Reklama

pondělí 2. března 2015

Ukrajinské souvislosti v úmrtí Němcova


2. 3. 2015     zdroj
…Pro Kyjev je Němcov postava více než důležitá a symbolická. Dokonce neuvěřitelně symbolická. Pro Kyjev je Němcov symbolem protiputinského "demokratického prozápadního" Ruska, jež nesouhlasí s "trestuhodnými činy krvavého tyrana, který napadl mírovou demokratickou Ukrajinu." On je pro Kyjev symbolem možnosti pádu režimu v Moskvě a vítězství ve válce, vyhlášené Kyjevem za vlasteneckou a protiruskou (čti protiputinskou).


Němcov byl poradcem Juščenka, osobně byl v blízkých vztazích s Porošenkem, dobře a úzce komunikoval s Turčinovem a Avakovem a jsem si jist, že i s Nalivajčenkem, celkově zaujal ostře prokyjevskou pozici…

...na Donbasu nebylo tento postoj ani slyšet ani vidět (na ruských kanálech Němcova nedávají, na kyjevské se nedívají), v Moskvě splývá s celkovým opozičním postojem "proti Krymu", ale v Kyjevě je velmi důležitým faktorem války proti Rusku a DLR s LLR…

…A čtyři smrtící profesionálně vystřelené kulky (zkuste se trefit z 10 m - amatérovi se to nepodaří!) na pozadí scenérie Kremlu a Chrámu... známé na celém světě. Pro toto publikum se to provedlo….

Němcova mohli odstranit ukrajinští oligarchové za selhání destabilizace Ruska     zdroj
Je známo, že Němcov v poslední době aktivně navštěvoval Ukrajinu a setkával se tam s různými místními politiky a oligarchy, kteří představují i "stranu války", informovala "Izvestija" .

"Ti mu mohli předávat prostředky pro destabilizaci situace v Rusku. Za tyto peníze mohli ukrajinští oligarchové klidně očekávat od Němcova rozkol ruské společnosti," řekl zdroj.

"Rozkol se však nejen neuskutečnil, ale naopak, ruská společnost se konsolidovala. S vědomím toho, že se nedočkají výsledku, mohli sponzoři Němcova tohoto politika odstranit za to, že nebyl schopen tuto práci splnit,"- řekl.

Vraždu Němcova mohl zorganizovat "Pravý sektor"      zdroj

Do surové popravy ruského opozičního politika Borise Němcova mohou být zapojeni ukrajinští polní velitelé, jako jsou hlava "Pravého sektoru" Dmitrij Jaroš nebo bývalý vůdce UNA-UNSO Dmitrij Korčinskij, domnívá se oděský televizní moderátor Grigorij Kvasňuk.

"Jaroš, Korcčinskij ... a jim podobní zcela nedávno hovořili o tom, že je třeba provádět na území Ruska teroristické činy, konkrétně v Moskvě. Jak se vám líbí taková verze? Vždyť je zcela jasné, že útok byl veden proti Rusku celkově.


Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Děkujeme za překlad další záplavy kremelských zvratků

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jestli máš informaci, jak to s tím Němcovem bylo, tak to napiš a dále to nemusíš komentovat. Jestli ti to uniklo, tak sem se píšou fakta a ne nějaké propagandistické výkřiky a podobné fantasmagorie.

   Smazat
  2. Si prvý!!! Stíhaš kamarát,budú prémie!!!!! (A. 12.54)

   Smazat
  3. Vždycky je první, asi pracuje na pěti stavech a dostane za to řád tkadleny Korovljové. Sedí a čeká. A když se něco objeví, udeří.

   Smazat
  4. Vždy první....! 1254 může být cvok,podvědomně hledající někoho,kdo mu připomíná příjemný pobyt v Bohnicích,anebo je placen panem Dvořákem,aby tato diskuse měla šťávu.Česká televize jej patrně platit nebude,protože Tvarůžková má hezčí nohy.......ledaže by 1254 překvapil a ukázal fotečku z bazénu ! S pozdravem Frank BURNS

   Smazat
  5. Ale,ale.Ruská Wikipedia ještě za života B.Němcová informovala o jeho zavraždění v 21,40 MOW času. Zdroj.Moskovskij komsomolec. Zavražděn byl podle oficiálních míst v čase23,15.Pani,co vybírá a překládá,by měla zveřejnit také komentáře zdrojů.Třeba mor na Ševčenka atd.

   Smazat
 2. Já myslím, že ho zlikvidoval ruský imunitní systém. Každý normální stát takovou imunitu má, jenom některé postkomunistické státy se jí svobodně sami zbavily. Rusko je ve válce a podstrkávání agentů je čistě doménou Západu. Už jednou jim tam naordinovaly jistého Lenina a dopadlo to tragicky - na 100 let tu zemi poškodil. V USA také mají geopolitiku definovanou a v té se politické strany pohybují. Když někdo v USA vybočí, je také umravněn (jako někteří novináři v souvislosti s 11.zářím, ale nikde se o tom nepíše). Němcov byl stejný blázen jako Litviněnko. Nedělejme si iluze, že by si CIA chtěla se Snowdenem jen tak poklábosit. Naši politici by měli vystrčit hlavy z amerických zadnic a myslet evropsky. V Evropě totiž žijeme. Lidé jako Gabal nebo Kalousek budou první, kdo z Prahy v případě krize zmizí jako pára nad hrncem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oprava-to bolo pre An.13.08 (Preklep)

   Smazat
 3. Nikdo a nikde na světě nemá právo brát život jinému člověku.
  Tady je třeba se ptát "Qui bono" - Komu to prospěje? "Dva jsou ve při a třetí se směje".
  Překvapuje mne také, jak rychle jsou při "spontánním" projevu, protestu, revoluci, ... vytvořeny dokonalé transparenty. V Lybii to byly hned ze začátku transparenty, vlaječky, šály, čepice v barvách povstalců. Něco takového potřebuje předběžnou přípravu, finanční prostředky na materiál a výrobu. Kdo a kde se to vyrábí? Kdo to platí?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, tyto propriety byly tím prvním, co jsem na fotkách ze smutečního pochodu hledal. A nebyl jsem nikterak zklamaný. V sobotu ráno se rozletěla zpráva o zastřelení Němcova a v neděli po obědě už protestující třímali v ručičkách fůru jednotných transparentů. Bezesporu narychlo podomácku vyrobených (ironie). V nějaké diskusi to jeden přispěvatel krásně vystihl: "Kulisy už byly řipravené, jenom nebožtík ještě žil."

   Smazat
  2. to mě nenapadlo, je to pravda, kde tak narychlo vzali demonstrující transparenty ?

   Smazat
 4. To je velice zajímavé,kdo střílel,aby perfektně trefil Němcova a přitom netrefil jeho společnici.

  OdpovědětSmazat
 5. tohle je zajímavé...
  http://observer.com/2015/03/ukrainian-girlfriend-of-slain-russian-key-to-the-case/

  OdpovědětSmazat
 6. A co se rozčilujete? Vždyť je to fuk! Tam kdosi sestřelil letadlo plný lidí, hádali se nad tím jako magoři, pořád jsou někde utajovaný dokumenty, tak kdo se bude zabývat nějakým strejdou! Asi zemřelo mnohem více lidí - ne? A ten žvást že V.I.Uljanov poškodil carské zaostalé Rusko s jeho stamiliony robotujících otroků, si taky nech od cesty. Kdo poškodil USA na sto let, že je to taková břečka?

  OdpovědětSmazat
 7. Ale vždyť je to SUPÍŠ,že se kynoží navzájem!Pinocheto by se s nepřáteli státu nepáral,pár let na stadionu,někde za polárním kruhem,a hotovo!
  Protože takoví jako ten němčor,nejsou žádná opozice,to jsou vysloveně nepřátelé ruského lidu!
  Ten zmetek byl prý miláčkem baronky tchacher,té,která prohlásila,že by nechala v Rusku žít milion mužiků na obsluhu těžních strojů!
  A takoví,to měli zajistit!Ty čtyři kulky do hrbu,byla pro toho smrada moc fajnová smrt!Mnohem vhodnější by bylo roztrhnout ho mezi čtyřmi koňmi.

  OdpovědětSmazat
 8. ja len že terajši veľvyslanec USA v Rusku - zaujímavá postava - tam kde bol, všade dakoho zabili - opozičného politka prosím -

  OdpovědětSmazat
 9. No ono je to asi všude stejné. Kdyby u nás byl zavražděn nedej Bože (!!!)
  opozičník pan Schwarzenberg tak by to ihned taky odnes asi prezident Zeman. A třeba by se pak zjistilo, že to byl třeba mladý zhrzený milenec slečny Vopěnkové, který na Karla prostě výkonostně sexuálně neměl...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. hrabě Kocharowski2. března 2015 19:20

   To teda jo, to by mohl být motiv, kchodl je vyhlášený kanec plemeník!

   Smazat
 10. Oni ti američtí velvyslanci jsou prapodivné figury,viz.ten v Čechách.Žádnému státu nic dobrého nepřinášejí. To je ta pravá pátá kolona.

  OdpovědětSmazat
 11. hrabě Kocharowski2. března 2015 19:24

  S čím kdo zachází, tím taky schází.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.