Reklama

pátek 27. března 2015

Ukrajinští fašisté nabírají bojovníky v Evropě

27. 3. 2015   Sputník
Ukrajinské fašistické uskupení Misanthropic Division nabírá bojovníky po Evropě. Na Ukrajině už toto uskupení otevřeně bojuje v řadách ultrapravicového batalionu Azov.
Německý novinář Thomas Eipeldauer se tomuto tématu věnoval a šetřil ho. V rozhovoru pro Rádio Sputnik uvedl následující: „Bojují tam desítky fašistů z celé Evropy".

V Západní Evropě jsou známa především krajně pravicová ukrajinská uskupení Svoboda a Pravý sektor. Když tato uskupení v posledních volbách dosáhla poměrně špatných výsledků, mnohým se ulevilo. Znamená to, že na Ukrajině, přeci jenom, není tak mnoho fašistů. Je možné, že tato úleva byla předčasná, pokud ne přímo naivní. Vždyť přeci, některým členům ultrapravice, například vůdci Pravého sektoru Dmitru Jarošovi se jakožto přímému kandidátovi podařilo dostat do parlamentu.

Thomas Eipeldauer: „Mnozí pravičáci pronikli do jiných politických stran. Například, členem vládnoucí strany Národní fronta Arsenije Jaceňuka je vrchní velitel azovského batalionu Andrej Bileckij, který ještě navíc zaujímá post ve vojenské radě. Sedí tedy na rozhodující pozici. A na rozdíl od Jaroše, Bileckij neskrývá, že je rasista. A to je jenom jeden příklad z mnoha".

Svoboda a Pravý sektor se snaží realizovat politiku. Jsou ale ještě mnohem radikálnější organizace, které se tím nezatěžují. Jednou z nich je Misanthropic Division, v jejímž programu se otevřeně píše o árijsko-ukrajinských hodnotách.


Thomas Eipeldauer: „Jeden z ústředních bodů jejich programu spočívá v tom, že vedou rasovou válku za účelem zachování bílé rasy. Oni se otevřeně považují za přívržence nacistických tradic. Za nepřátele považují židy, „židy prolezlý Západ", Rusy a jiné „cizí rasy".

Nedávno se v německých médiích objevila zpráva, že v řadách bojovníků v Donbasu aktivně bojuje přibližně stovka německých dobrovolníků. O ozbrojencích z Evropy v řadách ukrajinské armády se zatím prakticky nemluvilo.


Thomas Eipeldauer: „Misanthropic Division je podskupinou Sociálně-nacionalistického sněmu (SNA), což je křídlo Pravého sektoru. Kromě ostatního se toto uskupení zabývá koordinací evropských dobrovolníků v sestavě azovského batalionu. Bojují tam desítky fašistů z celé Evropy. Mnozí z nich přitom ani neskrývají své vlastní jméno. Bojovníci přijíždějí především z Chorvatska a Francie, ale také z Itálie, Švédska a Německa".

Slogan Misanthropic Division je zformulován v němčině a zní Töten für Wotan (Zabíjet jménem Wotana). Wotan je postava z Wagnerovy opery Prsten Nibelungův, která odpovídá severnímu bohu Odinovi.


Thomas Eipeldauer: „Ideologie Misanthropic Division částečně přímo pochází z národního socialismu a částečně přebírá prvky germánské mytologie. A je mezi nimi také rozšířen kult smrti a vraždy."

Málo známa je také ta skutečnost, že v Rusku působí otevřeně neonacistická Wotanova mládež, která je kvůli protiruské činnosti zakázána, a v tomto konfliktu bojuje na straně Ukrajiny. Avšak, Batalion Azov, jehož součástí je i Misanthropic Division, oficiálně podléhá ukrajinské vládě.


Thomas Eipeldauer: „Samozřejmě, že v Kyjevě o tom vědí: symbolika azovského batalionu, a tím spíše Misanthropic Division se znaky SS", lebkami a svastikou je více, než jednoznačná. Je ale zřejmé, že existuje pochopení toho, že bez dobrovolnických oddílů by nebylo možné válku vést".

V současné době se mnoho hovoří o dodávkách zbraní na Ukrajinu. Tyto zbraně budou pravděpodobně dodávány i dobrovolnickým batalionům. Co ale bude potom, až válka někdy skončí? Odevzdají tito nacističtí ozbrojenci zbraně?


Thomas Eipeldauer: „Ani za nic. V tom vidím obrovské nebezpečí dodávat sem zbraně. Pokud si přečteme, co tyto fašistické bataliony samy říkají a píší, tak pochopíme, že pro ně skutečná válka ještě nezačala. Například, Misanthropic Division říká, že chce „osvobodit" celou Evropu. Je pochopitelné, že se dobrovolníci z Evropy, kteří se tam silně zradikalizují, vrátí i se zbraněmi, i s nabytími zkušenostmi zpět do Západní Evropy".

17 komentářů :

 1. ,,Nevíte, kde se můžu přihlásit? Mám doma suprácký emerický maskáče z militeršopu a parádní M-16 vod ťamanů. Vypadá jako vopravdická i když střílí jenom kuličky, ale až budu mít skutečnou... Když si ty maskáče voblíknu a trochu roztáhnu ramena, nikdo nepozná , že mám modrou knížku. Takže chci bojovat. Nedělám to pro prachy i když jsem nezaměstnanej, protože jsem se ani nevyučil páč na mně učitelé co studovali ještě za komančů seděli. Chci bránit demogracii protože nemám rád bolševiky, židy, cikány, vietnamce, teplouše, hrbatý, muslimáče, humanisty, rusáky a koprovku. Myslím, že je třeba začít čistit zemi vod podobnýho plevele. Musí zůstat jedině praví árijci. Zdraví a inteligentní. "

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kolik ti je, člověče, že jsi propásl zápis do mateřské školky? ;-)

   Smazat
  2. Každá společnost "vygeneruje" mimo jiného i určitý "materiál", který je nepoužitelný.

   Smazat
  3. Jestli zvladnes mavat cervenou kartou tak mas vyhraano to je elita!!!

   Smazat
  4. Geňo geňom bude !!otec sa mal vystriekať do záchodu!!

   Smazat
  5. A voo tom to jee......debile

   Smazat
 2. Ondro - ignoruj ho.....je asi placeny troll za to aby delal problemy a stval lidi ....

  Proste je ignoruj .... nestoji za ...

  OdpovědětSmazat
 3. Pane Bože, samí srandisti nebo idioti, ti normální jsou kdesi pořád zalezlí. Ozvěte se konečně a vyjděte tady do té tmy a osvětlete to tu trochu...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nabírání fašistů, a myslím i sadistů a také sexuálně neukojených jedinců po Evropě, je ve skutečnosti přírodní výběr, evoluce. Tentokrát bude bitva rozhodující, Rusové použijí sofistikovanější zbraně (také jistě cítí, že nepůjde jen o boj na Ukrajině - může někde přijít také Majdan a provokace), a tak se jen málokdo z fašistů zachrání. Už se tolik nebudou brát zajatci. K té provokaci: Víte, že 16. března zločinci z USA vydali příkaz na jedno Evropské město vystřelit menší jadernou střelu? A chtěli z toho obvinit Rusko? Proto Putin týden chyběl v médiích. Příslušným velitelem - kdo měl prst na knoflíku - byla nějaká žena v hodnosti majora USA armády. Tato, a její podřízený to odmítli udělat a proto byli propuštěni z armády. Nezávidím jim to následné zacházení, a hlavně jim děkuji. Co je na tom to nejdůležitější? Takovéto provokace typu "podívejte se, co rozpínaví Rusové udělali" se budou objevovat. Nevěřit, nevěřit! Bude se tím zdůvodňovat boj s Rusy, naše ČT nezůstane pozadu - Kocáb a Stropnický mají vždy "jasno" a jsou ochotni demagogovat spoluobčany. A víme, že další boje na Ukrajině vypuknou v dubnu!

   Také Palmer by se měl zapojit, protože je slepou, i když nutnou - protože příroda vždy hledá, vývojovou cestou. Pokud by ho vzali, protože, myslím, že bude mít i jiné vady než duševní a žel - takoví přežívají a proto je mezi námi takový přetlak trollů a proto to tak vypadá v našem zkurveném státě. Zda tak, mladík, učinil, poznáme podle diskuse. Mohli bychom ho nalákat. Já mám dobrý nůž vyrobený z pérové oceli - ať zveřejní adresu - zašlu zdarma. Mám také dost broků do vzduchovky a prášků na hubení krys.
   Hlavně k ničemu nepouštějme popleteného katechetu a zednáře Halíka, antiruského trolla a zednáře Peheheho, chameleóna Štětinu, demagoga Jefima Fištejna a nedostudovaného člena Bilderbergu - bývalého komořího Kchárla z Rakous.

   Slunce v duši, ogaři.

   Smazat
 4. Že je to už nesere. To je dnes a denně, kolem dokola, celý rok. Prošly vánoce, teď nadcházejí velikonoce, konečně je jaro - a tady se jen křepčí, bojuje, zabíjí, skutečně jak u blbých na dvorečku. Žaneta.

  OdpovědětSmazat
 5. Už by tam mali nabehnut Rusi a ukončiť to !!!Myslím že všetci by držali hubu a krok !!A hlavne amici by sa už zdekovali!!EU je posraná!!

  OdpovědětSmazat
 6. Ty si kokot jak ďaleko dovidíš !!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. No..., netušil jsem co můj první příspěvek vyvolá. Tak vážně. Zápis do mateřské školy jsem nezameškal. Nejsem ani žádný troll kýmkoliv placený. Nejsem ochoten mávat červenou ani jakoukoliv jinou kartou. Myslím, že jsem i natolik dost starý, abych věděl o čem píši. Nemám rád žádný extrémismus ani ten nalevo ani napravo. Tady jsem svým ,,způsobem" reagoval na to, že ukrajinští fašisté nabírají bojovníky v Evropě. Stejně tak bych mohl reagovat na levicové fanatiky někde v Latinské Americe. Jedno i druhé jako ČLOVĚK odmítám a v jednom i druhém vidím pro každého normálního člověka kdekoliv na Zemi nebezpečí. Tedy jak můžu na skutečnost uvedenou v článku reagovat? Mám tři možnosti. Bojovat proti nim ve svém věku už nepůjdu. Ve svém profesním životě jsem (a teď se to týká konkrétně těchto ,,hnědě" orientovaných ) při pohovoru s nimi vždy položil jednu jedinou otázku. ,,Jak jsi to zařídil tam u něj nahoře, že jsi se narodil jako Čech, bílý, světlovlasý...etc. Vždyť jsi se mohl narodit jako cikán, Žid, černoch, Ukrajinec... (mmj. uvědomí ji si tihle ti ukrajinští obdivovatelé Bandery, Hitlera a jim podobných jak se na ně dívají třeba němečtí nacionalisté?) Na to mi nikdy nikdo neodpověděl. No a třetí možnost je ironie.
  Bylo by to možná na novou disertační práci. Prostě jsem na tenhle článek o ukrajinském -ismu reagoval jak jsem reagoval. Pochopeno?
  Přeji pěkný večer ... ;-)

  OdpovědětSmazat
 8. Vypadá to, že ten spolek Misanthropic Division se podobá IS.

  OdpovědětSmazat
 9. Ty ukrajinci jsou opravdu galerie elity.....debil každej jeden uz od pohledu!!!!!!!Horší než krizeni příbuzných mezi Habsburkama!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Věru, že tak. I k takovým, nás učí, máme být tolerantní. Těžké, těžké.

   Smazat
 10. Copak jste nepochopili ironii prvního příspěvku ? Gratuluji příspěvek vystihl podstatu skutečnosti.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.