Reklama

čtvrtek 5. března 2015

Ukrajinská armáda zaminovala dva mosty na hranici s Krymem

5. 3. 2015    zdroj
Ukrajinská strana zaminovala dva silniční mosty, které spojují Krym a Ukrajinu. 4. března s odkazem na pohraniční správu Federální služby bezpečnosti (FSB) RF pro Krymskou republiku.


17. února byl podle pohraniční stráže zaminován fungující most na cestě mezi ruským hraničním přechodem "Džankoj" a ukrajinským "Čongar" a také starý most, který není nyní v provozu. FSB bylo oznámeno, že u podpěr mostů byly uloženy 42 dřevěné bedny, k nimž je z místa dislokace ukrajinské armády přivedeno elektrické vedení.

"Ukrajinská strana při minování nezastavila na fungujícím mostě pro dopravní prostředky průchod osob, které překračují státní hranici pěšky." Informovala o tom FSB RF pro Krymskou republiku…
"Interfax"

…V současné době jsou na Krymu tři funkční kontrolní stanoviště na hranicích s Ukrajinou: "Džankoj" vedle Čongarského průlivu a také "Armjansk" a "Perekop" na Perekopské šíji.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

13 komentářů :

 1. Musíme si tu otevřeně přiznat, že Ukrajina v té válce jednoznačně vítězí. Podobným vítězným národem v Evropě jsou Poláci. Samý vojevůdce a vydobité výhody. Jenom v souvislosti s válkou v Iráku získalo Polsko masivní množství zakázek. Pomalu více než USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Co to meleš? . Právě, že s Polákama si USA vytřely prdel. Dostali v Iráku hovno. A kvůli tomu dokonce pak remcali.

   Smazat
  2. hrabě Kocharowski5. března 2015 23:52

   Jo to je fakt, Poláci vítězí na všech frontách, jablek a zelí mají přebytek, teď jen aby se z toho neposrali, debilci.

   Smazat
  3. Poláci dělají to samé co před napadením Německem v roce 1939. Zase sní nesmyslné sny a pomáhají těm, kdo je nakonec minimálně odkopnou. A navíc - já chci Velkočeský stát minimálně v podobě za Karla IV!! Chci celou říši římskou!!

   Smazat
 2. Nikdo přeci v celém demokratickém světě nezpochybňuje existenci Krymské republiky. Přeshraniční ruch je věcí zúčastněných stran a záleží na vůli ke spolupráci, ale každý musí počítat s tím, že se situace může v budoucnosti změnit. Přesun vojenské techniky je přeci nemožný bez vyhlášení války.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To si tedy zaminováním pomohli. Jak ten Krym chtějí dobít? Nebo má přes most postupovat Ruská armáda? A když by postupovala, to by ho předem nedokázala odminovat - třeba třemi vojáky vysazenými do týlu nepřítele? Ukrajinský vojenský folklór.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 3. Treba nechcou, aby jim pres ten most lezli Putlerovi zlodejsti zeleni muzici a dovolenkari.

  OdpovědětSmazat
 4. To zdravý rozum nevymyslí


  http://www.1tv.ru/news/social/279124

  OdpovědětSmazat
 5. Já si myslím, že je to spíše obrana před tím, aby mladí ukrajinští kluci neprchali do Ruska před mobilizací. U nás taková parta, která sem přišla před měsícem, pod vedením staršího opravuje barák. A můžete mi klidně věřit, osobně jsem s nima mluvil. To co mi řekli, překládal starší, to by ČT nevysílala. Třeba to k nám taky zaminují. M.Radikowski

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, ale ti kluci budou před mobilizací utíkat i po tom zaminovaném.

   Smazat
  2. Stavěli plot na hranici s ruskem, ale museli přestat, protože prachy mizely neznámo kam. Vlastně už je známo kam, putovaly na Kypr. Tak alespoň banderovci zavřeli většinu hraničních přechodů, aby jim lidé do Ruska neutíkali ve velkém i s dětmi, protože Rusko vtipně reciprocitně víza pro Ukrajince nezavedlo (králík zavedl víza pro Rusy od 1. března a asi doufal, že to udělá i Putin).

   Smazat
 6. zoufalství kyjevských banderovců dosahuje vrcholu

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.