Reklama

pondělí 30. března 2015

V centru Doněcka byl zavražděn poslanec DLR a velitel praporu „Miráž“ Roman Voznik

30. 3. 2015   Outsidermédia
Pozdě večer 26. března byl v Doněcku zavražděn poslanec Doněcké lidové republiky a novoruského parlamentu, velitel bataliónu Miráž Roman Voznik, informoval Alexandr Kofman zastupující ministr zahraničí DLR. Vražda se stala v centru Doněcku 26. března mezi 23:00 a 23:15 na křižovatce prospektu Vatutina a ulice Čeljuskincev. Podle předběžných údajů se na auto DLR střílelo z auta Chevrolet Lacetti modré barvy. Podle informací na křižovatce zastavilo auto, ze kterého vyšli neznámí lidé a zahájili palbu po automobilu Voznika. 
Poslanec byl na místě mrtvý a zemřeli i dva lidé z jeho ochranky. Kromě Romana Voznika se v autě nacházela i jeho manželka s dítětem, která i s dítětem vyvázla bez zranění. Podle slov Alexandra Kofmana, který tuto novinu oznámil, byl Roman Voznik jeho dobrým přítelem a také dobrým velitelem. Pouze několik hodin před svou smrtí Roman Voznik umístil na sociální sítě svou poslední zprávu o výsledcích setkání s voliči ve Voršilovském okresu Doněcka.

„Jednání nebylo jednoduché, ale na takové jsme se i připravovali. Doba je teď složitá, nemůžeme očekávat pochvaly, musíme se informovat o reálných problémech lidí a na základě toho si potom vytvářet své vlastní úkoly, jejichž výsledkem musí být program naší reálné činnosti. Aby tento program stál pevně na svých nohou, musí mít tři opěrné body: lid, jako zdroj moci, výkonnou moc, jako nástroj a zákonodárce jako zástupce lidu, kteří musí přetvářet zájmy společnosti do podoby návrhů zákonů, nutit výkonnou moc pracovat podle svědomí, provádět kontrolu a být nástrojem zpětné vazby mezi společností a řídícím aparátem“, napsal Voznik.

Roman Voznik se účastnil protestního hnutí od března minulého roku. Byl na barikádách a po referendu a vytvoření republik se stal poslancem Doněcké lidové republiky, později byl zvolen i poslancem Novoruského parlamentu. Kromě toho máme informace, že Roman Voznik sloužil v Berkutu a mezi domobranci byl znám pod přezdívkou „Cikán“. Velel bataliónu „Miráž“, který sám zformoval.

2 komentáře :

  1. Takle to vypadá,když události doby komentují pi(po)tomci geninániho knížete!!!!!

    OdpovědětSmazat
  2. Co na to Obama, kdo to vyšetří?

    OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.