Reklama

pondělí 30. března 2015

Merkelová je hlavní hrozbou pro ekonomickou obnovu Evropy

Tomas Hirst.
30. 3. 2015   Sputník
Německá spolková kancléřka Angela Merkelová je hlavní překážkou pro ekonomickou obnovu Evropy, soudí analytik Business Insider Tomas Hirst.
„Zřejmě to zní dost podivně, protože Německo během posledních měsíců proklestilo cestu velkému množství překvapení spojených s kladnými ekonomickými změnami, avšak vláda Angely Merkelové je i nadále jednou z největších hrozeb pro rodící se hospodářský vzestup Evropy, píše německý analytik.

Podle jeho slov spočívá podstata problému v historickém strachu Němců před chronickou inflací. Právě tento strach může pohřbít naděje na dlouhotrvající ekonomický růst regionu. Zdá se, že pro Němce je důležitější opatrnost, než rozumná hospodářská politika, zdůrazňuje analytik.

Média: Tsipras upozornil Merkelovou na to, že Atény nemohou splatit dluh

Hirst poukazuje na rozdíl mezi silnými a slabými ekonomikami Evropy na příkladu úrovně nezaměstnanosti. V Německu a Rakousku je v současné době nezaměstnanost na úrovni kolem 5%, což je pokládáno za přirozené, a její další snižování bude mít za následek zvyšování platů zaměstnanců. To je ve značném kontrastu se situací ve Španělsku a Řecku, kde je úroveň nezaměstnanosti vyšší než 20% a dokonce ani prudký hospodářský růst nijak neovlivní průměrnou úroveň platů.

Podle slov Tomase Hirsta předpokládá tak značný rozdíl i různé úrokové sazby centrálních bank. Avšak kvůli tomu, že tyto země mají společnou měnu, mají i stejnou sazbu Evropské centrální banky. A ta je příliš mírná pro silné ekonomiky a příliš tvrdá pro ekonomiky slabé.

V Německu se platy skutečně podstatně zvýšily, stejně jako i úroveň spotřebitelské důvěry, zdůrazňuje Hirst. A to by mohlo být prospěšné nejen pro Němce, ale i pro periférie EU — mimo jiné díky rozšíření vývozu. Za tímto účelem ale musí vláda Angely Merkelové připustit zvýšení inflace v Německu, což je scénář, na který ultrakonzervativní Němci jen těžko přistoupí.

11 komentářů :

 1. absolventka Doneckého technického isnštitútu sa nezaprie - vedeli sta že tam študovala?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak hlavně, že jim ekonomika roste mimo jiné díky naší levné pracovní síle, množství jejich hypermarketů a vývozu aut.
   Díky tomu, že se u nás na rozdíl od nich s ubývajícími pracovními místy snižují i mzdy, ty jim naopak rostou. Jen houšť, co do nás vejde. Dobře nám tak. A to tady ještě existují blbci, kteří vám řeknou, že na nás Němci v EU doplácí.

   Vymazat
  2. Tak tak. A to máme ještě v těch jejich našich marketech stejný potraviny dražší než ve výrazně bohatším Německu. A také mnohem méně kvalitní. Zajímavé a výmluvné, jak je EU nastavena.

   Vymazat
  3. Taky studovala v Praze.

   Vymazat
 2. Merkelová brzda hospodářského rozvoje Německa?Neb jinak, hledání důvodu pro její odstranění aby nedošlo ke spolupráci Německa s Putinem.Dosazení poslušného politika pro USA.?Když k tomu dojde je otevřena cesta k vojenskému řešení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud umíš číst, Merkelová byla označena za brzdu vývoje EVROPY, nicméně, článek docela nedává smysl, je plný tvrzení , která mi prostě do kebule nějak nejdou.
   Napr. jak Merkelová může ovlivnit tu žádanou inflaci a další perly ..
   Další mentální exkrement rádoby hanobící určitého politika..
   Koloděj

   Vymazat
 3. Amíci toho zřejmě vědí na Angelu příliš mnoho z těch odposlechů .Takže musí tancovat jak oni pískají . A takových jako je ona je v Bruselu hodně .

  OdpovědětVymazat
 4. Jsou analytici, kteří se na vše dívají přes úrokové sazby. Jsou jiní analytici, kteří se na vše dívají skrze pěnu piva. Myslím, že obě skupiny analytiků nestojí za zlámanou grešli. Ty druhé mám ale mnohem raději. A jestli Angela nebo jiná loutka? To je celkem jedno. Paní Wagenknechtová se v této době stejně do čela Německa nedostane. Ale, jak rád bych se mýlil.

  OdpovědětVymazat
 5. Angela je přímý lokaj a věrný služebník petrochemických,farmaceutických,burzovních a bankovních korporací. O její úloze se věcně píše v knize "Nacistické kořeny Bruselské EU".Tato kniha je velmi důležitá k názoru na současnou Evropu ....

  OdpovědětVymazat
 6. Tak - německá ekonomika roste,ale Angela je brzda.ekonomiky. To moje hlava moc nebere. Tak koho a jak brzdí Angela, když německá ekonomika roste? My jsme měli zločinců na hrbu víc -kteří žvanili o krizi a strašili nás Řeckem, skokově zvedli nájmy, zrušili valorizace důchodů, zavedli poplatky u lékařů a v lékárnách, zvýšili DPH,sebrali podpory postiženým - a sami kradli o sto péro a nechali odvézt ze země miliardy korun ven.Kam by se na naše politický modrý řízky Angela hrabala - přesto jsme to ustáli, spousta dětí sice ve škole nemá na oběd, ale lidí zas tak moc nepochcípalo. My ustojíme všechno.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nemecka ekonomika je momentalne diky sankcim proti Rusku dost poskozena. Navic od Recka, jak to vypada, nedostanou ani floka. Muslimska komunita v Nemecku take neco stoji. No nevim, nevim, jak to pujde dal pod takovym vedenim jako je Merkelova. To, ze ceske deti ve skole nemaji na obed, je dost smutne. Jste opravdu skromny Cech, ze vam to nevadi.jaris

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.