Reklama

pondělí 2. března 2015

Ukrajinský prezident navrhuje rozšířit ukrajinskou armádu na 250.000 lidí

2. 3. 2015   Svobodné noviny
Ukrajinský prezident Petro Prošenko navrhl zvýšení velikosti jeho armády na 250,000 lidí, podle návrhu zákona předloženého Nejvyšší radě v pondělí.„Návrh zákona byl vyvinut pro právní regulace velikosti ukrajinských ozbrojených sil, a zajistí včasné nasazení určitých silových skupin za účelem odrazení, odolnosti vůči ozbrojenému útoku a likvidaci ozbrojeného konfliktu,“ uvádí návrh zákona.

Návrh zákona předpokládá zvýšení velikosti ozbrojených sil Ukrajiny na 250.000 osob, včetně 204.000 vojáků.

Velikost ukrajinské armády činila na začátku roku 2014 168.000 osob, včetně 125.000 vojáků, podle médií. Na konci roku 2014 se počet zvýšil na 232.000 lidí.

V prosinci 2014, ukrajinský ministr obrany Stepyn Poltorak uvedl, že je nutné zvýšit velikost armády na 250.000 lidí. Poltorak také uvedl, že ukrajinské ministerstvo obrany plánuje povolat k vojenské službě až 40.000 lidí a trénovat 10.500 smluvních vojáků.

Ruský prezident na konci ledna přirovnal ukrajinskou armádu k legii NATO s geopolitickým cílem oslabit Rusko.

„V podstatě to už není armáda, ale zahraniční legie, v tomto případě zahraniční legie NATO, která rozhodně nesleduje cíle hájit národní zájmy Ukrajiny,“ uvedl ruský prezident.

Tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny Oleksandr Turčynov v polovině prosince řekl, že ukrajinské úřady si stanovily ambiciózní úkol, vybudovat jednu z největších armád v Evropě a získat zpět Krym od Ruska. Uvedl, že ukrajinské ministrovo obrany a ministerstvo vnitra poskytnou více než 10% z celkového rozpočtu výdajů pro rok 2015, odhadem asi 31 miliard dolarů. Celkem 5% hrubého domácího produktu (HDP) krachující Ukrajiny, půjde do armády.

18 komentářů :

 1. Odpoved na jakykoliv utok proti RF bude jaderny - uz to nekdo panu Porosenkovi rekl, nebo mu to Turcinov zapomnel oznamit?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Každý dodavatel zbraní se musí radovat. Porošenkova aktivita vysaje všechny evropské rozpočty. Všichni budeme zbrojit jako pitomí, protože se budeme muset jistit. A o tom to celé je.

   Smazat
  2. Kurz dolára a budúci rozpočet Ukrajiny ,keď som to pozrel váľal som sa po gauči od smiechu.
   http://politikus.ru/politikus/video/44358-shokiruyuschee-intervyu-sotrudnika-nbu-chto-budet-s-kursom-dollara-v-ukraine.html

   Smazat
  3. prepáčte zle som to skopíroval,to vymazat na konci tam nemá byť.
   http://politikus.ru/politikus/video/44358-shokiruyuschee-intervyu-sotrudnika-nbu-chto-budet-s-kursom-dollara-v-ukraine.html

   Smazat
 2. I kdyby nebyl jaderný - Porošenko by se mohl zeptat svého poradce, jak dopadnul, když byl ještě gruzínským prezidentem a zkusil si to rozdat po letech budování armády americkými poradci s armádou Ruské federace...!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. gruzínská armáda odolávala celé desítky minut.

   Smazat
  2. Ale už se z toho skoro vzpamatovala.

   Smazat
 3. Já si myslím, že Porošenko už žádnou armádu budovat nebude. Bude rád když nakonec uteče před šibenicí. Obyčejní vojáci mu asi nikdy nezapomenou, jak s nimi u Debalceva zacházel, co všechno s nimi prováděl. Ukrajinci nejsou Češi, když to v nich "bouchne", tak jdou na věc hlava nehlava. Otázkou je, kdy ukrajinská armáda zaútočí na Kyjev.

  OdpovědětSmazat
 4. Na to samé byl kdysi najat Hitler. Aby rozpoutal bugr ve Španělsku - a tam začala druhá světová. Taky se tam zabíjelo, taky tam jezdili dobrovolníci bojovat s Francovo fašistickým režimem ( za Madrid bojujeme za Prahu!!) A taky to byl spouštěč k závodům ve zbrojení, který pomohly kapitalistický břečce ze světový krize. Tehdy bylo k provokacím vybráno Španělsko, dnes Ukrajina,ale je to úplně stejný. Závody ve zbrojení, spousty mrtvých, lži a zástupní důvody -všechno je stejný. Akorát se zatím neví,kdo bude potom někdy až by tyhle jatky skončily, obviněn z jejich rozpoutání - tehdy to byl jednoznačně Hitler -dnes to bude kdo? Porošenko? Jaceňuk? Putin? Obama? Někdo jinej? Kapitalizmus nic jinýho neumí než -světová krize - světová válka - světová krize - světová válka -světová krize ..... tak, jak jsme se to v socialistickym školství učili, do puntíku je to pravda, i s tím sypáním nadúrody kávy do moře a ztápěním nadúrody obilí v lokomotivách (aby nemusely jít ceny dolů) -to je prašivý kapitalizmus, a jestli to není pravda, ať to tady nějaký ten osvědčený fašoun napíše a vyvrátí.

  OdpovědětSmazat
 5. Já bych navrhoval pořídit panu Porošenkovi a jeho "spolupracovníkům" nějakou tu divizi cínových vojáčků a nějakou větší plastickou mapu nějakého území - třeba Debalcevo - no a tam mohou zkoušet své vojenské strategie. Nebude to stát žádné další finance a kluci si vyhrají.

  OdpovědětSmazat
 6. No, je to jakési "řešení" kam poslat lidi, kteří nemají šanci najít v chcípající ukrajinské ekonomice práci a uplatnění. Uklidit je, ať nedemonstrují, nejlepší ať zhebnou v boji. Je to krátkodobé řešení, ale politici obecně nejsou jiných schopni.
  V podstatě lze říct, že pro Porošenka, Jaceňuka a spol. je jediným způsobem jak udržet Ukrajinu pohromadě, neustále udržovat napětí s Ruskem, válčit s opolčenci, brát další půjčky, vymlouvat se na válečný stav, aby se občané nezačali bouřit při postupném zavádění tzv. reforem.
  Ale je to skutečně krátkodobé. Ukrajinci se brzy dostanou do takové bídy, že je na uzdě neudrží ani vyhlášení válečného stavu.

  OdpovědětSmazat
 7. To je určitě příspěvek "mírového" Porošenka (Zeman) k Minsku 2. Ten mafiánský kluk skáče stále ode zdi ke zdi jak jeho US loutkovodiči pískají. Stále předvádí mírové mimikry, aby ještě víc přiživoval válku. Jako Nobelista "míru" (války - Orwell) Obama. Žádá zbrně, aby posílil "mír" a Obama naoko jako že ne (jako správná kurva) a zbrojaří si již potají mnou ruce. Holt obchod se smrtí je po dlouhá desetiletí ústředním artiklem americké ekonomiky.

  OdpovědětSmazat
 8. http://www.czechfreepress.cz/svet-kolem-nas/kam-a-proc-miri-putin.html

  OdpovědětSmazat
 9. Tento porošenko to s militarizací Ukrajiny dotáhne asi tak daleko, jak se to v minulosti zadařilo Kim Ir Senovi.
  Žel, míra militarizace Ukrajiny bude přímo úměrná jejímu zadlužení, též stupni ekonomického rozvalu, počtům mrtvých, raněných i utečenců ..., zato však nepřímo úměrná očekávatelné prosperitě té země.
  Na tyto darebáky, jakými tam dnes jsou prošenko, jaceňjuk, turčynov a spol., nebude lid Ukrajiny vzpomínat v dobrém. Ale, aby mohl vzpomínat, byť i s odporem, musí se jich nejprve zbavit ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinské vůdce dosazuje Amerika. Podle toho také jednají, jedno, kdo to je. Tady bude lépe, až USA zkolabují. Měl by jim tam někdo spustit nějakou, třeba pruhovanou revoluci.

   Smazat
 10. Jen ať tu "nedobrovolnou" armádu posílí. Alespoň jich pak na odplatu bude víc:
  http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/brzy-prijdeme-do-kyjeva-a-postrilime-vsechny-co-nas-obelhali/

  OdpovědětSmazat
 11. Velitel dobrovolnického bataliónu Azov havaroval a i se svým spolujezdcem při ústupu z obce Širokino. Na místě zemřeli. Narazili do památníku hrdinům Velké vlastenecké války, který to naopak přežil.

  http://politikus.ru/events/44590-kombat-azova-vrezalsya-v-pamyatnik-geroyam-vov-i-pogib.html

  OdpovědětSmazat
 12. Škoda,ze jich tam nejelo víc:-)))))

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.