Reklama

čtvrtek 5. března 2015

Velitel amerických vojsk v Evropě: Dáme Ukrajincům zbraně, aby bylo více mrtvých Rusů

5. 3. 2015    zdroj a zdroj
"Když Ukrajina získá americké zbraně, dodá to "svaly" diplomatickému úsilí o zkrocení agresora," řekl 3. března velitel skupiny vojsk USA v Evropě generálporučík Ben Hodges v Berlíně. Jeho prohlášení zveřejnila ukrajinská státní informační agentura "Ukrinform".


"Když matky uvidí, jak se jejich synové vracejí domů mrtví, jde cena nahoru a vnitřní podpora začne klesat. Zabezpečení Ukrajinců obrannými zbraněmi povede právě k takovému růstu ceny pro Putina v samotném Rusku", prohlásil Hodges.

Nespecifikoval konkrétní druhy zbraní, které mohou USA Ukrajině poskytnout, ale informoval, že ukrajinská strana žádá u Washingtonu výzvědnou podporu, prostředky boje s těžkým dělostřelectvem protivníka a protitankové zbraně.

"Pokud nemáte to, co poskytuje svaly diplomacii, z ekonomického hlediska, nebude to až tak efektivní," řekl Hodges.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

20 komentářů :

 1. Pořád melou o příměří na Ukrajině a když tam je klid, tak tam budou USA valit další zbraně, aby přibylo mrtvých Rusů. Kde se bere ta nenávist ? Je mi z těch USA na blití. Jak se někdo může zastávat USA ? Co to je za lidi ? To jsou stvůry, ne lidi.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak stvůry v lidské podobě. Jestli bude válka, doufám že to na vlastní kůži pocítí také občané USA, aby se seznámili s tím, co spoustu let vyváží po celém světě.

   Smazat
  2. Souhlasím s oběma "předřečníky", ale dodám, že věřím, že ne také pocítí na vlastní kůži Američané hrůzy válek, které jejich vlády v minulém a tomto století zejména vyvolávaly na podporu dolaru a potažmo zaměstnanosti (vojáci v americké SS armádě a vojenský průmysl), ale NA PRVNÍM MÍSTĚ, že občané U-SS-A poznají hrůzy III. světové války, kterou jejich sionističtí vůdci horečnatě připravují opět proti Rusku a ničeho se pro její rozpoutání neštítí. Stejně jako tomu bylo při obou 2 světových válkách předchozích!!! Hitler by např. bez židovských bankéřů na žádnou válku neměl peníze. ZB

   Smazat
  3. Souhlasím s oběma "předřečníky", ale dodám, že věřím, že ne také pocítí na vlastní kůži Američané hrůzy válek, které jejich vlády v minulém a tomto století zejména vyvolávaly na podporu dolaru a potažmo zaměstnanosti (vojáci v americké SS armádě a vojenský průmysl), ale NA PRVNÍM MÍSTĚ, že občané U-SS-A poznají hrůzy III. světové války, kterou jejich sionističtí vůdci horečnatě připravují opět proti Rusku a ničeho se pro její rozpoutání neštítí. Stejně jako tomu bylo při obou 2 světových válkách předchozích!!! Hitler by např. bez židovských bankéřů na žádnou válku neměl peníze. ZB

   Smazat
  4. Pane Zdenku máte pravdu, obě světové války měli na svědomí burzovní židé stejně jako francouzskou a bolševickou revoluci. Nyní je to podobné. Opět se snaží zničit Rusko a chtějí proti němu postavit Evropu. Pak půjdou na Írán a Izrael se rozšíří tak stokrát. Je to pořad stejný židomustr, nic nového.

   Smazat
  5. Nechtěl bych být tím generálem - muset šířit zlo a být považován za zmetka. Bůh buď milostiv jeho duši, ovečce zbloudilé, ať svůj pokoj najde po své smrti.

   SvDO

   Smazat
  6. Bez kanonů to urovnat nepůjde,to ví už dnes všichni,jako i to,že čím více se člověk hovnem maže tím více smrdí.Keci o tom,žeUSA si zaslouží,pocítí,poznají,připravují atd,jsou o ničem.Pravda,není velkého rozdílu mezi "Balšoj" a "Big",ale
   náš výběr po zkušenostech a závazky k obraně jsou na straně "Big"!
   Co jsme za lidi se také ptám,když nemáme zájem pomoci tomu,kdo se chce bránit.

   Smazat
 2. Bez našich policistů to nemohou vyhrát. Nikdo se neumí tak rozumně schovat.

  OdpovědětSmazat
 3. Mají na mysli uranové bomby ?
  Jen hošánci zkoušejte Putinovu trpělivost !

  OdpovědětSmazat
 4. Prostě řečeno, pokud jste vychováváni k nenávisti, tak ji budete pociťovat. Vždyť už měli Rusko za synka bývalého kulaka - Jelcina už na zlatém talíři a Putin jim ho - určitě atomovou válkou - vyfoukl před nosem. To se nedá zapomenout a ani odpustit. Jen nevím, jestli Putin vyklouzl z role obětního beránka, který by mohl tehdy za rozpad Ruské federace a nebo to byla Jelcinova pomsta. Pokud by ve válce rozhodovala morálka - a ona většinou rozhoduje - pak je vítěz předem daný. Stačí sledovat boje Novoruska za svoje právo na život.

  OdpovědětSmazat
 5. Jedno si Amíci neuvědomují. Dnes by se nebojovalo stylem 20 století, tedy tak, že se budou řezat státy v Evropě a USA bude dodávat zbraně. Rusko tak hloupé není. V okamžiku, kdy USA nebo NATO, což je USA armáda č. 2, napadne Rusko, provede Rusko útok na území USA. Rusko ví, kdo je hlavní agresor, a jestli si USA myslí, že bude sedět za mořem pěkně v klidu a cpát se hamburgrama, tak na to už je dnes svět příliš malý.

  OdpovědětSmazat
 6. Co vas tak rozcililo, rudohnedi soudruzi ? Vzdyt podle vas Putler zadne vojaky na Ukrajine nema.
  Nebo zeby ten vas zkurvysyn lhal ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Slyšel jsem v Mariupolu žvatlat emericky. To žádný Rus tak dobře nenapodobí. Oni mluví spisovnou ruštinou jako Dostojevský a Gogol. Osobně jsem viděl v Kyjevě nějaké seveřany, ale ti jistě nebojovali proti Porošenkovi. Měli ale vytetované svastiky na pažích.

   Smazat
  2. Nás ty nasrat nemůžeš,ty a tobě podný debilové patříte poslat na Ukrajinu mezi normální lidi...tam poznáš,co je "soudce Linč"!

   Smazat
  3. až ten hlupák bude rukovat jako první, teprve pak mu to dojde

   Smazat
 7. Myslím, že nastal čas aby Rusko otevřeně začalo také poskytovat tzv. moderní, přesné smrtící zbraně vzbouřencům a halasně do světa začalo oznamovat, že v tom případě pošle své poradce a instruktory svým vzbouženým soukmenovcům. Jestli si někdo myslí, že Rusko nemá moderní a velice přesné zbraně a velice dobré instruktory, tak to je pěkně na omylu a měl by si tu svou teorii rychle běžet ověřit na bojiště. Jo a hlavně ať si nezapomene vzít s sebou igelitový pytel aby jej měli v čem poslat zpátky domů mamince, jak doporučuje ten ušácký týpek.

  OdpovědětSmazat
 8. Amerika bude muset dodávat ke každé zbrani amerického hlídače, protože chrabří ukrajinští vojáci (to jsou ti, co zbyli po zběhnutí těch nechrabrých k domobraně) ve velkém kšeftovali se vším, co měli po ruce. Nejvíce si cenili vodky a drog k okamžitému užití a zlata a dolarů jako výslužku pro svou rodinu.

  OdpovědětSmazat
 9. Obvykle když něco takového čtu, tak se podívám na obrázek do Googla a ujasním si, jestli dotyčný nepatří do etnika, jehož jméno se nesmí vyslovit. Kouknu třeba kdo dělal v Řecku ministra financí v roce 2010 -11 že sekatl nesmyslné obří dluhy a je jasno, bingo! Dal jsem tam Bena Hodgese a ten tam nepatří, to je jenom zelený debil.

  OdpovědětSmazat
 10. Všechny takové výroky bojechtivývh jestřábů slouží pouze k podpoře zájmu a cíli USA za každou cenu donutit Rusko oficiálně zahájit válku a vstoupit na Ukrajinu. A pak to svést na Rusy, že se musí válčit.Zdá se, že přibývá v Evropě politiků, kteří se na cestě k válce nejen že nechtějí podílet, ale zkouší mírně otáčet a hledají cestu k odvrácení této strašné hrozby. Z tohoto hlediska je nutné začít říkat pravdu, kdo se vlastně brání a kdo útočí.
  Na Ukrajině se při sčítání lidu přihlásilo k ruské národnosti více než 8 mil. obyvatel, přičemž ruštinu, jako "domácí" řeč jich používá mnohem více, až jednou tolik.Tymošenková donedávna ukrajinsky neuměla vůbec. to je doloženo.Zastoupení ruskojazyčného obyvatelstva se z regionálního hlediska pohybuje v některých východních oblastech až na 90% populace.
  Pučistická vláda v Kyjevě se pokusila tuto menšinu nejen omezit a ponížit, ale momentálně i násilně vyhladit. Tady je tedy jasné, kdo útočí, a kdo se brání. To pro " Anonymní 6. března 2015 10:21
  Jestliže chce Evropa mír, musí přinutit Kyjev, aby závazně deklaroval práva ruskojazyčné menšiny(nejen), a dal ústavní a zákonné záruky, že se to nezmění.
  Jestliže světové společenství připustilo rozdělení Československa, rozbilo Jugoslávii a oddělilo Kosovo, předtím Kypr, sjednotilo Německo, tak řeči o neměnnosti hranic jsou jen účelové žvásty. Východní části státu Ukrajina se buď stanou samostatnými, nebo zůstanou ve svazku jako samostatné republiky se silnou autonomií.
  Nelze to řešit podvody a nesplnitelnými podmínkami, jako například nejprve obsadit hranice, a oddělit povstalce od podpory (a pak je pobít, co jiného). A je zcela nemožné žádat návrat Krymu, což je také autonomní republika, zpátky do Ukrajiny.
  Lze pouze jednat a dojednat podmínky míru. Zbraně nejsou argument.J.B.

  OdpovědětSmazat
 11. 15:30 Jestliže Ukrajina dala písemné záruky neutrality do ústavy v minulosti a teď to zrušila, tak závazné záruky jsou ... Psané, ústní jakékoliv.
  Důvěra buď je, nebo není. Nic jiného.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.