holešová 

Deutsche Wirtschaftsnachrichten: Ukraine – Politik: Erstmals offener Konflikt zwischen Deutschland und der NATO, 7.3.2015

21 komentářů :

 1. Tak snad nejlepší řešení bude rozpustit NATO, protože už není bolševiků ani SSSR, před kterými by museli krachující západ bránit.
  A Amerika se beztak se svým válečným rozpočtem určitě ubrání sama. Pokud se nepotká se SU-24 a neselže jí kompletně elektronika. Muhehe :-D
  Martin von Brünn

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Presne tak,naprosty souhlas !!!! USA - rakovina teto planety !!!!

   Smazat
 2. Německo je okupovaným vazalem USA. Krom toho je jeho ekonomika spojena pupeční šňúrou s papírovou pyramidovou hrou podloženou nekrytým dolarem. Proto si moc vyskakovat nemůže i když vidí další podvod komplot USA proti EU. Na druhou stranu Němci po 2 světových válkách (s těžištěm v Evropě) na kterých USA neskutečně vydělaly vedí na rozdíl od USA velice dobře co konflikt s Ruskem obnáší.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusove deji amikum i celemu posranemu NATO pekne na prdel. Ohava to vi a uz couva !!!!! Putine,jen jim kurde dej co proto,smejdum !!!!

   Smazat
 3. Je vůbec nějaké místo v celém vesmíru, kde by vzniklé napětí nepovažovaly USA za ohrožení svých bezpečnostních zájmů?!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Není. Národní zájmy USA na rozdíl od všech ostatních zemí (kterých národní bezpečnostní zájmy jsou omezeny maximálně na vlastní území - a mnohdy jim i toto právo je dominantním predátorem upřeno) jsou celoplanetární.

   Smazat
  2. 18:36 Ano, toto místo ve vesmíru existuje, ale doposud nebylo nalezeno. Šťastná to neobjevená civilizace.

   Smazat
 4. Jak jsou podepsané zákony a smlouvy, není cesty ven. Nezbývá než je dodržovat. Takže DLR a LLR musí být kompatibilní s NATO. A mohli by začít s ráží zbraní.

  OdpovědětSmazat
 5. USA po roce 1989 a 1991 Rusko podvedlo . Teď se Rusko povést nedá a bude pevně stát za svým. A ač teď by si nikdo na vítězství Ruska nevsadil tak vítězem bude Rusko první studenou válku vyhrály USA + NATO a přivedly kolaps Sovětskýho svazu. Ale ted to bude opak,a ještě navíc se Rusko poučilo od USA to co neudělalo v době kolapsu Ruska na totální rozpad. Teď to Rusko ale USA udělá. Paradoxem ovšem je že na rozdíl od USA které se ženou nad světovládou světa jak politickou tak ekonomickou tak Rusko chce konečně dosáhnout co nejvyšší životní úrovně svých obyvatel a rozvoj země do světové ekonomiky č.1. Paradoxně pádem USA a i rozpadem EU a krizí Evropy prodělá a zpomalí to Čínu./vývoz do USA 20% obchodu EU 20% obchodu/. A paradoxně Čína teď i kdyby nechtěla tak stejně musí Rusku pomáhat neb padne-li teď Rusko padne i Čína.Ostatně to platí i o země které se od bývalého Sovětského svazu odtrhly...

  OdpovědětSmazat
 6. Tomu nerozumím;když jsou podepsány smlouvy mezi USA a Ukrajinou,že bude do roku 2020 v
  NATO?,tak to znamená ,že Rusové ustoupili ze svých požadavků,že je nebudou mít za dveřma?vždyť se mluvilo dokonce o neutralitě a autonomních celcích??Jak to teda teď je ?
  Může mi to někdo vysvětlit?
  jituš

  udou mi

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zatím je to jen zbožné přaní Jaceňuka a spol.k tomu ale nedojde ,Rusové by musli být padlí na hlavu kdyby to dovolili

   Smazat
 7. V to jenom doufám a přeju si to!
  Po té hrůze není cesty zpět!
  jituš

  OdpovědětSmazat
 8. konečně se EU probouzí a zjišťuje že usáci jsou jen obyčejný KURVY
  PŘEVLEČENÝ ZA KAMARÁDY je nejvyšší čas vyhostit je za hranice EU

  OdpovědětSmazat
 9. Já se vsadím, že v EU už někomu došlo jak dopadne dolar. Teď už jen počkat až zjistí jak to bylo na Ukrajině. No a když pochopí i to tak bude ještě dlouho trvat než si uvědomí, že jsou idioti, ale to už asi bude TTIP podepsaná a na Ukrajině se to bude řezat hlava nehlava. Snad, že by jste nějak dokázali přesvědčit ty idioty, že mají myslet a rozhodovat rychleji. Ovšem pochybuju, že někoho v těch partičkách typu Čssd, TOP, ANO nebo lidovci někdo takový je. Na komouše se vykašlete, ti vám zase až bude po všem řeknou, že vám to říkali a furt budou mlít tu svou.

  OdpovědětSmazat
 10. Ahoj Hnízdo! Ten odpornej skřet Hnízdo, kterej píše schválně na serveru Novinky.cz krávoviny, o nichž ví, že lidi s tím děsně nasere, a svoje výblitky vždycky skončí "muhehe" - je tak blbej, až je neopakovatelnej zřejmě objevil novou republiku a bude vopruzovat se svým muhehe tady. Jak může někdo takhle hloupě prznit diskuze? Přece - buď se chci něco dozvědět, nebo zjistit, kdo by s mým názorem souhlasil - ale psát schválně sračky, aby se lidi naštvali, jaký to má smysl? A k námětu - je přece jasný, že jednou musela dojít i pomazaným hlavám trpělivost, navíc -demagogie je sice krásná věc a asi potřebná když si tak pokrytecky lžeme ( lžou media v celém světě), ale všichni moc dobře vědí, co a proč se děje na Ukrajině, že jsou sankce na Rusko jen účelová sprostota, a už je toho zkrátka dost. Ne každý rád vystupuje v pozici bezpáteřného hajzla, aby si zlepšil někde pozice. Chvíli se to vydrží být loutkou a za kašpárka, ale dlouho ne. Dostaví se agonie a pak se všichni naopak snaží z maglajzu vycouvat. Navíc z tohoto by nikdo nic neměl. Všechno je zbytečné, účelové, a poškozující. Proč by v tom setrvávali - z loajality k USA? k EU? k Německu nebo Francii? Nebo dokonce k Ukrajině? Skončí to a bude.

  OdpovědětSmazat
 11. USA stále viac padajú do fašizmu.To čo robia po svete už by im aj Hitler závidel.Tých amerických generálov treba vyhnať z Európy nech si svoje klamstvá rozširujú doma pred vlastným dementným kongresom.Stále sa spoliehajú na to, že sú za morom, že sa im nemôže nič stať. To je však veľký omyl. Svetový vývoj ide proti američanom, majú čím ďalej tým viac nepriateľov, ktorých si sami vyrábajú ako na bežiacom páse.Až príde čas a až začnú svetový konflikt tak to skúsia aj na vlastnom území a poserú sa z toho.

  OdpovědětSmazat
 12. Nutno obdivovat kazdeho Nemce, ktery nechvali americkou=NATO politiku.Samotny fakt, ze na uzemi Nemecka maji Americane nejvetsi voj.zakladnu v Evrope, zejmena obrovske letiste a desitky novych budov, bytu, skol,nemocnic a obchodu- to je proste mala Amerika.
  Odstrasujici pro Nemce musi byt sklad mnoha atomovych bomb a
  novych supertechnickych sofistickych zbrani.
  Za teto situace nelze pokladat Nemecko za samostatny stat a jelikoz Nemci nemaji ani tak velkou armadu jako americka a britska vojska v Nemecku, tak jakykoliv odpor by byl bezodporu zlikvidovan .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každopádně je povzbudivé, že v sousedních zemích nejsou u vlády idioti: Německo, Rakousko, Slovensko a svým způsobem i Maďarsko. Jedině současná polská vláda se zdá sázet na americkou kartu. Je otázka, zda to dlouhodobě Polsku prospěje.
   Polsko se snaží posílit svou váhu v EU. Vezmeme-li ale v úvahu ekonomickou sílu Polska, můžeme se na jejich šance dívat spíše skepticky.
   Pozitivní je také to, že váha extremistických stran je v Německu výrazně menší než třeba ve Francii nebo Spojeném Království.

   Smazat
  2. Oni to Němci moc dobře vědí a jak jsou z toho
   "nadšení"si těžko dovedeme představit.Je to národ ožebračených a podvedených chudáků,kteří už ani nechápou za co mají pořád pykat...Kdo trochu zná situaci ví,jak se obyčejný Němec má...miliony nezaměstnanejch,nasranejch lidí ..A jejich politika ?Když se tam najde někdo rozumný,je velmi brzo umlčen anebo zesměšňován..a Pegida aj. hnutí pro trochu spravedlnosti?opět pravé důvody povstáních zezdola jsou umlčovány ,diskreditovány a zpochybňovány..
   americkou -NATO politiku tam opravdu "chválí"
   jen úplný blbec a retard...zaplaťpánbůh,ale co?mohou dělat? neexistuje snad stát v Evropě,který by byl více zotročen a decimován,než jsou oni..Všechna media musí odpovídat politickým "trendům"a jsou silně pod kontrolou cenzury..Je tam navíc neskutečné množství přistěhovalců z Turecka - muslims.problémy etc..Naopak jsem pozorovala,že když má člověk trochu svébytnější postoj k věci,jak mu přejí a těší se z toho( doufámí v Pegidu ,v Řecko,držení k Rusku(to byste se divili!) ;samozřejmě je důležité to,mezi jaké a jak vzdělané lidi člověk přijde,
   možná snad i mezi jak( téměř beznadějnou situací )neunavené souputníky..
   snad to nevidím příliš černě,ale takhle to na mně tam působilo..
   jituš

   Smazat
  3. Ak je niečo pravdy na tejto vazalskej zmluve, tak Nemcom nie je čo závidieť :
   https://www.youtube.com/watch?v=j3Oe914rT3U

   Smazat
 13. Západ: „Pobaltí nedáme!“. Putin o Krymu – ukázka z filmu k výročí připojení. Proč se Rusko chystá na Pobaltí a Evropu až teď? Co se chystá v Arménii? Ukrajina a Turecko pořád nejsou členy EU – proč? Česko vrátí Polsku území – není anexe jako anexe?
  http://aeronet.cz/news/zapad-pobalti-nedame-putin-o-krymu-ukazka-z-filmu-k-vyroci-pripojeni-proc-se-rusko-chysta-na-pobalti-a-evropu-az-ted-co-se-chysta-v-armenii-ukrajina-a-turecko-porad-nejsou-c/

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.