Reklama

pondělí 2. března 2015

Ukrajina uhýbá od plnění Minských dohod

2. 3. 2015     zdroj a zdroj
28. února reagoval zmocněný zástupce LLR na minských jednáních Vladislav Dejnega na veřejná prohlášení předsedy vlády Ukrajiny Arsenije Jaceňuka. Jaceňuk oznámil svůj úmysl vyhnout se uskutečnění voleb do místních orgánů - jednomu z bodů dohody podepsané 12. února.
"27. února v rozhovoru pro ukrajinské televizní kanály oznámil Jaceňuk úmysl Ukrajiny vyhnout se jednomu z klíčových bodů souboru opatření k plnění Minských dohod, řekl Dejnega. Kromě toho v rozhovoru zazněla také obvinění na adresu Ruské federace z úmyslu přinutit Ukrajinu k provedení ústavní reformy. Zdá se, že Minské dohody jsou pro Jaceňuka prázdnými slovy, stejně jako ústavní reforma v odstavci 11 souboru opatření, kde jsou uvedeny instrukce ke konkrétním normám, obligátním pro upevnění nové ústavy Ukrajiny."

Podle zmocněného zástupce LLR taková veřejná prohlášení představitelů oficiálního Kyjeva zpochybňují adekvátnost a způsobilost Petra Porošenka jako garanta pro zajištění splnění závazků, podepsaných trojstrannou kontaktní skupinou a hlavami LLR a DLR 12. února v Minsku a schválených jak v rámci "normandského formátu", tak i Radou bezpečnosti OSN.

V souvislosti s tímto se Vladislav Dejnega obrátil jménem Luganské lidové republiky na garanty Minských dohod Vladimíra Putina, Angelu Merkelovou a Francois Hollanda:

"Vážení vůdci evropských mocností! Podnikněte kroky k zajištění realizace Minských dohod v plném rozsahu! Najděte způsob, jak přimět Ukrajinu k důslednému plnění souboru opatření k Minským dohodám ze dne 12. února 2015. Bez vaší bezprostřední účasti v procesu mírového urovnání konfliktu na Donbasu bude Ukrajina i nadále hledat záminku, jak se vyhnout plnění litery Minských dohod; opakovaně to prohlašovali představitelé politických kruhů Ukrajiny na různých úrovních a nyní toto prohlášení zaznělo z úst, tak říkajíc, "premiéra" Ukrajiny".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

8 komentářů :

 1. Ukrajina splní pouze to, co jí nařídí její loutkovodič. A ten přece v Minsku vůbec nebyl.

  OdpovědětSmazat
 2. Ale Ropušenko ho měl permanentně na telefonu.

  OdpovědětSmazat
 3. Černá vztekla opice je na jednu stranu chudák..
  Vždyť plní jenom úkoly,kterè dostane;to musí podle mně vyvolat strašný stav ducha,tohle pŕijmout..Jen aby mu neruplo a nezačal provádět opak!to by bylo úúúúžasnýýýý!!!!!
  jituš

  OdpovědětSmazat
 4. Důležité je, že se stáhly těžké, dalekonosné zbraně a nejsou jimi ohrožováni civilisté a kontrolní stanoviště znesvářených stran. Plnění dalších bodů vyžaduje zřejmě přijetí nových zákonů v ukrajinském parlamentu, proto mají být splněny do konce roku. Při neplnění dohod budou, podle mne, Německo i Francie maximálně schopni vyhlásit sankce. Jestli-že dohody schválila RB OSN, je možné že se k nim připojí i další státy, třeba USA a pod. Dohody zřejmě nejsou nijak zvlášť výhodné pro nové republiky, ale na ukrajinské straně zřejmě bez vnitro politického zápasu nebudou dodrženy.

  OdpovědětSmazat
 5. Jak se na plnění sankcí dívá Amerika:

  "Za směšné Psakiová označila dotazy novinářů o možných sankcích vůči Kyjevu v důsledku nedodržení minských dohod ze strany Ukrajiny. Podle ní „je nepravděpodobné, že by USA zavedly sankce proti Kyjevu." ".....................Již dříve americký ministr zahraničí John Kerry řekl, že Spojené státy jsou připraveny ke zmírnění sankcí proti Rusku, pokud budou na Ukrajině všechny dohody z Minsku dodrženy."

  Zřejmě je jim jedno, kdo plní/neplní, sankce vždycky budou proti Rusku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to mohlo být způsobené rozkolísanou hladinou hormonů a následnou debilitou mluvčí v důsledku těhotenství! Chudák, kdo na ni vlezl...

   Smazat
 6. Minsk 2 je pouze dočasné příměří .Na ukončení občanské války nemá vláda v Kyjevě žádný skutečný zájem.Tím méně ,že skutečnou moc má Pravý sektor ,který je podporován a přímo řízen USA. Porošenko je zde pouze v roli šaška , který plní uložené příkazy.
  Místo toho,aby se Evropa spojila proti agresívní politice USA ,tak jak to prosazoval svého času Francois Mitterrand , tak se nechávají evropské národy rozeštvat jak mezi sebou tak i proti Rusku.

  OdpovědětSmazat
 7. Američané, táhněte již z Evropy do ..., nikomu zde chybět nebudete a ty své agenty jako je Vondra, Dobrovský, Kocáb, Bursík, Štětina a spící dědek, ty si vezměte sebou

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.