Reklama

pondělí 2. března 2015

USA chtějí spustit vlnu ruských bankrotů

2. 3. 2015   Zvědavec
Finanční válka
Americká vláda trvá na zpřísnění sankcí vůči Rusku a požaduje, aby se EU přidala. Washington nyní chce sankce, které budou mít „zničující“ účinek, kterým musí Rusko „trpět“. Finanční opatření mají podle plánu spustit vlnu bankrotů v Rusku.Britského ministra zahraničí Philipa Hammonda během víkendu navštívil americký ministr zahraničí John Kerry a probírali americký plán. Washington očekává, že EU bude spolupracovat, aby donutila srazit ruskou ekonomiku na kolena.

USA drasticky zpřísní sankce vůči Rusku: americký ministr zahraničí John Kerry tento víkend v Londýně řekl, že Rusko je „vino hrubým porušováním minského příměří“. Kerry řekl, že Rusko zaútočilo na město Debalcevo a podpořilo polovojenské válečníky v regionu, a najalo nové jednotky u Mariupoli. Kerry řekl: „To je porušením příměří. Myslíme to vážně: budu další sankce, které způsobí v ruské ekonomice další bolesti.“

Pokračoval: „Mezi námi a našimi evropskými spojenci probíhá vážná diskuse o tom, jaké sankce zavedeme příště a kdy mají vstoupit v platnost. Jsem si jistý, že v reakci na ruské porušení příměří budou další opatření.“

Britský ministr zahraničí Philip Hammond poznámky Kerryho plně podpořil. Před několika měsíci americký vice-prezident Joe Biden vysvětlil, jak USA vytvořily roli EU ve strategii namířené proti Rusku. Nyní se zdá, že spolupráce funguje poněkud plynuleji, než prve.

Na úrovni EU již nemohou evidentně politici vzdorovat tlaku Ameriky. Tudíž EU Observer informoval o několika nejmenovaných stálých představitelích EU, kteří řekli, že další sankce jsou nevyhnutelné. EU Observer také citoval vysokého amerického představitelé, který vysvětlil strategii Ameriky. Jestli je tímto představitelem Daniel Fried, který koordinuje sankce mezi USA a EU, není známo.

Američané doufají, že příští krok bude mít „zničující“ dopad na ruskou ekonomiku. Tudíž by mohlo dojít k vlně bankrotů mezi ruskými společnostmi, protože mnoho firem riskuje bankrot, pokud úvěry splatné v dolarech během nadcházejícího roku nebudou obnoveny. (Bankrot je očekáván, protože hodnota rublu se propadla a bude jich tudíž zapotřebí pro splátky víc.)

Aby tohoto cíle dosáhla a využila propadu rublu, má americká vláda v úmyslu uchýlit se k technickému triku, zkrácení durací existujících úvěrů, které ruské banky, energetické společnosti a zbrojní firmy mají v evropských a amerických bankách. Američtí představitelé EU Observer řekli: „Pokud chceme, můžeme zajistit, že budou opravdu trpět. Neschopnost získat nový kapitál bolí nejvíce – k americkým a evropským trhům neexistuje alternativa.“ (Tudíž dojde k bankrotu). (Imbecilita, neznalost světa a situace je u amerických představitelů opravdu neskutečná, a Asie podle nich vůbec neexistuje – p.p.).

Další americký kontakt v Bruselu řekl, že vyloučení Ruska z platebního systému SWIFT (schopnost převádět prostředky elektronicky, místo prostřednictvím papírových dokladů) by bylo opět probíráno a opět posíleno. Američané se o tento krok, kterého se Rusové obzvláště bojí, pokusili před pár měsíci, přímým tlakem, ale neuspěli, protože nezávislá organizace SWIFT odmítla Washington poslechnout. Nicméně když Amerika uspěje v tomto, toky peněz ruským společnostem budou potlačeny. Rusko proto spěchá se zprovozněním alternativního systému, v naději, že sníží dopad na ruské domácí platby, když Amerika zmáčkne knoflík a odpojí Rusko od SWIFTu.

Americké ratingové agentury již sankce zesílily, když klasifikovaly ruské dluhopisy jako „smradlavé“. Toto snížení ratingu znamená, že některé velké americké penzijní fondy jsou právně vázány stáhnout se z ruských státních dluhopisů. (To tlačí hodnotu rublu ještě níže).

EU Observer také poznamenává, že Američané mají v úmyslu dodat zbraně Ukrajině. To je další krok (v americké válce proti Rusku), který je stanoven v nedávno přijatém americkém zákonu.

Ruská porušování příměří, ze kterých Rusko obviňují Američané, zapadají do dříve existujícího (pochybného amerického) argumentu, neboť:
Je zcela nejasné, kdo střílel na majdanu (při puči v únoru 2014)
Sestřelení civilního letadla MH 17 není stále ani zdaleka objasněno
Vrazi civilistů v Oděse (při masakru pro-ruských demonstrantů, kdy byli upáleni v budově odborů 2. května 2014) jsou také nejasní
Kdo ostřeluje Mariupol je stejně tak nejasné
Kdo je za raketovým útokem na autobus v Doněcku je též neznámé.

Každá z těchto událostí byla vzata Američany jako příležitost k uvalení tvrdších sankcí vůči Rusku. (Každá z těchto záminek použitých Amerikou k ekonomickým sankcím vůči Rusku byla pochybná, ale EU přesto držela basu).

Není známo, jestli bude Západ nějak reagovat na akce ukrajinského Pravého sektoru a dalších protiruských ukrajinských extremistů: pravičácké polovojenské bojůvky informovaly, že nebudou dodržovat ani dohody z Minska (ale Kerry to ignoruje). Také zřídily vlastní generální štáb a odmítají se řídit rozkazy oficiální ukrajinské armády, co se týká jejich vojenských operací proti pro-ruským povstalcům.Ohledně chování extrémní pravice na Ukrajině není názor EU a Američanů známý. (Veřejně na to žádný názor neexistuje, jen na útočení na Rusko).

34 komentářů :

 1. Naštěstí, Rusi mají svého "Dvouhlavého orla" krytého zlatem a tak se nemají čeho bát. A taky nejsou vůbec zadluženi a tak ani logicky nemohou nikdy zbankrotovat.
  Takže imperialisti z USA a vrazi z Vólstrýtu, ruský bohatýr vám ukazuje prostředníček.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vezmí si antidepresíva a běž si odpočinout, trolíku.

   Smazat
 2. Budu zvracet, americká pakáž, americký morální odpad.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To by byl projev zbabělosti 16:37! Otázka je, nakolik to té hrstce amerických banksterů může vyjít! A jakou podporu tento válečnický způsob najde v samotných USA, protože i tam budou vědět, že je to hra jen toho procenta ničím nikdy nenasytitelných a neuspokojitelných na úkor řadového občana, který by se mohl velmi rychle stát vojákem a obětí. Ve prospěch koho? Vůbec jako první stojí možná otázka, jestli vlastně nejde především o oslabení Číny nepřímo, a Rusko je jen zneužito, protože na přímý tah proti Číně dnes američtí jestřábi prostě nemají. Nerozumím finančním záležitosem, proto nevím, jestli, a případně jak, by situaci ovlivnilo, kdyby Čína chtěla proplatit americké dluhopisy. Rusko je v nevýhodě zaostaléo civilního průmyslu, může spoléhat jen na velmi úzké, vojenské kapacity, které jsou v takových situacích pro civil jen zátěží. Kdyby se mohli obrátit k čínským výrobcům, dost možna by mohli rychle industrializovat a modernizovat, ale i tak je to na dlouho a v těch potížích, do ktrých by se dostali, nevím, nevím, jestli by to Rusko, aby se vyhlo jaderné válce, nakonec raději nevzdalo a nenechalo se kolonizovat. Z toho vyplývá, že eso v rukávu drží pro Ruskou záchranu Čína. EU by se neměla v žádném případě do těchto amerických hrátek zapojovat! EU by měla rychle odvolat sankce proti Rusku a odmítnout Američanům a Angličanům jakoukoli spolupráci na zvyšování napětí v Evropě, tak i mimo ni!

   Smazat
  2. Eso v rukavu ma OPEC, pokud nebudou dal padat ceny ropy a plynu Rusko v prezije bez vetsi uhony a zkrachuji americke firmy tezici bridlicovy plyn.

   Smazat
 3. Americké úvahy jsou infantilní, jak je u nich národním zvykem.
  Pokud by se tak skutečně stalo, pak Rusku půjčí Čína, která má dolarů že neví co s nima a dobře ví, že krach Ruska by byl otevřením dveří pro destabilizaci Číny ze strany USA.
  Amíci jsou volové a Evropa je ještě blbější, že je poslouchá. Až bude Rusko vytlačeno úplně, ztratí jakýkoliv důvod vůbec něco od Evropy kupovat a prodávat jí suroviny. Pro Rusy bude tento přechod pro zásadní východní orientaci bolestivý, pro Evropu to ale může být poslední rána z milosti. Pokud si evropští politici myslí, že je zachrání nějaká ekonomická spolupráce s USA, pak jsou ještě blbější než vypadají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vezmí si antidepresíva a běž si odpočinout, trolíku.

   Smazat
  2. ty taký blbečku a natiahni si koton lebo ta bude kokotsky boliet hlava

   Smazat
 4. Vezmí si antidepresíva a běž si odpočinout, trolíku.

  OdpovědětSmazat
 5. *Spravedlivý*:
  Tak to je typický americký plán !!!!!
  "americký ministr zahraničí John Kerry má americký plán. Washington očekává, že EU bude spolupracovat, aby donutila srazit ruskou ekonomiku na kolena"
  ***
  Jenže ODS*RE TO NAKONEC EU !!!!!
  AŤ SI USSRAELCI SVOJE americké plány STRČÍ NĚKAM
  A RIZIKA AŤ NESOU SAMI A
  NETAHAJÍ DO TOHO EU - JE TO JEN americký BOJ !!!
  ***
  EU S PUTINEM ŽADNÝ PROBLÉM NEMÁ !!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 6. Kerry zřejmě "přeslechl" (možná mu nedocvakla) slova čínského velvyslance v Bruselu, který prohlásil, že Čína Rusku pomůže, pokud bude potřeba...Číňan nevyhrožoval EU, USA etc. (to by Kerry zřejmě pochopil), jen konstatoval. A to jakoby tiché upozornění bez vyhrožování je u Asiatů nebezpečné...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už je to nějaký čas, ale i čínský velvyslanec v USA řekl Obamovi, aby nechali RF na pokoji. Proto všichni amíci řvou jako psi na řetězu u boudy. A EU, to jsou jeden pitomec vedle druhého. Ani nevědí že si kopou vlastní hrob. Kdo chce kam, pomozme mu tam.

   Smazat
  2. No možná se to zločiné EU společenství rozpadne a česko bude zase české, alel asi ne, slyšel jsem totiž že v případě rozpadu EU by česko nemohlo samo existovat a že skončí nejspíš jako kolonie německa. Bohužel pro nás to bude stát pořád za hovno.

   Smazat
 7. V referendu jsem nesouhlasila se vstupem do EU. Současná politika dokazuje, že jsem jednala správně. Agresevita údajně demokratických států jako USA, Anglie, Francie, Německa, Polska a.j. je neskutečná. Požadujme od našich zástupců, aby se nepřipojili k těmto agresorům ! Alka

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím.

   Smazat
  2. On na to přišel už prezident Beneš ale dnes je špiněn za toto realistické prohlédnutí. Kdysi jsem četl jeho myšlenky z exilové vlády v Británii, psal tam jasně o Západu i že i před koncem války měli nereálné požadavky, samozřejmě na naše území, kde bylo uhlí nebo jiné suroviny, samostatnost atd. Jeho příklon k Rusku začal až v této fázi a to že se tu reálná historie i varování našich předků bagatelizují, či pro jistotu nezmiňují nebo se označí za myšlenky komunistické, ba hůř bolševické se dostáváme do stejné pozice, kterou již naši předci odmítli. Prostě si to musíme prožít znova, jelikož se historie stále dokola falšuje a nevtlouká se mladým lidem do hlavy. To by byl nacionalismus:o))) Vždy se něco najde, jak zadusit pravdu ale ta stejně pozvolna vyplave a tak se po pár letech zadusí znova a tak stále dokola s prakticky stejným výsledkem. Kdyby jsme obehnali celý slavný Západ vysokou neproniknutelnou zdí, samozřejmě včetně USA, byl by na světě teprve klid a mír. Nemyslím si, že je nutné nějaký národ utiskovat kvůli potřebě jejich surovin, když je můžeme poctivým obchodem koupit bez jakékoliv potřeby jim čumět do jejich země, pomlouvat všechno co tam vidíme a poučovat je jak mají žít. Ať si každý žije jak chce. Přeji všem krásný den

   Smazat
 8. Sergej Lavrov měl dva vážné rozhovory s Džonem Kerri o tom jak probíhá mírový proces na Ukrajině. Fotografie na titulní straně videa m+ fakt rozesmála. Že by byl pan Kerri příbuzný naší bývalé ministryně války? je jí dost podobný.
  Podívejte se: http://www.1tv.ru/news/polit/278871

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. jenom nechápu, proč se američtí židé tolik distancují od své rasy, původní příjmení rodiny Kerryho je Khon a je původem ze severní Moravy, dokonce ani nereagoval na poníženou supliku rodáků s výzvou k návštěvě rodné obce, asi je to následek dlouhodobé konzumace rodinných kečupů značky Heinz (poznámka: vyženil s manželkou)

   Smazat
 9. Rusko nikdo nezlomí.

  OdpovědětSmazat
 10. Neustále se potvrzuje, že pád železné opony nepřinesl pro ekonomiku východního bloku nic dobrého. Západ si z nás udělal novodobé kolonie, vykradl nás, rozpoutal války. Rusko už nesmí být důvěřivé ve spolupráci se západem. Nejlépe by bylo, kdyby postzavil 10 železných opon, aby ho nemohly USA a EU vydírat!

  OdpovědětSmazat
 11. Kerry je totální blb, který slouží ještě větším blbům v americké vládě. protože jestli si myslí, že ty jejich opatření, které by samozřejmě položily jakoukoliv západní vládu nebo vládu země v Africe nejenže nebude na Rusko fungovat, ale ještě více uspíší "bumerang efekt", který ekonomicky smete jak USA, tak ně napojené vlezdoprdelky včetně naší slavné Evropské unie. Těšme se, bude fakt veselo, nudit se jistě nebudeme.

  OdpovědětSmazat
 12. Také se mi z nich dělá špatně. Jsou to debilové jak zákon káže. Chtějí zničit Rusko, ale i Evropu. Pak nás opět budou záslužně dávat dohromady. Věřím v pomoc Číny a také Vesmíru. Je to jako poslední tažení, jinak tolik nepravd, lží a nesmyslů nelze vůbec vyřknout. Illuminátům jde o všechno, bohužel nejsou jen v Americe, ale i mocně v Evropě. Když jsem si přečetla svědectví jedné ženy, která už potřebovala říci pravdu, je mi vše více a více jasné. Nemohu teď najít ty články, podívejte se, zda to nenajdete . Šokující výpověď údajné členky z řad Illuminátů. Jinak USA nemá ani zlato, které tam měly uschovány státy EU, hlavně Německo, takže, pokud by Evropa se spojila s Čínou, Ruskem a požadovaly vrátit okamžitě své zlato, tak USA končí. Ale protože představitelé evropských států také patří spolu s nimi k této zrůdné skupině, tak proto jsme tam, kde jsme, milí přátelé. Stále opakuji, pomoc můžeme my všichni už i tím, že nedáme prostor strachu, to je jako jejich potrava a přísun jejich energie, ale zvítězíme láskou našich duchovních podstat, našich srdcí. Najděme v tom sílu a jednotu a řekněme jakýmkoliv klidným a mírumilovným stanoviskem ANO M9RU, ANO L8SCE a\ P58TELSTV9, ANO SOUCITU a POROZUM2N9 a jako děti, když jsme si hrály na ticho poštu, pojďme si tyto láskyplné pocity, představy a myšlenky začít posílat.Všemu živému na naší krásné planetě, od lidí po každého živého tvořečka, přírodě, vodě i vzduchu. A poprosme zároveň o pomoc naše anděly, archanděly, světelného bytosti a také našeho Boha OTCE. Věřte, že je to v našich rukou, že jsme silní!. Ta změna nepřijde od nich, ale od nás. Odpusťme, ne jejich činy, ale odpusďme na úrovni jejich duše, vyřkněme v srdci toto odpouštění. Jejich karma za jejich činy je nemine, nikdo bychom si nepřál ji mít. To odpuštění je to pro nás,pro naši očistu a sílu,jedině to nás oddělí od jejich zrůdné energie Také posílejme lásku a sílu ruskému a čínskému lidu, jejich prezidentům, aby to dokázali vše v míru zvládnout.Na co budeme soustředit svoji energii, to poroste. Každá myšlenka má velkou moc a sílu, obzvláště, pokud ji přijme naše srdce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento článek by každý soudný člověk měl podpořit

   Smazat
 13. Tak celý tento tyátr USA má pro Rusko velmi nakonec pozitivní dopad.
  1.z Ukrajiny už není žádný vývoz do Ruska.
  /Ruské podniky které tyto dodávky potřebovalo k následné výrobě si
  toto zboží musí vyrobit sami.= rozšíření výroby=investice do
  výroboby=poptávka po pracovních silách=pokles nezaměstnansti./
  2.USA hledají skulinky kde Rusku uškodit a ještě to hlásají.
  /SWIFT,bankroty,sankce nedodávek zakazy nákupu...atd./
  = ekonomická opatření aby se tato situace nestala/
  3. zákazy dovozu určitého zboží./ = toto zboží které se bud nevyplatilo
  vzhledem k nutným investicím vyrábět se těd domácímu průmyslu
  vyplatí investovat a vyrábět neb bude odbyt.= poptávka po výrobních
  halách =stavebnictví, strojní vybavení,=výroba strojů, potřeba
  pracovních sil./
  4. Zemědělství v tom čem byl dovoz tak ted se vyplatí s produkcí masa
  zeleniny vajec ovoce, tam kde cenu srážela konkurence dotovaného
  dovozu z EU. Kde byl pro zemědělce trh pokřiven konkurencí která
  měla domácí zvýhodnění=dotační politika zemědělství EU.

  Ve výsledku krátkodobě jsou Rusku způsobeny problému v
  nedostatku,všeh druhu všetně špičkových technologiíí,ale v
  střednědobém horizontu 3-4 let a dlouhodobému horizontu
  5-10 to Rusku přináší :v finančním a bankovním sektoru tvorbu
  nezávislosti na USA EU ale i ostatku světa, nutnost špičkové technologie si vyvinout doma =urychlení technologického rozvoje,
  rozvoj průmyslu. V celém výsledku naopak USA a EU urychlují
  celkový rozvoj Ruska. A sobě si pevně uzavřou možný trh vývozu ve velmi se rychle rozvíjející ekonomice.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale prosimtě. Obyčejný Rus vždycky ryl držkou zem. Možností vzchopit se už měli nepočítaně a nikdy se jim to nepovedlo. Nevím jak by žili kdyby neměli to štěstí v podobě ropy a plynu...

   Smazat
  2. (to 20:20) pokud by Rusko nevěnovalodesítky let tolik financí na rozvoj všemožných příživníků v podobě dnešních sousedních, tzv. "nezávislých" zemí (třeba z Pobaltí), nebo zemí Varšavské smlouvy, nebo zemím vyžadujících v minulosti internacionální (rozuměj finanční) pomoc po celém světě, tak by dnes bylo silně za vodou. Jo, to taková Ukrajina si to i dnes vykládá tak, že Rusku za nic platit nebude a bude stále dostávat na dluh. Příživníků se vždy najde dostatek, hloupý, kdo dává, hloupější, kdo nebere.

   Smazat
 14. Anděly a mocnosti nebeské bych nepřivolávala, neexistují, přestože nás v tom církev utvrzuje, víte, paní 18:36, já si naopak myslím, že církevní struktury a všichni pokrytci a pánbíčkáři by nás chtěli mít jako blbé ovčany, ostatně jako vždycky v historii. Vždyť se podívejte, kdo nejvíc volá po dodávkách zbraní na Ukrajinu - polští katolíci(o kterých je ostatně známo, že se jednou rukou modlí a druhou kradou) a u nás Kalousek a KDU. Ale na přírodu věřím, na lásku taky. Na to nemusím být věřící. O tom, že USA jsou hovada, není pochyb. O čem pochyby mám, jestli si to tam lidi uvědomují. Tolik let z nich vychovávají naprosto tupá a nemyslící hovada, konzumenty hamburgerů zírající na bednu, že nevěřím, že vědí, co se děje. Těch pár demonstrací hravě rozeženou, pár myslících novinářů hravě zlikvidují. Kolik pák musí USA nasadit a kolik to stojí, když mohou ovlivňovat politiky celé EU? Proč jim sakra zobou z ruky a potápějí Evropu, co jim slíbili, čím pohrozili? Máme se na co těšit. Bohužel se nám to asi nebude líbit. Tak zdravím, Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 100% zdieľam Váš názor. Bol som asi v 30 krajinách , ale dokopy vo všetkých som nestretol toľko idiotov ako v USA. Takže tam nevidím žiadnu možnosť zlepšenia stavu.

   Smazat
 15. Základním důvodem, proč Rusko reagovalo na sankce západu překvapujícím zavedením blokády na dovoz potravin ze západu je bohužel skutečnost, že se jedná o postupnou, standardní přípravu země na válku, kdy je nejvyšší prioritou zajištění potravinové bezpečnosti země, tedy Ruska. Na toto naopak sionistické vedení banderovské (jaká to neveselá kombinace !) Ukrajiny jaksi pozapomnělo.

  OdpovědětSmazat
 16. Jestli už ani po těchto výrocích načesaného manekýna Kerryho, někdo pochybuje kdo je agresor a kdo chce za každou cenu válku, jestli toto ještě někomu nedocvakne, tak je naprostý debil a není mu pomoci.

  OdpovědětSmazat
 17. Třeba nás vyslyší nějaká vyšší moc, např. boží a něco se v té zpropadené Americe semele. Prý psali, že z Yellowstonského parku začínají prchat bizoni a jiné zvířata. Tak se nechme překvapit. Potom možné bude Ukrajina úplně okrajová záležitost!!!

  OdpovědětSmazat
 18. Kolegyně 18:36
  Jó,holčičko zlatá ;moc hezky jste to napsala a já s tím také souhlasím...bohužel však ta síla myšlenky ještě stále není dostatečně výkonná!!!
  Obávám se,že budeme svědky konkrétních ,
  ne příliš pŕíjemných skutků...
  vždyť to sama vidíte,kdyby Rusko(Putin) udělalo jánevímcodobrèho ,bude to špatně a zaslouží sankce...také nechàpu CO na Rusku ta americkà guma poŕád chce???
  jituš

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. použiiju trochu expresivní přirovnání právě z amrického filmu "Den nezávislosti". Tam se říká:"Jsou jako kobylky, létají z planety na planetu a když vyčerpají všechny přírodní zdroje letí jinam". A o ty přírodní zdroje Ruské Sibiře jde a amíci udělají všechno proto, aby je získali. Někde jsem tady četl, že 3.sv.válka bude právě o nerostné bohatství Sibiře.
   praotec

   Smazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.