Reklama

pátek 6. března 2015

USA chtějí válku s Ruskem za každou cenu: Americké okupační jednotky už u nás bez skrývání. Protiruská propaganda ČT a spol. s US vyznamenáním. Bude mobilizace?

Petr Hájek  
6. 3. 2015 ProtiProud

Petr Hájek komentuje poslední kroky Spojených států, které rychle směřují k „bodu, z něhož není návratu“, a gratuluje místním mediálním kolaborantům k jejich „úspěchům“, oceněným už i americkou vládou


Jdou nám po krku a už se s tím ani neskrývají. Příprava napadení Ruska Spojenými státy a jejich NATO (prostřednictvím Evropy jako svého „lidského štítu“), překročila další milník a blíží se k bodu, z něhož nebude návratu. Informujeme o tom již dlouho, a jsme proto českými režimními médii označováni za „agenty Kremlu“. Stejně jako nemnozí politici, kteří ještě nezapomněli, z jaké země pocházejí, na prvních místech poslední dva prezidenti, Václav Klaus a Miloš Zeman.

Začala další fáze přípravy zničující války, což přiznal i česko-americký mediální mainstream. Je to nesmírně závažný okamžik. Necháme-li si propagandou opět dát vsugerovat, že vlastně o nic nejde – viz. vyjádření našeho „velvyslance u NATO“ pro Českou televizi – začneme padat do propasti.


Dočasný pobyt bratrských armád

„USA plánují v rámci operace Atlantic Resolve (Atlantické odhodlání) rozšířit přítomnost svých vojsk z původně zvažovaného Rumunska a Bulharska i v dalších zemích východní Evropy včetně České republiky. S odvoláním na úředníky amerického ministerstva obrany o tom informoval americký server Defense News.

Mezi země, v nichž Američané hodlají posílit svou vojenskou přítomnost, patří vedle Česka také Maďarsko a Gruzie. Podle serveru se v létě rozšíří vojenská cvičení, která začala vloni v dubnu za účasti USA, Polska a pobaltských států. Operace Atlantic Resolve je zaměřena na podporu amerických spojenců před možnou ruskou hrozbou. USA ji vyhlásily loni v létě.“ 

 
 Americké jednotky v Estonsku 

Zpráva, kterou přinesly Novinky, není žádnou novinou. Děje se tak už dlouho pod různými zástěrkami. Stálou přítomnost amerických jednotek jsme měli „spolknout“ nejprve při „akci radar“. Ta se – také díky mohutnému spontánnímu odporu české veřejnosti – nezdařila. Druhý pokus byla dostavba Temelína americkou firmou Westinghouse – již by pak samozřejmě „chránila“ americká armáda. Padla kvůli tomu sice Nečasova vláda, ale tendr byl zastaven a kdovíkdy, či zda vůbec, bude obnoven.

Jedné formulace bychom si přesto všimnout měli velmi pozorně. Je přelomová a má charakter „vyzrazení vojenského tajemství“: Patříme jak se ukazuje mezi země, v nichž Američané „chtějí posílit svou vojenskou přítomnost“. To znamená, že už u nás jsou! Že se nám to zatím vláda neobtěžovala ani naznačit, natož otevřeně sdělit. Mohla by nám tedy prozradit alespoň nyní, když toto „vojenské tajemství“ bylo prozrazeno, odkdy jsou – jako v časech po sovětské invazi 1968 – „bratrské armády umístěny na našem území“? Do kdy, to víme: Dočasně samozřejmě. A jak se říkalo za normalizace, jednotkou „dočasnosti“ je jeden Furt.
Přehlídka vojenské síly v estonském Narva

Okupace jako víno
Ještě jedna citace z „Novinek“:

„Koncem léta bychom tu měli mít operaci, která bude zahrnovat území od Baltu až dolů po Černé moře,” prohlásil v pondělí v Centru pro strategické a mezinárodní studie ve Washingtonu plukovník Michael Foster ze 173. letecké brigády působící v Itálii. „Když se ty země propojí, téměř jimi prochází linie amerických sil,” řekl.

Součástí amerického projektu jsou společné manévry a společný výcvik vojsk, posílené aktivity amerického námořnictva v Baltském a Černém moři, modernizace evropských základen a také podpora Gruzie, Moldavska a Ukrajiny, tedy zemí, které mají s Moskvou napjaté vztahy.

Jinými slovy – kruh kolem Ruska americké NATO uzavírá. Připomeňme málo známý fakt, že v evropských zemích je již nyní podle oficiálních údajů nejméně 67 000 amerických vojáků. Navyšme toto číslo přibližně jednou tolik a dostaneme se na zhruba reálný počet. Ten se má nyní tedy ještě navýšit a „rozmístit“ také v zemích, kde oficiálně ještě nebyl. Okupace jako víno! Už to tu prostě dlouho nebylo. Böhmen und Mähren pro jedenadvacáté století.

Chceme je tady? Slováci řekli ne!

V Bratislavě proběhla v sobotu demonstrace, o níž pochopitelně neinformovala jak hlavní slovenská, tak ani česká média. Stovky lidí šly k americké ambasádě, kde protestovaly proti přítomnosti „US Army“ na území své domněle svrchované země. Před sídlem vlády chtěli demonstranti zase vědět, zda opravdu již americká armáda překročila slovenské hranice, jak informovaly a na záběrech dokumentovaly nezávislé weby.


 
  Demonstrace před americkou ambasádou v Bratislavě (Zdroj: Magnificat.sk) 

Jeden z nich, Magnificat Slovakia, o tom napsal:

„Po zaspievaní kompletnej hymny Slovenskej republiky sa dav demonštrantov presunul na Mierové námestie pred prezidentský palác.

Odznela závažná informácia, podľa ktorej sa na našom území už nachádzajú cudzie vojská, konkrétne kontingent americkej armády, ktorý prekročil slovenskú hranicu z Maďarska. Po heslách ako Chceme mier, Nechceme NATO a Ami go home a po opätovných heslách a výzvach ako “Pán prezident, nabudúce svoje rozhodnutia konzultujte so slovenským národom” a Nechceme vojnu, chceme mier, líderka demonštrácie oznámila konanie podobných demonštrácií v najbližšom čase po celom Slovensku. 

 
Demonstrace před Ministerstvem obrany SR (Zdroj: Magnificat.sk) 


Veľvyslanectvo USA rozposlalo svojim občanom zdržiavajúcim sa na území Slovenska mail, v ktorom ich varuje pred demonštráciami, ktoré by sa mali na Slovensku v najbližšej dobe uskutočniť a zároveň ich žiada, aby sa demonštráciám vyhli.

Ján Čarnogurský, predseda Slovensko-ruskej spoločnosti, ktorý sa dnešnej demonštrácie nezúčastnil, bol i tak v denníku N označený ako “nepriateľ štátu”. Orgány monitorujú webové stránky, ktoré podľa oficiálnej rétoriky šíria tzv. “ruskú propagandu”. V zozname asi 40 webov sa nachádza aj náš Magnificat Slovakia.“ 


 
  Demonstrace jde přes Staré Město (Zdroj: Magnificat.sk)

Protiruská propaganda v ČR s (americkým) vyznamenáním

Již několikrát jsme informovali o tom, že také do ČR se právě řítí veletok dolarů na posílení propagandistické války proti Rusku, jako nezbytné přípravy nálad veřejnosti před opětovným „Drang nach Osten“. Američané z toho ale asi musejí být jurodiví: Platí stále nové a nové drahé weby kolaborantů, skrze něž chtějí především legalizovat činnost svých tajných služeb na našem území, organizují demonstrace proti prezidentu republiky, ze své ambasády udělali centrálu pro informační válku, na níž se scházejí „vyvolení“, kde jsou školeni – a placeni. A nic.

Nebo jen velmi málo. Veřejnost, navzdory všemu úsilí České televize a „spojených mediálních guerill“ hlavního proudu, je vůči protiruské válečnické informační válce stále více „netečná“. A přitom soudruzi novináři z „pražské kavárny“ se mohou strhat.

Washingtonský vládní „program pro informace“ (RISS) to ostatně ocenil. Vydal právě pozoruhodný žebříček, v němž hodnotí úroveň „nepřátelské kampaně masových médií vůči Rusku“. Že na nejvyšších příčkách je Německo a USA asi nepřekvapí. Že hned za velmocemi na pátém místě následuje Polsko, rovněž není nic, nad čím by našinec užasl. Že však hned za Polskem je mainstreamová propaganda v České republice, to už je panečku opravdový úspěch!

Gratulace míří proto nejen na Kavčí hory, které jsou tradičním lídrem lží a mystifikací o Rusku a Ukrajině – skrze našich sedm miliard korun, jež jim každoročně odvádíme v „dani z hlavy“. Stejně tak ji zasíláme do Babišových (MF Dnes, LN a spol.), Bakalových (HN, Respekt) a Křetínského (Blesk, Reflex) médií, jež v rukou našich oligarchů přímo protirusky kvetou. Že jim při tom drtivě klesají prodané náklady, protože stále více lidí si uvědomuje, že je tím vlastně podporuje? To je jim lhostejné. Válka je pro miliardáře vždycky skvělý kšeft – takže tyto „investice“ se pak mnohonásobně vrátí. Strýček Sam vůči svým loajálním poddaným umí být vděčný.
Žebříček nepřátelské aktivity médií vůči Rusku (Zdroj: RISS)

A válečný režim chystá i generální ředitel ČT P. Dvořák. V rozhovoru pro týdeník Ekonom prozradil, jak si představuje ještě daleko vyšší příjmy pro svou prolhanou instituci. Koncesionářský poplatek by podle něj měli napříště platit i lidé bez televize. Člověk se nakonec ani nediví, co vzkázali motorkáři režiséru Pavlu Abrahámovi, jenž o nich natočil dokument do série „Kmeny“, kterou právě začala Česká televize vysílat: „Zpřelámeme vám ruce a nohy,“ vyjádřili se s „předběžnou opatrností“ pro případ, že o nich bude „veřejnoprávní“ instituce lhát tak, jako o všem ostatním.

Kdy nám Washington vyhlásí mobilizaci?
S příchodem americké armády chce naše vláda „shodou okolností“ zahájit také opětovný „odvod branců“. Hlavní vojenský „mediální expert“ ČT, generál Jiří Šedivý (bývalý náčelník generálního štábu), k tomu v médiích řekl pár zajímavých slov:

„V době narůstající krize - která může přerůst ve válku - je pak ještě čas (odvedené) vojáky vycvičit. Pokud by to tak nebylo, hrozila by podobná situace jako dnes na Ukrajině. Vyhlásí se mobilizace, vojáci budou vysláni do bojů nepřipravení, útvary budou nestmelené... (...) Jsme zranitelnější. Musíme se připravit na různé krizové situace. Lidi si s příchodem profesionální armády zvykli, že nám někdo obranu zabezpečí. Nesmysl.“

Děkujeme za upřímnost. Proč si ji tedy za další nepředstavitelné miliardy platíme – a teď, jak požaduje NATO – máme platit ještě násobně víc?

Samozřejmě. Někdejší armáda se změnila v „expediční sbor“ pro podporu amerických imperiálních dobrodružství po celé planetě. Její jádro tvoří „klub generálů“, kterým velí mizerný herec z Divadla na Vinohradech (respektive jeho manželka Veronika Žilková – alespoň soudě podle počtu recepcí a divadelních pijatyk, které jsou jejich hlavním „působištěm“), jenž se zabývá, jak patrno z posledních policejních kauz, především soukromým obchodováním. S tímhle „materiálem“ Američané válku s Ruskem nevyhrají, to je jasné.

Nemine nás to. Nebo ano?

Tak se bude po pár desetiletích pauzy zase verbovat „proti Rusovi“. Chceme to? Na Slovensku, jež je v mnoha ohledech občansky daleko aktivnější, nejen pro to, že je bojům blíž, už vznikl nápad, jak se válce v cizích zájmech vyhnout: Na tamní ministerstvo války (samozřejmě orwellovsky zvané jako u nás „obrany“) se valí řeka preventivních „odmítnutí“: Z důvodů „svědomí či náboženského přesvědčení“ potenciální vojáci hlásí, že odmítají ve slovenské armádě sloužit. Podobný paragraf máme v zákoně také. Inspirujeme se?

Jenže i to je samozřejmě málo. Jakmile Spojené státy a jejich evropská Pátá kolona v Berlíně (fiktivně v Bruselu), Londýně, Paříži a ve Varšavě uvede válečný stroj do chodu, nemine to nikoho z nás. Půjdeme umírat za záchranu nemocného dolaru, i když uniformu neoblékneme. Nařídí nám to strýček Sam skrze své zastupující říšské protektory.

Ještě však máme čas se tomu vzepřít. Dokážeme to, nebo jen zabědujeme, až bude pozdě?

Petici proti pobytu americké armády na našem území můžete podepsat zde.

30 komentářů :

 1. Za každého amerického vojáka jeden report of PRAVDĚ O BOSTONSKÉM MARATÓNU ... a nezabere to ani den a v USA je Revoluce.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, ona chcipajici kráva nejvíc kope. A v USA ta jejich ekonomika opravdu chcipaaa.

   Smazat
 2. Všechny ty protiruský šmejdy zahnat do první linie! Narukovat a tradá! Říkaj si o to každej den, melou špinavýma hubama, nadávají na prezidenta a Putinovi - jsou to proamerický servilové, proamerický slouhové a leštiči klik. Přizdisráči. Kolaboranti. Havěť. Všechny tyhle proradný Čechy nacpat do uniforem ať je mu dvacet nebo pětasedmdesát - a všechno pryč! Bojovat s "IS" - do Syrie- všude kde se bojuje. Ono by je to křepčení u klávesnic s prdelí v suchu doma přešlo. Jejich štvaní a idiotské urážky. Jen z diskuzí serveru novinky.cz by se jich našlo tak padesát -šedesát,možná víc. Nacpat do uniforem a hybaj pryč odsud. Nenávidí všechno hezké české, tak ať jdou do prdele!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plný hnisu, frustrovaný a zakomplexovaný a nejspíš ani ne Čech, co? Běž raději něco dělat, na pracáku už jsi dlouho :)
   nebo profesionální provokatér? kiss my (*)

   Smazat
  2. Anonymní6. března 2015 16:38
   Ulevilo se ti, cvičená proamerická opice? Když jsi zde opět vyprázdnila svoje tlusté střevo plné exkrementů. :-)

   Smazat
  3. Nenechte se vyvést z míry.A 16:38 je jen nastrčené bezmozkové hovado. Prostě robotek.

   Smazat
 3. Pane Hajku. Ja myslim, ze plan je spis primitivnejsi. Vyprovokovat Rusko k valce a pak ustupovat a nicit. A pak se podilet na obnove Evropy. Samozrejme pri ustupu nicit predem peclive vybrane prumyslove a infrastrukturni objekty. Nemyslim si, ze by nekdo riskoval vstup s vojskem do Ruska. Naopak USA budou hybridni valkou nicit staty Evropy. Vzdyt ta Ukrajina je zrala na generalku a pritom tam zas ti povstalci nijak extra nepostupovali. Klicova je jedna vec. Lidi prijdou o majetek i uspory, ale co se stane pri valce s jejich dluhy ?

  OdpovědětSmazat
 4. ... čte se to jak Haškův román. :-)

  Kdyby se něco mělo skutečně semlít, tak na Londýn přiletí jeden Tzar a bude vymalováno.

  OdpovědětSmazat
 5. Docela brzo nám bude padat na hlavu něco pečeného. Ale nebudou to holubi, ale sestřelené rakety. A může nám být téměř jedno, jestli původně startovaly na východě nebo na západě. Nebojte se, pečeně se dostane na každého Čecha. P.S.: proto vůbec nechápu lidi, kteří se smáli Takáčově bývalce, že postavila takový obrovský bunkr pro české zbohatlíky. Štěstí přeje připraveným.

  OdpovědětSmazat
 6. Je to tragedie ceskeho naroda, ze se boji postavit proti okupantum.
  Ukazalo se to v roce 1939 a 1968 a nyni, i kdyz lide vidi, ze se neco pripravuje, coz nas jen dusevne nici pro obavy z valky.Neni pochyb, ze rozumni lide vedi, ze tentokrate americke ci NATO vojaci neslouzi nasim zajmum .Nase zajmy jsou mit pratelske vztahy se Zapadem a Vychodem a ne neustale supnovat nenavist..
  Tim. ze jsme vstoupili do NATO mame presto moznost nesouhlasit s rozhodnutim teto dnes ne obranne, ale agresivni organizace-
  Ale k tomu potrebujeme i nasi vladu i prezidenta a jak je videt zatim se predvadeji u Americanu jako pudlici a c ekaji jen na povel.
  K tomu potrebujeme take media zejmena televizi.
  Porad demonstrace proti vlade a televizi a radia nejsou trestne a
  nikdo nas nemuze zato zavrit.
  A tak takove demonstrace by zaroven ukazali Evropanum, ze jsme jeste narod hrdy a ne posrany.-
  A takove demonstace, ktere nemusi vyvolavat protiamericka hesla splni svuj ucel -mit lepsi vladu a lepsi media.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, ono bejvalejm lampionum je zatím v NATO dobre,. Proto ona NATO diktatura u nás v národě. A vule lidu? Nezájem. A Proto ti pos...ni cechacci nedokážou projevit svou vůli a odpor jako Slováci viz ono referendum o voj. Službě...

   Smazat
 7. Odkazy na petice proti přítomnosti jestřábích vojsk na našem území mi jaksi nefungují, dělám něco špatně?
  Zdr.
  JiB

  OdpovědětSmazat
 8. A čo tak odmietnuť zaplatiť dane. Z odôvodnením, že vojnu ako občan financovať odmietam. Len dúfam, že nebudem koncom marca (března) sám.

  OdpovědětSmazat
 9. Podle očitých svědků prý v Litvě a v Polsku panuje neuvěřitelná protiruská válečná hysterie. Neplánuje se třeba v Pentagonu, že to spustí právě tyhle země (Polsko a baltští trpajzlíci)?

  OdpovědětSmazat
 10. Jen krátce k té roli České televize. Pan president Zeman po právu kritizoval její úroveň. Odpověď mluvčí ČT pí. Plívové: Jde o bezprecedentní útok na nezávislou veřejnoprávní televizi. Pokud toto TELE má takovouto VIZI, tak žasnu kde bere tu BEZPRECEDENTNÍ d r z o s t takto reagovat na hlavu státu, potom jak dnes a denně oblbují nezávislou veřejnost. Zloděj křičí chyťte zloděje! Jděte se bodnout presstituti.

  OdpovědětSmazat
 11. Nebude to poprvé, kdy Polsko vyprovokovalo válku. Situace je velmi podobná, jen s tím rozdílem, že posledně bojovalo Rusko po boku Západu proti Německu a tentokrát bude bojovat Západ s Německem proti Rusku. Jakmile by se chtěl někdo z vlivu lidí živících se válkou a úrokem vymanit, jsou uvolněny patřičné prostředky a stává se nepřítelem lidstva č. 1. Hitler, Putler apod. Odejít z mafie se prostě neopouští.

  OdpovědětSmazat
 12. Co je to Putler? Nějakej blbej vejžblecht? Co takhle jmenovat lidi tak, jak se skutečně jmenují - jak se jmenuješ ty? Venca Šupák?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vidím, že jsi můj příspěvek nepochopil. Putlera vyrobil z Putina Západ. Tentýž "demokratický" Západ, který vyrobil Hitlera.

   Smazat
 13. Přátelé sledujte důležitou zprávu :!!!
  Dne 12.března t.r. v 17.00 demonstrace v
  Bratislavě -proti vàlce s Ruskem ,proti NATO a proti americ.vojàkům v naší zemi !!!!
  Přijeďte podpořit odkud můžete !!!eventuel.paralely vítány!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to jsem zvedava,kolik se tech blbu od tech debilnich serialu zvedne a pujde!!!!!!!!!!!!!!!!! Dejte pak vedet...Je smutne,ze JEN Slovaci jsou proti a NASI jen sedi a cumi..Taky za to zaplati,a dobre jim tak..................................

   Smazat
 14. *Spravedlivý*:
  slovenská poslankyne Mária Ritomská JE OPRAVDU HRDINKA !!!!!!!!!!!!
  Přesně TO VYSTIHLA A ODHALILA USSRAELSKÉHO SATANA
  ..KLOBOUK DOLŮ !
  ***
  "Euro-občania a občania SR ! Postavme sa všetci proti USA, vyžeňme US-Army z našich krajín, ukončime „sankcie proti Rusku“ !
  Alebo budeme čakať na vzájomné vyvražďovanie národov Európy v záujme amerického dolára?"
  ***
  PRYČ SE VŠEMI PROUSSRAELSKÝMI VÁLEČNÝMI ŠTVÁČI A OTROKÁŘI !!!!!!!!!!!!!!!
  ************
  PETICE ZDE :
  http://www.novarepublika.cz/2015/03/tvrde-slova-na-adresu-vlady-parlamentu.html?

  OdpovědětSmazat
 15. Za všechno může Rus! je to hnus jak se vše svaluje na Rusko je to alarmující! Evropo proč to děláš jsou to Slované máme držet pohromadě a ne dělat rozbroje v Evropě. Problém je politika z USA.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Politika elit žijících v USA se vůči Evropě za posledních 100 let nezměnila. Pokaždé najdou dostatek užitečných idiotů, kteří v rozpoutání evropského masakru rádi pomohou. Historie se opakuje.

   Smazat
  2. Vždyť většina evropských politiků už nejsou evropští , ale proameričtí knechti. To je ta největší tragédie. Nebojte se, každý dostane co mu patří, viz bible.

   Smazat
  3. Problem NENI v politice z....,problem je v lidech.....( k 23:03 )

   Smazat
 16. Serem na ně, neplatit žádné poplatky!!!!

  OdpovědětSmazat
 17. Pripravme se vsichni na smrt, i nase deti a vnoucata na to pripravme...To jsme jim zaridilli budoucnost, i sobe..................Jsme srabi....Nechame se zotrocit,zabit,jen tak..............Na co ti pred nami bojovali a umarali ????????? Cumte dal na debilni serialy,sedte doma a nedelejte nic,vsak uvidite,velice brzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Buh s nami vsemi..Chudaci decka........Je mi z toho zle.............................................
  Z nas vsech......

  OdpovědětSmazat
 18. Jakpak to, že v naší demokracii nejde odkaz na petici???

  OdpovědětSmazat
 19. Odkaz na petici je u komentáře z 22:35 !!!
  jituš

  OdpovědětSmazat
 20. Americký prezident má za to, že zvolený Ruskem kurs ho přijde velmi draho, a že nastal čas, aby Vladimir Putin rozhodl, jestli Rusko hodlá dosahovat svých cílů diplomatickými způsoby anebo s pomocí vojenské síly. Ano určitě, Rusko si už nekoupí ani jeden toxický dluhopis USA. A nenechá se kritizovat globální teroristickou organizací značky USA.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.