Reklama

pondělí 30. března 2015

Zastavme Babiše

Emil Strach
30. 3. 2015   Czechfreepress
Putinovskou strategii pana Andreje Babiše lze vnímat jako největší novodobou hrozbu pro další směřování naší země.Vlastní skupinu Agrofert posouvá do výšin absolutní nedotknutelnosti, ale mezi ostatní podnikatele a zbývající populaci vkládá naprosto bezprecedentně klín nenávisti. On sám tak paradoxně vytváří prostředí, v němž je synonymem pro slovo podnikatel dnes více než kdykoli předtím darebák a zloděj. A ví, proč to dělá.

Své voliče a příznivce pak Andrej Babiš sbírá jako plody zaseté sociální nesnášenlivosti. Tito lidé navíc jako nejlepší možnou alternativu vedoucí z pomyslného sociálního, morálního a ekonomického úpadku, vidí dnes už jen v osvíceném vládci. Takovéto řízení společnosti jedním osvíceným vládcem je jistě jednou z možných variant. Nicméně tímto osvíceným vládcem rozhodně není a nemůže být pan Babiš.

Zeptejme se našich sousedů na Slovensku, proč pan Babiš nikdy nedostane negativní lustrační osvědčení a proč by ho slovenská veřejnost jen stěží byla ochotna do vrcholové politiky pustit. Pro Andreje Babiše je vstup na naší politickou scénu jen dobře promyšlenou obchodní a mocenskou strategií jak s legální podporou svých příznivců dosáhnout nepředstavitelných výhod pro generování dalších zisků, které by standardním způsobem nebylo možné nikdy dosáhnout. A jeho strategie mu doposud skvěle vychází. Předkládá vlastní návrhy zákonů, které zajišťují dotační příspěvky v oblastech, kde mají jeho společnosti dominantní postavení, skupuje konkurenční společnosti a vytváří struktury s monopolním postavením na trhu, to vše s přezíravým dohledem antimonopolního úřadu, jeho společnosti vyhrávají miliardové státní zakázky, do kterých už se obávají zapojovat jiné společnosti, pokud zjistí, že soupeřem v tendru jim bude Agrofert. Tyto společnosti jsou systematicky zastrašovány a šikanovány stejně tak jako ostatní podnikatelé v této těžké době, kdy se přemotivovaní úředníci finanční správy dle metodiky pana Babiše snaží nalézt cokoli, aby se alespoň minimálně zavděčili. Druhým plánem je pro pana Babiše vytvoření prostředí, ve kterém si každý podnikatel, každá společnost dvakrát ověří, zda při svém počínání nemohou nějakým způsobem zkřížit cestu Babišovu impériu. Neustále se opakující kontroly, jejich záměrné, systematické prodlužování ze strany finančních úřadů, mají dále naprosto destruktivní vliv na ekonomiku jako takovou. Podnikatelé nemají čas na to podnikat a značná část z nich je rozhodnuta pod tíhou frustrace, znechucení a strachu s podnikáním v ČR skoncovat popř. podnikání radikálně omezit.

Konsekvence toho všeho budou vyšší nezaměstnanost, vyšší výplaty sociálních dávek a samozřejmě nižší výběry daní. Ochraňuj nás Bůh, jestliže pan Babiš jako lék naordinuje přitvrzení při finančních kontrolách, popř. jestliže by se i vláda v reakci na tento vývoj rozhodla pro zvýšení daní.

Ale možná si už sám Andrej Babiš v této chvíli uvědomuje, že se mu situace poněkud vymyká z rukou, když se šikana podnikatelů již nyní projevuje nižším výběrem daní. A výběr daní je přece lakmusový papírek, který určuje politický úspěch či neúspěch pana Babiše tak, jak si sám určil.

Je však třeba panu Babišovi složit poklonu za dokonalou přípravu prostředí, když před vstupem do vrcholové politiky pro jistotu skoupil téměř veškerá média, která disponovala kvalitními investigativními žurnalisty.

Další nespornou zásluhou, kterou nelze panu Babišovi odepřít, je bezpochyby snaha o primární vymýcení korupce jako takové a to především z těch míst a institucí, kde by mohl korupčně ovlivnitelný úředník rozhodovat tím nesprávným směrem a okrádat tak Babišovo impérium. Sekundárně dnes v přímém přenosu sledujeme snahu o ovládnutí veřejných prostředků jednou finanční skupinou v režii pana Babiše. Tohle už přece není ani korupce, to je snaha o nastolení absolutismu a diktatury jedné ovládající skupiny (popř. strany).

Nenechme se zmást rádoby rozumným, plíživým krokem pana Babiše. S přibývajícím pocitem moci se tento krok postupně změní v rychlý sprint, před kterým uteče málokdo z nás.

Můžeme tak očekávat, že dalším krokem v tomto Babišově plánu je a bude získání křesla předsedy vlády a následné změny v ústavě vedoucí k upevnění absolutní moci premiéra. Dnes už se Babiše bojí podnikatelé, možná novináři, zítra se budou muset bát všichni, kteří nebudou sdílet názor vůdce a dostatečně poklonkovat.

Přátelé, kamarádi, rozumní lidé, zatím je to všechno jen na nás. Zatím…


38 komentářů :

 1. Pan Strach má z Babiše evidentně Strach.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A že ta v ČR běžná svinstva kapitalismu, proti kterým volá pan Strach do boje, mu nevadila dříve? Zejména při privatizaci??? Kdy byla prováděna jinými a ještě ve větším! Neslyšel jsem nikdy o článcích pana Stracha proti těm svinstvům v té době.
   A že registrační pokladny by byly šikanace??? A že kontroly z Finančních úřadů, v tom bordelu, jsou šikanace? Z pozice normálního člověka, když BABIŠ udělá pořádek ve vztazích stát - firmy ( s výjimkou vztahů stát - Babišovy firmy), pořád to bude na svatořečení. Ať se jde pan Strach bodnout a to jsem ještě slušný.
   PS: O panu Babišovi si žádné iluze nedělám. Až čas ukáže, kolik toho udělá i pro obyčejného člověka. Ale že by ohrožoval demokracii v tom bordelu, bezpráví a Kocourkově nějak vyjímečně??? Ať pan Strach napíše o zahraničních tichých společnících, kteří vložili kapitál do prý českých firem a kteří jsou propojeni tak, ža impérium pana Babiše je proti tomu bledé houby. O tom Strach nic neví a tak se bojí Babiše.

   Smazat
  2. Ten Babiš zatím nic nepodělal a žádné obohacování na úkor státu mu zatím nikdo neprokázal - a to se už 4 roky všichni jeho odpůrci moc a moc snaží.

   Smazat
  3. pan Strach je asi modrý od hlavy až k patám a ví že modrá banda jsou samí stbáci kteří to režírovali devastaci státu !!!

   Smazat
 2. Už to tvrdím delší dobu,že Babiš je něco jako Porošenko.
  Další podobní jsou na cestě do vládních struktur.Vůbec nemá nic společného s Putinem,jemu svítí jiná hvězda.Babiš je přece kamarád Bakaly,Telička,Dlouhý.
  V prvé řadě,já Babiše nepovažuji za majitele Agrofertu,ale jen maskota,může tam mít velký podíl,ale rozhoduje někdo jiný.
  zemedelec.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Možná bychom se divili, kolik takových MASKOTů, na které jsou papírově psány velké firmy, v ČR vlastně je. Víte např. komu ty firmy "českých boháčů" dluží a odkud mají vložený kapitál??? Možná jsou někde sem tam i nezadlužené (např, bývalí nomenklaturní kamarádi.) Ale tam se kradlo hned od počátku až se hory zelenaly a ze zdrojů, kteří jiní neměli.

   Smazat
 3. Je to všechno tak, ale zarytý pravicový volič má volbu mezi zdiskreditovanou ODS, naprosto amorální TOP 09, která už si taky stačila pořídit několik kabátů z ostudy a nebo oligarchou Babišem, co ani nemůže být vlastenec, i kdyby chtěl, neb jeho vlast je jinde a ta o něho navíc nestojí. A zarytě pravicový volič, jak známo, doleva nikdy volit nebude, protože má pocit, že...já vlastně nevím, jaký má pocit, protože jsem volič levicový. A i tam máme podobně mizerný výběr. Už je to jen taková hra na volbu, jako v Americe. No uvidíme, co ještě uvidíme do voleb, třeba se ještě něco semele.

  OdpovědětSmazat
 4. Mýlíte se, dotační příspěvky jdou přednostně zemědělským prvovýrobcům. Babiš na biopalivech zdaleka neparticipuje tolik, jak se snaží ODS, Svobodní a TOP lidem nalhat. On vlastně pouze slízne pouze cenu za lisování oleje. Zároveň autor zapomíná na skutečnost, že Babiš po přijetí zákona o biopalivech masivně investoval do nejnovější technologie tak, aby cena jeho extrakce na jednotku byla co nejnižší. Tím převálcoval konkurenci, která vsadila na spíš na daňové úniky a podplácení.
  Co se týče jeho potravinářského komplexu, tak ten buduje soustavně už 20 let ! V době, kdy do zemědělství a potravinářství nechtěl investovat ani 1 Kč, on se nebál a kupoval regionální ZNZ, které zkrachovaly,Prechezu, ale i potravinářské firmy které předchozí vlastníci přivedli k bankrotu. Zeptejte se zemědělců a všichni vám odpoví, že stojí za Babišem, protože to byl on, který zachránil zemědělství, jako resort, před bankrotem - a jeho masny, mlékárny a sila odebírají bez problémů jejich produkci, kterou dřív nikdo nechtěl a pokud ano, tak jim neplatil.
  Za takového monopolistu jsou jeho dodavatelé vděčni, protože zajišťuje nejen odbyt, ale i konkurenční cenu, zaměstnanost a odbyt českých potravin, místo potravin dovezených ze zahraničí.
  Babiš je dnes pod přísným dohledem jak koaličních, tak opozičních stran a nikomu se dosud nepodařilo prokázat, že by svoje postavení zneužíval ve svůj prospěch !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vyvraťte ty moje kecy. Jsem 15 let účasten auditů některých jeho firem - a vidím smlouvy, rozvahy a výsledovky kupovaných firem i těch, které pak provozuje. Musím konstatovat, že se nesnaží o žádné přelévání firemních peněz do vlastní kapsy, ale o průhledné účetnictví.

   Smazat
 5. Ještě jedna, na rozdíl od těch jmenovaných v předchozím příspěvku opravdu pravicová strana, na našem politickém trhu existuje - Svobodní Petra Macha. Stojí za to si přečíst pozorně jejich program a například některé TV debaty s ním či jeho příspěvky v europarlamentu. Kdo je skutečně pravičák, nemůže mu žádný program být bližší. Já osobně mám výhrady, ale řeč byla o pravici, tak doporučuji. Zdravím všechny Pavla

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Svobodní jsou pouze Klausovi pohrobci, kteří zjistili, že pod vlajkou ODS, kde se jim podařilo vytunelovat státní kasu a zprivatizovat to, co zbylo po komunistech, si už neškrtnou.
   Pod novým dresem nám budou kázat nesmysly o demokracii a spravedlnosti, aby mohli v klidu užívat nakradených peněz v Monaku, Kypru .......

   Smazat
 6. Vypadá to, že někteří čekali od Babiše něco jiného. Asi se jim líbila jeho rétorika a rozdávání koblih, nebo možná ty jeho vyspekulované miliardy, nebo spíš nakradené, ale kdo má pod palcem policii a soudy, těžko vyjde pravda najevo. Hloupost lidí je nekonečná. A tihle hloupí naivní pravičáci ať si volí koho chtějí, jediný funkční systém je levicový, sociální, s preferencí kvality života a ne zisku.

  OdpovědětSmazat
 7. Větší blábol jsem už dlouho nečetl ... Už ta první věta "Putinovskou strategii pana Andreje Babiše ...." Prezident Ruska Putin, který dosáhl v Rusku několika násobného zvýšení HDP, zlatých reserv atd. je srovnáván s Andrejem Babišem. Co dosud dosáhl Andrej Babiš pro ČR ? Na které straně opravdu stojí ? Zatím se jen "proslavil" slovy : "Bude lépe" ! Lidé okolo něho jsou jen jeho loutky, nic víc. L.S.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak třeba dokázal socialisty udržet na uzdě tak, že docílil nejnižšího schodku rozpočtu za posledních 10 let.
   Nebo dokázal, že "Řepkový olej byl postupně přeprodáván v účelově vytvořeném řetězci společností, aniž by měnící se první články řetězce ze zboží nakoupeného v jiném členském státě EU, zejména v Polsku, přiznaly a odvedly DPH," uvedla Nesvadbová. Stíhání je vedeno pro zkrácení daně, poplatku a podobné povinné platby.
   Dvouletý a Juřica, jednatel a společník zrušené JiMa Trade, údajně zaměstnali šestadvacetiletého Pavla Šenka, který ale u soudu systém vytváření společností a obchodu popsal. Šenk je jednatelem druhé zrušené společnosti Mystery Group, přes kterou se zboží dostávalo k dalším odběratelům. Jeho roli v případu soud ocenil trestem na šest let a dva měsíce.

   Smazat
  2. Obávám, se že cílový čtěnář tohoto článku má na Putina trochu jiný názor než vy (my).
   Jak se sem zatoulal tento duševní exkrement je mi záhadou

   Koloděj

   Smazat
 8. Za koho kopeš, strašpytle ? Za CIAbrádka ? Krásný článek jako z Rudého práva...

  Koloděj

  OdpovědětSmazat
 9. Víte Strachu. Nejhorší strach je hloupý strach. Po strachu z STB je nám servírován strach z Putina a Babiše. (Jenom ten neoliberální sajrajt a jeho vlajkové lodi MMF, ECB atd. nikde a nikde. Co by tam také Ti hodní strejčci dělali, když na nás tak myslí? A co náš pan předseda ČNB? - Pardon. Co jsem to za vola. To je ryzí odborník.)

  OdpovědětSmazat
 10. .kam dovedl Italii Berllusconi ????????

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Italie byla pred krachem.Lidi neplatili dane.atd.Za nej se to hodne zlepsilo.Kdyz jim zacal slapat na paty,tak ho odstranili.Zavideli mu jako Babisovi.

   Smazat
  2. Berlusconi je král italských korupčníků a jeho existence v politice ukazuje na nebezpečí, které pro demokracii představují média držená v soukromých rukou oligarchů. Berlsuconi pro Itálii neudělal nic, ale hodně pro sebe. U Babiše čekám to samé, ten se také neudrží ...

   Smazat
  3. Nesrovnávejme tohoto Italského podnikatele s Babišem.
   Co mají společného ?
   Dokázal snad někdo Babišovi, že krade ze státní kasy ?

   Smazat
 11. A co židovskà parta z prognostickeho ustavu AV?Co naši židobankéři,Dlouhy,Salcman,Jezek,Dyba,Tosovsky,Philip,Klaus,Klausova-Mistinova,Junek,Charouz,Tykač,Adamec,atd....Tito lidé rozebrali a defakto rozkradli po stamiliardách v ramci privatizaci celou naši zem,vsechno jsou to židé a mezinarodnimu židovstvu z Evropy a USA rozdali majetek za hubicku.Dlouhy rozdal skoro za darmo obe naše nejvetsi rafinerie.Pane Strachu o tom Taky piste protože Babiš je jen potěr.....

  OdpovědětSmazat
 12. Tak to je hrozná slátanina. Nabízí se snad někdo lepší než je Babiš? Jsem živnostník a Babišem se necítím vůbec ohrožena. Spíš naopak.

  OdpovědětSmazat
 13. Kdybych volila Babiše, musela bych tím pádem souhlasit s vládou oligarchů a také s pěstováním GMO. Obojí je špatně.

  http://svobodnenoviny.eu/kniha-o-babisoviktera-byla-na-slovensku-soudne-zakazana-doporucuji-vsem-precist/

  OdpovědětSmazat
 14. Taky se obávám, že díky Babišovi dostane GMO zelenou a to je hodně zlé. Otázkou je, zdali se díky TTIP a podpoře naší vlády se tak nestalo i bez Babiše.

  OdpovědětSmazat
 15. V tuzemsku máme, pominu-li korupci a tunelování, jen specialisty na zadlužování v dobách prosperity. Podobně je tomu skoro v celé EU.
  Babišů je holt nedostatek. Emilů Strachů naopak dost.
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 16. Co se pořád serou s podnikatýlkama a zbohatlíkama? Hergot! Pracujícímu člověku, kterej maká denně desítky, seberou polovinu hrubý mzdy, a po prdeli. Naší státní politickou smečku živí jen pracující v závislé činnosti - ti prostě platit daně musí. Co takhle kdyby i nás se někdo optal, jestli bychom ty peníze nevyužili hospodárněji, než je strkat do chřánu politický smečce na věčný zvyšování jejich platů a podobný rozfrcávání? Proč se vůbec nějaký daně platí? Ať nikdo neplatí nic a politici ať taky podnikají nebo někde pracujou - vládnout můžou k tomu jako vedlejšák - ne? To je pořád sraní s podnikatelama doprčic -proč? Taky nadlidi? Taky to nejsou obyčejní občané? Babiš to dělá naprosto správně, prostě budou pokladny a po prdeli. Každej si jí pořídí, stejně si to dá do nákladů a o to zaplatí menší daň - co se pořád na tohle tema skřehotá? Tady - co se nezavede s pomocí bejkovce, prostě zavést nelze. Češi mají potřebu totality pod kůží, bez zákazů a příkazů s nima nikdo nehne. Ten chce tohle, druhej tamto, furt jenom ječí a nadávají. Správně dědo. Jste jako můj děda. Rozumnej, reálně uvažující, objektivní.

  OdpovědětSmazat
 17. Když je národ na dně, vytáhne železný koště (to už dávno čeká připravený v nějakým temným koutě)
  Košťátko vymete bordel a dál už si řezničí po svém.
  Příklady ?
  Lenin, Hitler, Pinochet .......můžem pokračovat Kaddáfím, Hussejnem.

  Koště už mete , vážení !!!
  Uvidíme, jaký bude mít další program.
  Bude hůř.

  Jířa

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak přesně na tohleto šmejdi čekají. Chcete to jako na Ukrajině? Ne, máme řádně zvolenou vládu a dávat do ruky železné koště dementům u kterých byl Gross a Rath nejpopulárnější politici, je hrubá chyba!

   Smazat
 18. Nevidím koště Jířo -to vypadá drobet jinak. Všechno tohle je jen jedna veliká žvanírna -a taky senkrůvna. Kdepak koště, to by byl slabej kalibr na takový kopce sraček.A jinak -Kaddáfí a Hussejn už věděli s kým mají tu čest a že politici celého světa jsou šmejdi, ale Lenin, Hitler a Pinochet kdyby vylezli z hrobů? Těm by vylezly oči z důlků co se to stalo ze světa za pomatenej slepenec kde už nikdo neví jestli je jalovej nebo březí. Už se ztrácí přehled.

  OdpovědětSmazat
 19. Cetla jsem, ze Babis je zid. Proto na nej POZOR!!!!! nedovolte, aby se dostal k vetsi moci nebo udelate kozla zahradnikem.

  OdpovědětSmazat
 20. Prokrista -dokonce žid! Kde jste to četla matko? V jaký drbně? Když si jdete koupit do samošky zelí, nemůžete odolat barevným žvástům v regále? Pleskům a Práskům? Kdo umírá na rakovinu, kdo se peleší s jinou, komu zahýbal otec, kdo klesá pod bičem exekutorů, a že Babiš je žid? Jsem já žid-jste vy žid? A kdyby to o nás někde někdo napsal, udělali bychom -co? Prosím jich, nešiřte tady přiblblý drby. Babiš to dělá dobře, v tak krátké době můžeme posoudit akorát tak hovínko, a z toho, jak se smečky zlodějských otrapů zuřivě brání e pokladnám, je vidět, že to dělá dobře. Babiš je sám podnikatel -proč by měl sedět na prdeli před jinými podnikateli a zbohatlíky, jako sedí ostatní mafiánští političtí připosránci, kteří si myslí, že bez zbohatlíků by se neměli tak dobře? Omyl - bez makáčů by se neměli tak dobře. Zbohatlíci by je nechali klidně chcípnout.Už je nepotřebujou, už se zapouzdřili a určitě si myslí, že vládu nepotřebujou k ničemu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslim, ze zidy dost podcenujete. Zadne takove blaboly, ktere jste vypsal, zaprve nectu a drby mne nezajimaji, to jste jaksi spatne odhadnul. Nicmene vyse uvedeny komentar od Tinle 21:31 uvadi par zidu, kteri maji na svedomi rozkradeni republiky. Repkovy kral Babis take sleduje sve vlastni zajmy a nikoliv statni zajmy. Nechte se prekvapit.

   Smazat
 21. bublání modrého hnisu ZASTAVME BABIŠE jde nám po krku a chce nám sebrat to co jsme si poctivě nakradli !!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 22. Jestli je Babiš žid nebo není je mi úplně jedno. Šuma fuk. Ale co mi není šuma fuk je, jestli pojede v linii snu US židovských bankéřských a kasinových rodin, ovládat celý svět skrze JEJICH!!! silovou finanční pyramidu s vrcholem na Waall Streetu, anebo jestli je vlastenec co je ochoten udělat něco i pro obyčejného českého člověka a nejen pro MMF, ECB a spol., či modrou nebo jinou zlodějskou bandu.

  OdpovědětSmazat
 23. Pantáta Strach odkopal duchnu, pod níž se skrýval, hned v první větě svého výpotku. Vždyť co mají Babišovy metody společného s Putinovu srategií?!!

  OdpovědětSmazat
 24. Jisté je, že Babiš rozeštvává zaměstnance s živnostníky. Zaměstnanců je násobně víc a jsou to pak jeho voliči.
  Finanční čistku prosazuje na ty co se obohacují o tisícikoruny ročně, ale ty co se obohacují o miliony měsíčně jako on, ty nechává plavat.
  Má to estébácky promyšlené jak uchvátit co nejvíce dokud se nezalkne.
  Naivní jsou ti kdož si myslí, že zbohatlík nemá potřebu krást:) Jak si myslí, že k těm balíkům majetku přišel? A myslí si že je rozdá když má početné potomky a příbuzenstvo? Nebo že krást přestane? Jo, akorát si to zákony zlegalizuje.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.