Reklama

pátek 6. března 2015

Vojsko ukrobotů padlo pod náporem "Kyberberkutu"


6. 3. 2015   zdroj a zdroj
"Informační vojsko Ukrajiny" je rozdrceno! Oznámili to hackeři Kyberberkutu. Armáda botů, vytvořená pod střechou ministerstva propagandy, je zničena a nováček-bot Jurij Stec je vzat do zajetí, říkají.


"Po zjištění, že nově vytvořené Ministerstvo informační politiky Ukrajiny (MIPU) začalo tvořit "informační vojsko," jsme předpokládali, že budeme mít před sebou důstojného protivníka, který je schopen být pro nás výzvou. Okamžitě jsme se zaregistrovali na serveru informačních vojsk s předpokladem, že dostaneme důvtipné a "náročné sofistikované úkoly".

Realita byla tak nudná, že jsme neměli jinou možnost než hacknout server, "zajmout" všechny naivní uživatele internetu, kteří si přáli stát se kyjevskými boty, a tu ostudu zastavit. Armádu botů, jak se patří, vedl samotný ministr Jurij Stec," je uvedeno v oznámení na webových stránkách Kyberberkutu.

Pro Novou republiku přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

9 komentářů :

 1. Protože nejsem IT,může mi to někdo přeložit do obecné češtiny?Díky.P.S.Je někde na netu významový slovník IT?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ukrajinci udělali nějaké centrum svých nejlepších IT mozků, aby dělali pořádnou protiruskou propagandu a žádali, aby se jim přihlásili nějací schopní dobrovolníci a Rusové jim to zrušili. Tak jsem to pochopil.

   Smazat
  2. Jestli jsem to dobře pochopil, dostali se k databázi žadatelů o vstup do "infromačního vojska" a pravděpodobně tu databázi vymazali z dostupných úložišť. + Získali osobní údaje o žadatelích, kterým mohli odeslat nějaké vysvětlující informace.

   Smazat
  3. Tématická hudba

   https://www.youtube.com/watch?v=SL4_9P32Kok

   Smazat
 2. Tak to pozor, nezahrávejte si, dneska už nasadila ČT svoje nejlepší ženy a mužíky, a uveřejnili jakousi melanž z čehosi, co mělo být ruská propaganda uveřejněná na jakýchsi stránkách ruské ambasády. Byl to takový fofr, že jsem nepochopil o co jde, ale z kruhů pod očima, co měla ta vyzývatelka, to muselo být něco fakt děsného. Nějak se mi zdálo, že dal kdosi v debatě na facebooku odkaz na nějaké video, ale nejsem si jist, v každém případě má Kyberberkut důstojného protivníka. Sami si o to koledovali.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. no a ještě k tomu dneska článek na idnesu o tom jak mají rusové novou stránku s propagandou v češtině. Byli jsme ovšem uklidněni, prej to BISka sleduje. Njn soudruzi, co budete dělat s těma co umějí rusky? To bude asi fuška to všechno sledovat aby ta nechutná propaganda nepřebila tu vaši stupidní propagandu, co?! :D

   Smazat
  2. Můžou si akorát tak vylejzat. Umím rusky. Navíc upozorňuju, že do diskusí jsou už aspoň měsíc nasazování kyberblbové z SSA, kteří se s vámi budou chtít zkontaktovat mailem a budou tvrdit, že jsou naši dobrovolníci, co jsou teď na Donbase a budou chtít, abyste jim poslali prachy na účet nebo přes směnárny. Je to ale dost snadno odhalitelné, protpže meumějí pořádně česky, motají angličtinu s češtinou a s ruskými výrazy a snaží se vás psychologicky ovlivnit. Navíc, pokud si vyhledáte jejich IP, zjistíte, že jsou zprávy posílány z SSA. Jsou blbí, jak tágo. :DDD

   Smazat
 3. SPUTNIK v České republice:http://cz.sputniknews.com/ :-)) To jsou ty nové ruské stránky v češtině. To si BISka počte......:-)))))

  OdpovědětSmazat
 4. Ja by som opravil datum toho clanku z 6.2 na 6.3 ak to teda bol omyl.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.